Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

luckas8
4. feb 2007

pridám sa aj ja, že čím skôr tým lepšie.aj naša plakala, len ako jej to robili a a potom bolo dobre.nemá niektorá z vás skúsenosť, že naušničky sa zašpinia, tak ako keby z tmavli, ale len to čo má v ušku, už sme ich aj čistiť dávali,neviem čo to môže byť ale počula som, že sa to niekedy stáva.

peha
4. feb 2007

ja som do minuleho tyzdna viedla dilemu sama so sebou ci nausnicky ano alebo nie a v akom veku babatka.
nakoniec sme sli za nasim zarucenym liecitelom, ktory mi lieci vsetky mozne alergie a vsetko mozne - tradina cinska medicina a pytala som sa ho na dolezite body v usnom lalociku maleho dietatka. povedal - ze ak nausnicky, tak co najskor. v naujtlesom veku - a jasne ze neprepichovat usi krizom krazom 7 dierok ale klasicka jedna dierka neuskodi. ze cez lalocik prechadza draha - medirian oka- a ten je oslabeny, len pokial sa hoji ranka na usku. jednak ze vtedy este babo poriadne nevidi, tak si nema ako poskodit ani ublizit na zraku zbytocnym pretazenim ocka.
a dalej ze cim je dietatku mensie - tym menej si pamata. ze prah citlivosti je u kazdeho iny, a nebude sice ani vacsi ani mensi, ale ovela rychlejsie sa to hoji a ze si to nebude hlavne pamatat.
tak sme sa rozhodli, nakolko mu velmi doverujeme, pretoze nam pomohol uz v mnohych veciach....
tolko nasa skusenost. 😉

zuzu13
5. feb 2007

ahojte, tak nás to čaká v stredu...dúfam, že to pre malú nebude až taká stresujúca udalosť...ale bude kočka 😀

mimi109
5. feb 2007

ahojte ja som dala malej uska prepychnut ked nas pustali z porodnice cim skor tym lepsie a na dezinfekciu sme pouzivali Ajatin pekne rychlo sa nam to zahojilo ani jej to nehnisalo vobec

jita2
5. feb 2007

ahoj,
my jdeme příští týden a rozhodli jsme se pro nastřelení, je to přeci jen šetrnější...malá má sice už 7 měsíců, ale nějak to už beru v klidu, nemá cenu to zveličovat, kdyžtak si maximálně trochu pomrčí, jelikož není skoro vůbec plačtivá, tak to vezme určitě statečně, takže nemyslím, že by bylo pro nás pozdě 😉

milhaus
6. feb 2007

mala ma dva mesiace dneska a naušnice jej dali vo štvrtok, ma to trocha zahnisane ale nevyzera že by ju to bolelo
inak plakala iba ked jej to prepichli a davali naušnicu, lebo sme si ju dovolili zobudit. Potom bola ticho.

vavka33
6. feb 2007

Ja som dala Leuske prepichnut uska v porodnici,sice ziapala ako najata,ale urcite si to nebude pamatat a uska ma uz zahojene.

deninka14
7. feb 2007

aj my sme mali problem, kto nam prepichne uska. Kedze sme az do porodu netusili,ze tam bude nasa mala Anicka tak sme sa s tym ani netrapili. Po prichode domov som zacala obvolavat nasu pediatricku, potom dalsiu znamu z detskeho a kazdy nam povedal, ze to robia neradi (aj ked nechapem preco, kto to ma potom urobit?????) Nakoniec sme uspesne obisli v Brezne, bola tam ochotna znama a tiez sa cudovala na reakcie inych sestriciek. Ale uz je nasa mala fesanda, a dokonca plakala len chvilocku.

jita2
13. feb 2007

tak jsme dnes byli na nastřelení...teda malá řvala jak najatá, a to je absolutně neplačtivé dítě...no ale jen 5 minut, v autě už to nevěděla...takže zas tak strašný to není, to se dá v pohodě zvládnout, opravdu je to bleskové, to nastřelení...taky nehrozí infekce, teda téměř...oproti píchání..

marce
14. feb 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli nekdo nahodou neznate nekoho, kdo by pichnul usicka v Trinci a nebo okoli? Mala ma 6 tydnu a v porodnici ji to pichnout nechteli a doktorka to picha taky az po 3 mesicich.

vavka33
14. feb 2007

my mame prepichnute uska,Lea ma zajtra 3tyzdne a dierky uplne zahojene-a nemala ziadnu infekciu.vsetko zalezi od toho,ako tie dierky cistite liehom.ja pri kazdom kojeni a este aj medzi tym. 😀

dankaa
14. feb 2007

vavka takže odporucas este v nemocnici po porode dat prepichnut uska?

vavka33
14. feb 2007

jasne,pri cisteni pupceka vycistis aj uska.obe dcerky mali prepich.uska v porodnici a som spokojna

dankaa
14. feb 2007

je dobré že je tu takáto téma,ani som na to nepomyslela a pri tom budeme mať dievčatko 🙂 čistiť 60 % liehom,alebo iné?

