Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

angel78
13. feb 2010

Ahojte, nemate nikto skusenost s prepichnutim usiek s ohladom na akupunkturne body? hladam lekarku co by takto prepichovala uska. dakujem.

aleachim
13. feb 2010

dagi, rostou ji všechny 4 dvojky, takže je to nářez. A manžel jako otec roku (malá ho nevzbudí) mi ráno říkal, že nechápe, proč jsem nasr...

dadis
19. feb 2010

mozu sa dat babatku aj nausnicky z bieleho zlata??? ideme teraz na operaciu a rozmyslam, ze ich poprosim, ze nech jej ich prepichnu pocas narkozy...ja mam pre nu nausnicky, ktore som nosila ja ako male dietatko...na tu dobu boli krasne, nikto koho som poznala nemal smaragdove (trojlistky)..boli dovezene z US, ale dnes rano som na nich pozerala a uz sa mi velmi nepacia, predsa, teraz sa uz nosia ine...do nemocnice nastupujeme v pondelok, je v BA nejake dobre klenotnictvo, kde sa daju nejake pekne detske nausnicky kupit??

dadis
19. feb 2010

mala by som takuto nejaku predstavu...neviete tak narychlo, ze kde by som mohla nieco podobne v BA zohnat?

http://www.soliter.cz/cz-detske-nausnice-236-00...

alebo mozem dat napichnut, tie co mam a potom, ked kupim, take ake sa mi pacia, tak ich vymenim?

dadis
19. feb 2010

no aj tieto su pekne, len tie brilianty su trosku drahsie.. 😒

dadis
19. feb 2010

ale aspon som si "pokecala" sama zo sebou 😀 😀 😀

andrema
19. feb 2010

Ahoj,
ja mam tiez nausnicky este po mne,ale myslim si,ze mozes dat hocijake po prepichnuti a potom si kupis ake sa Ti budu pacit...
Inak ti asi neviem poradit.
A mam vobec problem,kde dat nasej malickej prepichnut uska...

andrema
19. feb 2010

Iank tie su pekne,co si sem dala tu linku

dadis
19. feb 2010

k tym briliantovym som zabudla dat link http://www.zlatnictvismaragd.cz/zbozi/5032/bril...

dadis
19. feb 2010

andrema...ja som sa rozpravala s jednou mamickou a ta vraj dala prepichnut na Kramaroch v Detskej fakultnej nemocnici vo veku 4 mesiacoch za nejaky poplatok...skus si zavolat na spojovatelku, pravdepodobne ti poradi...

caterine
19. feb 2010

Ja sa chystam dat dcerke nastrelit ked bude mat asi pol roka a tiež mam kupene z bieleho zlata, myslite že je to problem, ved je to tiež zlato

dadis
19. feb 2010

asi nie je...

nika
19. feb 2010

zlato je zlato barevnost dělají příměsi které tam jsou, nic není ryzí, co se prodává je 14 karátové, které má poměr 585g zalta na 1000g výrobku tj. zbytek jsou jiné kovy a právě jejich poměr dělá barevnost.

my byli nastřelit naušničky dneska a budeme je pak měnit za zlaté - z bílého zlata.

určitě doporučuji nastřelit je to pohoda, píchnutí je dle mého trápení dítěte i rodičů. pro mne trochu sadistické.

klara.t
19. feb 2010

My byly dát píchnout naušničky ve středu. To nám bylo 6 týdnů a 4 dny. Jsou to naušničky ještě po mě a po mé mamce. Nenastřelovali to, jen to píchli. Bylo to docela v pohodě. Když má prdíky, tak ječí víc. Hned jak jsem jí dala do kočárku, plakat přestala a usnula. Stálo to 250,- Jen si nezapomente vzít čepičku, nejlépe se šnůrkama. Tu mi neměly. jen bez šnůrek, ale také to šlo. Čepička pak přidržovala gázu, abychom se nezakrvácely 🙂 Po 10 min, už jsem to sundala.
Máme to každý den omýt heřmánkem a namazat heřmánkovou mastí a projet naušničkou v dírce.

Prý je dobře, že jsme přišly takhle malinké. Před námi bylo 9ti měsíční dítě a to bylo řevu!

caterine
19. feb 2010

nikaa ako prebiehalo to nastrelenie, nevadi ked to dam spravit neskor cca 6 mesiacov ked bude mat

beruska24.9.
19. feb 2010

Nás naušničky teprve čekají, nejprve musí dostat 2.dávku hexa. Také máme koupené z bílého zlata. Chci je dát píchnout. U nastřelování zůstávají nejdřív ty z chir.oceli a po zahojení se vymění za zlaté. Dost dětí na to má alergii, takže nebudu riskovat a dostane rovnou zlaté. Každá to vidíme jinak, toto je můj názor.

zuzankast.
19. feb 2010

beruska, na ockovani cekat pry nemusis.. taky sem cekala, dokonce na treti davku, podle nasi dr. A nakonec sem po tom ockovani jela na usni a tam se divili, ze jedem tak dlouho. Nekterym holcickam pry pichaji nausnicky uz i v porodnici. To mi tedy prijde moc brzo..

