Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

svataterezicka
22. feb 2010

Chtěla jsem se zeptat, malá má náušničky ještě po mě (žluté zlato) a začly se jí dělat místa černá, v tom místě kde to má v oušku. Zlato je určo kvalitní, náušničky jsem nechala vyčistit, v lihu naložené byly (nechali jsme ouška píchnout) a už je má dlouho, dávali jsme je píchat po ukončení hexavakcíny. Nevíte čím to může být?

zuzankast.
22. feb 2010

Taky to tak mame svatatezicka. I Mne se stalo to same s nausnici v pupiku a bylo mi receno, ze se to nekdy stava, ze je to normalni... Taky by me zajimalo, cim to je.. Napada me jestli to nezpusobyla ta masticka, kterou sme dirku mazaly.

beruska24.9.
22. feb 2010

Když jsem nosila zlaté naušnice, tak se mi také černaly v místě, co jsem měla v uchu. Teď mám stříbrné a je to snad ještě horší. Spíš mě napadá, jestli to není tím, jak se člověk potí apod. Přeci jen, tělo stále dýchá i kůží a kdo ví, co všechno vylučuje 😀

nika
22. feb 2010

holky to černání je prostě reakce, může to být kosmetikou, potem, čímkoliv, určitě to ael neznamená jak někteřé tvrdí "že když černaj naušnice, je člověknemocný" . je to pouze vzhledová záležitost.

beruska24.9.
22. feb 2010

nika - to se ale tvrdí, pokud ti zčerná celý zlatý šperk a nejde vyčistit ani u zlatníka. Tak to měl kamarádky manžel - řetízek na krku (vážně měl zdrav. problémy) a když se uzdravil, tak byl zase zlatý. Ale vlastní zkušenost nemám.

michalag
22. feb 2010

baby, prepacte ze sa to pytam urcite to tu uz zaznelo, ale precitat 52 stran je dost .... ake nausnicky ste dali pre novorodeniatka zlate ci strieborne? Ja planujem dat malickej nausnicky uz v porodnici teda pri odchode domov

nika
22. feb 2010

michalag ze zkušenosti se 98% (při propíchávání) dávaj zlaté, stříbrné opravdu malinko.

clostilka
22. feb 2010

ahojte maminy ja som zdravotník a niekoľko krát som držala dievčatká pri prepichovaní ušiek - je to pekný "masaker"! detičky pri tom veľmi plačúm tečie veľa krvičky o ušká sa treba potom intenzívne starať, dezinfikovať, natierať mastičkou, pretáčať, deti citlivo potom reágujú na dotyk uška. Ja som svojej dcérke dala náušničky nastreliť za pár € - 8€ (a to som mohla mať prepichnutie zadarmo), malá zaplakala len keď sa zľakla nastreľovacej pištole, sedela mi na kolenách, nemuseli sme ju držať - bolo to s úsmevom na tvári a po mesiaci sme jej vymenili naušničky z chirurgickej ocele za biele zlato. S uškami sme absolutne nič nerobili. No a ešte k tomu, že kedy je najlepšie náušničky nastreľovať - čítala som článok v Mama a ja od Doc. Chovancovej z perinatologickeho centra v BA a ona hovorila, že naušničky až od ukončeného 3 mesiaca dieťatka , lebo sa dovyvíjala imunita dieťatka a lepšie je ušká prestreliť ako prepichnúť, je to menej traumatizujúce a na chirurgickú ocel je menej alergických reakcii - ja som to tak urobila a som veľmi spokojná, potvrdilo sa mi to. Súvislosť s očkovaním tam nebola spomínaná, ale mi sme mali za sebou len prvé očkovanie hexa vakcínou a prevenarom a je to OK. 😉

kefin
22. feb 2010

ahoj, tak jsem dnes nechala malé naušničky nastřelit, ařeknu vám, bylo to úplně v pohodě, trvalo to snad pět sekund a měla obě náušnice 😀 ani nestihla začít brečet 🙂
tak doufám, že se jí to rychle zhojí a nenastanou žádné komplikace.
já jsem se akorát bála, aby ji nenasřtelili nějaký akupunkturní body. no nevím, jestli to třeba ti doktoři hlídaj, když propichují nebo to dají od oka., tedy kvůli tomu jsem váhala, jeslti propíchnout u lékaře nebo nechat nastřelit někde na kosmetice. ale nastřelení vyhrálo 🙂

