Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

junovka
26. dec 2007

baby v zivote by som babatkam nedala nastrelit nausnicky ☹ Jednak tie nausnicky su neprakticke pre takych mrnusou, pichaju dozadu do hlavicky za uskom a jednak nemala som to srdce robit takym detickam, nakolko som robila v zlatnictve.A este, myslim si, ze takto je skor sancy dostat infekciu, ako ked vam to urobia v porodnici alebo u dokiny 😉

dendisa
27. dec 2007

junovka, náš doktor nastřeluje i píchá jehlou, podle přání, a prej je méně problémů po nastřelení. 9. ledna jdeme do poradny a já se teda nemůžu rozhodnout, jestli jí to dát, nebo ne. Už jsem byla rozhodnutá pro obě varianty, že jo, i že ne. děs běs.
U nás stojí aplikace jehlou 200 a nastřelení 400 (v ceně jsou ty naušnice z chir. oceli, nebo co to je za svinstvo - nějaký nealergen), nastřelené se můžou za vlastní vyměnit po jednom měsíci od aplikace. Ale já ještě stejně nevybrala takové, které by mě oslovily, takže bychom nechali ty nastřelené (prý klidně do pěti let věku dítěte).
A k těm akupresurním bodům mi pediatr řekl, že akupunkturu dělal a riziko pro děti nevidí. Tak nevím.

malda
27. dec 2007

Ahoj rada bych se podělily o vlastní zkušenost mame 14 dni nastřelené naušničky a už bych je nikdy nenechal píchnou obyčejně.nastřelení je rychle a mylím i méně bolestivé,nikde žádná krev a ani ne moc breku,vubec to nehnisá prostě super.a naušničky jsme měnily už po 10 dnech.Takze já jako zdravotní sestra jsem jedině pro nastřelení.

tumkal
27. dec 2007

Ahoj, já jsem taky nechala nastřelit i když tatínek byl proti. Stálo to 150,- Kč i s nášničkama a nastřelovala to dětská mudr i když ne ta naše. Bylo to super, Emča už při odchodu z ordinace o ničem nevěděla. 😉

bubba
29. dec 2007

my sme mali prepichnute uska 3ti den po narodeni este v nemocnici.som sa rozhodla radsej tam,aby jej nahodou neprepichli daky tl.bod a nemala problemy.kedze novorodenci stale spia,svoju bolest "prespala"tak tolko netrpela.len som jej to osetrovala liehom a do tyzdna to mala ok vsetko

johannka03
29. dec 2007

caute prvej sme dali nausnice na 7. den po narodeni ale potom bola placliva a nevedeli sme kvoli comu ci je chora alebo kvoli uskam stale place druhej sme este nedali pockame do jari 2008

vierkaaaa
30. dec 2007

našel malej sme dali naúšničky nastreliť a neviem si to vynachválť žiadna krv a minimálna bolesť... 🙂

aponchie
30. dec 2007

nausnice nastreloval lekar co dela akupunkturu aby nezasahl nejaky bod cca v 9mesicich 300kc v cene nausnice no problem 😀

janickabez
24. feb 2008

ahojky chtěla bych se zeptat, když se jdou píchnout naušnice , jak dlouho musí být předem v tom lihu??? dík

luucia
24. feb 2008

janickabez - minimálně 24 hodin 😉 , ale já je měla asi týden, ničemu neškodí, když budou naložený dýl 😉

janickabez
24. feb 2008

no my jdeme zítra na očko, tak se zkusím zeptat dr, zda nám to nechce píchnout

luucia
24. feb 2008

janickabez, nám to dr dřív jak za týden po očkování píchnout nechtěla 😉 kvůli reakci na očkování

janickabez
24. feb 2008

tak ok se s ním nějak domluvím, každej dr. to dělá jinak, uvidím co mi řekne..si je pro jistotu naložím a když ne tak zustanou v lihu... se maj 😀

yvka
24. feb 2008

Ahojte, ja som dala malinkej napichnuť ušká už v pôrodnici deň odchodu domov. Dali nám aj nejaký ten ich lieh domov. Sestrička povedala že ušká máme čistiť 3x denne. Tak sme čistili a čistili, Dianka má mesiac a ušká má krásne zahojené! 🙂

gabca1
24. feb 2008

janicko - taky jdem zítra na očkování a chci se domluvit na náušničkách, jsem zvědavá co řekne. Nám je bude nastřelovat. Ale určitě je nalož a vem sebou 🙂

zucha
24. feb 2008

mamicky, ktore ste z Bratislavy, viete mi prosim poradit, kde mozem dat dcerke nastrelit nausnicky? dakujem

martina46
26. feb 2008

Mala by som otázočku. Tie, čo kojíte a dávali ste prepichovať, ako máte potom bábo uložené pri kojení ak ešte nesedí? Ja mám jej hlavičku na predlaktí, alebo ak kojím na vankúši, tak na ňom a v oboch prípadoch si leží na uškách. A ak by som malej dala prepichnúť uška, čo sa chystám, ako to mám vyriešiť? Dnes som skúšala ju tak naštelovať, aby si neležala na lalôčiku, ale to ide iba keď kľudne pije a ona sa na 99% vrti a vykrúca hlavičku každú chvíľu.

