Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

soanpe
25. apr 2009

aness
taky budeme řešit naušničky. jsem rozhodnutá pro nástřel(rychlé,sterilní,ihned náušnička v uchu a hlavně to tolik nebolí-vlastní zkušenost)
máš nějaký důvod,proč chceš píchat ouška? Zbírám info pro a proti,tak chci znát i názory jiných.
díky

aness
25. apr 2009

zatim vsichni ze znamych, kteri maji holcicky (zatim 7 holcicek), nechavali ouska propichnout a vse bylo ok. cetla jsem, ze po nastreleni jsou okraje ranky roztrepene a hure se pry hoji, ale nemam s tim vlastni zkusenost, nekdo rika to a jiny to.... mi se jen zda, ze nausnicky, ktere musi mimi dostat po nastreleni, by mohly dcerku tlacit, kdyz bude mit hlavicku otocenou na bok. pripada mi, ze normalni nausnicky, ktere jsou ouskem provlecene jsou lepsi (nevim, jak bych lepe popsala 😒 ) navic se mi zda, ze dcerka ma malinkate usicka a uplne u hlavicky a to zakonceni nastrelenych nausnicek by ji mohlo vadit, ale to je asi jen muj subjektivni pocit 🙂

saska.t
26. apr 2009

kocky, setrnejsi, sterilnejsi, a rychle sa hojaci proces je pri nastrelovani nausnic, vyskum a hlavne vlastna skusenost 😉
nasa mala ma nastrelene od 6 mes. bez zapalu /zakoncenia nausnic jej vobec neprekazaju) za 3 min. bolo aj po kriku a ani nevedela ze ich ma.
kamoska dala normal pichnut, mala mala 3 tyz. silne zapali a 10 min. trvalo kym jej ich navliekli a zbytocne ju to dlho stresovalo ☹

radkar
26. apr 2009

Ahoj, já nechávala dcerce asi ve 4 měsících naušničky nastřelit a super. Rychlé, bez krve. Nemusíš se o to starat jako po propíchnutí- to často hnisá, musíš to ošetřovat. Míša jen zakřičela,jak se lekla a za chvíli o tom nevěděla. I když jsem zkusila doma naušničky lehce pootočit, vůbec jí to nebolelo.

petruci6
26. apr 2009

mame rovnaku skusenost ako radkar
strasne som sa toho bala,nakoniec ked mala 3mes som jej dala nastrelit nausnicky a za par min o tom nevedela
najprv bolo placu aj zo zlaknutia tej pistole aj ju to samozrejme bolelo,ale urcite to bolo rychlejsie ako prepichovanie
neviem si predstavit co by robila pri tom 😔

sayast
26. apr 2009

my jsme male nechali pichnout nausnicky ted, v 5-ti tydnech. Zalezitost minutova, mala ani nezaplakala, jen se zavrtela. O nicem nevedela a nevi,mazeme je 2x denne mastickou,nausnickama otacime a je to v poradku.Neknoura, neplace. nelituju toho ze jsme je pichli tak brzo. Naopak.

petruci6
26. apr 2009

to je pravda,je lepsie to spravit co najskor,kym si to tak neuvedomuje

sayast
26. apr 2009

me hodne lidi odrazovalo od pichnuti tak brzo, ale nedala jsem se. protoze co jsem si zjistila, neni pravda ze se musi cekat na ockovani. okolo 3. mesice doktori chteji pichat nausnicky jen z toho duvodu ze jim se to dela lepe (tak mi to doslova rekla doktorka). Jen proto ze jim se lepe pichaji, tak nebudu trapit dcerku. Takhle opravdu o nicem nevedela a jeste si za ne netaha. Za minutu mela nausnice pichnute a i nandane.

petruci6
26. apr 2009

tu prepichuju uz aj v porodnici,ked mamicka chce
je to vsetko zalezitost rodicov,kedy to chcu oni

radkar
26. apr 2009

Nám teda taky doktorka řekla, že nám je nastřelí nejdřív 2 týdny po prvním očkování. Myslíte , že je to tím, jen že se dřív bojí? No jo, tady to nastřeluje jen jedna doktorka, tak jsme museli poslechnout 😅 . Ale fakt nastřelení doporučuju.

