Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

caira
16. sep 2008

johanka souhlasim s tim, ze 7 mesicu je asi nejhorsi vek, nasi male je 6.5 mesice a neustale si ted taha za usi..nevim proc 😅 Ptala jsem se v poradne ale pry je to proste neco co deti delaji..tak nevim kdy prestane..takze ja bych byt tebou mozna ted par mesicu pockala? nase mala si fakt taha i za nausnicky..kolikrat k ni fakt letim aby si to ucho pustila..takze hadam,ze pokud ma tvoje ditko tendence si taky na usi sahat jako to moje tak bys mohla mit stejny problem?

a s tim pichanim usi u vas.. u nas to je to same.. neni to tu zvykem a dost lidi se docela vyjevene kouka, kdyz vidi, ze ma P. nausnice..hodne maminek se me ptalo jestli to neni krute takhle trapit male dite,ale ja jim rikam, ze kdyz je miminko tak si to pak nepamatuje { nase mala o tom nevedela jen co jsme dorazil domu z nemocnice} .. ale jina zeme-jine zvyky 😉

zanett
16. sep 2008

ja jsem se taky pred nastrelenim byla ptat dr. na to, jak je to s temi akupunkurnimi body v usich a on mi rekl, ze at se nebojim a at mi to nastreli kamkoliv budu chtit, prorotoze i kdyz by pry trefili nejaky akupunk. bod, tak by to nicemu neublizilo, pry by jen ten bod prestal byt aktivni a chtela-li bych v budoucnu vyuzit akupunkturu, tak by na tele je priznacnych bodu dost jinde 😉

Takze jsem si je nechala pred 7 tydny nastrelit a nemuzu si absolutne stezovat, propichnuti musi byt masakr (u nastrelovani netece krev a je to jaksi cistejsi - uz jsem to tady psala pred par tydny, nechci se opakovat).

Jak tu nekdo psal, ze propichnuti je presnejsi nez nastreleni; ja nevim jak propichnuti, ale nastreli vam to presne tam, kam chcete (nejdriv na lalucek nakresli tecku, vy s tim umistenim bud souhlasite, nebo ne a to se pak premisti, a kdyz souhlasite, tak vam to nastreli uplne presne do toho mista.... 😉 )

Moje kamoska nechala sve dceri (tehdy mela 4 mesice) nausnice nastrelit a rikala, ze je rada, ze nema provlikaci nausnice, ale pecicky (ty se bezne davaji pri nastreleni), protoze je to proste bezpecnejsi (pri hre, oblikani/vysvlekani, atd)....ale dite nemam, tak nevim...akorat dcera MP si je nechala nastrelit ve stejnou dobu jako ja a taky byla uplne bez problemu (zadne hnisani atd), jenze ve skole je nesmej nosit, tak si je pres den musela vyndat a do dvou dnu mela dirku zarostlou 😒

mata.mata
16. sep 2008

Holky, propichnuti a nastreleni- tecky si delate sami, na metode nezalezi, jde o domluvu s clovekem, ktery to dela... a co se tyce krvi, kdyz se ucho propichuje kanylou, krev netece... kdyz jsem videla, jak nase MuDr narvala ruzovu jehlu do ucha, vytahla a snazila se nausnicku prervat cez ucho, jsem cumela 😕
A k tomu hojeni...jak pisete, ze mazete fram. a nemuzete usko dohojit, tak nema smysl dal mazat, proste suche hojeni je ve vetsine pripadu lepsi a rychlejsi...takze misto fram. cistit misto vpichu a nausnicku protahovat lihem, treba jak jste meli na pupik, nekdy staci framykoinem nehojici dirku 2-3 krat vycistit a je zahojena...

zanett
16. sep 2008

mata - mne zase rikali, ze rana se lepe a rychleji hoji v mokrem prostredi, proto mi dali bezalkoholovy roztok na cisteni. Rikali, ze alkohol vysusuje, tudiz je pripravek bez alkoholu lepsi (dezinfikovat se da i jinak nez jenom a pouze alkoholem)...kazdy, kdo usi picha/nastreluje nausnice ale rika neco jineho, asi ve stylu 'Kazda liska chvali svuj ocas...'

mata.mata
16. sep 2008

zanett- myslela jsem pripady, kdy se ucho ne a ne dohojit- pri pouz.fram- jsem to mozno nesrozumitelne napsala 🙂 Jo, jsem za pouz.framykoinu, ale nema smysl ho natirat mesic, kdyz to nema vyznam... 😉 Jsem pichala piercingy par let a s detmi mam taky zkusenost... jsem chtela jen poradit 😉 Nechvalim svuj ocas, protoze bych chvalila nastrel. i pichani i suche i mokre hojeni i hojeni roztokem morske soli... kazdemu vyhovuje neco jineho...

