Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

dlabinecka
14. dec 2010

@iweet to je fakt normální. to se ta ranka čistí. kdyby to stále hnisalo, tak to potři framikoinem. Eliška má naušničky nastřelený a po 6ti týdnech jsem vyměnila za normální a taky z toho bylo drobek hnisu (jinak celých 6 týdnů nic)

iweet
14. dec 2010

@dlabinecka nám je píchali, no manžel si už myslel, že máme špatný zlato 🙂

dlabinecka
14. dec 2010

@iweet Ne, to fakt nemáte!!!! Ale i ve zlatě je nikl( až ve vicě jak 18ti karátovém není) a ten je dost častym alergenem, ale zatím bych to neprožívala, je to opravdu nejspíš jenom tělníma tekutinama. Někomu zčerná i zlatý řetízek, když má třeba hodně agrasivní pot...

iweet
14. dec 2010

@dlabinecka to je pravda, díky moc, že jsi mi poradila 🙂

dadous
14. dec 2010

@iweet ono to fakt černa, když se třeba malinko zvyší teplota, někdo na to je víc nachylnej, a nic moc s tím nenadělaš, kamoška vždycky dala naušničky vyčistit a stejně to pak po čase zase zčernalo 😒

dlabinecka
14. dec 2010

@iweet přesně, jak píše@dadous je to reakce a někdo to má tak pořád a neděláš s tim nic i kdybys měla 24karátový zlato 😉

iweet
14. dec 2010

@dadous
@dlabinecka díky holky za rady 🙂

dadous
14. dec 2010

@iweet 😀 rado se stalo 😵

katikaba
15. dec 2010

anika,nie,za sekundu spravila bodky a za sekundu nastrelila

jitulisek
16. dec 2010

@annika11 My jsem nechávaly naušnice nastřelovat a ty nastřelené naušnice jsem tam nechala asi 3 měsíce a až potom jsem jí teprve dala ty zlat. Žádný hnis tam nebyl. Ouško si občas drbe, ale dírku neměla červenou ani nijak načervenalou. A když jsem to dala do toho lihu,tak se nic nestalo,pořád je to červené a černé. Tak nevim, co s tim. 😒

dadous
16. dec 2010

@jitulisek s tím fakt nic neudělaš, i když je daš vyčistit do zlatnictví, tak jakmile se ji trochu zvyší teplota, tak to zase zčerna 😖 bohužel 😨 my to mame taky a nic nenadělam 😢

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elgereta
21. jan 2011

prosím vás, jak dlouho byly vaše holčičky po propíchnutí mrzutá? jen ten den nebo týden?

zdenule25
21. jan 2011

@elgereta jen ten den,nám to píchla p.doktorka a hnedka jak jsme jeli od ní v kočárku tak chvilku vzlykala a pak usla a doma už o ničem nevěděla 🙂

ircm
29. jan 2011

@katrinka8

ahojte
chcem sa opytat na nastrelovanie nausnic s ohladom na akupunkturne body v Banskej Bystrici.
Nasli ste nieco?
vdaka ya odpoved
ingridka@post.cz

monaberuska1
29. jan 2011

u obou dvou dcerek jsme nechala píchnout naší DR. a v pohodě 🙂♥♥nehnisalo hezky se to hojilo, a jinak si zabrečeli holky jen při tom píchnutí ale jak sem je hne dvzala byli oukej 🙂

jitulisek
2. feb 2011

Ahoj, za pár měsíců nošení nám zčernaly naušnice ze žlutého zlata. ☹ myslíte, že když bych dala ze zlata bílého,že by zčernaly taky?

katrinka8
2. feb 2011

@ircm - bohuzial, nic som nenasla, v ziadnom z tych miest... Nausnicky stale dcerka nema, nakoniec sa spolieham na jednu pani v MT - v zlatnictve... Vraj je velmi mila a skusena. Mam na nu referencie od kamosky, ktora tiez hladala akupnukturistu, ale tiez nic nenasla, a tak sla k tej panej.

lalipop
2. feb 2011

ja som dala malej nastrelit nausnicky z chirugickej ocele a zlate som jej dala az teraz mame 11. mesiacov, lebo starsia bola na zlato alergicka, tak som sa s tym prilis neponahlala

mousa
14. mar 2011

Ahoj, my jsme nechávali uši propíchnout - myslím, že někdy po třetí hexavakcíně. Dali jsme malinké kroužky z bílého zlata s kamínkama. Nečernají, žádné alergie - vše OK. Ale jsou malinkaté a jak malá roste bude potřebovat za chvíli nové, tak se chci zeptat jestli nevíte, kde se dají na netu sehnat dětské - jen jako takové tečky - z chir. oceli - jakoby nastřelovací.
Díky.

lindulak
16. mar 2011

@ircm @katrinka8 hm no presne o tomto som aj ja uvažovala - nájsť niekoho, kto prepichuje ušká a berie do úvahy akupunktúrne body. moja skoro 3,5 ročná baba si pýta náušničky, no ja stále váham... zdá sa mi, že má čas na to. mne aj mojej mamke vadia v uchu rôzne bižutérie a v detstve to bolo ešte horšie, tak mám aj z tohto obavu, lebo presne ako tu niekto písal - aj v zlate sú iné kovy, aby som ju zbytočne nealergizovala. V zlatníctve mi radila pani, že biele zlato sa lepšie znáša.
A ešte čítala som, že uško je cca. v 2 rokoch vyvinuté tak, že aj náušnička zostane tam, kde sa nastrelí. Že keď sa náušničky dávajú malým bábam, tak potom tie dierky nemajú rovnako, keď vyrastú. Môžem potvrdiť - aj mne stojí každá náušnica inak 😝 Aj moja kozmetička radí nastreľovať až väčším rozumnejším babám /3,4,5 ročným/.

