Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

domeenika
20. okt 2007

no aj som si myslela.. samozrejme je to spoplatnene,ako inak..

maca793
20. okt 2007

ja som dávala 2 týždne po narodení dvojičkám a malej až keď mala 2-3 mesiace, sestrička mi to nedoporučovala skôr, lebo nebola očkovaná proti žltačke. stálo to 200sk aj pred 6,5rokmi. takže ceny sa nezmenili.
len ten proces hojenia bol dosť škarený. ušká nám hnisali skoro 2 týždne.
ani som sa nemohla chytiť či i len priblížiť k náušničke, a už plakala.

lenycka
21. okt 2007

Mně docela překvapilo, když jsem se tu dočetla, že na Slovensku propichují uši už v porodnici, u nás si pevně stojí za tím, že dřív jak po prvním očkování ve 3měsících náušničky nedají!
Zajímavá zpráva je ta, že když je člověk nemocný, že mu zlato mění barvu a špiní mu - moje mamina je dlouhá léta nemocná, ale víme to až poslední rok a co si pamatují, tak dobrých 15 let nemohla nosit nic zlatého, pže jí to hrozně špinilo krk a z náušnic jí hrozně bolely uši! Kdyby to člověk věděl dřív ☹
My už máme ouška taky pěkně zahojená, malá neměla téměř žádnou reakci, tak jsem ráda, že to takhle pěkně zvládla 😉

ivankaalenka
21. okt 2007

Ja som malej stale nedala a kym nemusim, tak ani nedam. Tym musim, myslim manzela, ze zatial na mna netlaci a teda sa nehadame...

maruschka
22. okt 2007

ivankaalenka,moja segra tiež nedala malej náušničky a vždy keď ideme na prechádzku tak sa jej 10 ľudí najmenej spýta,či má chlapčeka.Malej je to aj trocha ľúto,lebo naše baby nosia náušnice a tá staršia parádnica si už aj vymieňa za všeliaké "barbinovské" a ona vlastne vyzerá tak trocha ako chalan.
Inak viete o tom,že preto si dávali kedysi chlapi prepichovať uši,aby lepšie videli?To som čítala,lebo tá náušnička sa prepichne v takom mieste na uchu,kde je dráha očí.A ešte to má nejaký význam aj u dievčat-zdravotný,ale to som už zabudla.Ak to zistím,tak to dopíšem.
lenycka,ja som to tiež netušila,ale keď som bola v pôrodnici,tak to mali vyvesené na nástenke spolu s cenníkom iných vymožeností,ktoré pôrodnica ponúkala-otlačky novorodenca na vytlačenom pozdrave atď.Tiež ma to prekvapilo.Ale viem,že sesternica-tiež rodila tam,kde ja si dala malej prepichnúť ušká už v pôrodnici a vôbec jej nehnisali.Lebo bábätko má len takú blanku a nie už hrubé uško.Takže je to lepší proces hojenia.

bielanevesta
22. okt 2007

Konečne to máme za sebou. Prepichnutie druhej dierky som si musela doslova vybojovať. Každý uznal, že tú jednu má vysoko len doktor sa cukal ako kapor na suchu 😠 Vraj sa mu ešte nestalo, žeby musel prepichovať druhý krát dierku, že žiadne ucho nie je rovnaké, že možu byť aj náušnice odlišné...a bla bla bla...No ale som povedala, že mne sa to teda nepáči a chcem aby jej prepichli novú dierku. Plakala beruška moja viac ako predtým, aj tej krvičky bolo viac, ale výsledok je rozhodne lepší ako predtým, aj keď aj tak to nie je na 100% 😠
Ale malá teraz spokojne spinká, tak som rada, že jeto už za nami 🙂

med
22. okt 2007

Lenycko, to není pravda, že v Čechách píchají všichni ouška až po očkování. Nám je paní doktorka píchla na dvouměsíční prohlídce a to říkala, že je nejvyšší čas. Kamarádka rodila ve Vinohradský nemocnici a její holčičce tam taky propíchli ouška 3. den po porodu... Asi spíš záleží na doktorovi.

monkula
22. okt 2007

Ahojte, ja som dala Chiarke prepichnúť ušká u lekárky, na dvojmesačnej poradni. A keď sme boli na dovolenke v Poľsku, každý sa pristavoval a čudoval, že má prepichnuté ušká, tam to vôbec nie je zvykom...
Nuž, iný kraj, iný mrav...

