Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

petra.vavra
12. aug 2008

jjaance- nastřelení určitě taky bolí, je to přece jenom proražení kůžičky, ale rozhodně to děti bolí méně a je to rychlá záležitost, za dvě minuty to dítě neví, že se něco dělo...jediné co můžu doporučit, dát ten den, už před nastřelením, nějaké volnější triko, košili nebo něco podpobného, aby se jí na ty ouška šahalo co nejméně, přece jenom je to citlivé....jinak my byly po 3 hexe, malá měla naušničky v uších 3 týdny a nemít koupené zlaté, tak jsem jí je nechala, protože byly moc hezké...doktorka nám řekla, ať se toho vůbec nevšímáme, nemažeme ani jinak nehojíme, že se to zatahne samo a po dvou, třech dnech jen pootočit, mýt dítě normálně jen o něco míň namáčet hlavičku, což většinou není problém....a ještě maličkost, naše drahá, řve už při příchodu k doktorce i na preventivní kontrolu, asi jí prostě nemá ráda a při hexe, kdyby už chodila, ´tak jim zdrhla, cuo dělala....takže i jiné děti pláčou 😀

musino
12. aug 2008

ahoj kocky, moja Zuzulka bude mat v piatok 3 mesiaciky a doktor nam odporucil ze az po ukonceni 3. mesiaca. Takze ked sa nam doktor vrati z dovolenky, ideme na ockovanie a potom na nastrelovanie nausiek. Len neviem ci je vhodne robit to naraz v jeden den, asi si dame nejaky ten tyzden prestavku, nech nema velku zataz...

zanett
12. aug 2008

jjanca; jo, o tom jsem taky uvazovala - divala jsem se v obchode na krasny dlouhy nausnice, ktery byly z 925 stribra a hacek byl z titanu, takze to je taky varianta 😉
Jinak, to nastreleni neni samozrejme uplne bezbolestny, citila jsem, jak mi hrot te nausnice projizdi laluckem, je to takova tupa bolest, ale trvalo to opravdu jen jednu vterinku (to samotne propichnuti) - ovsem potom me to jeste cely den svedilo a trosicku pichalo, ale zadna katastroficka bolest, do druheho dne to preslo.

Mne ovsem rikali, ze to mam cistit 3x denne (dali mi i specialni bezkalkoholovy roztok) a dvakrat denne to mam protacet - to vsechno po dobu tech sesti tydnu.
Petra.vavra: mne prave rikali, ze to mam myt a proplachovat cistou vodou (treba kdyz se sprchuju) a pak to jeste specialne docistit tim roztokem, ze pry se to rozhodne nema nechat byt jen tak..tak kazdy asi rika neco jineho. Ale je fakt,ze uz po dvou dnech jsem to mela krasny, prvotni zarudnuti zmizelo a dirky jsou od te doby krasne cisty, nezaniceny, uz nic neboli, ani to neni citlivy...takze prima, jsem rada, ze jsem do toho 'na stara kolena' sla 😉

petra.vavra
12. aug 2008

zanett- je pravda, že jsem četla spoustu názorů, jak na nastřelovací naušnice a ty názory se různí, dle mého je to dle doktora a jeho zkušeností s tím...nevím, jak ty, ale my jsme měly naušnice, které byly plastové a neobsahovaly žádný kov, nevím jestli se takové nastřelují všude ???..., každopádně malá s tím žádné problémy neměla a po těch 3 týdnech jsme je prostě vytáhly a vyměnily za zlaté a od té doby také vše v pořádku....já jsem to malé nechala nastřelit hlavně z toho důvodu, že kamarádka, která rodila 7 hodin přede mnou, nechala píchnout holčině naušnice normálně a řekla, že největší chyba byla, že zůstala a to co viděla už nikdy a dokonce mi i doktorka se sestrou samy doporučovaly nastřelení, přestože to samy nedělají a tudíž vlastně přišly o koruny za propich, samy jsou takové normální a vědí, že ty prďolky, toho mají tolik na začátku co na práci, že nač je trápit ještě víc 🙂