popelka.miri
26. apr 2009

Já slyšela, že propíchnout uši by se správně měli až po základním očkování nejdřív ve 4 měsících. Moje 5letá dcera si sama ve 4 letech řekla, že už chce náušničky, tak jsme šli do zlatnictví, kde jí je nastřelili. Akorát se dvakrát cukla, jak se lekla a bylo hotovo a bez slz 🙂 . Ale pravda je, že se jí strašně dlouho špatně hojila ouška a pořád jí hnisala 😒 ..Pár měsíců to určitě trvalo, než se jí zahojila. A pozor!! hlavně nechat co nejdéle ty první nastřelené náušnice a neměnit je zbytečně brzy za ty naše koupené..Já si teda myslím, že nastřelení je šetrnější.

soanpe
26. apr 2009

já si nechala nestřelit druhý dirky na náušnice,když to u nás po revoluci začínalo.6 týdnů jsem je nesměla měnit a první 3 dny jsem si něměla namáčet uši.
Malinký je nechám asi taky nastřelit, ale až tak v roce,protože má malinká ouška a hlavně na těch miminkách se mi to nějak nelíbí.
To by už nebyla miminko, ale slečinka 😉 a já hrozně těžce nesu,že nám bude už 5měsíců 😢 ☹

popelka.miri
26. apr 2009

Soanpe, já taky nemohla nechat holkám jako miminkům propíchnou ouška, byly malinký 😅 . Ale na druhou stranu teď jsem byla s malou u dr. a v čekárně pořád nějaká paní mluvila o mojí holčičce jako o "něm", protože nemá náušnice 😅 . Moje máma mi to pořád vyčítá, ale mně je jí prostě ještě líto píchat do oušek 😒 , počkám až si o to sama řekne, až se bude chtít parádit. U starší dcery to fungovalo 😉

lubina
26. apr 2009

AHojte
aj my hladame info o tom kedy a ako dat nausnicky. Vraj sa to nema robit pred 6 mesiacom lebo ze usne bolce sa este stale vyvijaju a niekedy sa moze stat,ze tie nausnicky sa mozu opticky akoby posunut. Mam dve dcerky,starsia ma 3 roky a 8 mesiacov a prave teraz sama prisla s tym,ze chce nausnicky a tak som jej vysvetlila,ze sa to nastreluje a trochu to aj boli,ale vraj to vydrzi ako sa sama vyjadrila. Tak sa chystame. TEj malinkej o tom este ani neuvazujem,ma len 4 mesiace a nechcem ju trapit. Co na tom,ze ludia hovoria,ze preco nema nausnicky...to je ich vec,ale moje dieta. A v zahranici je bezne ze dievcxatkam prepichuju uska az neskor vo veku aj 5 az 6 rokov,ked su schopne to chapat a aj same si povedia ci ich chcu alebo nie. NEvidim dovod preco by som mala trapit babatko len preto,ze sa ma ludia pytaju preco ich uz nema...

soanpe
26. apr 2009

popelko
jo jo,
taky mi říkaj jestli máme chlapečka- Sofinka je v růžové bundičce s motýlky a džínečkách s kytičkou 😀
vysvětlím,e je to holka a
lidi na to,a když nemá náušničky??
Já jim odpovídám,že dnes náušničky nosí i chlapečci 😉 😀 😀 😀 😀

sayast
27. apr 2009

me bylo receno ze zadny ockovani byt nemusi. Pichali nam je na orl, v ambulanci. Taky jsem je chtela pichnout uz v porodnici, ale tam mi to rozmluvili, ze pro to miminko jsou prvni dny narocny a jeste nausnicky, ze to by nedelali. tak jsem to nechala byt. ale kdybych si zatim sla vic, tak si myslim ze by je tam urcite nekdo pichnul.

kasparka
27. apr 2009

Ahojte, my jsme nechali naušniky nastřelit v 5 měsících po druhém očkování hexa jak se doporučuje, protože po druhém očkování už má děťátko prý lepší imunitu kdyby něco. Před nastřelením jsem ji nalepila na boltečky EMLA náplast s anestetikem, brečela akorát když si ji vzala sestřička a jak mi ji vrátila, tak úsměv. Nic nehnisá a malá naušničky netahá a vůbec o nich neví.