katrinka8
18. mar 2011

@lindulak - no, presne, ja mam tiez problemy s tymi bizu a dnes sa take krasne vyrabaju a nemozem si ich dat ☹ A presne aj problem s posunutymi dierkami. Mne prepichovali usi ako niekolkotyzdnovej a dierky sa mi poposuvali a mam ich nakrivo. Potom mi ich nanovo prepichla kamaratka (sestricka z novorodeneckeho) uz v dospelosti.
Moja dcerka ma kupene nausnicky z bieleho zlata, ale nevedela som to, co pises, ze biele zlato sa lepsie znasa 😀 Vybrali sme ich, lebo sa jej viac hodili k tvaricke 🙂
Ja som o tom vyvinuti usnic citala, ze sa vyvinu do roka, pisal to nejaky usny lekar. Ale doteraz sa mi nepodarilo zohnat ziadneho akupunkturistu, tak som sa rozhodla, ze dam dcerke nausnicky nastrelit na jar alebo zaciatkom leta (to bude mat rok), ked sa otepli a nebudu sa nosit ciapky.

lindulak
19. mar 2011

@katrinka8 a ako sa to robí, že nanovo prepichnúť? to si mala zrastené už? kamoškinej malej tiež zahnisalo jedno uško a to už po asi 5-6 týždňoch. a teraz má dierku zarastenú jednu a musí dať znovu nastreliť tak rozmýšľa, či do toho istého miesta alebo o mm ďalej.

no a to tom zlate bielom - to mi povedala zlatnička, ale neviem, asi je to individuálne - podľa toho, čo komu vadí, pozrite sem http://www.rodina.cz/nazor600792.htm. tam sa o tom píše o tých prímesiach.

a ešte pri tom nastrelení na jar treba zvážiť aj to, že ak by sa to dlhšie hojilo - nebudete sa môcť chodiť kúpať. ja preto uvažujem odložiť to na jeseň.

katrinka8
19. mar 2011

@lindulak - no, zle som sa vyjadrila. Proste som si nechala povodne dierky zarast (tie, co mi prepichli ako babatku) a na ine miesto mi kamoska prepichla nove 😉
No to s tym kupanim mi nenapdalo - musim to dako este teda premysliet 😉 Ale pocula som, ze nastrelenie je vseobecbne setrnejsie vraj a aj sa lepsie hoji...

simisi
19. mar 2011

Ahojte.Neporadite mi,kde v Trnave by som mohla dat dcerke nastrelit nausnicky?Nechcem zlatnictvo.A od akeho veku sa da nastrelit?Dakujem

gabii83
26. mar 2011

ahojte, ja bysom chcela dcere dat prepichnut usi, ma 2 r. zatial nemame ale nausnice, podla vas strieborne by jej vadilo? akoze uskam, ci radsej chir. ocel, zlato. velmi rada sa paradi poslednu dobu tak chcela by som jej aj striedat ak bude mat nadalej zaujem, lebo aj ja mam vela ibaze nenosim zatial - ale budeme sa spolu paradit 😀
dakujem

gabii83
26. mar 2011

ahojte, ja bysom chcela dcere dat prepichnut usi, ma 2 r. zatial nemame ale nausnice, podla vas strieborne by jej vadilo? akoze uskam, ci radsej chir. ocel, zlato. velmi rada sa paradi poslednu dobu tak chcela by som jej aj striedat ak bude mat nadalej zaujem, lebo aj ja mam vela ibaze nenosim zatial - ale budeme sa spolu paradit
dakujem

leanax
26. mar 2011

Ja si myslím, že striebro by jej nemalo vadiť. V každom prípade treba sledovať ušká. Na zlato som alergiu počula, ale na striebro ešte nie. Ak jej dáte prepichnúť ušká tak radšej prestreliť a nie prepichnúť u doktora. Z našej skúsenosti. Potom sa nám dierky zapálili a museli sme ošetrovať harmančekom a framikoinovou mastičkou. Malá bola za ten čas mrzutá, ušká ju asi boleli alebo svrbeli, lebo si veľmi škriabala a trhala. To jej ostalo do dnes a neviem si poradiť s ňou ju to odnaučiť. ☹ ale napriek všetkému je krásna s naušničkami 😉 😉 😉

leanax
26. mar 2011

Inak sestra dala malej prepichnúť riadne v zlatníctve a malinká plakala len vtedy a ked už vyšli von tak sa usmievala a nemali žiadny problém. Po 6 týždňoch vymenili naušničký čo som jej kúpila ako krstná a je všetko OK. Je krásna 😵 , usmievavá a bez bolesti a trápenia.

gabika20
4. apr 2011

Ahoj baby. Viete mi prosím poradiť. Dala som malej nastreliť náušničky cca pred dvoma mesiacmi, všetko bolo v poriadku no dnes som jej ich vybrala a chcela vymeniť za zlaté no začali jej tie dierky trošku krvácať. Samozrejme som jej ich vydezinfikovala a čo teraz? Keď jej tie dierky budem denne dezinfikovať a počkám tak mesiac než dám zlaté náušničky môžu znova zarásť a nemôže sa jej tam teraz dostať nejaká infekcia? 😕 Ďakujem