Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

boadella
21. okt 2006

Naušničky jsem nechala mojí berunce už po šestinedělí. Jak tady bylo zmiňováno, čím dřív, tím líp a nebo vůbec. Když vidím, jak se se mnou teď v 8 měsících při všem pere, tak nevím, jak bych jí protáčela naušničky...Ale třeba moje tchyně si uši nechala píchnout od švagrové (je zdr.sestra) až v 50 letech. Takže vůbec bych se nepozastavovala nad tím, jestli má holčička náušničky a nebo ne. 😉 Ostatně aby bylo vidět, že je to holčička, stačí udělat culíčky 😉 Ale my máme slečnu se vším všudy, tedy i s náušničkama.

mitinka
25. okt 2006

veroncek ja mam 2mesacnu a doktorka mi povedala ze to sa robi az po 7tyzdnoch inak by jej to krvacalo a bolelo este viac ja sa chystam na buduci mesiac.ale pojde jej to dat muz ja to vidiet nechcem ako bude chudatko plakat od bolesti 😢

nelinka
25. okt 2006

ahoj
ja mam dvojmesačnu dcerku a uska sme jej prepichli teraz tohoto tyzdna v utorok... a vobec nekrvacalo a trosku poplakala .... a uz dnes ich ma pekne zahojene
prepichla ich jej moja mama-zdravotna detska sestra a hlavicku som jej drzala ja.
bola uplne v pohode

palma
25. okt 2006

Malej som dala prepichnúť úška ešte v nemocnici,vôbec neplakala,len mrnkala,teraz má 9 dní,sú zahojené a je s nimi ešte krajšia 🙂

winnie
25. okt 2006

je dobré náušničky píchat tak ve 4.-5.měsících, dělá se to i v nemocnici, na chirurgii nebo dětském odd. Náušničky předtím naložit na 24 hodin do čistého lihu (koupí se v lékárně-60%), měly by být zlaté, sebou vzít čepičku. Stojí kolem 100 Kč za 1 dírku.

lucisa
25. okt 2006

Ahoj, mám dvě dcery, obě mají náušnice. V ČR se to údajně dělá až po základním očkování (takže nějaký 4 měsíc), v případě nemoci se posune o nějaký týden i očkování a propíchnutí náušnic. Myslím, že už to tady někdo zmínil. Taky jsme si přinesly vydezinfikovanné náušničky, nejlépe klasické dětské (ne na šroubek), aby se jimi dalo pohybovat a tím uvolňovat hnisavou zátku v dírce. Po propíchnutí u dětské lékařky jsem automaticky dostaly framykoin, mazala jsem dírky kdykoliv jsem si vzpomněla, většinou u přebalování. Po koupání, když byl hnis změklý jsem jej opatrně odstranila a opět namazala dírky. Líh se nedoporučuje, protože ránu vysušuje a pak je ten hnis tvrdý a rána bolí. S mastičkou je to pořád vláčné. Obě holky měly náušničky zlaté, zděděné, žádná alergie, za týden nebylo poznat, kdy jsme je píchaly.
Známá čekala na píchnutí dlouho, když měla její dcera až kolem 8 měsíců, byla s ní u akupunkturisty, aby jí nenapíchl dr. nějaký důležitý bod a stejně to dopadlo tak, že si malá vzhledem ke svému věku náušnice tahala, rána ji hnisala, krvácela a ještě to natírali líhem, což ji velmi pálilo (mast nepálí), takže za 3 týdny je sundali a dírky nechaly zarůst.
Podle mě čím dříve, tím lépe.

julka.n
26. okt 2006

ahoj palma no to je ozaj tak ze s nausnicami je krajsia nasej nemohli prepichovat v nemocnici nemala vahu vraj to az detickam od 3kil tak teraz mame 3kg od vcera mocime nausnice a pojdeme tiez budeme pekny pa pa

kacabacka
26. okt 2006

Když jsem si já nechávala propichovat další dírky v uchu, tak mi to ucho, resp. tu část, do které bude píchat, doktorka zmrazila takovým sprejem. nebylo to skoro cejtit, jen tlak, žádná bolest, pak až když to přicházelo k sobě, tak to trochu bolelo a vůbec to nekrvácelo. Proč by to teda nešlo i u kojenců taky tak? 🙂

rova
30. okt 2006

Tak nám za chvílu bude 15 měsíců, stále bez náušniček, ale zatím nám to nějak nevadí. Spíš se teď začínám jen trochu porozhlížet. Nemáte někdo nějaký odkaz na dětské náušničky - ale spíš "pecičky". Musí být jen zaté, nebo je možné z jiného kovu??

