Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

tinockaaa
6. mar 2007

ahoj manuka, my sme ušká prepichovali 19.2. to je tak dva týždne dozadu a malá to má už skoro úplne zahojené. ešte jej to mažem framykoinom. to sa zahojí raz dva. každopádne keď jej budú ušká prepichovať, nebuď pri tom. odporúčam sa vzdialiť, 😒

sue
6. mar 2007

My sme mali čiapočku s gázou asi 2 dni (aby si malá nechytala ušká) a potom som jej to len po kúpkaní dezinfikovala 10 dní a bolo to OK...
Inak, dajte si zamknúť náušničky čím skôr, my to ešte zamknuté nemáme a furt hľadám náušnice 😠
Manuka, nebojkaj, mimi sa skôr zľakne...a potom už bude OK, hlavne nesmúť ty...

manuka
6. mar 2007

No to právě teď řeším, jestli být u toho nebo ne. Nevím, jestli by nebyla klidnější, když by mě viděla.

tinni
6. mar 2007

ahoj, neviete mi poradit, ci je lepsie prepichnut, alebo nastrelit a v akom veku?

sue
6. mar 2007

Manuka, ja som pri malej bola, držala ju sestrička, ja som jej držala packu a hlavinku, aby sa nemykla a rozprávala som jej...
Ale niektoré maminky to strašne ťažko nesú, tak lekárka často mamku pošle do čakárne alebo tak, aby ešte nevystresovala mimi. Ja som mala šťastie na doktorku...

manuka
6. mar 2007

Nám bylo dr. doporučeno v šesti měsících.

sue
6. mar 2007

My sme boli 8.12., malá mala 12.12. 6 mesiacov...

silvik
6. mar 2007

Souhlasím s Jítou, naše malá měla taky 7 měsíců, když jsme se rozhodli pro nastřelení náušnic. Dříve to nešlo, špatně se jí hojilo očkování z porodnice. Poslechli jsme doporučení lékaře a odložili to. Nastřelení bylo otázkou chvilky, manžel malou držel na klíně a já upoutávala její pozornost... Určitě jí to zabolelo, ale spíše se lekla.... Vybrali jsme dobu, kdy měla spát, takže poté okamžitě v kočáru usnula a když se probudila, ani nevěděla, že něco v uších má, vůbec si na ně nesahala, nijak jí to nekrvácelo, nebylo třeba jí to ošetřovat.... 🙂
Určitě bych opět nastřelení zvolila, myslím, že je daleko šetrnější než píchání jehlou... 😀

jita2
7. mar 2007

manuka,
nám se nastřelení zhojilo okamžitě..asi vevnitř se to hojí déle, páč ty náušničky z chirurg. oceli tam máš mít alespoň 4-6 týdnů, než se to zhojí a pak teprve vyměnit za zlaté, ale měla to zarudlé asi tak hodinku po nastřelení, no a pak už jen krásné..ještě asi pár dní ji to bolelo, když jsem o to nechtíc zavadila, třeba jak jsem jí oblíkala...ale jinak super..žádný problém..těma náušničkama je doporučováno točit v oušku, aby náhodou nepřirostly, když se to hojí 😉

alisas
7. mar 2007

Ahoj, jsem rada za tuhle diskusi. Vubec jsem nevedela,ze se daji pichnout ouska v porodnici.
V lete se nam narodi mimco, zatim nevime,co to bude a manzelovi se moc nelibi,ze bychom meli miminku(holcicce) propichnout ouska.... Manzel je Holandan (bydlime v Holandsku) a tady tenhle zvyk neznaji. Rika mi,ze budu holcicku trapit a ze to neni normalni! Ja jsem kazdopadne rozhodnuta, pokud se nam narodi holcicka, nechat propichnout usi (zrejme v Cechach).

kaja77
7. mar 2007

Ahojte, obidvom dcerkam sme dali prepichnut uska do dvoch mesiacov.Hojilo sa im to pekne, pomahala framikoinova masticka, niekedy odvar z repika, ci harmanceka.Nebol s tym problem.Prvej dcerke prepichovala zdrav.sestra,pozvali sme ju k nam domov a druhej detska lekarka v ambulancii.Jasne, ze velmi plakali, ale take male bobka si to este neuvedomuju.

jita2
7. mar 2007

alisas,
určitě jí píchnout ouška dej..bude to hezká princezna (teda pokud to bude holka) 😉 , ty už mu to nějak vysvětlíš, že o žádné trápení nejde 😉

palvinka
7. mar 2007

my sme dnes boli dať prepichnúť ušká. Išla som tam s malou dušičkou, a so zlým pocitom, že idem vedome malej robiť šoky. Ale zas čím skôr tým lepšie. Hanka pri tom plakala a aj mne išli slzičky. Potom som si ju zobrala na ruky a utíšila som ju. To hneď prestala plakať a už iba pár krát tak zavzlykala. Cestou od doktorky zaspinkala a keď sa zobudila tak sa na mňa usmievala. Teraz už len dúfam, aby sa jej to čo najskôr zahojilo.