koccour
27. apr 2009

Ahojky, já se rozhodla je malé nechat nastřelit než píchnout. Jdeme tento týden, později by si za ně mohla začít tahat. 😉

misa.cekatelka
27. apr 2009

doporučuji nastřelit.nám ouška propíchávali,poslali mě za dveře a horší pláč jsem ještě neslyšela.ještě teď když si na to vzpomenu,je mi zle a mám husí kůži.malá měla mikinu celou od krve-hrůza.když jsem přišla domů,strašn jsem to obrečela.hojilo se to asi 3 týdny.

sayast
27. apr 2009

nasi taky pichali,ale ani nezaplakala, jen se zavrtela. Krev ji temer netekla, mela jen male flicky na ctvereckach

misa.cekatelka
27. apr 2009

na jednu stranu si myslím,že to terezku nebolelo,že se jen lekla,možná by tolik neplakala,kdyby mě neposlali za dveře.

koccour
27. apr 2009

Já jsem rozhodnutá taky pro nastřelení. Vím, že se maminky, při variantě píchnutí oušek jehlou, posílají do čekárny. Asi aby nevyváděly nebo co. Myslím si, že by právě v tu chvíli měly být ale v přítomnosti svého dítěte.

maatkka
27. apr 2009

Neviete mi poradit ci by sa tie uska nedali pred nastrelenim niecim znecitliviet??? Napr nasu kocku ked ockuju tak jej pred tym postriekame nozicku Lydocainom aby ju to tak nebolelo. Da sa nieco take spravit aj pri nastrelovani nausniciek???

ededik
27. apr 2009

Maatka, my už náušničky máme....a dr to len jednoducho prepichla a bolo...Síce malá pri tom vrešťala ako najatá, ale už je dobre....A to ešte tesne predtým jej brali krvičku z hlávky... 😒

maatkka
27. apr 2009

Ahoj moja a kedy ste to Adelke davali? Ja sa stale neviem odhodlat 😖 tak sa toho bojiiiim. A ako dlho sa jej to hojilo?

uzasnucka
27. apr 2009

Ahojte mamicky ja mam devet mesacnu a prepichovat uska som jej davala asi ked jej uz islo na siedmy mesiac, odporucala mi pediatricka, ze je lepsei ked jej ich dam nastrelit ze deti tak menej trpia a myslim, ze mala pravdu sice ked jej ich nastrelili tak plakala az vyskala bol to nedefinovatelny plac nikdy predtym som nieco take nepocula ale ked sme opustili zlatnictvo tak uz bolo dobre a ona uz vobec ani neplakala a bola uplne pokojna. Nausnicky si potom s rucickou chytala ale nikdy ich netahala ani nic takze si myslim, ze to bola dobra volba.

kasparka
27. apr 2009

Maatkka já jsem před nastřelením na boltečky nalepila náplast s anestetikem EMLA, doporučila mi to doktorka a malá to nastřelení necítila, plakala jenom proto, že ji držela sestřička, takže normální pláč, žádný od bolesti.

romcatko
27. apr 2009

já jsem se taky nějak báala a nakonec jsme se rozhdli v 10 měsících. daly jsme náušničky nastřelit, brečela taky jen proto,že jsme jí drželi. Myslím, že ta bolest je mnohem mnohem menší než očkování. náplasti jsem pro ní neměla. zatím je má týden, pocitvě mažu framykoinem a vypadá to vpořádku (ťuk, ťuk). na ouška si nešahá a o ni nešahala po píchnutí.

tinkaaa
5. máj 2009

Ahojte dievčatá,ja chcem dať prepichnúť ušká malej zajtra.Máme 2mesiace a 2dni,doktorka povedala,že kľudne,len aby som náušnice zamočila do liehu,tak už ich mám zamočené v liehu,v tom čo aj pupík sme čistili,len teraz neviem,ako ich tam mám zobrať v tom štamprlíku čo ich mám zamočené,či vybrať a dať do krabičky.Mám z toho strach ako to dopadne 😕 potom ste čistili ušká s liehom na vatovej tyčinke ako som sa dočítala a ak je náhodou zápal,tak repík,alebo framykoin,joj bojím sa už trpím aj za malú 😖