chelsee
14. feb 2007

my sme dali nastrelit uska ked mala mala mesiac, v porodnici je to dost skoro a hlavne v kazdej to nerobia...a ak tak iba prepichuju, nastrelit je lepsie, je to bez krvi a bez bolesti 🙂

hankah
14. feb 2007

holčiny, co jste nechaly nastřelovat - kde vám to dělaly? u doktora a nebo v nějakém studiu?? já bych měla strach,aby jinde než u doktora malé něco neudělali...... ☹

dankaa
14. feb 2007

je možno lepsie nastrelit,ved este ani nemáme nausnicky 😅

chelsee
14. feb 2007

nam to robili v kadernictve, tam kde nastreluju dospelym, nastrelia aj babatkam a je to uplne sterilne, neni sa coho bat, tie zeny ci nechali nastelit nausnice vedia ze to vobec neboli

jita2
14. feb 2007

dankaa,
já bych to určitě neriskovala v porodnici, ne nadarmo se asi říká, že náušnice až po prvním očkování...jasně, nic z toho být nemusí, ale co kdyby? Když každý tvrdí až po očkování....

jita2
14. feb 2007

hankah,
nastřelují pouze doktorky...měly by to provádět pouze doktorky...
dankaa,
k nastřelení nepotřebuješ vlastní náušničky, u doktorky si je vybereš, a hned ti je tam nastřelí, jsou z chirurgické oceli, sterilní, a asi po 6 týdnech, až se to zhojí, dáš jí zlatý...svoje..

tundika
19. feb 2007

ja som dala malej nastrelit nausnicky v Ba v ustave lekarskej kozmetiky, stoji to 500,- sk, nastrelenie aj nausnicky z chirurgickej ocele ... robia to po dovrseni 6 mes., robi to lekar ... bola som velmi spokojna ... mala sice velmi plakala ( a ja s nou), ale skor preto ze sa zlakla... inak si neviem predstavit co by robila keby jej to prepichovali ihlou

zuzu13
19. feb 2007

my sme malej dali prepichnúť uška teraz v sobotu. Neplakala veľa, skôr zúrila, keď jej držali hlavičku 😀

jita2
20. feb 2007

tundika,
máš pravdu, nastřelení je opravdu daleko méně bolestivé a šetrnější, naše plakala taky hlavně z úleku...co jsem slyšela názory na jehlu,tak byly otřesné, tak jsem ráda, že jsem zvolila nastřelení.. 😉

0401
20. feb 2007

To se holky máte,u nás doktorka nemá nastřelovací systém, takže jsem dcerce nechala pichnout uši ještě v porodnici.
Dnes probírali v Sama doma anestezii a prý existuje nějaké lokální umrtvení i na ouška kvůli naušnicím. To vědět dřív, tak si ho určitě pořídím.

zuzu13
21. feb 2007

Nám prepichovali klasicky ihlou, nebolo to až také strašné...netreba deti až tak hýčkať, nám tiež prepichovali ihlou a sme tu, živé, zdravé a bez traumy 😀

meggi
21. feb 2007

ja som dávala nastreliť náušničky hned po prvom očkovaní...Myslím, že do dvoch mesiacov by som to dala urobiť ihlou ale po treťom mesiaci určite nastreliť, ušká sú hrubšie a nebolí to, myslím, že čo sa týka hygieny, tak aj hygienickejšie. Predsa, lekár musí najprv zobrať ihlu, potom prepichnúť - samozrejme krvička sa objaví, potom musí zobrať náušničku a zarypnúť do toho prepichnutého a náušničku pretiahnuť cez dierku na ušku, čo určite bolí...
Myslím, že akokoľvek sa rozhodnete, bude to to správne, hlavne často liehovať - aspon 3x, aby sa uško nezahnisalo. Veľa šťastia 😉

michaelab
6. mar 2007

Ahojte, ja idem dat dcerke nastrelit nausnicky koncom tohoto mesiaca.V porodnici som jej to nedavala prepichovat, lebo ked som si predstavila tolku bolest tak som to zamietla.Kamaratka davala nastrelit nausnicky svojej dcerke, ked mala pol roka, skor to vraj neodporucaju a vraj to bolo v pohode.Mala si ani nevsimla kedy to cvaklo.Vraj ju skor znervoznovalo to kreslenie bodky na usko🙂
Tak uvidime, ako to zvladne moja velka slecna...

jita2
6. mar 2007

Opravdu to není žádná hrůza ani v půl roce...a klidně i později..zkrátka je to rychlé a žádnému mimi to nemůže trvale uškodit..každé mimi to za chvíli zapomene..vůbec bych se na věk nijak neohlížela..a že si zapláče třeba 5 minut, vždyť ono to za chvíli neví a my jsme přece statečné maminy, tak jaký s tím ofuky, že bude starší dítko trpět!! 😉

andrea.m
6. mar 2007

ahojte tak mi sme boli ušká klasický prepichovať minulý štvrtok a pekne sa to hojí.plakať som malú nepočula,lebo ma Dr,poslala do lekárne a ked som sa vrátila mala bola s úsmevom na tvári 🙂

manuka
6. mar 2007

Ahoj, tak my máme domluvené propichování na zítra. Mám z toho trochu strach. doufám, že to nebude malou dlouho bolet. Nevíte, jak dlouho se to asi hojí?