hedunecka
22. okt 2007

my mame nausnicky od 3tt 😉 a malinkej sa to tak ryxlo zahojilo ze uz na druhy den mala tie dierky jak keby ix uz mala niekolko rokov 😀 ja si myslim cim skor tym lepsie v neskorsom veku sa to horsie hoji

osusko
24. okt 2007

Veronka
no tak mi sme dali prepichnuť ušká v pôrodnici keď mala malá niečo po 2.mesiacoch. Pretože vraj do 2 mesiacov sa to nemôže. Naša pediatrička už neprepichuje. Ja si myslím že je to lepšie skôr. Dieťatko to oazaj až tak necíti. Nám ju setrička zobrala prepichla a potom len doniesla. Ale vraj plakala len trochu. Kamarátka dávala dcérke prepichovať ako 1/2 orčnej a povedala že už nikdy viac. Mala to dať keď bola menšia.
Tak asi tolko odo mňa
Silvia

alisas
25. okt 2007

Bydlim v Holandsku a manzel se na nausnicky takhle u malych deti moc netvari.. Tady mi propichnou dirky male az v 1,5 roce, driv proste ne!! Tak to udelam v Cechach,ale manzela musim na to trosku pripravit 😉

bielanevesta
30. okt 2007

Potrebujem radu. Malej sa ušká nelepšia stále to má okolo náušničiek červené a trochu jej to hnisá. Práve keď jej náušničkou otáčam tak to ide ťažko lebo je tam, trošku toho zaschnutétho hnisu ☹ Tak ten musím najprv odstrániť a až potom otáčať.
Jedine čo sme na to dostali bola mastička FUCIDIN. Tou sme mali mazať 3x denne po dobu týždňa a otáčať. Ale týždeň ubehol a tak sa mi zdá, že to vobec nie je lepšie ☹ 😢
PORAĎTE PROSÍM

vesi
30. okt 2007

a na začiatku ked jej prepichli ušká, potierala si to liehom?

andy.a
30. okt 2007

nevesta,vyčistiť liehom,nechať uschnúť a na to Framykoin mastičku.. 😉

vesi
30. okt 2007

andy, predbehla si ma, presne toto som chcela napísať 🙂

lenkalienka4
30. okt 2007

ahojte, my sme potieraly cele dni LIEHOM, tak casto ako sa len dalo, a hojenie nam trvalo asi 3 týždne. 😨

bielanevesta
30. okt 2007

Vesi doktor mi nič také nepovedal dal mi iba mastičku ☹ Čo si myslíte nebola by dobrá aj repíková mastička? Alebo je lepší ten framikoin?

lenkalienka4
30. okt 2007

NAJLEPSI JE LIEH, je to dezinfekcne a rýchlo sa hoji, masticky to podla mna len rozmokvaju

andy.a
30. okt 2007

a nie Fungicidin??
ale to je na mykózy/plesne/..

vesi
30. okt 2007

nevesta, nám pomohol lieh a framykoin, to odporučila Dr. aj lekárnička v lekárni, uvidíš, pomôže to 😉

po prepichnutí, nám kázala lekárka len vytierať liehom...

bielanevesta
30. okt 2007

Andy FUCIDIN 😉
A lieh aký? Ja mám doma taký čo som malej s ním potierala pupík po príchode z porodnice, je to nejaký lieh s benzínom 😝 Či to neni ono? 😕

andy.a
30. okt 2007

ano,je to asi ten lieh-alebo benzalkohol..

6O-percentný lieh..

vesi
30. okt 2007

presne ten lieh 😉

natalien
30. okt 2007

Aničko, my měly čistit lihem a pak potírat Framykoinem, tak jsem používala jen ten Framykoin a za tři dny dobrý. Však jsme byly ve stejný den, že? Akorát jsem to ty tři dny nenamáčela. A protáčela jsem náušnice 🙂

bielanevesta
30. okt 2007

Ja tu mám na fĺaštičke akurát napísané Líh s benzínem alebo naboku líhobenzín 😝 Ale keď sa s tým potieral pupík ktorý bolo treba dezinfikovať tak možno to bude aj na tie ušká 😅

vesi
30. okt 2007

ale, jej tie ušká hnisajú a lieh to vysuší, framykoin na zápal... 🙂

vesi
30. okt 2007

nevesta, áno, je to ten istý lieh

bielanevesta
30. okt 2007

By som toho doktora uškrtila 🙄
vesi hnisá to fakt len málinko a práve keď jej ich pretáčam tak to nejde lebo to už je zaschnuté 😔
Naty ďakujem 😉

vesi
30. okt 2007

tak jej to často natieraj liehom a framykoinom, to určite pomôže 😉 držím palce, nech je to čo najskôr 🙂

natalien
30. okt 2007

Aničko, pevný nervy a zkus fakt ten framykoin 😉