zanett
16. sep 2008

mata 😉 s tou liskou to byl jen priklad 🙂

ivka2812
17. sep 2008

my sme vedeli že dáme malej naušničky hned od začiatku.dali sme jej ich asi ked mala mesiac prišla pani zo zlatnictva k nám domov náušničky nastrelila bolo to rýchlo a mala si to ani neuvedomila troška zaplakala a bolo
dali sme jej malé botky z chirurgickej ocele a za pár tyždňov sme ich vymenili za zlaté a žiadne zapálené ušká
ja som nemala prepichnuté uši a veľmi som zavidela ostatným babam ked nosili náušnice
a malá s náušničkami vyzerá super

zanett
17. sep 2008

ivka - a ted mas dirky v usich? Ja jsem taky driv strasne zavidela holkam, co mohly nosit nausnice (pokazde jsem ve skole byla jedina bez nausnic) 😝

skuli
17. sep 2008

Nejstarší holce jsem nechala uši píchnout.Byl to masakr,krve jak z vola.Ale tenkrát ještě žádné nastřelování nebylo.U té prostřední jsme nastřelovali.Bylo to fajn,plakala jen chviličku asi z toho jak se lekla.Teď u nejmenší Martinky jsem zase šla nastřelit v 8 měsících.Řvala jak tygr a ke všemu ji jedno ucho začalo hnisat.Náušnici jsme museli vyndat,takže chodí jen s jednou.Nemůžeme na plavání 😠 Tak nevím.Máme asi smůlu.

ivka2812
17. sep 2008

zanett-dala som si uši prepichnúť na strednej a som bola taká šťastná 😀

jjaanca
23. sep 2008

Právě jsme se vrátili z Budějovické z nastřelení. Měly jsme nalepenou Emlu a Lucka brečela asi 3 minuty před nastřelením a asi půl minuty po nástřelu. 3 dny nesmíme máčet, 7 dní nesmíme do veřejného bazénu a za měsíc můžem vyměnit náušnice. Máme 2x denně mazat Framikoinovou mastičkou. 😉

liby1
23. sep 2008

Nastřelovali jsme naušničky na ušním, měsíc a půl jsme nosili nastřelené a pak jsme je vyměnili za zlaté, co malá dostala. Byly ji 4 měsíce a absolutně bez problémů, brečela asi tak 15 minut (to spíše ze vzteku, kam jsem ji to tahala), žádné hnisání, žádné mazání - prostě nic, vyšlo to na 400 Kč a zbyly nám ještě naušničky ze zdravotnického materiálu s očkem, které můžeme kdykoliv využít.

laurita
25. sep 2008

baby,kde v ke odporucate nastrelit? davaju jeden typ nausnic alebo je viac druhov pre babatka? priemerna cena? dik

konja
25. sep 2008

Tak u naši doktorky stoji naušničky na nastřelení 180-250 kč podle druhu (jen pecičky nebo kytičky, s kamínkem i bez atd.) a doktorka je nastřeluje nejdříve po prvním očkování, tedy ve třech mesících.Tak jse zvědavá jak to naše malá zvládne, pro jistotu jsem v lékárně objednala Empla náplasti pro znecitlivění.

jjaanca
25. sep 2008

Na Budějovické nastřelují od 6 měsíců, a mimi musí mít za sebou min. 2 očkování. Ceny jsou podle typu náušnic, my platili 500,- (pak tam měli myslím za 250,-) a dostali jsme vybrat asi z 10 druhů. Ale byly jsme první. Ti co přišli poslední takový výběr už neměli (byly jsme v čekárně 4).

krista
6. okt 2008

irenan • 2d • Dnes v 17:57
Ahoj.Chtela bych se poradit, kdy dat prvni nausnicky, starsi dceri jsme je nechali pichnout nekdy kolem 5 mesicu. Ted je chci nechat pichnout te mladsi. Ptala jsem se u doktorky, ta nejdriv rekla ze po prvnim ockovani, ted mi rekla po druhem ockovani a na usnim mi rekli, ze driv jak v pul roce nam to tam nikdo nepichne... Jak jste to meli vy?

lenkazdenek • 1d • Dnes v 17:59
Ahoj myslím že je tu někde podobné téma,jinak nám je nastřelovaly měsíc po prvním očkování v půl roce a už spěchaly,protože malá už byla dost stará

radka.m. • 4d • Dnes v 18:02
u nás se píchají ve třech měsících,hned po očkování.samozřejmě,že se dají píchnout kdykoliv déle,ale čím dřív,tím líp.

coriven • 1d • Dnes v 18:13
ahojky, tohle je asi fakt různé - nám třeba dr. řekla, že uši píchá až po 3 hexa očkování (takže v půl roku), ale asi bych byla raději, kdyby je měla malá už dřív - bojím se, že si teď za ty úška už bude tahat a asi si to bude i víc uvědomovat 🙄

irenan • 2d • Dnes v 18:21
podobny tema jsem nenasla, tak jsem otevrela tohle

monika6e • 1d • Dnes v 18:45
ahoj irenan, někdo říká po očkování, někdo zase co nejdřív, nejlépe po šestinedělí. My je měli ve 3 měsících a dostali jsme vynadáno, že to mělo být už opravdu po šestinedělí. Hlavně z toho důvodu, že nejsou ještě úplně vyvinuté akupunkturní body v uchu. Verze, že to musí být až po očkování je prý dost rozšířená fáma...

