Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

saska.t
14. jan 2009

tak to viem kde je 😀 este raz dakujem a napis!!!

bendy
14. jan 2009

baby prosim o radu, neviem ci mam dat mojej malej uska prepichnut alebo nastrelit nausnicky. Ma 4 mesiace. Ake mate vy skusenosti?

llaayllaa
14. jan 2009

ahoj,my sme dali malej prepichnút ušká,ked mala asi tri týždne,tiež som sa toho velmi bála,ale šikovná pani sestrička to mala raz dva hotové,malinká plakala už až ked to mala prepichnuté,a nebolo to také strašné ako som si myslela,v pohode nám už spinkala,ked sme vychádzali od lekára,aj sa jej to velmi pekne zahojilo,natierali sme jej 3-4krát denne ušká s repíkom a behom 4-och dní to mala krásne zahojené,takže sme to zvládli super 🙂 čomu som sa velmi tešila 🙂
bendy:ako hovorím nám prepichovali a bolo to v pohode,s tým nastrelovaním neviem,nemám s tým osobnú skúsenost,tvoja malinká má už štyry mesiace,tak možno to prestrelenie ušiek by bolo pre nu lepšie,aspon si myslím 🙂

bendy
14. jan 2009

no ja si to tiez myslim jej ich dam nastrelit ked je uz vacsia. Mrzi ma ze som to nerieriesila ked bola mensia

patricia1971
14. jan 2009

bendy, my ideme zajtra nastrelovať naušničky, tak ti napíšem, aké to bolo. Moja doktorka je proti naušniciam, tak sme museli čakať do ukončeného 6 mesiaca. Teraz má mala 7 mesiacov. Ale tiež už radšej počkaj do 6 mesiacov, a potom jej daj nastreliť. Mojej prvej dcére prepichovali ušká v 3 týždňoch, bolo to dobré, ale už väčšie bábätko že vraj cíti bolesť viac, tak že je najlepšie nastrelovať až po pol roku.

patricia1971
15. jan 2009

ahojte,
tak nám dnes nastreľovali naušničky. Bolo to veľmi rýchle, ale malá plakala ako pavián. Ten vpich ju nebolel, ale reagovala až potom, keď už mala naušničku nastrelenú. Aj s druhým uškom to bolo tak, najskor nič a až potom začala plakať. Priebeh bol veľmi rýchly, doktorka nakreslila dierky a potom sestrička držala malú a doktorka pichala. Bolo to veľmi rýchle a dobré. Som spokojná. Mojej staršej dcére prepichovali ušká normálne, mala vtedy asi 3 týždne a to bolo strašné, veľmi plakala. Takže už máme princezničku s naušničkami a pripadá mi strašne smiešne. 😵 😵 😵

saska.t
15. jan 2009

Dakujem za opis priebehu, aj my uz mame termin za mesiac kedze nezijem v SR, este mi prosim povedz, hovorili o moznych komplikaciach alebo aj ako sa mas o uska starat? 😀

jitrulka
15. jan 2009

Mám dotaz. Naše mudra nám doporučila dát naušničky až po očkování, ale my na očkování zatím stále čekáme. Vy jste dávali naušničky před nebo po očkování?

denduska
15. jan 2009

ja viem tak ze az po ockovani. inak my este nausnicky nemame, ale ja cakam kym bude vacsia, lebo viem tak ze minimalne do polroka sa este dotvara usnica..tym padom sa moze stat ze dierky sa "posunu". Moja mamka je ziarivy priklad, musi mat tak zostrihane vlasy aby to nekricalo. Ja mam zas narovnako ale jednu dierku strasne krivu, az do puberty som nosila nausnice od narodenia, proste mi nesli vybrat von...strasne dlho to trvalo a bolelo. Tretiu mam nastrelenu - to bolo super. Ja som sa pytala v porodnici a tam sestricky z novorodeneckeho vraveli ze oni to neodporucaju tak skoro, prave kvoli tej usnici. Inak kto to nevidel na vlastne oci - usko sa dezinfikuje, pichne sa najhrubsou injekcnou ihlou (ruzovou). Je to fest krvava vec 😝

