Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

radushka
27. júl 2010

@m.o.n.i.k.a já bych asi radši počkala, abych si pak třeba nevyčítala, že se to malé blbě hojí.My jsme taky dali náušničky až teďka (5 a půl měssíce) a bylo to v pohodě.Hned ten den se dalo s náušničkama hýbat a malá na to vůbec nereagovala, takže jí to nebolelo.Dneska to má úplně nádherné a to jí to ani nezčervenalo, natož opuchlo nebo hnisalo.
Určitě bych doporučovala nastřelit, než píchnout 😉

mystique
27. júl 2010

@m.o.n.i.k.a a proč na ty naušničky tak spěcháš? nám lékařka, taky doporučovala až se nám zhojí TBC a taky se nám to pěkně posunulo díky plavání. Takže jsme nakonec dávali až včera a to máme skoro rok. Nechala jsem je nastřelit a byla to akce i s nakreslením a nastřelením ani ne na 2 minuty a malá když jsme odcházeli už ani o ničem nevěděla. Ouška má krásné a bez začervenání.
Být tebou bych nespěchala. To malé tělíčko se ještě nevypořádalo s očkováním tak mu to nekomplikuj nějakou kosmetickou blbostí 🙂 Naušnice se dají dát opravdu kdykoliv. Je to jakoby jsi třeba očkovala další látkou a nebylo ještě zahojené ani TBC.

m.o.n.i.k.a
27. júl 2010

@mystique
Stěma naušnice to není zase taková katasrofa jak píšeš 🙂 To jí neublíží kdyby se nastřelili nebo píchli teď i když nemá očkování.
Hodně tady čtu, že se to dělá i v porodnicích hned po narození, nebo hodně mi známé říkali, že nečekali a nechali je nastřelit ve 3 měs. atd. atd. Já se jen pořád nemůžu rozhodnout jak to udělat, ale tak pozdě jí naušničky určitě dávat nebudem. 😉

@radushka - jo jo já počkám, ale max. v půl roce aby ty naušničky měla 🙂 A asi půjdeme teda nastřelovat, hodně lidí mi to taky doporučuje , tak si počkáme 🙂

radushka
27. júl 2010

@m.o.n.i.k.a v půl roce už byste to očkování měli mít za sebou, tak bych v tom problém neviděla 😉
A postup byl přesný, jak popisuje mystique 😉

mystique
28. júl 2010

@m.o.n.i.k.a ona to neni katastrofa, ale je to blbé dávat když TBC není zhojené. Jinak před ním to dávat samozřejmě možné je. My jsme ho měli hodně škaredé a hojilo se to dlouho. Opakovaně to praskalo a tekl z toho hnis. Neměla bych na to srdce ji tím ještě navíc zatěžovat. Až jsme to měli zhojené tak jsme začali chodit plavat a to nám nastřelení taky nedoporučovali, takže jsme počkali až jsme dokončili kurz a vyšlo nám to až ted 🙂 Jinak myslím bolest je pořád stejná at v porodnici, 6 měsících nebo třeba v roku. Jde spíš o osobní pocit, kdy je vhodný okamžik. V porodnici bych to třeba taky nedala.

m.o.n.i.k.a
28. júl 2010

@mystique aha, tak to je potom jiná, nám to hnisalo chvíli na začátku, jinak to má skoro zhojené, jen malý stroupek, který dr, vadí, ale ptala jsem se kamarádky- ta je sestra na novorozeneckém pro nedonošené, tak ta říkala, že to má hezké, že to bude mít co nevidět zhojené, jen se to dr. nezdálo, tak to nechám na ní, snad ví . 🙂 Na plavání chci chodit od září, takže to mám smůlu??? 😖

mystique
28. júl 2010

No oni právě nedoporučují, aby se to namáčelo, ale pokud to máte zhojené tak uvidíš. Mě to ouško přišlo za chvilku uplně v pořádku. Tak nechej dát koncem srpna naušničky a na plavčo se domluvte at Vám to odloží třeba o 1-2 lekce a mělo by to být ok.

jitulisek
30. júl 2010

Dneska jsme byly nastřelit naušnice a bylo to úplně v poho. Malá plakala asi minutu, za chvilku o ničem nevěděla. A to je docela citlivka. Žádná krev, což je skvělé. Když jsme přišly domů,tak jsem jí sahala na ouško i na naušničku a ani nepípla,takže jí to asi ani nebolí. takže určitě doporučuji. 🙂 Jinak co se týče plavání, tak nám doktorka doporučila počkat asi tak 1 měsíc,až se ouška zahojí. 😉

oliinka
30. júl 2010

ahojte.chcem sa spýtač čo stojí nastrelovanie a čo prepichnutie ušiek?

