Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

kacenqa
15. mar 2010

beruska: zdielam tvoje pocity, preto som aj ja napisala svoju skusenost.

miriam - ja neviem, ci si citala cely moj prispevok, lebo inak by si asi nepisala, to co si napisala....takze este raz - ziadne hnisanie, ziadne place, mala to zvladla krasne v pohode a do 5 minut ani nevedela, ze sa nieco dialo..a to, ze som jej to 3x za den oliala repikom (uz som si spomenula 🙂 lebo mi to ofarbilo plienku) tak to teda vobec nepokladam za nejake martyrium a myslim, ze ani nastrelenym dierkam by to neuskodilo...

to mas ako s ockovanim - niekto nema ziadne reakcie, niekto ma teploty, niekto sa vyhadze a niekto schyta tazku reakciu...proste sto ludi sto reakcii, takze pausalizovat v style pichanie je zleeeee, podme vsetci nastrelovat podla mna nema vyznam, pretoze kazde dieta je ine a nemozes vediet, ako by zareagovalo, keby si jej dala spravit nausnice tym druhym sposobom...

niekto proste holt kozmetickym salonom nedoveruje, niekto pre zmenu nedoveruje doktorom ci sestrickam....

kacenqa
15. mar 2010

a mimochodom - moja sa boji chodit k lekarke tiez a to ju len pocuvala stetoskopom....takze tento argument je tiez uplne individualny....

jenn44
16. mar 2010

Nastrelila to krivo, lebo mala sa pohla... no viem ja? ja som ju az tak silno naozaj nedrzala, takze to je mozne... a ano nakreslili sme si to, to druhe usko presne do fixky trafila... no toto bolo mimo... zajtra asi pojdeme nastrelit, alebo v piatok este neviem kedy sa mi bude chciet na 10minutovy rev... 🙂

zuzanale
16. mar 2010

jenn tak ju nedrž posaď na kolena a niečím ju zabav moja Laura mala 5 mesiacov a v pohode zľakla sa skôr šťuknutia pištole ....

no a čo sa týka rozdielnych názorov nikoho neodsudzujem ale logicky čo je lepšie pre dieťa rýchle cvaknutie alebo pichnutie na ktoré treba určitú silu ak sa to urobí ihlou na to určenou ktorá pretiahne aj náušničku tak ešte ale ak to robia tak ako v pôrodnici injekčnou ihlou prepichnú ihlu vytiahnu a potom tam ešte pchajú detskú náušnicu a ak je to ta s oblúčikom tak o to horšie nehovoriac o krvy o tom že to trvá dlhšie a dieťa vreští nielen od bolesti ale aj od toho ako ho nasilu držia ja mám skúsenosť aj s nastrelením aj prepichnutím a určite prepichnutie nikdy viac .....

a obava s alergie no robila som v predajni zlato- striebro a by ste neverili kolko ludí ma práve na zlato alergiu a striebro a chirurgická ocel im nerobí nič....

miriam11
16. mar 2010

kacenqa, ako som pisala, nikoho neodsuzujem. Len som sa chcela spytat. Nemyslela som nic zle, ved toto forum je o pocitoch, nazoroch. Ja som si povedala svoj a to bola len otazka, v com to vidite lepsie... prepacte, nikoho som tym nechcela urazit, ale zrejme sa stalo.............. 😲

beruska24.9.
16. mar 2010

kacenqa - příští týden v pátek jdeme na píchání oušek. Jsme objednaní přímo k Dr.na plastickou chirurgii, který miminkům náušničky píchá. Doporučila nám ho dětská Dr. Tak doufám, že všechno bude v pořádku. Pak dám vědět.
Také nedůvěřuji těmhle různým salonům apod. Sama bych tam nešla, tak tam nepůjdu ani s malou.
Jak už jsem psala dříve, uši mi znovu propichovali, když jsem byla starší, trauma z toho nemám. Když jsem byla puberťačka, tak mi ucho píchala sousedka, sice jsem náušnici po týdnu vyndala a dírka zarostla, ale to je vedlejší. Na nastřelení jsem prostě nenašla odvahu.

beruska24.9.
16. mar 2010

miriam - také jsem záměrně na tvou otázku nereagovala, protože mi to vyznělo, jako bychom byly špatné jen proto, že jsme se rozhodly nechat našim miminkům náušničky píchnout.
Možná, kdyby to bylo jinak formulované.......
To jen na vysvětlení z mé strany.