patricia1971
16. jan 2009

saska.t: Komplikácie môžu nastať len také, že trošku začne uško hnisať. Natieram jej ho liehom a to že pomáha. Ak by náhodou hnisalo, treba natierať framikoinom. Ale aj v lekárni mi povedali, že lieh stačí, že ten to vysuší, tak uvidíme. A ten Ústav lekárskej kozmetiky je hneď pri jazere Draždiak, ako je Čárda Kormorán a nejaký hotel Bonbón. Ide sa tam od nemocnice Antolská, tam sú veľké tabule, to určite nájdeš, keď som to našla ja a Petržalku nepoznám. 😉 😉 😉

jitrulka: aj my sme mali takú múdru doktorku, stále som len čakala, kým absolvujeme všetky očkovania a potom mi povedala, že jej ich mám dať nastreliť, ale až keď bude mať ukončený 6 mesiac. Tak sme doteraz čakali. Ale na jednej strane má tá doktorka pravdu, je lepšie dávať naušničky až po očkovaní, pretože sa očkuje proti TBC a bábo bez očkovania že vraj môže chytiť ľahšie infekciu. No neviem, ja som poslúchla a čakala. A nastrelujú až keď má bábo 6 mesiacov.

vanilka32
16. jan 2009

patricia som rada ze si bola spokojna. Nam uska nehnisali, troska krvacali prvy den kedze mala ked spi ma vzdy hlavicku na boku. nam kazali natierat framykoinovou mastickou, ale robila som tak iba zopar dni. uska ma v poriadku.

hankky
16. jan 2009

ahojte, my sme davali nausnicky v porodnici, v den ked sme odchadzali. Mala som dilemu co je lepsie, no nakoniec som sa rozhodla takto lebo som si myslela ze ked bude vacsia tak to bude viac vnimat. A tiez som citala ze vacsie babatka si do nich sahaju ruckami lebo je to pre nich nova vec a mozu si zaniest infekciu.
Uska sme natierali liehom, trosicku jej zacali hnisat tak sme pridali aj peroxid...po necelych dvoch tyzdnoch ich mala uz krasne zahojene.

saska.t
16. jan 2009

patricia-vanilka, velka vdaka,uz mam predstavu kde to je..., komplikacii sa bojim len v ramci toho ze nezijem v SR a hladat lekara ktory povie ze som z DE tak nech hladam pomoc tam , ale dufam tuk tuk,ze nie! Este raz dakujem za kompletne info, niet nad vlastnu skusenost 😀

gabka32
16. jan 2009

ahojky - my s náušničkama počkali podle rady naší Dr - tedy hned po 2.očkování hexavakcínou. náušničky píchala a malá to zvládla celkem dobře, už jak mi ji předávali tak nebrečela. akorát jí začly ouška tak za 5dní trochu hnisat, natírali jsme lihem a framykoinem a asi za 14-20dní se to zhojilo. 😉

patricia1971
16. jan 2009

vanilka- ďakujem za info

hanky- v Bratislave v pôrodnici neprepichujú ušká, viem, že v každom inom meste to robia, len v Ba nie, tiež som jej chcela dať prepichnúť ešte v pôrodnici, ale nedalo sa.

saska.t - budem ťa ešte informovať, ako prebieha liečenie a uvidíš. Mne povedali, že netreba hľadať lekára, len natierať liehom a keby hnisali, tak framykoin, to je antibiotikum a to by zabralo. Malá je v pohode, aj včera bola ok, úplne normálna, takže si myslím, že to bude ok. Netečie a ani jej netiekla krvička a zatiaľ nemá ani ušká červené. Ten lieh je podľa mňa dobrý, veď aj pupok po narodení sme liečili tým a bolo to dobré.

saska.t
16. jan 2009

no ale mast framykoin je na predpis pokial viem kedze je to antibiotikum ... alebo ti dali recept?

holly1
16. jan 2009

Ahoj, poradí mi někdo místo v Praze, kde se náušničky nastřelují? díky

patricia1971
16. jan 2009

nepýtala som si recept, len v lekárni som sa na to pýtala a lekárnička mi povedala, že je zbytočné natierať framykoinom, lebo že sa to zahojí aj liehom. Ale skús si vypýtať recept, pre istotu, určite ti dajú.