eloana
30. júl 2010

@oliinka ahoj nas pred 4 roky stalo nastreleni 90kc i s nausnickama -delala to sestricka z porodnice a nausnice byly z chirurgicke oceli.... propichnuti delala detska doktorka a myslim ,ze se za to nic neplatilo...

jitulisek
30. júl 2010

@oliinka tak já byla dnes a stálo mě to i s naušničkama 320 Kč . Byly jsme u dr. Píchnutí u nás stojí cca 150 Kč (to mám z doslechu). Ale po dnešní zkušenosti bych do ničeho jiného než nastřelení nešla. 🙂

radushka
30. júl 2010

@oliinka nás to stálo 200,- i s náušničkama.Taky bych už příště jedině nastřelila.Je to super 😉

janicka006
30. júl 2010

my máme náušničky od středy.Jednoznačně jsme chtěli nastřelení,ale bohužel bychom se museli harcovat cca 60 km do Prahy,protože u nás ve městě to nikdo nedělá.Takže je máme klasika propíchnuté,za 100 Kč.

Zajímavé ale je,že každý doktor to dělá jinak....někomu je píchnou ještě v porodnici,my jsme museli mít jednu vakcínu za sebou a kamarádka čeká na všechny tři,dřív jim to nepíchnou.

hanka274
31. júl 2010

@oliinka prepichnutie neviem, pretoze ma to ani nezaujima 😔 , no nastrelenie aj s nausnickami z chirurgickej ocele stoji okolo 17e...tak do 20e snad vsade, viac by to nemalo...

lia09
31. júl 2010

ahojte chcem sa s vami podelit o moju skusenost s nausnickami.Mne kazdy hudol do hlavy aby som malej dala nausnicky este v porodnici,lebo to menej boli.........No ja som nechcela lebo mne sa to prepichnutie zdalo take drasticke ,hlavne takemu malemu babatku,ktore sa len nedavno narodilo a este sa z toho ani nespamatalo.Tak som sa rozhodla pre nastrelenie,ktore robia az od 6mesiaca.Lenze z mojej malej vyrastla taka hrozne uplakana a umrncana baba,tak som zacala stresovat,co bude ked jej dam tie usi prestrelit.Po ukoncenom 6mesiaci sme isli a na moje prekvapenie to dopadlo dobre.Ja som mala krce v bruchu,lebo ona je vacsinou hrozne histericka.Ked jej to pichli,tak plakala asi 5minut,aj to vela hovorim.Ked sme isli odtial uz vobec neplakala a po ceste domov sa usmievala.Takze vobec nelutujem,ziadna krv,ziadny hnis,a ani si to nechyta.Aj druhykrat by som sa rozhodla pre nastrelenie.Inac aj som platila 10eur.Platila som len za nausnicky /chir. ocel/,nastrelenie bolo zadarmo

hanka274
31. júl 2010

lia, tak to mas fajn skusenost...inac, uz mi to dojde ako keby sme to vsetky kopirovali...plakala 5 minut, ani to ne, potom sa usmievala, ziadna krv, hnis, bolest....proste nastrelenie jednoznacne 🙂

radushka
1. aug 2010

jo a ještě jsem si uvědomila, že ty nastřelené náušničky jsou takové pecičky, takže si za to nemůže tahat.Kdybych jí dala ty po mně, přece jenom jsou trošičku visací, tak by to asi bylo horší 😉

rozarka65
2. aug 2010

Ahojky!🙂 Nevím, jestli to můžu napsat sem....jen jsem to prolítla, je toho tady napsané moc a "nové téma - naušničky" by asi neprošlo....🙂 Já chtěla dát malé naušničky po očkování,ale nějak jsme se doma nemohli dohodnout...☹ A když bylo malé kolem 7.,možná 8. měsíce, tak náš taťka řekl, že když chci, ať jí ty naušničky nechám dát....Jednak se mi nelíbilo,jak to řekl...a pak už mi přišlo, že je pozdě....naušničky se jí líbily,ale jí se líbilo spoustu věcí....🙂 Bála jsem se,aby si neutrhla ucho...☹ Tak že to nakonec necháme až si o ně řekne...Za měsíc budou malé 2 roky...naušničky by chtěla, ale bojím se aby nenastalo to, že by je chtěla sundávat a nadávat jako sponky...nechávám ji narůst dlouhé vlásky,ale musí nosit sponky,které se jí sice líbí,ale...vyhrožuji,že ji nechám ostříhat....🙂 A pak má období, kdy se bojí....takže by si to ani nenechala píchnout nebo nastřelit...Máte někdo zkušenost v tomhle věku....? Nebo je lepší počkat na pozdější dobu,až z toho bude mít opravdu rozum?

