Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

bihan
10. apr 2008

Kili, napr. vo Fr to vôbec nerobia lekári, ale iba nastreľujú v zlatníctve a niektoré zlatníctva vôbec nenastrelujú do jedného alebo dvoch rokov (to záleží na nich).

Froschka, myslím, že by to nemal byť problém 😉

valhali
10. apr 2008

caute,tak my sme si nechali prepichnut uska este v porodnici a dopadlo to zle. Hnisali jedna radost,nic nepomahalo,tak ked mala 3 tyzdne, sli sme s tym na chirurgiu,lebo malej zacalo rast dive maso okolo dierok. Chirurgicka nausnicky len vybrala a do tyzdna sa dierky zahojili, dive maso zmizlo,ale dierky zarastli 😠 Po zakladnom ockovani sme uz davno,tak som sa rozhodla nausnicky nechat nastrelit. Moja lekarka to nerobi, ani nas usny lekar, tak neviete,kde v Kosiciach nastreli nausnicky lekar? Nechcem ist do piercingoveho studia,ani zlatnictva.

froschka
10. apr 2008

kili neviem presne kde to robia v rakusku no detsky lekar by ma asi vysmial...tam sa to detom robi ozaj zriedka,mozno vo Viedni je to ine ale v Tirolsku su na toto taki skepticki...ze co ma co mat male babo mackazaky ovesane na sebe....

jedine co sa mne moc nepaci ked ma babo zlatu retiazku,,je to pre mnohych normalne a isto castokrat darcek na krstiny no mne to pride ako ukazovanie sa pred ostatnymi...ale tot kazdeho osobna vola...aj na nausnicku tu maju mnohe negativne postoje...

kili
10. apr 2008

fro, no či ich tam dáš predierovať, tak to je potom jedno, však ich aj tak všetci budú vidieť. Retiaska sa ani mne nepáči, ale náušničky sú zlaté, ono je to asi o zvyku.

monik76
10. apr 2008

tak my jsme nechali píchnout náušničky před 2 dny a v pohodě myslím, že jsem to prožívala víc než malá koupila jsem znecitlivující náplast a nalepila na ouška nejdříve jsem udělala pokusnýho králíka z mamky bo kojící to nemůžou a říkala, že to funguje no do ordinace jsem nešla ale prý řvala jen když ji pevně chytli manžel říkal, že u samotnýho píchání se na něho dokonce smála ale má to krásný chtěla jsem je nechat nastřelit ale u nás to nedělají

prasiatko30
10. apr 2008

froschka - to s tymi retiazkami mas teda naozaj pravdu - pre mna nie je nic horsie ako vidiet male babo s retiazkou okolo rucicky alebo obesenou na krku 🙄 - otras az sa mi husacia koza robi na tele - ale nie od rozkose 😀 ked sa nam narodila dcerka tak ked sa uz konecne viac menej ukoncili vsetky navstevy a darceky k narodeniu tak sme si spolu s manzelom vydychli, ze nikomu nenapadlo darovat nam ju a zrazu len po nejakom pol roku este nam oneskorene gratulovali znami a co nam len nedarovali - nadhernu zlatu retiazocku na rucicku ☹ aj s vygravirovanym menom 😠 🙄 🙄 - doteraz je retiazka v sufliku ani raz ju mala nemala na rucicke ani ked nam ju darovali tak som nemala tu silu jej ju omotat okolo rucicky aby boli aspon spokojni darcovia 😖

tribitka
10. apr 2008

monik,aj ja plánujem dať prepichnúť teraz ušká, to čo za náplaste si spomínala? ešte som o nich nepočula.. 😕

butrus
10. apr 2008

my sme davali nausnicky v 6 tyzdnoch, a v pohode, sice plakala a ja s nou, ale pekne sa to zahojilo a na druhy den ani nevedela, ze jej taku bolest robili.
tribitka, tie naplaste sa volaju Emla, ale v SR ich nedostanes, iba v Cechach, moja dr ich tam chodi kupovat a predava ich pred trojmesacnym ockovanim.
Ale urcite ich najdes na nete, ja som ich tam nasla.

vierkaaaa
10. apr 2008

monik 76 🙂 neviem či s tými náplasťami to bol najlepší nápad podľa mojho log. uvažovania keď to nieje vhodné pre kojace matky tak pre bábetko to tiež pravdepodobne nebude už vôbec vhodné 😉
ja plánujem dať svojej malinkej náušničky keď bude mať 7-8 mes. to vychádza na leto vtedy sa už nebudú nosiť čapičky, keď tak len letné klobučíky, tie tak netlačia na ušká....
prvej dcére sme dali náuš. nastreliť, vtedy sme nemali žaidny problém, uvidíme čo nás čaká teraz 😉

bihan
10. apr 2008

Pri mojej logickej úvahe zase nechápem, prečo by sa náplasť nemohla používať pri dojčení, keďže je to lokálne anestetiku a nepreniká do krvi (tak isto ako umŕtvenie ďasna u zubára nie je kontraindikované). My sme použili krém, ktorý sa tu predpisuje všetkým deťom, ktorých rodičia o to majú záujem 😉

vierkaaaa
10. apr 2008

bihan 🙂 ja som neriešila to o čom píšeš ty, ale to, že ak niečo nieje vhodné pre kojacu matku, tak to nebudem dávať dieťaťu, ktoré kojím.....inak máš asi pravdu moje vedomosti o anestetikách asi nie sú na takej úrovni ako máš ty, preto by som sa držala príbalového letáku ...