danielah
30. okt 2006

Naše Dr. nechce píchat ouška klasicky, ale náušničky nastřeluje, je to mnohem méně bolestivé, méně často to hnisá a až dírka zaroste, mohou se vyměnit za jiné
Nnaše Klárka se pekelně vztekala, když jí Dr. držela hlavičku, aby jí na ouško udělala tečku, kam náušničku nastřelí, a toho samotného úkonu si myslím ani nevšimla

rova
30. okt 2006

Danielah: No, to je právě to, malá je taky vzteklina, takže nevím jak to zvládneme..

mitinka
30. okt 2006

danielah nevies o dakej lekarke aj na slovensku alebo o nejakej stranke??

miriam17
31. okt 2006

ahojte ja som dala moijej malej prepichnut uska hne prvu navstevu u doktorky..a stalo to 300sk....

danielah
1. nov 2006

Mitinka: bohužel, já jsem ani nevěděla, že se to tak může udělat, šla jsemk Dr. s tím, že nám je píchne klasicky

Rova: Dr. jí dělala tečku asi tak desetkrát na každé ouško, protože Klárka se tak zmítala a vřeštěla, že ani my dvě se sestrou jsme jí neudržely hlavičku 😀
Pak samotné nastřelení bylo během setiny vteřiny a bez pláče

rova
1. nov 2006

Danielah - no, malá nesnáší všechny, co se k ní přiblíží s nějakým úmyslem.. už pár doktorů řeklo, že ta se v životě nedá..No tak uvidíme. A ty bys teda doporučovala to nastřelení?? Bylas spokojená?

Jak se vlastně pak stará o ty ouška, kdy se to zahojí a jaký rozdíl je mezi tím nastřelením a píchnutím??

danielah
1. nov 2006

Spokojená jsem byla, náušnička je prý v nějaké sterilní kapsli, tím nastřelením se to secvakne a je to
Pár lidí mi říkalo že jim hnisalo i to,nám dr. říkala že s tím mají mnohem lepší zkušenost než s klasickým píchnutím
Nestrala jsem se o to nijak, jen prvních pár dní dávala pozor aby si to nenamočila
A rozdíl není časem žádný, když se dírka zahojí, což bylo u nás za 3 týdny, můžeš tyhle náušničky vyndat a dát tam svoje, ale i ty nastřelovací byly pěkný
A cena u nás - klasické píchnutí 200,-, nastřelení i s náušničkami 300,-
myslím že je to lepší

rova
1. nov 2006

Děkuju moc! A musí být jen zaté, nebo je možné z jiného kovu?? Já prostě nesnáším zlato (i když to zní divně 😉 ) A můžou být ty pecičky?
Tak jsi mi pomohla s výběrem, asi dám to nastřelení! 😉

zuzka111111
2. nov 2006

ahojte tak aj mi uz mame nausnicky 2 tyzden strasne som sa bala uz posledných minutach som to chcela zrusit ked nas lekarka poslal s manzelom na chodbu tak som hned zacala slzicky tlacit a lekarka otvorila dvere ze hotovo ja vyrevana mala nic v pohode bola trosku zacala pri druhom usku plakat ale prve ani nevedela takze cim skor tym lepsie vraj to usko nieje take masite a neciti to potom tak velmi ...tak uz mame slecnu len jej su aj tie najmensie nausnicky najvacsie 😀

mitinka
2. nov 2006

zuzka a kolko ma tvoja slecna??moja ma 2mesiace no uz coskoro bude mat 3m a uz sa chystame na to tiez ale posielam s nou do vnutra tatina ja by som tam odpadla a jemu to nic nerobi ani ked je to jeho vlastna dcera!!