zanett
12. aug 2008

petra.vavra; jj, kdybych byvala vedela, ze to nastreleni jde tak lehce, udelala bych to davno. Jenom nemuzu verit, ze porad jeste existuje hodne mist, kde usi normalne propichuji...au 😒

nadik
13. aug 2008

ahojky holky, kdybych si dala čas a přečetla si taky diskuzi,tak bych dnes neprožila trauma v podobě klasického píchání jehlou. Malá brečela jako ďas a já taky 😢 , byl to fakt zážitek ještě se klepu. Holky kolik jste platili za nastřelení a kolik za normální píchání?????

mata.mata
13. aug 2008

nadik ☹ davala jsem pichat (350) a dodnes lituju, ze jsem ji to nepichla doma s emlou- ani by o tom nevedela...

nadik
13. aug 2008

no já dala 200 to je přiměřené myslím, nevím ale co je to emla... 🙂

mata.mata
13. aug 2008

emla je lokalni anestetikum, pouziva se i u propich. usi u mimi...krem nabo naplast... 2 naplasti- 150,- no nekupte to 😉 strhnete polstarky z naplasti, hodku pred pichanim strcite pod cepicku- pilozene na usne boltce a je to...pak uz jen vymenit doktorce oblicej za ten Vas na tych 5min a u pichani nesvazat rucicky k telu ... 😀

zanett
13. aug 2008

nadik - ja jsem si je nechala delat tady v Anglii, takze cena bude asi nerelevantni (samotne nastrelovani bylo zdarma, platila jsem jenom ty nausnice a vyslo me to na £22) 😉

pappo
13. aug 2008

baby poradte kde v Ba mozem dat malej nasadit nausnicky ma kupene zlate takze nechcem nastrelovat ale klasika prepichnut da sa to dakte na kramaraoch?

jjaanca
13. aug 2008

Emla - to jsou teda vychytávky, vůbec jsem netušila že něco takovýho existuje. Tak to já Lucince před nastřelením určitě nalepím náplastě. 😎

audreyd
13. aug 2008

ušká prepichne každý detský lekár 😎

mata.mata
13. aug 2008

jjaanca:nelep, dost to boli pri strhavani ☹ odtrhni z naplasti polstarek, ve kterem je napustene to anestetikum a jen to priloz k ousku(je dost velky, aby si usni boltec obalila)- poslouzi tesna cepicka, ktera to na tu hodku pridrzi 😉

babulik22
13. aug 2008

ahojte,ja som dala malej nastrelit nausnicky v salone.mala 3 mesiace.straasne plakala.jedno jej trosku hnisalo,tak som jej to cistila repikom a v pohode.krasne zahojene.pocula som,ze je lepsie nastrelenie,ze to tak neboli len sa zlakla,toho jak to cvaklo.ale pochvile v aute zaspinkala jak keby sa nic nestalo. 🙂

nadik
13. aug 2008

holky chci se zeptat, nemáte některá zkušenost s pícháním uší 1 den po očkování Hexavakcíny? Předem díky

johanka13
13. aug 2008

ahooj,my jeste vydrzime...libi se mi i bez nich 😀 navic jedem na dovcu a nechce se mi to riskovat,kdyby se ji to nahodou zanitilo..jinak jdeme na nastrel,maj tam lidokainovou masticku kterou to predtim pomazou takze nic moc velkyho neciti...no a pak neco namichaneho z lekarny 😎 tak doufam,ze nebude moc trpet beruska...dam vedet 😉