bihan
10. apr 2008

Vierka, to nebola reakcia na teba, len som si požičala to slovné spojenie 😀

No a aj keď naša mala ušká umŕtvené, slzičky boli, ale zo stresu 😅

vierkaaaa
10. apr 2008

v poho 😀

monik76
10. apr 2008

holky tak jak psala butrus náplasti se jmenují emla miminka to můžou je to přímo napsaný v tom příbalovým letáku, proč to nemůžou kojící nevím ale řídila jsem se podle toho co tam píšou jinak tady to někteří doktoři doporučují

tribitka
10. apr 2008

teeraz sa dajú náušničky aj nastelovať? urobí to naša pediatrička, alebo sa to robí niekde inde?? som v tom jelen.... 😒

monik76
11. apr 2008

tribitka, nastřelení náušnic by měl rozhodně dělat lékař, ale ne všichni to dělají, u nás třeba vůbec, jen klasicky jehlou. Nebo se to taky dělá v kosmetických salonech, ale to bych s malým miminkem neriskovala. Slyšela jsem, že nastřelení je lepší než klasické píchnutí, ale nemám s tím zkušenost.

martina46
14. apr 2008

Prosím vás, už sa tu o tom niekde písalo, ale neviem to nájsť. Našej Táničke hodne stmavla zlatá náušnička v mieste, kde ju má v ušku. Tuším sa všeličo o tom hovorí, niečo v súvislosti s nejakou chorobou, ale nie sú to iba reči? Trochu som z toho vyplašená. Okrem toho má posledné 3 dni na líčku taký malinkatý fliačik, veľmi maličký. Vyzerá to akoby krvná podliatinka. Tak sa mi to so všeličím spája, no šibe mi asi. Zajtra ideme do poradne, ale dovtedy... no ak niečo o tom viete, napíšte prosím. Ďakujem.

dvojka
14. apr 2008

Martino - my jsme měli taky naušničky černé přesně v bodě,kde jsou dírky...A už jsem tu i psala,že malá měla cca půlrokuzarudlé dírky....

kacka.va
14. apr 2008

ztmavnutí části náusničky, která je v uchu, je úplně normální.

martina46
14. apr 2008

Dvojka,
tak to si asi ty písala o tom. Tánička mala červené dierky asi 10 dní, za 2 týždne to mala ok.
Kacka.va,
ďakujem, odľahlo mi. A dá sa to nejako očistiť? Prečo sa to vôbec deje? Je to zlatom?

kacka.va
14. apr 2008

jde to vyčistit třeba tou vatou na čištění šperků nebo to nechat vyčištit ve zlatnictví. Zlatem to si myslím není. U nás mají černé náušnice i babička i mamka i teta, podle mě je to tím, že tam nejde vzduch, ale to je jen domněnka. Jinak když jsem měla kroužky a občas jsem je pootočila, tak jsem je černé neměla.

gangulienka
14. apr 2008

ahojte, dievcata ktore ste z bratislavy, neviete poradit kde mam dat malej nastrelit nausnicky ?

skolastika
15. apr 2008

gangulienka, neviem ci takemu malemu babätku prestrelia, mne bolo povedane, ze az okolo 1 roku, bo su uska este malinke. Aj my sa chystame. Kde presne neviem, viem len ze to robia v kozmetickych salonoch, v klenotnictvach a zlatnictvach. Ale ked si to vyhladas na googly, najdes... (napr. Salón BEAUTY na Palkovičovej, Štúdio krásy Destiny na Bodrockej, atd...) 😉

gangulienka
16. apr 2008

Mne moja dokina povedala, ze po ockovani uz mozme ist, ze nam to nastrelia v kozmet. salone. Ja som si to tiez nasla v googli, ale som skor chcela konkretne odporucanie 🙂

janicka.ziv
16. apr 2008

Malá měla 3 týdny nastřelené naušnice a vše bylo ok. Pak jsme jí je vyměnili za zlaté a do ted cca 1,5 týdne to má okolo trošku zarudlé a někdy,když s náušničkou zahýbu, tak je tam hnis. Jenom strašně malilinko,ale je tam. Mažu to framykoinem a k dr jdu příští týden.

Nevíte, co s tím? Měli jste to taky někdo?

gangulienka
16. apr 2008

skus jej to umyvat slanou vodou. No deci prevarenej vody, 1 caj. lyzicka soli a tri krat denne kozmetickym tamponom jej to umy, Vzdy si priprav cerstvu vodu. Mne to kedysi poradili v jednom piercingovom studiu a mne to vtedy super zabralo.

kamcatko
17. apr 2008

Ahojky maminy,chtela jsem se zeptat jestli jste nekdo slyseli o tom ze miminkum se nesmej davat nausnicky z bilyho zlata??Me se moc libej,ale kdyz sme chteli zluty zlato vymenit za bily tak na nas pani koukala jak na magory,co to pry chceme a jeste k tomu na miminko.

janab78
17. apr 2008

to je blbost. My máme bílé zlato a ouška byla hned zahojená. Navíc doktorka říkala, že může být i stříbro a v klenotech prodavačka taky říkala, že je to stejně stejné složení kovu-bílé a žluté zlato.

titulienka
17. apr 2008

kamcatko....ja mam 3 dcery a vsetky maju nausky z bieleho zlata a vsetkym 3 som ich dala nastrelit ked mali 6 mes.no mali tie dezinfekcne mesiac a potom som ich vymenila..takze nechapem v com je problem... 🙂

kamcatko
17. apr 2008

no ona tvrdila neco v tom smyslu ze v bilym zlatu je strasne moc zinku nebo co a ze je to prej skodlivy.Ale pokud je mate a nemate zadny problem tak do nich taky jdu.