akejka
16. jan 2009

Nám prepichol ušká detský ORL lekár, keď mala Lucka 3 mesiace. Predpísal nám hneď aj framykoin, aby som jej to každý večer potierala mastičkou, aby šlo ľahšie tými náušničkami otáčať. Nasucho to môže bolieť. Takže mastičku nám dal len kvôli tomu...a lieh na čistenie zachnutej krvičky.

vanilka32
16. jan 2009

presne ako pise akejka, nausnicky treba otacat a s framykoinom je to lepsie. No a az po 5tich tyzdnoch sa mozu tie nausnicky z chirurgickej ocele vybrat a vymenit za nausnicky zlate. My ich nechavame Simonke az do jej prvych narodenin ktore ma koncom juna, k prvemu rociku dostane aj nausnicky. Mne sa tie male ruzove bodky v jej uskach velmi pacia 🙂

saska.t
16. jan 2009

chirurgicke nausky dostanem aj u nich kupit nie?

patricia1971
16. jan 2009

áno, naušničky stoja okolo 5 EUR, je ich tam na výber viacej, ale sú veľmi pekné. A prepichnutie stojí 13 EUR. Tie naušničky dá doktorka do tej pištole a nastreluje.

No asi pôjdem dnes kúpiť ten framykoin, ideme na chalupu, tak aby som bola pripravená.

saska.t
16. jan 2009

tak prosim daj vediet ci ti ho predaju bez predpisu, vdaka za info!!! 😉

horalka777
16. jan 2009

no ja som uz pocula kopec rozporuplnych informacii - takze sa pytam:
nastreluju nausnicky niekde v BA aj 3 mesacnym babatkam???

patricia1971
16. jan 2009

saska.t - neviem, skúsim to, snáď áno, i keď ma včera lekárnička odhovárala, používam ten lie, naušnička sa v pohode točí, takže teraz neviem. Povedala mi, že je škoda bábätko trápiť antibiotickou masťou, že to tiež nie je dobré. Ale ja si nechám poradiť podľa skúseností iných mamičiek.

horalka777 - ja som sa informovala, a že až po ukončenom 6 mesiaci nastrelujú. Ale zavolaj si do Ústavu lekárskej kozmetiky a opýtaj sa ich. Tel.čísla som včera písala asi na str.34 v tejto téme. 😝

vanilka32
16. jan 2009

horalka, ked som ja chcela objednat malu v Ustave lek.kozmetiky na prepichovanie tak ich prva otazka bola kolko mesiacov ma dcera. Ze nedoporucuju do pol roka davat nausnicky, usnica sa este vyvija takze neviem ci ti ich tam nastrelia...zavolaj a informuj sa.

kamaratke bez predpisu framykoin nepredali...

jeliska
16. jan 2009

Tak mi mame s prepichovanim usiech zle skusenosti .Dr. nam sa zle trafila tak sme skoncili v nemocnici na pohotovosti co jej usko stale krvacalo 😔 🙄 .Eli mala presne 3 mesiace.Teraz nam dr. navrhla aby sme jej znovu prepichli, no ja v tom ziadnom pripade. Pojdem jej nastrelit ale az ked bude Eli rok alebo aj dva. 😒 A co sa tyka bolesti tak aj take male deti ako trojmesacne si to dobre pamataju a boli ich to.My chodime stale tej istej dr. a Eli ked ju zbada okamzite sa rozplace .Myslim , ze ju prehodim inej dr.,ale stale si hovorim ze pockam ale vyzera to ze Eli asi nikdy nezabudne 😉

jeliska
16. jan 2009

mimochodom framykoin je iba na recept 🙂

sisa32
16. jan 2009

Ahoj, nechala jsem dceři propíchnout ouška u dětské lékařky když jí byly asi tři měsíce (sestra říkala, že už je na to dost velká, ty menší mimča to hned zaspí) a bylo to rychlé a v pohodě. Samozřejmě při tom brečela, ale jak jsem jí přiložila k prsu, tak byl klid a od té chvíle, jakoby o ničem nevěděla. Hned si i na ouškách ležela a nic, jako kdyby ty naušničky měla od narození. 🙂 Mazaly jsme to mastiškou Ophtalmo-framykoin a ještě před namazáním z obou stran ouška potírali Řepíkem a krásně se to zahojilo a vůbec to nehnisalo.

sisa32
16. jan 2009

A ten Ophtalmo-framykoin se dá normálně koupit v lékárně.