heliik
16. mar 2010

Ahojky holky. Já malé nechala také normálně píchnout náušničky. Nevidím na tom nic špatného. 😉 Píchly nám to až ve 4.měsících, snesla velice dobře, ani nebrečela, jen popotahovala... Krom toho, že nám to asi 2.měsíce hnisalo, jsme jinak, žádnou odezvu díky bohu neměly.
Je pravda, že já mám zkušennosti jak s píchnutím tak s nastřelením. Je pravda, že to nastřelení je rychlejší a méně to bolí, a říkám si (MŮJ NÁZOR), že mi když byly mimina taky nám to píchli, tak co to moc hrotit?? 🙂
Jo a náušničky máme samozřejmě zlaté, chirurgická ocel pro mimi, no moc mi to nesedí..

hanka274
17. mar 2010

helik, prave, ze to je dobre, nemala by byt ziadna alergia, prave preto chirurgicka ocel...
clovek mozno nema odvahu aj preto ako to cele vyzera to nastrelovanie...pistol... 😔 😕 😔 😕
no ja som sa cez to povzniesla a vybrala tu lepsiu menej drastickejsiu a bolestivejsiu proceduru 😉

sweet84
17. mar 2010

ahojky mamainky, prosim neviete kde v Trnave prestreluju uska? 🙂 dakujem

hanka274
17. mar 2010

sweet skus v teme trnavske mamicky,par dni dozadu sa to uz jedna pytala.

zzuzzik
17. mar 2010

Dnes sme sa vratili z ustavu lekarskej kozmetiky, mala si trosku poplackala, po vsetkom bolo za necelu minutku, uvidime ci to bude hnisat, zatial je to OK a mala uz ani nevie ze jej nieco rano robili. Myslim ze prestrelenie je rychlejsie a menej traumatizujuce pre babatko ako prepichnutie a urcite aj menej bolestivejsie.
tak drzim palce

lucie777
19. mar 2010

Já mám několik naušnic, píchaný i nastřelený a i ty nastřelený mi trochu hnisaly, bolest byla víceméně stejná. Někomu to prrostě hnisá či se to hojí dýl, jinýmu ne, ale netvrďte tu, jak je nastřelení nebolestivé a nikdo s tím pak nemá žádný problém. 🙂

hanka274
20. mar 2010

lucie777, to tu ale ani nikto netvrdil 😉 😉 😉

sisi.v
20. mar 2010

taky jsem měla některé dírky v uších nastřelené i píchnuté, ale určitě mi bylo píchání víc nepříjemné, déle to trvalo a protažení náušnice nic moc, nijak hrozně nebolí ani jedno, ale osobně bych určitě po obou zkušenostech volila nastřelení. hnisat a špatně se hojit mohou oba případy, to nemá se způsobem provedení nic společného. malá náušnice nemá, necháme je střelit až je bude sama chtít.

kalo
20. mar 2010

Mě bylo celkem jedno, jestli nechám malé píchnout nebo nastřelit. (pozn.malé bylo skoro 8 měsíců)..Nejpodstatnější byl doktor, který to provede. U nás ve městě jsem, bohužel, nesehnala VŮBEC žádného lékaře, který by náušnice nastřeloval. Všude mě odkazovali na různé kosmetičky nebo zlatníky. Takže to v žádném případě. Naše DR: mi zase řekla, že nám to píchne, ale máme si na ouško SAMY!!! udělat tečku 🙄 Takže rozhodlo to, že jsme nechali píchnout u doktora, co dělá akupunkturu. Bez riskování, že to bude mít ve špatném bodě nebo nějak nakřivo.
Bylo to naprostá rychlovka, malá sice plakala, když ji drželi, ale vylezly jsme z ordinaci a bylo po pláči. Krásně se hojilo. Takže my s propíchnutím máme dobrou zkušenost.