vilca
2. nov 2006

Zuzko, to vám ty náušničky píchli tak brzy? Vy už máte po všech očkováních? Mně všichni říkají, že se má počkat až do nějakého 3. měsíce... 😕

rova
2. nov 2006

Vilca - No já většinou slýchala po tom šestinedělí..

danka2
2. nov 2006

ahojte, tak ja som malej mojej kamošky prepichla ušká, ked mala malá 7 dní. Prepichla som jej ich šetrne kanylkou, malá ani neplakala, trošku pomrnčala ale o 10 min. znova buvala už ako krásavica s náušničkami. A jej sestrička, ktorá má 2 a pol roka tiež chce naušnice ale jej nedali prepichnut. Tak som jej povedala že to bude kusok boliet a musí zatnut zúbky, ale malá bola super odhodlaná. Položila hlavičku na mamku dala si zaznačit ušká a rýchlo som jej prepichla. Ale moja malá sa zlakla a potom už nechcela za nič na svete naušnice.....možno neskor ked viac vyrastie. Ked je bábätko celkom malinké, ešte nemá také músité ušká tak je to omnoho lahšie a menej bolestivé.....ako tu spomína zuzka1111....

sykorka
2. nov 2006

ahojte...
ja som dala prepichnut uška mojej malej ešte v porodnici,ked mala tyžden.Prepichli jej ich pri odchode domov.Tiež si chvilku poplakala,ked jej ich prepichovali...Nebolo to prijemne,ale zvladli sme to... Vobec jej dierky nehnisali,ani sa jej nezapalovali.O par dni ich uz mala vyliečene.Natierala som ich liehom a framykoin.mastičkou.

rova
3. nov 2006

Nene, já bych fakt neřekla, že je to těma ouškama, ale to větší dítko víc myslí, víc si uvědomuje a víc ječí!
Já bych takhle malinkým nedávala - počkala bych aspoň po těch očkováních..

danielah
3. nov 2006

Rova: možná chirurgická ocel...? ALe to nevím esli se dělají takhle "pidi"
Já taky nemám ráda zlato, náušnice kupovala babička a musím uznat, že Klárce sluší 😵

rova
3. nov 2006

Danielah: No to já taky myslela jestli by to šlo, jestli se to dělá. Přiznám se, že jsem se zatím ještě na žádné náušničky nedívala..

lucko
5. nov 2006

My sme dávali malej nastrelovať náušnice teraz v piatok. Má 8týždňov a zatiaľ nemá nič. Pri nastreľovaní si trochu poplakala, ale potom už nič. Ani doma neplakala. Nášnice nám dala Dr., ktoré sú pozlátené a z chirurg. ocele. Po mesiaci ich malej môžeme vymeniť. Dr. nám hovorila, že okolie a pod nášnicami máme čistiť liehom alebo dávať opthalmo-framikoinovú očnú masť. Tak jej to potierame masťou. Trochu jej náušnice zo spodu nadvihnem, aby sa jej masť dostala aj pod náušnice.

Som rada, že som to malej dala takto skoro spraviť. Pretože som rozmýšľala o tom, že neskôr, ale sestrička mi povedala, že to nie je dobré, pretože si deti potom ušká chytajú a skôr sa im ušká zapália a dlhšie a zle sa im to hojí. Že takto skoro sa im to aj lepšie hojí, pretože si ušká nechytajú.

Kamarátka dávala ušká dcérke prepichovať a povedala, že ešte raz, tak ich určite dá nastreliť.

rova
5. nov 2006

Lucko: Tak s tím taháním máš pravdu.. uvidíme, jestli to malá zvládne bez toho. Pak dám vědět! 😉 Dík za rady!

pitrs
5. nov 2006

Ahoj Holky, my jsme nechávali malé taky naušničky nastřelit a bylo to přesně jako to popisuje Lucko 😉 Bylo jí teda půl roku,ale zvládla to perfektně a vůbec si za ně netahala 😉

vicky13
5. nov 2006

V zahranici je taky trend ze nausnicky sa daju az ked je dieta vacsie a samo si povie ze to chce. No asi je to lepsie ked je babo malicke, ani si neuvedomuje co sa deje a tu bolest tak nepreziva. Teda myslim.