michalag
22. feb 2010

ja si myslim ze cim skor tym lepsie a navyse poznam par bab co dali nastrelit detickam neskor a plakali a jedna plakavala este tyzden potom co sa zlakla tej pistole (mala 9 mesiacov), takze je asi na zvazeni rodicov ako sa rozhodnu a o uska sa treba starat ako pri prepichnuti tak pri prestreleni a tiez ci je novorodenec alebo batola ...

livia76
22. feb 2010

😉 Llesinke som dala nastreliť náušničky, keď mala 2,5 roka, veľmi po tom túžila 😉 začala plakať, keď jej fixou kreslili bodky, kde budú dierky 😀 😀 keď nastreľovali, ani nemukla 😀 😀 svoje náušničky tak ľúbi / vyberala si ich sama/ že si ich ani teraz nechce dať vymeniť za iné, stále má tie z ch. ocele 😵 s hojením nebol žiadny problém.
Určite je to o prístupe, keby to bolo na mne, dala by som jej ich určite ešte neskôr-no keďže ich chcela sama- čo už 😵

liki205
27. feb 2010

A viete mi prosím vás niektorá poradiť že kde je najlepšie v Bratislave nastreliť náušničky? máte nejaké kladné skúsenosti? dík

sakura77
28. feb 2010

my sa tiez chystame na nausnicky,chcela by som z bieleho zlata-ale urcite dam prestrelit,takze najprv bude mat tie,ked sa zahoja uska,potom vymenim
podla mna je tiez urcite setrnejsie prestrelenie,je to hned aj s nausnickou,pri prepichovani,najprv pichaju,potom este nausnicky pchaju,juuj,az ma striasa...tak snad to zvaldneme dobre aj my 🙂

lujza123
1. mar 2010

U nas vsetci riesili preco nechcem dat malej prepichnut usi. Tak som vzdy povedala ze jasne , najskor dame vytetovat draka na chrbat, piercing do nosa a potom nausnicky. To boli samozrejme vsetci hned pohorseny ze chuuda dieta. Moj nazor je ze nausnicky sa nastrelia ked sa mala rozhodne ze ich chce. Podla mna ma ona jedina pravo o tom rozhodovat..je to jej telo, poznam dost zien co maju usi poprepichovane ale nausnice nikdy nenosily.
Dalsi argument celej rodiny za nausnice bol ze aby kazdy vedel ze je dievcatko..no mne je osobne uplne jedno ci vsetci naokolo vedia ze mam v tom kocari malu slecnu.

hanka274
1. mar 2010

cim skor tym lepsie, kvoli vnimaniu bolesti...
liki205 my sme bolina tomasikovej v ruzinove v salone krasy, v novej bytovke oproti staremu obchodnemu domu ruzinov. super. fakt.

briketa
1. mar 2010

nedavam vobec. nech sa sama rozhodne ked bude vacsia. ja mam prepichnute od sestnastich rokov a bolo to moje vlastne rozhodnutie

anda123
4. mar 2010

maminky, je samozrejme na kazdej ako sa rozhodne..Ak niekto hlada nastrelovanie nausniciek v BA, tak v zdravotnom stredisku na Fedinke to robi detska lekarka Dr. Patricia Goldberg. Uzasny pristuo vysvetlenie, ustretovost. Nechala ma vo svojej miestnosti nakojit malu a trochu ju tam pomojkat. Samozrjeme bolo par slziciek, ale nic dramaticke. Robi to od cca 2 mesiacov. A ked to robi pediater, tak si myslim, ze sa da spolahnut.

