Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

dankadina
2. sep 2008

My už máme náušničky 3 týždne a je to v pohode, ani nám to nehnisá. Dávali sme prestrelovať stálo to síce 5 minút plaču ale ako sme vychádzali už po nastrelení von ani nevedela už že sa niečo dialo.

chico
2. sep 2008

Taky jsem je nechala mále nastřelit a byla to hruza. Do večera nebyla k utišení. Ale naneštěstí nám to nechniselo. Ale po měsíci jsem ji je vyměnila a začlo nám to hnisat, takže byl zase řev. Ale uža seza dobrý. Zatím jí je tam nechám třeba ještě dva měsíce.

musino
2. sep 2008

ahoj, tak my mame nausky od minulej stredy, drahy tvrdi ze Zuzulka vyzera ako maly chalan s nausnicami, ale to je nezmysel, je taka sladka....proste super. Nakreslit bodky - to bol boj, po 1. nastreleni krik asi 10minut, po nastreleni druhej asi 3 minuty a ukludnila sa na prsku...je to sikulka. Som stastna ze jej to sesterka nastrelila u nas doma, aspon sme potom zostali pekne na teraske a o chvilku na to zabudla (len ked sesterka odchadzala, malinka sa na nu ani len nepozrela...chcihciiiii..)

No a vcera sme boli na ockovani, tak len mrnkla lebo ocino jej povedal ze je ´velky chlap´- no a velki chlapi predsa neplacu 🙂)))))

ivulinda
2. sep 2008

Adélka taky u toho nastřelování byla moc šikovná.lekla se pak malinký pláč a druhé ucho to samé a jak jsme vyšli na chodbu tak byl klid 😀

zanett
2. sep 2008

marika - proboha a kdo to nastreloval? To musel byt nejaky amater....nakreslila si pred nastrelenim tecky? A pokud ano, tak se presto netrefila? 😒 😠 Z toho bych taky byla spatna, pac mi pred tim nastrelenim rikali, ze se jim to urcite povede spravne (a povedlo), ale ze pry konkurence to nekdy nastreli nakrivo, to se pak pry musi nechat zarust a pak teprve prostrelit podruhe.. 😒

verapa
2. sep 2008

Ahojte já zrovna řešímjesi ještě nepočkat s těma uušničkama na později třeba na 5 let, ale asi čím dřív tím líp..
Mám kolem sebe hodně mamin co to nechávají na později vyloženě na holčinách samotných až budou velké at si je pořídí samy... je to taky názor ale mě přinde že naušničky k holkám prostě patří..

marcelka11
2. sep 2008

Dcérke som náušnice nedala, lebo mne sa osobne nepáči práve fakt, že u nás dievča jednoducho náušnice musí mať, inak to ani dievča nie je. Stalo sa , že malá bola oslovená ako: jéééj aký pekný fešák.., príp. a to prečo nemá náušničky veď je dievčatko?.. Keď bude staršia, bude sa jej to páčiť a sama bude chcieť, tak určite jej rada vyhoviem. Zatiaľ by mali radosť iba babky 😀

kapulet
4. sep 2008

ahoj holky, je mi to blbé, ale musím se zeptat, na kolik vás přišli naušničky? Naše první beruška dostala naušničky od prarodičů, ty ale podědí naše druhá princezna a tak musíme koupit trochu větší pro první. Jenže jsem z vesnice a do města je to trochu z ruky, a jen tak na slepo jezdit nechci. Můžete mi tedy napsat kolik asi cca naušničky pro malé slečny stojí?

kristina_tvb
4. sep 2008

ahojte, tak ja som cakala s nausnickami, vahala, ked som sa pytala na prepichovanie moja doktorka mi povedala, ze uz je neskoro (mala 4 mesiace), ze ju to bude moc boliet. Tak som zistovala nastrelovanie. Nakoniec mi jedna znama odporucila lekarku, ktora nastreluje, ale pred tym to potiera tou Elma mastou ci ako sa to vola, na znecitlivenie. TAkze sme tam sli, natreli jej uska mastou, hodinu sme sa prechadzali a potom sli na nastrelenie. Sestricka si Karolinku zobrala na kolena, Karolinke sme dali hracku, ja som jej pred nou dalsou hrackou silno hrkala aby nic nepocula a dokina nastrelila. Mala si absolutne nic nevsimla, ani nezmurkla! Spokojne sa hrala, spokojne sme odisli, bez krvi. Moooc odporucam, mala som strach, ale dopadlo to super. Inak ta doktorka, ak ste niektora z Brna je v Brne na Vinohradoch, takze kto chcete napiste IP 😉 . O inej co to takto robia neviem. Fakt to moc odporucam.