manuka
7. mar 2007

pavlinka, tak u nás to dnes probíhalo naprosto přesně, jak jsi to napsala!

alisas
7. mar 2007

jita2 presne tak,uz jsem manzelovi svuj nazor rekla,ze by holcicky mely mit nausnice... Slibila jsem mu,ze na to bodnuti nemusi jit se mnou....Tak si to protrpim sama.. ,ale treba se nam narodi kluk a bude to vyreseny.

jita2
8. mar 2007

alisas,
přesně tak, a bude po problému, a kdyby přece jen, když u toho nebude a nebude vidět a slyšet dítko plakat, tak to bude v pohodě (třeba při druhém mimi 😉 )

lenadka
8. mar 2007

Ahojte, mojej malej prepichli uska uz v porodnici. 2 dni museli byt nausnicky v liehu a potom sup. Mala sa na to ani nezobudila-normalne to prespala. Tak ze som velmi rada, ze som jej uska dala prepichnt vtedy. Zahojilo sa to strasne rychlo, mam pocit, ze to ani nemala zapalene, nic, len som jej to preventivne natierala framikoinom cca 2 tyzdne a bolo. 🙂

pipo1777
8. mar 2007

ahoj neviem či to sem patrí ale je to o naušničkách.Mojej malinkej zčernela naušnička zo zlata a to len tá časť čo má v tej dierke.A najhoršie na tom je že to nejde dole liehom.Nemáte s tým niektorá skúsenosť.Čím to je?

petty
8. mar 2007

Ahoj,
pokud budu mít někdy dceru, tak mám zatím takový názor, že jí náušničky vůbec píchnout nenechám...

kvetinka77
12. mar 2007

Nasa Helenka sa narodila v Belgicku a tu sa nausnicky v porodnici nepichaju, len u chirurga. Ale aj sme boli (aj sme) s manzelom proti tomu, aby take male babatko malo nausnicky. Mne prepichavali usi ako 9rocnej a nebola to o nic vacsia bolest, nez ked beru krv. Len co sa trafili v kazdom uchu do bodu oka a teraz mam problemy s ocami. Helenka uz nausnicky ma kupene a uska prepichneme az bude vacsia, ale len u odbornika na akupunkturu.Ak vobec.

ramzesa
9. júl 2007

kvetinka, tiez som pocula o tych vselijakych bodoch, ale vacsinou sa to spojovalo s prepichovanim na inych miestach ucha ako na tom,kde sa nausnicky bezne nosia. Ale zaujimalo by ma ,ze ked niekto pride o cele ucho? 😕 Tak potom ma problemy so vsetkym? 😕 No nic...

pipo nam tiez zcerneli aj scerveneli nausnicky, na mieste kde prichadzaju do styku s dierkou. Ale co som sa pytala známych, tak aj im. To akoby zreagoval nejaky kov v nausnicke s krvou alebo niecim, co vyteka z uska. Kvoly tomu som si nasla tuto temu, ci tu k tomu nieco nenajdem
😕 , a nenasla som 🙄 . Ale ked na nieco pridem, tak napisem, ale myslim,ze to sa uz neda vycistit 😒 .

mysidlo
10. júl 2007

baby, neviete mi poradit, kde nastreluju babetkam nausnicky v BA? Nasla som si len Ustav lekarskej kozmetiky v Petrzalke. Neviete este o niecom? Diky.

vesi
10. júl 2007

ramzesa, aj nám sa takto sfarbili naušničky.dala som ich vyčistiť zlatníkovi a zišlo to 🙂

lusil2005
11. júl 2007

mne prepichovali usi ked som mala 7 rokov. a ani som nemukla 😀
pamätam si ze som odtial isla vysmiata a ani to moc nebolelo.
ja dam malej prepichnut uska az ked si bude trosku ovladat rucicky. bojim sa ze ked s nimi takto sibrinkuje, mohla by si nausnicku zatrhnut.

tinni
11. júl 2007

ahojte kocky, chcem dat malej nastrelit nausnicky, mate niektora kontakt kde to v Ba robia? Dakujem

ramzesa
11. júl 2007

vesi-diky 😉

vesi
11. júl 2007

tinny - napr. Ustav lekárskej kozmetiky v Petržalke

dankaa
12. júl 2007

ahojte!

nasej lenke prepichovali uska asi cca pred mesiacom a stale este osetrujeme ☹

dankaa
12. júl 2007

len jedno usko este nie je o.k-inac prave na spominanom usku nam dali nausnicku naopak a preto sme mierili cestu k sestricke 2 krat 😠 .Možno aj preto este nie je zahojene...

tinakul
12. júl 2007

ahojte,
tini my sme malej dali nastrelit ušká na obchodnej ulici v BA , ale neviem teraz presný názov toho štúdia - robia tam aj tetovačky, aj solarko je tam....malá vobec nezaplakala - spravili to moc šikovne 😉