kejtykejla
5. mar 2010

Zdravím všechny maminky, my byly prve na propíchnutí u naší pediatričky, když měla Ell pět měsíců. Bohužel se paní doktorce nepodařilo propíchnout obě ouška stéjně. Jednu dírku měla moc vysoko, skoro až už takové té chrupavky co je nad boltcem. Náušničky jsme tedy sundali a čekali až ji dírky zarostou cca 2měsíce. Prve jsem si říkala, že ji už nebudu trápit a dávat ji znova náušničky a počkám až si o ně řekne sama. Ale kamarádka mi poradila to nastřelení a s ním jsem byla naprosto spokojená. Takže máme od pondělka náušničky nastřelené a je to o hodně lepší. Malá neplakala tolik jako u propichování. Žádné hnisání, tudiž já se přikláním k tomu nastřelení.

hanka274
5. mar 2010

kejtykejla, detto, pri mojej prvej dcere, doslovne, preto pri druhej to bolo uz inak...rozhodne nastrelit a cimskor ako sa da.

sue250
7. mar 2010

caute baby no nam prepichovali v nemocnici pytali sa ci chcem dala som si doniest nausnice a bolo to. 😉

spalka
7. mar 2010

nesuhlasim s tym, ze cim skor, tym lepsie, ze kvoli vnimaniu bolesti...to je zastaraly nazor, babatka citia bolest presne tak isto ako my

beruska24.9.
7. mar 2010

Já teď telefonicky objednávala malou na píchání oušek kvůli naušničkám a sestřička z té ordinace se mě ptala, zda už má za sebou druhou hexa bez problémů - jinak by jí ouška nepíchli. A naše Dr. mi také říkala, že píchat ouška až po druhé hexa. Takže jdeme koncem měsíce, malá bude mít 6m.

hanka274
8. mar 2010

beruska a tie deti nezaockovane v porodnici bez hexy????

nemusi byt vobec ockovane, nausnicky s tym nic nemaju, treba dat iba pozor aby sa dierky a ockovanie nerobilo napriklad v jednom tyzdni, aby sa to tak bolestne pripadne horuckovito "nebilo"...

spalka, vies, ale je rozdiel v bolesti ked to urobis 3mesacnemu a rocnemu dietatu... 😉 😉 😉 😉 preto kvoli bolesti je lepsie cim skor, tym lepsie, a nie je to zastaraly nazor 😉 tomu rocnemu je to trosku drastickejsie, nemyslis, ze ti bude viac a dlhsie plackat ????? 😉 😉 😉 😉
malinkemu to nastrelia, do 3 minut je ticho...vacsinou...no rocne, to by som teda takto "neublizovala"

katy2
8. mar 2010

u nas nastreluju vylucne od pol roka... kontroluju to na karticke poistenia.... ale je to v pohode....

hanka274
8. mar 2010

aj my sme sli teraz po 7m a nastastie to bolo ok ako pri prvej v jej 3m, ci 4m... zachvilu sa uz usmievala na cely kozmeticky salon...

beruska24.9.
8. mar 2010

hanka - to vážně nevím. Však tu maminky psali, že nechali píchnout naušničky už v porodnici. Já napsala jen, co mi bylo řečeno.
Jinak, bolí to i malá miminka, ale říká se, že ti drobečkové na tu bolest rychleji zapomenou.

hanka274
8. mar 2010

beruska,ved to,ja tiez neviem ked niektore deti maju uz v porodke... A inac pre niektore,ja som nepisala,ze to malinke babatenka neboli,ale,ze rozhodne unimaju,reaguju a beru to nastrelenie horsie vacsie deti a presne,zabudnu hned.

spalka
8. mar 2010

novorodenec a male dieta nemoze alebo nevie, na rozdiel od dospeleho vyjadrit svoje pocity a preto moju malu nebudem trapit takou zbytocnostou ako su nausnicky, hovorte si co chcete, ja jej ich dam, az ked si ich sama vypyta, ked tomu bude rozumiet bude to o uplne niecom inom a mozno ich ani nikdy chciet nebude 🙂, ja som ich dostala tiez tak, ked som mala 10 rokov a nestazujem si, stasne som sa na to tesila 😉

hanka274
8. mar 2010

spalka to nie je trapenie neboj,zase to nedramatizujte niektore...

sakura77
8. mar 2010

nooo,tak aj mne prepichli este v porodke a zeby som z toho mala nejaku dozivotnu traumu nemozem povedat... 😉
ale moj osobny nazor je radsej strelit a aj sa chystam prave na to 🙂