beruska24.9.
26. mar 2010

Ahoj, tak se ozývám, jak jsem slíbila.
Dnes jsme byli na píchání oušek na náušničky. Ještě v ordinaci na lehátku se malá smála na sestřičku a doktora si prohlížela takovým tím pohledem ´´A co ty tady chceš?´´ 😀 Píchnutí bylo tak rychlé, že začala plakat až u protahování náušničky, pak hned druhé ouško. Pomohla jsem sestřičce malé nasadit čepičku, to už malá jen trochu vzlykala a jak jsem jí vzala do náruče, začala se smát. Sestřička říkala, že ani moc neplakala. Během 5-ti minut jsme byli venku z ordinace. Malá vysmátá, v autě usnula. Jen jsme dojeli domů, probudila se, začala dělat lumpárny a čepičku jsem za chvíli sundala, protože stejně měla ty tampóny všude jinde než na ouškách 😝 Ještě hodinu si hrála, pak jsem vykoupala, nakrmila a teď už spokojeně spinká 😉

sweet84
27. mar 2010

Diky Hanka uz sme jej to dali prestrelit v jednom piercing studiu, malinka plackala iba chvilenku pri tom druhom usku ked si to vlastne uvedomila, uz to ma 4 dni a je to ok.. 🙂

janocka77
27. mar 2010

Tiez chcem dat malej nastrelit nausnicky - bude mat 12m. Neviete kde to v Nitre robia? Dakujem!

caterine
28. mar 2010

to by aj mna zaujimalo, ak by niekto vedel poradit 😉

marielik78
28. mar 2010

Ahojte babulky,

len som sem nakukla, kedze sa chystame v buducnosti dat nasej drobcici nastrelit nausnicky... Ale zijeme v Ba, no som z Nitry, tak si pozrite na nete salonalena.sk v Nitre alebo studio Glamour, tam nastreluju... Ale ktori z pediatrov to robia v Nitre, netusim...

sisip
28. mar 2010

holky a nevadí, když je malé 4m budem píchat ouška ale ještě nemá očkování hexou? všechny očkovaní má posunuté až po roce kvuli operaci . Slyšela jsem , že je prý lepší píchat ouška až po očkování.

janocka77
28. mar 2010

Marielik dakujem! Tam nastreluju bezne aj babatkam?

beruska24.9.
28. mar 2010

sisip - moje Dr. řekla píchnout ouška po 2. dávce hexa. A tam, co jsme se objednávali (plastická chirurgie) a píchali je, tak se ptali, zda za sebou máme 2. dávku hexa bez komplikací.
Tak se zkus poradit přímo tam, kde by to píchali.

sisip
29. mar 2010

No u první dcery nám to píchala známá je totoiž ušní ssestra ale malá ěla první očkovaní hexou za sebou ale te´dka u malé moc nevím, sice říkala, že se nemám bát, že naší generaci se píchali uši už v porodnici a taky nebylo žádné očkování, ale přece teď je trochu jiná doba

andrea12737
30. mar 2010

Ahojte, pridavam svoj postreh. ucho som mala prepichovane(jedno aj druhe) 3x,z toho 2x ihlou a raz prestrelenim...traumu som nemala ziadnu a ani nemam..pri prvych dvoch bolo hojenie bezproblemove,usi sa mi krasne hojili pri prestreleni mi hned zahnisalo a trapila som sa s usami cely mesiac..teraz chceme dat nasej dcerke nausnicky,no ci jej uska prepichnu alebo prestrelia,je uplne jedno,komplikacie mozu vzniknut aj pri jednom aj pri druhom. Cize aj napriek mojej zlej skusenosti s prestrelovanim nebudem riesit sposob nasadzovania nausnicok..po nasadeni nausnicok budeme len dufat, aby nenastala negativna reakcia usi. 😉

sonorista
1. apr 2010

My jsme nechali pichat u doktorky jehlou, vim ze se to da i na strelit, ale vezmu-li to z technickeho hlediska, je pro tkan daleko narocnejsi nastrleni ackoliv je rychlejsi. Dojde tak vyssimu pohmozdeni boltce to je proste fyzika. Tim ale tu metodu neodsuzuji
. Kazdopadne kdo pujde na propichnuti, mejte 24 hodin nausnicky pred vykonem ponorene v lihu.

rainee
2. apr 2010

My dame prepichnut uska az ked bude vacsia,nech si sama vyberie. Okrem toho zbytocne sa jej moze pri hre natrhnut usko alebo nieco podobne /vlastna skusenost z detstva/, takze az ked bude väcsia rozumnejsia slecna.
Ja som mala strasne problemy s usami, asi 4x mi ich prepichovali v nemocke /takze 100% hygiena/, stale sa mi zapalovali, hnisali, zarastali...okrem zlata doteraz nic nemozem nosit. Takze aj toto ma dost odradza.

hanka274
2. apr 2010

sonorista, to co si napisala, to nie je ale pravda 😉
inac, strach z natrhnutia-ved jednoducho dam do urciteho veku bodky a hotovo 😎

hanka274
2. apr 2010

oprava, napisal.