lenockaaa
4. sep 2008

ahojte kocky nestiham vsetko precitat a mam len jednu otazocku. chceli by sme nasej malinkej dat prepichnut uska ale neviem co je lepsie ci nastrelit alebo prepichnut ihlou... 😖 co myslite, co je menej bolestive a rychlo sa hoji? dakujem za kazdy nazor 🙂

jjaanca
5. sep 2008

Lenockaaa: nastřelení je méně bolestivé, ale normální propíchnutí se prý lépe hojí, protože se tam lépe dostane desinfekce tím, jak se náušnička protáčí. Nastřelená se protáčet nedá.

jastericka
5. sep 2008

lenockaaa: my sme dali prepichnúť, malá plakala ako drak, ale pekne sa jej to zahojilo a má to krásne rovno prepichnuté

selu
5. sep 2008

lenockaaa, my mame taky pichle jehlou, primo na usnim a mala teda nervala, plakala, to jooooo, ale treba vysetreni na kloubech bylo pro ni daleko horsi, kazdopadne jsem ji to asi tak tyden protacela a ma to ted krasne, ani nam to moc nehnisalo 😉

vojtisek2007
5. sep 2008

marcelka11
ty my úplně mluvíš z duše - Elišce jsem taky náušnice píchnout nechtěla - ale manžel a prarodiče byli v převaze - já mám taky uši píchlé a nikdy jsem náušnice nenosila - prostě se mi to nelíbí - mám pocit že mi jednak nesluší a druhak téměř žádné v uchu nesnesu - takže chodím s propíchnutýma ušima (a strašně mě to štve) - taky jsem chtěla, aby si malá až bude mít rozum sama řekla, jestli ano nebo ne.....bohužel mi to nevyšlo. 😒

lenockaaa
5. sep 2008

dakujem babulky takze asi to prepichnutie bude predsa len lepsie, ani nevadi ze bude plakat hlavne nech sa to pekne zahoji a dlho nehnisa 🙂

selu
5. sep 2008

lenockaa, neboj, v momente kdy se dostane k tobe na ruky, tak se uklidni 😉 😵 ...tak preju hodne stesti a at vam to nehnisa, presne jak pises 😉

mimik9911
5. sep 2008

baby, my mame prepichnute uska, a zlate nausnicky v miestach, kde prechadzaju uskami scerneli. Je to normalne?

zanett
5. sep 2008

jjaanca - to je nesmysl, ze nastrelena se protacet neda, ja normalne protacim i desinfikuji, prave jsem si vybrala nastreleni, ze je min nachylne k infekci, protoze pri nastreleni nedojde ke styku mezi uchem/pecickou a cizi rukou/jehlou 😉

jjaanca
5. sep 2008

Fakt? To jsem teda nějaká zmatená. Já myslela, že náušnice která se nastřelí je taková ta se šroubkem nebo brzdítkem zezadu. A ty brzdítka bývají zasunuté téměř na šířku ucha, takže tam pro pohyb náušnice nezbývá místo. Polkud teda nemyslíš protožení náušnice okolo vlastní osy, tím se tam ale desinfekce nedostane. Ale u klasické náušnice když dám framikoinovou mastičku na náušničku a protočím, tak se krásně dostane do rány.
Já si vybrala nastřelení kvůli menší bolestivosti. Jsme objednaní za 2 týdny 🙂
Snad když to dělá lékař, tak při tom propíchnutí je všechno sterilní ne?

