Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

nikuska123
5. jún 2008

tak mi máme naušnice od 2. týždňov po narodení, normálne prepichnuté a nemali smenijaké problémy, ani som ich nepretáčala, len som ich čistila s Detollom, malá ako sa otáčalasami sa jej pretáčali tie náušničky. A na nastrelení nevidím nič zlé, mixka, nám len doktorka povedala, že sato trošičku dlhšie lieči, aleto je u každého iné.

mixka
5. jún 2008

som zvedava, ako to zajtra bude prebiehat, poobede vam podam hlasenie 😀

lalupa
5. jún 2008

mixka,babulkam k meninam vsetko naj 😉

skolastika
5. jún 2008

tak my sme boli v utorok nastrelovat 🙂 a vsetko bolo super. Do minutky mala obe nastrelene a plakala asi len 1/2 min. 😢 potom chvilku vzlikala a o chvilu sa uz smiala 😉 . vecer jej to mame dezinfikovat a natriet Framykoinom. Vzdy ked spinka, otacame nausnicky, ale dnes sa nam to podarilo otocit aj po kupani a neplakala 🙂 . No dufam ze nebude problem pri vymienani 😖

elicka
6. jún 2008

my malej nausnicky nedavame... NA CO??? krasna je dost a uska ma tiez nadherne... tak na co jej na ne vesat dake zavazie??? nechapem ani retiazky pre male deti.

mixka
6. jún 2008

ahojte, tak sme doma a mame nausnicky 🙂 krpate to zvladli celkom v pohode 🙂

mixka
6. jún 2008

lalupa, dakujeme 😵

sue500
6. jún 2008

ahojte babenky, my sme prave dnes boli nastrelovat nausnicky a trvalo to dve minutky, mala sa trochu zlakla a rozplakala sa, ale naozaj len kratucko ako pise skolastika. Nie som stadovity typ, ale tato tradicia sa mi nahodou celkom paci. Teraz vyzera ako slecna.
Ale doktorka, ktora nam to nastrelovala vravela,ze u nej bola 'nespokojna' mamicka, ze jednu dierku treba prestrelit este raz, lebo jej manzel povedal, ze je o 1mm VEDLA.... 🙂

mybambulky
12. jún 2008

My sme nausnice zrusili a ani mi to nie je luto ved ak bude chciet tak si ich neskor dame nastrelit. Lutujem jedine to ze si to vtedy musela vyplakat a aj tak jej nakoniec scernali - to preto ze ja som nechcela ale ukecali ma ze je to predsa dievca...ja ich tiez nenosim od svojich 14-tich a este si ma nikto nepoplietol s chlapom 😀

caira
13. jún 2008

tak my jsme nausnicky nechavali pichat tuhle stredu a jeste ted je mi zle kdyz si vzpomenu jak strasne u toho bolesti plakala, to vedet tak ji je urcite dat nenecham. POkud bysme meli mit jeste jedno dite a byla by to holcicka tak rozhodne nausnicky mit nebude dokud si to nebude prat sama. Fakt jsem se citila strasne, ze ji takhle tyrame jen pro paradu ☹

U nas to delaji klasicky jehlou a asi bych vic byla pro variantu nastreleni, to asi tolik neboli..co?

krista
13. jún 2008

Caira já teda nemůžu mluvit za naší malou, ale mě brečela jen proto že jí drželi, chvilku pak pofňukávala, ale jakmile jsem jí dala před ordinací Dr. do kočárku tak nic nevěděla, ani doma neplakala při protáčení, prostě vůbec, takže já si myslim, že je spíš víc "bolí" to jak je drží a oni se nemůžou hýbat 😉

skolastika
13. jún 2008

presne ako pise krista. Zazila som aj prepichovanie, nahodne, ked som bola u nasej lekarky s malou na kontrole a jedna mamicka davala prepichovat svojej dcerke. Vysla z tej ambulancie straaaaasne uplakana a plecia od krvicky. Ked to porovnam s tym prestrelenim - 100 a 1 . Ale maju pravdu aj maminy, ktore to nechavaju na deticky, ze ich nechaju rozhodnut sa, ci to budu, alebo nebudu chciet 🙂 .

etinka
13. jún 2008

Ahoj, své dceři jsem nechávala náušničky píchnout klasicky ve 3,5měsících a byl to tedy děs. V té době jsem totiž ještě netušila, že nastřelují i malým dětem, jinak bych jí to klasicky píchnout nedala.To, jak plakala u doktorky, kdy jsem musela čekat v čekárně, nikdy nezapomenu. Ale doma ji to zřejmě asi první dva dny hodně bolelo, protože je doslova probrečela. Museli jsme vzít domů i kočár a večer houpat a houpat. Zařekla jsem se při druhém těhu, že když to bude holčička, tak jedině nastřelit. A máme druhého kluka.
Sestra má dnes už 3letá dvojčata, holky, nechávala nastřelovat oběma v 5měsících, absolutně bez pláče, bez bolesti. Než se stačily vůbec nadechnout, že začnou řvát, měly to nastřelené.
A v tom je asi ten hlavní rozdíl. U klasického píchání chvíli trvá, než udělají dírku a pak v té ráně manipulují ještě s náušnicí a u nastřelení už na ouškou doktorka nesáhne.

kacamar
13. jún 2008

cairo, a proto me nevzali do ordinace a přinesli mi jí až hotovou. a řvala chvilku a vubec si nemyslim, ze to pro ni bylo tak hrozny jak se tvarila. Brecela asi 10min a jak jsme vyjeli ven od dr. tak usnula v kocarku a po bolesti ani pamatka....

souhlasim s kristou. podle me breci spis ze šoku nez z bolesti....