kacka.va
14. aug 2008

nadik: mně Dr. říkala, že píchají minimálně 14 dní po hexavakcíně

kitty68
14. aug 2008

my nedavame nausnice vubec, nemyslim si ze by je nejak zvlast potrebovala 🙂

ivulinda
14. aug 2008

taky chci nechat malé nastřelit za dva týdny 🙂 pak napíšu co a jak 😉

zanett
14. aug 2008

no jo, kitty, ale ty bydlis v UK - tady se detem opravdu nedavaji, moje 'dcera' si je nechala nastrelovat az ted, kdy je ji 14, protoze vsechny jeji kamosky si je nechaly nastrelovat 😉 Osobne si myslim, ze je lepsi to nechat na slecne, aby se rozhodla, kdy je chce a ne je hned dat malemu miminku, jako se to dela u nas v CR/SR - ani se tem Anglanum nedivim, ze krouti hlavou, kdyz jim reknu, ze jsem ve skolce/skole byla jedina holka bez nausnic 😀

nadik
14. aug 2008

no tak my máme mladou doktorku a ta nám píchla uši den po očkování... prý to vůbec nevadí, ještě jsem se nato ptala, zda nebude lepší počkat. No abych to nezakřikla,ale zatím je vše ok, tak snad to opravdu nevadí. Co doktor to jiný názor a čemu se pak má věřít.... ☹ . Jinak v porodce kde jsem rodila píchali hned miminkům a to je vlastně taky pří očkování na tbc....

ivulinda
25. aug 2008

Tak holky málá už má taky ode dneška náušničky 😀 Trošku poplakala,ale ted si hraje a je vysmátá,ale byla staečná 😀 Je to moje zlatíčko♥♥♥

kozinka
25. aug 2008

Ahojky! Naše malá už má naušničky 10 dní. Původně jsem taky myslela, že ouška píchá každý dětský dr., ale naše dr. nás vyvedla z omylu. Objednala sem proto malou normálně na ušním a nechala jsem jí ouška propíchnout (při nastřelení se stává často, že je naušnice střelena bokem). Píchnutí podle mě malou moc nebolelo, ale byla tam s dr. a sestřičkou sama a hlavně děti nesnáší, když jim někdo drží hlavičku.. tak pro pláčou, toť můj názor. Ihned po píchnutí jsem si pro ni mohla jít, a už byla vysmátá.. 🙂 😀 dr. nám dala nějakou spešl vodičku a tou natíráme a protáčíme, ale už je vše ok, červené to nemá, jen občas (za celou noc) se utvoří takový malinkatý špuntík, který se rozmočí tím roztokem. Takže všechno OK! 😉 🙂

marse
26. aug 2008

my uz mame tyzden nausnicky a nie je problem, mechali sme nastrelit v kozmetickom salone , mala to prespala 😀 😀

musino
26. aug 2008

ahoj, my si dame nausnicky prepichnut vo stvrtok, sesterka nastreluje v kozmetickom salone, vezme nausnice, pistol a nastreli ich doma, ocino bude malinku drzat a ja ju budem potom cicikat... verim ze to bude v pohode. Ale aj tak, drzte palce 🙂

dzej
26. aug 2008

ahoj, tak my už máme taky náušničky. A uplně v pohodě. Malá se trošku vztekala, když jí to malovali, ale při nastřelení už ani nepípla. Šikulka je 😉 a prý se můžem večer normálně koupat 😀

ivulinda
26. aug 2008

tak my jsme se nemohli včera koupat až dneska 🙂

dzej
26. aug 2008

já jsem se právě na to ptala a dr. mi řekla, že v pohodě můžem koupat. No, ale radši jsme dneska nekoupali... Ivulinka a pak už byla Adélka v pohodě? Sabula odpoledne začala z ničeho nic řvát, tak jsem si říkala, že jí to asi přišlo k sobě...ale pak zas klídek.

marika80
1. sep 2008

Ahojte ja som davala malej nastrelovat, celkom to zvladla ale plakala som ja lebo jej ich nastrelila nakrivo 😖 ☹ 😠 . Tak som bola dozrana a este aj teraz ked to vidim tak som z toho smutna.