barbiemummy
5. aug 2010

ja osobne by som pockala, mne sa nausnicky na takych malych dievcatkach nepacia, pokladam to za gycove, aj mnoja ma dva roky, a ja pockam, ked bude mat 7-8rokov a sama ich bude chciet

hanka274
5. aug 2010

to je zvlastne, ze sa niekomu na malych dievcatkach nepacia nausnice...

rozarka65
7. aug 2010

@barbiemummy Asi to bude nejlepší...to už z toho bude mít rozum...🙂

miska1981
8. aug 2010

ahojte,
chcem sa Vas opytat, malej by som tiez chcela dat nastrelit nausnicky, ale az tak po pol roku, roku, len sa bojim ci ju to nebude tlacit ked bude lezat na boku, lebo zatial mi spava, ze ma hlavicku otocenu uplne nabok.
ja ked som mala take nausnice na srobovanie co sa nastreluju, nemohla som spat naboku, lebo ma to vzadu pichalo ten koniec do hlavy.

sharmana
8. aug 2010

ja som dala malej ušká klasicky prepichnút detskej lekárke už v 4 týždnoch a nelutujem, trvalo to celé hádam 3 minúty aj s plačom, ked sme vyšli z ordinácie, malá zaspala a už si na nič nepamätala, ušká sa zahojili.... dala som hned biele zlato, také visiace a nie tie šrobovacie, aspon ju to netlačí, ked leží na boku....

jitulisek
8. aug 2010

@miska1981 my máme naušničky nastřelené a nemyslím, že by to malé nějak vadilo. Občas má na tvářičce otlačenku,ale od přední strany naušničky,ale to jen velmi vyjímečně a to spí taky s hlavou na stranu. Jinak já bych píchnout uši nedala. Jedině nastřelit. Fakt skoro bez bolesti, bez krve a bez hnisání. Takže myslím, že sem tam nějaká otačenka nic není a hlavně za měsíc (a to není zas tak dlouhá doba) můžeš dát svoje naučničky. 🙂

hanka274
8. aug 2010

misi, myslim, ze nie... u nas je to OK.
sharmana, tak ja uplne naopak, rozhodne ako vacsina nastrelit, je milion dovodov na to...a visiace?? pockaj ked bude mat 9-10-11 a viac mesiacov...ked si zacne chytat vlasky, uska, nostek... 😕 😕 😔

dadous
8. aug 2010

@miska1981 dej maly naušničky co nejdřív, dokud si ještě nesaha a netaha za ouška, my jsme dali nastřelit ted ve čtvrtek a ma je už zahojeny, už ani mazat nemusím, a z toho šroubku neměj strach pže to nastřelej tak, že v zadu ta tyčka vubec nekouka a ten šroubek ji nevadí, maj ten krček přece jen tlustoučkej takže se nemusíš bat 😵

katkasz
17. aug 2010

My sme dali dcerke prepichnut uska ked mala 2 mesiace a bolo to cele v pohode. Hlavne si uska vtedy este vobec nebabrala. POtom asi od polroka (neviem presne) si ich nasla a ked ju to napadlo, tak si ich babrala... Vtedy som zacala lutovat, ze sme jej dali kruzky, lebo obcas sa jej ich podarilo otvorit... Aj sme sa na to boli stazovat v zlatnictve ale nepochodili sme...

kristi
17. aug 2010

nase nema nausnice vubec, at si sama vyberre, zda je chce nebo nechce, prece ji nebudu delat neco, co se povazuje za standart, kdyz se ji samotne to nemusi libit.Ja napr. nausnice ani sperky nenosim - v puberte jo - ale od cca 17 nic, proste me to vadi a nebavi, nemam ani hodinky, retizek...a to se nepovazuju za nejaky sportovni typ. Proste podle me je to zasah do tela nekoho, kdo k tomu nemuze vyjadrit svuj nazor....

jitulisek
18. aug 2010

Na konci července jsem nechala malé nastřelit naušnice. Nastřelení bylo v poho,ale zajímalo by mě,jak jste to měly s výměnou naušnic. Známé u toho holčička hodně brečela. Museli jí držet tři lidi. Takže se přendavání docela bojim. Vyndavaly jste naušnice samy nebo jste šly k dr?A máte dyžtak nějaký trik pro rychlé vyndání a nandání nových? 🙂

zuvra
19. aug 2010

Caute baby.Chcem sa opýtať,či mi vie niektorá poradiť,čo mám dať malej na hnisavé uško.Uško som dala prestreliť asi pred dvoma mesiacmi a začalo hnisať až teraz,má ho aj červené a trochu opuchnuté.Nemala by som naušničku vybrať???Framykoin používam už pár dní a nič. ☹