zuzana222
13. jún 2008

ahojte, my sme malej dali nausnicky v 3 mes., lekarka povedala, ze sme mohli prist aj skor. Plakala,ale havne kvoli tomu, ze jej drzali rucicky. Akonahle ju doniesli z ambulancie uz neplakala. Ja osobne som si dala nastrelit a poviem Vam, hrozne dlho sa mi to hojilo. Preto jej som nechcela dat nastrelit. Ak este budem mat dalsiu dcerku, necham jej urobit nausnicky este skor ako Ninke.

monik76
13. jún 2008

U nás taky naprosto v pohodě, nechali jsme klasicky píchnout a malá plakala jen když ji drželi, hned jak jsme si ji vzali bylo po pláči. A doma už nevěděla o ničem, ani přetáčení ji nebolelo. Dlouho jsem se rozhodovala, a nakonec jsem ráda, že jsme to udělali teď. Myslím, že v takových např. 3 letech by to asi snášela hůř. Ale samozřejmě je to každýho věc a nevidím nic spatného na tom, když holčička náušničky nemá. Na druhou stranu jsem rodičům vděčná, že mi je dali jako miminu.

konoupek
13. jún 2008

My nenechávali ani píchat ani nastřelovat a taky žijem 😉

miselin
13. jún 2008

Ja som dala malej nastreliť naušničky, keď mala 3 týždne. Ja som jej ich chcela dať radšej nastreliť, lebo keď som mala 16 tak som si dávala u doktorky prepichovať dalšiu dierku v uchu a strašne to bolelo a to som už bola stará kofa tak ako to musí bolieť také bábetko. No a keď jej ich nastrelovali tak to bolo strašne rýchlo, prvú jej nastrelili keď spala tak ani neplakala iba sa zobudila a pri druhej len mrnkala, ale točila som jej s tou naušničkou hneď keď sme prišli domov a ani necekla.A s hojením nebol žiaden problém, tak nabudúci týždeň už dáme nové naušničky

ivanky
29. jún 2008

Naušničky nestřelit nebo píchnout?????

frog
29. jún 2008

Ahojky Ivanky 😉 ..jednoznačně jsem pro nastřelení.Je to bez krve,bez hnisání a je to mnohem rychlejší.

krista
29. jún 2008

Ivanky to je věčné dilema 😀
Každý ti řekne svůj názor, ale rozhodnout se musíš sama 😀 My jsme píchaly a naprosto v pohodě - bez hnisání, jen poplakávala malinko - protože jí držely jak už jsem psala 😉 A za 14 dní parádně zahojeno 😉

anesim
29. jún 2008

Ja som malej ušká nedala prepichnúť,u nás tak malým len prepichujú, neviem o tom, že by aj prestrelovali. Teraz v júli bude mať 4 roky a od Vianoc snívala o náušničkách, tak teraz v piatok sme boli na nastrelení. Vedela som, že prvá bude v pohode a s druhou náušničkou som si nebola istá. Prinajhoršom by sme odišli len s jednou. Po tej prvej začala plakať, že ju to bolí a nechcela sa posadiť na stoličku , no dala sa asi po minúte presvedčiť a sadla si a podarilo sa. Zatiaľ to vyzerá bez problémov, točíme s nimi , nič nebolí, tak dúfam, že to aj tak ostane 😵

aida
29. jún 2008

Ja som dala malej nastrelit ked mala 5 mesiacov a v pohode trosku zaplakala ale ked som ju zobrala na ruky tak sa uz smiala a nic jej nehnisalo.

mkr
29. jún 2008

ahoj, tak my jsme píchali a bylo to ok, nic nám nehnisalo a půl hoďky potom už o ničem nevěděla

mimik9911
30. jún 2008

My sme boli prepichovat uska minuly tyzden, bol velky plac, ale to len preto ze ju silno drzali, potom doma hned zaspinkala...uska su zatial OK, nic nehnisa, potieram to niekolko krat denne liehom a pretacam nausnicky...vsetko je zatial v pohode 🙂

berunda
30. jún 2008

ahoj holky, četla jsem ze se v lékárně prodává anestetický krém. Kterým se namažou ouška. Nemate s tim zkusenosti????

sirinka
30. jún 2008

ja som za nastrelenie...menej bolestive a rychlejsie zahojene...a mas istotu, ze to bude aj rovne. ja mam jednu dierku nakrivo a ibcas mam problem, dat si tam nausnicu. inac v puberte som si usi aj prepichla aj dala dalsie dierky nastrelit a nastrelenie boli menej.

majkakm
1. júl 2008

ahojte....som tu prvy krat a chcem vas poprosit...mam 3.5mesacne dievcatko a chcem jej dat nastrelit nausnicky,zial nasa pediatricka to nerobi, poradite mi niekto kde to robia sikovne,odborne a hlavne v cistom prostredi....moc dakujem....

kalo
1. júl 2008

majkakm: a odkud jsi?
Já např.měla problém v tom, že u nás v Čes.Bud.jsem nenašla vůbec žádného doktora, co by nastřelování dělaL. Všude nás posílali do kosmetických salonů ☹ Nakonec jsme nechali píchnout (v 7měsících) od doktora, co dělá akupunkturu /aby byla jistota, že to bude fakt dobře píchnuté....protože i naše doktorka nám píchnutí nabídla, ale řekla nám že si máme na oušku udělat tečku "kam bychom to chtěli"!!!!!!!!!!!!/
Byla to bleskovka, v pohodě, malá statečná, za půl hodky o nich nevěděla. Hojení taky velmi rychlé....

jjaanca
1. júl 2008

Ahoj, nevíte někdo kde nastřelují v Praze?