pismenka
6. okt 2008

souhlasím s baris, je asi divná.
Já jsem své holčičce nechávala ouška píchnout po šestinedělí, některé MUDr. prý až po 3měs. ale to si myslím je už pozdě, protože se chytají za uši apod. - uszuji dle nás. A myslím, že to už i víc protrpí. Čím mladší tím lepší. My čistili lihem. Vím že jiné maminky framikojinem a měli to za pár dní v poho. Tím lihem jí to bolelo - chudinka, ale říká se, že ten framikojin jsou antibiotika - to nevím jestli je pravda. Ale být tebou, nechala bych jí je píchnout co nejdřív.
my ani nemáme všechna HEXA, máme teprve první za sebou, protože prý málo přibíráme.

kacka.va
7. okt 2008

naše Dr. taky píchá náušnice až po prvním očkování.

petronilla
7. okt 2008

Naše dr.je píchá po 2 očkování,u nás to proběhlo naštěstí v pohodě a malá si jich vůbec nevšimla a netahala si za ně 🙂

verapa
8. okt 2008

ahojt, já nechala Juli naušničky nastřelit, plakala jen jak to štiplo, ale za dvě minutky bylo po pláči a ted po týdnu je má jak kdyby to bylo už měsíc, ani žádný hnisání, nic. NAvíc sme byly hotový za tři minutky i s placením. Sem přemýšela že si nechám taky, at není holčinka sama 😀

ninka123
8. okt 2008

Ahojte, my sme nechali uska prepichnut u Dr. v styroch tyzdnoch, cistila som liehom a na noc trosku framykoinu, uplne v pohode sa zahojili 😵 Inak poznam kocky, co si to davaju prepichovat uz v porodke, mozno je to dobre, lebo cim neskor, tak to babatka viac vnimaju 😒

irenan
8. okt 2008

ahoj. Tak my uz jsme volali k jine pani doktorce na usni a ta rekla ze az je budem chtit, tak se staci objednat a neni to vubec problem, takze ted ma Adelka rymu, tak az ji bude dobre zavolam tam, objednam se a necham ji je pichnout. Do pul roka cekat nebudu... Jo a chtela jsem se jeste zeptat, prej se maji vyvarit a pak dat do lihu, tak jen bych chtela vedet jak dlouho pred ... maji byt v tom lihu a jestli ten stoprocentni lih neni na nausnicku moc silnej, mame tam totiz takovej malinkej modrej kaminek jako je v nausnickach pomnenkach, tak aby se ty nausnicky neznicili. ☹ Poradite nekdo?

kacka.va
8. okt 2008

irenan: kup si lékařský líh, já myslím, že stačí namočit jen na pár hodin. my je nenamáčeli vůbec.

konja
10. nov 2008

irenan: naušničky se namáčí na 24 hodin, o vyvaření předem mě teda lékař neřekl ani slovo, jen to namočení. Líh jsem si koupila v lékárně.Řekla jsem, že ho chci na namočení naušniček a lékárnice mě dala 60% líh. Jinak dneska jsme byly na ušním píchat.No malá řvala jak tygr, až mě to srdce rvalo!A té krve!Teklo jí to až v zadu za ušima ☹ Ale jen co mě ji dali do náruče, tak byla sticha. Možná se víc bála toho doktora 🙂

daluri
13. nov 2008

Holky, mám dotaz - možná to už je tady psáno, ale nemám čas to vše číst. Máme včera nastřelené náušničky, dr říkala 3x denně mazat framykoinem - na můj dotaz,kdyby to hnisalo atd. No ale teď nevím, jestli to mám mazat i teď...má to pěkně, nic nehniše, ani to nemá červené. Tak jestli jen protáčet bez framykoinu?

jjaanca
13. nov 2008

konja: určitě jí to bolelo. ☹ Já si nechávala v 16letech píchat ucho a bolí to pěkně. To bych dítěti neudělala, proto jsem nechala dceři nastřelit.
daluri: My to měli mazat v každém případě. I když to měla v pořádku.

kacka.va
13. nov 2008

my mazat neměli, jen kdyby hnisalo.

marika80
13. nov 2008

daluri, my sme potierali.

monik76
13. nov 2008

daluri, nám doktor říkal ničím nemazat ano neprotáčet. Jen kdyby to začalo hnisat. Naopak, že ty masti ty záněty můžou způsobit. No co doktor to jinej názor, ale my jsme nemazali. A vše v pohodě. Pak si vyber že? 😉

slaviq81
13. nov 2008

Nam prepichli uska pred odchodom z porodnice, nausnicky som mala nalozene v alkohole. Doktorka nam povedala, ze ich mame len pretahovat, mastit ee.