martinaema
26. feb 2008

Martina46 ja som dávala dcérke nastreľovať náušničky tiež v takom veku, ako je tvoja a prebehlo nám to bez problémov, absolútne jej nevadilo ked si aj priľahla uško pri papaní. 😵 A najväčšia pecka bola, že mam plakala viac ako bábo 😉 . Pri nastreľovaní ju dokonca musel držať tatino, lebo ja by som to asi nezvládla.

janka1874
26. feb 2008

nam prepichli uska ked sme isli domov z nemocnice po porode a zvladli sme to v pohode preventivne som jej natierala uska framikoinovou mastickou ale nastastie sa jej vobec nezapalili

martinaema
26. feb 2008

júúúúj, ja by som nedávala prepichovať ušká v nemocnici, ale asi len preto, že som sestrička a videla som to robiť. 😢 To sa pichá veľkou hrubou ihlou, aspoň podľa mňa je tá ihla veľmi hrubá, a nastreľovanie je pri tom blesková záležitosť a nikto sa v tej čerstvej ranke nerýpe, lebo náušnička je hneď v ušku. Kedysi som si sama prepichla 3x ucho 😀 a viem ako to bolí, keď sa tam navlieka náušnička

zucha
26. feb 2008

mamicky, mam este par otazociek. Napiste niektora, ak viete, kolko stoji nastrelenie nausniciek v ULK v BA. Potom sa chcem spytat, ako je to s tym nastrelovanim? Predpokladam, ze jej nastrelia nejake ich male nausnicky. a kedy jej potom mozem dat tie, ktore chcem ja?

dzany
26. feb 2008

ahoj, my jsme dávaly náušničky 14dní po 1.hexavakcíně. taky nastřelovali a bez jakýchkoliv problému 😉 doktorka nám dala vybrat, mají tam takové umělohmotné náušničky s kamínkem a mně poslali z ordinace pryč. malá síce chvíli plakala ale za 15min.nevěděla o ničem. Dolu se můžou dát po 14dnech. Doporučuji nastřelení!

martinaema
26. feb 2008

zucha, nastreľovanie je sekundová záležitosť - najprv si vyznačia bodky, kde pôjde náušnica, malú držíš na kolenách a jednou rukou jej pridŕžaš hlávku- niekde to robí všetko personál. A náušničky sme si my mohli vybrať u nich na kozmetike - je to nejaký upravený antialergický kov a mali rôzne druhy (bodky, hviezdičky...). Tieto náušničky ostávajú v dierke cca 4 týždne a potom ich môžeš vymeniť za vlastné. Tie však musia byť 24 hod. predtým namočené v liehu. Po nastrelení sa odporúča lalôčik oplachovať kamilkami a niekoľkokrát denne potočiť. Inak ja som oplachovala iba 2 dni a s tou výmenou som počkala 6 týždňou a všetko bolo v poho

ivka07
26. feb 2008

zucha, ja som dávala dcére pred 4 týždnami nastrelit v UKL v BA. Nastrelenie stojí 390Sk a naušničky 180Sk vymenit jej ich možeš po 5 týždnoch. Vrelo osporúčam, malá plakala ale len preto že sa zlakla ked jej to nastrelili ale po nastrelení ani nevedela ze ma naušnice a nemáme žiadne problémy pekne zahojené. Odporučam.

janka1874
26. feb 2008

mne to v nemocnici nastrelovala znama ktora pracuje na novorodenecko inac by som to nedala takze som sa nebala

janickabez
26. feb 2008

TAk jsme se domluvili na další očkování (druhou hexa), tak rovnou píchneme naušnice....dostala jsem pokyn min. 24h. v lihu, naušničky... a já asi budu muset taky 😀 😀 😀

zucha
27. feb 2008

moc dakujem za odpovede. Uz sa tesim, ked malej budem moct dat nausnicky. Bude z nej kocka. Hadam sa mi podari vybrat nejake naozaj krasne. Len tak mimochodom, kde ste kupovali nausnicky vy?

martina46
27. feb 2008

ja som kupila vcera v zalozni 😉 , take naozaj najmensie s malym bielym ockom, velmi pekne. bola som pozerat aj v zlatnictvach, ale nepacili sa mi tak ziadne.

jana822
27. feb 2008

Ahoj veroncek my sme mali problem s uskami,mala ked mala 4tyz tak sme jej dali prepichnut a zacali jej hnisat.tak sme museli ist na chirurgiu a lekar povedal ze ma laergiu na zlato-ze nemoze ho nosit ,najskor o 5 rokov.
a to bola blbost,potom sme davali masticku a uska sa uzdravili.ja som sa rozhodla ze ked mala4 mesiace znova dat uska prepichnut,trochu sme sa trapili zo zapalo-treba pouzivat iba lieh-kupi sa v lekarni,nic ine mam s tym skusenost a teraz su usky super.
Ke dti mozem poradit daj jej ich nastrelit,ze vraj nie su problemy pri tom. ja som nevedela a museli sme sa trapit. a to bolo pre malu strasne. ja keby som mala opat rozhodnut tak dam urcite nastrelit.ahoj jana

gabca1
27. feb 2008

janickabez - nám je budou nastřelovat, asi se předtím taky naložím do lihu, dobrá hláška 😀 😀 😀