mirka907
19. feb 2010

My sme uska dali prepichnut az minulu sobotu. Mala ma v nedelu 6 mesiacov. Jooooj to bolo placu. Ak bude druhe dievca, tak dame uska prepichnut cim skor. Nausnicky mame z bieleho zlata a rovno dostala tie, aj ked ma svagrina upozornavala( na zaklade vlastnej skusenosti) ze davat najprv po prepichnuti zlte zlato, lebo na biele maju niektore deti alergiu. Jej dcerka mala tuto alergiu a aj ked dali dole nausnicky, tak sa jej zapalene uska tahali este niekolko mesiacov.

beruska24.9.
19. feb 2010

zuzankast. - příští týden má 5m., začátkem března 2.dávka očkování, tak pak nějak domluvím naušničky. Navíc jí teď lezou zoubky, takže ty náušničky ještě chvíli počkají. No, do půl roka bych ráda, aby je měla píchnuté.

nika
19. feb 2010

já si myslím že nastřelení je mnohem šetrnější. a čím dříve tím lépe. tím že je to nekrvácející tak se můžu ihned po zahojení očkování TBC z porodnice, nemusí se ani čekat na hexu.

osobně mám zkušenost s nastřelováním dospělým, sama jsem to dělala a mám i nastřelené a v poho.

jinak postup je jednoduchý, namalují se tečky na uška kam, pak se přiloží speiální pistol ve které je naučnika i uzávěr, nandán hygienicky bez dotyku rukou, a udělá se cvak a je to, druhé ouško a je po všem. bez krve, slz.

já osobně jsem pro čím dříve tím lépe, větší děti si rády na ouška šají a je větší riziko infekce.

my máme plastové z důvodu mojí alergie na nikl takže jsem opatrnější, i naušnice pak dělané na zakázku z bílého zlata máma popaladiované - speciální kov, ketý je v poho. (jsem trochu od fochu - zlatnictví)

zuzankast.
19. feb 2010

Tak to jo Berusko, at nema moc trapeni najednou.

Ja sem spis pro Pichnuti, taky sem to tu tenkrat resila. Pri nastreleni se davaj mensi nausnicky, ktere se az po case mzou vymenit a pry se pak hur cisti, kvuli tomu zavirani vzadu.. mluvim ale ze zkusenosti jinych.. Pichnuti u nas byl takovy fofr, ze nez sme se rozkoukali, bylo to hotovo 😅

katy2
19. feb 2010

My sme nastrlovali a nemozem si to vynachvalit.... Nebol najmensi problem... Uska sme tri tyzdne striekali detolom, vobec nebola ziadna reakcia a po troch tyzdnoch (mohli sme uz po dvoch) sme vymenili nausnicky a vsetko je OK.... Malinka plakala doslova chvilku... Je to rychlovka a velmi setrna.... Urcite by som nedavala prepichovat... je to moja skusenost a mnohych z mojho okolia....

zuzankast.
20. feb 2010

katy2 a ta dirka po nastrelenych nausnickach byla dost velka? Pry byva mensi a casto je problem dat tam pak jine nausnice.
Kdybych to nevidela, neverim tomu, ze je to takovy fofr. Propichnuti obou ousek s nandanim nausnic trvalo asi pul minuty, mala plakala jen pri tom samotnem pichnuti, jinak vubec. Ale asi taky zalezi na zrucnosti doktora. Pri nastreleni se fakt neda asi nic zkazit.

katy2
20. feb 2010

my sme nemali problem s vlozenim druhych nausniciek....

zuzankast.
20. feb 2010

to je dobre, asi to neni pravidlem 🙂

xsunx
20. feb 2010

ahojte maminy,
ak mozem napisat svoj nazor tak my sme malej dali nastrelit a bola som maximalne spokojna.
ziadna krvicka a podla mna ju to ani nebolelo, plackala lebo sa zlakla toho buchnutia pri tom nastrelovani.
mesiac sme nosili nastrelene nausnicky z chirurgickej ocele, nebol s tym ziaden problem, uska vobec nemokvali, nemusela som nic cistit liehom a pretacat ako pri prepichovani.
po mesiaci som jej ich dala dole a navliekla nase kupene inak z bieleho zlata s kamienkom a nie je ziaden problem 🙂 aj druhemu ak by to bolo dievcatko by som dala nastrelit urcite, lebo to co predvadzaju v nemocniciach pri prepichovani, ako v 5.str. ... neviem preco nenastreluju aj v nemocniciach uz, preco trapia take male deticky ked to ide aj inak ...

zuzankast.
20. feb 2010

Ste stastny maminy, ze vam to slo tak dobre 😉 🙂
Nam pichnuti taky a taky bych priste nevolila jinak 🙂

kefin
20. feb 2010

ahoj, chtěla jsem se zeptat: malá chodí na plavání a chtěla bych jí nechat nastřelit náušnice, ale nevím jak dlouho se nastřelení hojí a od kdy se pak může do bazénu, jestli s tím máte někdo zkušenost. 🙂

xsunx
20. feb 2010

kefin po mesiaci to bude mat zahojene, podla mna aj skor, po nastreleni to nie je taka rana ako po prepichnuti 🙂

kefin
20. feb 2010

ty jo, já myslela, že dřív ☹