zanett
5. sep 2008

jjaanca: prave ze ten motylek, co se pripevni na druhou stranu hrotu (zezadu lalucku) se behem prvnich 6 tydnu nesmi upevnovat az uplne k uchu, nybrz na uplny konec toho hrotu, aby tam ten lalucek nebyl 'napevno' mezi tou nausnici a motylkem. A pri cisteni ta emulze (je tekuta, asi jako pletova voda, dali mi ji zaroven s tim nastrelenim) stece po hrotu te nausnice dovnitr te dirky a tak se vydezinfikuje. A doporucili mi protacet pri kazdem cisteni, tzn. 3x denne 😉 Ted je mam nastrelene 6 tydnu a zitra si ty provizorni pecicky menim za nove nausnice...uz se nemuzu dockat 🙂 Tak vam s Lucinkou preju hodne stesti pri nastreleni 😉

Jinak, ano, melo by to byt vsechno sterilni, ale pri natreleni je to ta pistolka, ve ktere je nausnice a tak nejenomze propichne lalucek, ale zaroven nasadi tu pecicku a ten 'motylek' zezadu lalucku, takze ten, kdo to nastreleni provadi, se prakticky nedotkne ani ucha, ani samotne nausnice, narozdil od klasickeho propichovani 😉

dzej
5. sep 2008

holky hoďte mi nějaký odkazy na dobrý obchody s náušničkama, chtěli bysme bílý zlato. Díky 😉

zanett
6. sep 2008

je, dzej, to je skoda, ze asi nemuzes nakupovat v zahranici (online), ze? Ja znam podobnych obchodu mrte, ale vetsinou anglicke/americke 😒

dzej
6. sep 2008

no radši bych v česku nějakej obchod..už i kvůli záruce. Díky 😉

malena
7. sep 2008

ahojte, mojej švagrinej dcérky minulý týžden prepichli v 5. mes. úšká, natierala jej to liehom, ako jej doktorka povedala.
Lenže ušká sa jej zapálili, ...zdá sa mi, že tá doktorka je stará škola, a natierať by to bolo lepšie framykoinovou mastičkou. Čo si o tom myslíte?

libka1
7. sep 2008

My máme veľmi modernú dokynu myslím a nám kázala liehom dezinfikovať a potom naniesť framykoinovú masť na náušničku a popreťahovať ju dierkou, nemali sme žiadne problémy, klop klop 😎 Robili nám to keď mala malá asi 2 mesiace plus mínus 😀 😀 Nech sa to malej rýchlo polepší 😉

zanett
7. sep 2008

malena- to je bohuzel riziko propichovani 😒 Dirka by se nemela osetrovanim zadnym pripravkem, ktery obsahuje alkohol, takze ta dr. musi byt opravdu stara skola, pokud doporucila lih 😅 ...Framykoin bude lepsi. Pokud se to zaniti opravdu hodne, je lepsi jit k dr, ale doporucuje se nausnice ze zaniceneho ucha nevytahovat, ale nechat to na doktorovi 😉 tak hodne stesti 🙂

suem
7. sep 2008

zanett lieh sa pouziva kvoli dezinfekcii, neviem ako chces liecit zapal a odstranit hnisanie bez vydezinfikovania.
To na starsiu mast, nanesies novu vrstvu? Zapal budes mat do nekonecna, pod vrstvou starej masti sa bakteriam taaaak dari. Sebe by si dala na ranu bez vycistenia dalsiu vrstvu masti? Nedala!
Vydezinfikovat liehom, a nova vrstva antibiotik.

jabber
7. sep 2008

marika80 - tak jestli to má malá hodně nakřivo, tak jí náušnice vyndej a ono to zaroste - a docela rychle 😉 . Moje neteře měly nastřelené náušnice, pak je v bazénu ztratily a do 14 dnů byly dírky pryč, takže budou muset znovu 😖

Jinak když nastřelovali kdysi náušnici mně, tak jsem dostala na promazávání kelímek s takovým chladivým gelem a bylo to super 🙂 . Jo a nesměla jsem jí půl roku vyndat vůbec a dalšího půl roku na déle než 24 hod.

zanett
7. sep 2008

suem - mne rikali, at nepouzivam nic s obsahem alkoholu (rozhodne ne s vysokym obsahem), protoze alkohol vysusuje (presusuje) a dela tak tu dirku jeste nachylnejsi. Dali mi k tomu specialni bezalkoholovy roztok 😉

suem
7. sep 2008

Nema to sice logiku, ale ked vam to pomohlo tak je vsetko OK 😉