Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

beruska24.9.
8. mar 2010

spalka - však tě snad nikdo neodsuzuje. Či ano? Bohužel nemám čas číst všechno. Vždyť to je na každé z nás, zda se rozhodne náušničky holčičce dát či nikoliv.

janka8297
8. mar 2010

Ahojte ja zijem v Rakusku a tu prepichuju detom uska az v 3. rokoch tak som sa rozhodla ze ked pojdeme v lete na sk necham jej prepichnut uska tam

hanka274
9. mar 2010

jani,tak ako vacsina odporucam nastrelit,bez traumy,krvi,nekonecneho placu.

natalia777
9. mar 2010

Ahojte baby, chcela by som sa opytat na vas nazor, kedze zijem v uk nemohla som dat prepichnut uska mojej malej lebo tu sa to nerobi ☹ ale ked bude mat 5 mesiacov budem uz na sk a chcem jej to dat urobit tam ale riesim otazku ci jej to dat urobit u lekarky (robia to s ihlou)??? alebo jej to dam jednoducho nastrelit?? co si myslite?kedze ona uz bude vacsia slecna chcem aby ju to co najmenej bolelo 😕 dakujem

brusinka.pusinka
9. mar 2010

Natalka Já jsem dala nastřelit bylo to skoro bez pláče a po6 týdnech jsem dala její náušničky nehnisalo nic a malá byla ok. propichovat bych nedala je to bolestivé a pro malé děti nepříjemné 😉 To je můj názor a myslím že většina maminek nechává nastřelovat 😉

hanka274
9. mar 2010

natalia,tri prispevky dozadu som pisala...ja sa taktiez pripajam k vacsine,rozhodne nastrelit.
A inac,nausnicky,presne,az po siestich tyzdnoch,no poviem ti,ze mne vyhovovali,ze si ich nemohla nahodou odtrhnut,tak ich mala asi rok a pol,potom uz aj trosku zcerneli,inac neni problem,su z chirurgickej ocele.
Takze radim tiez nastrelit, bud u dr.alebo aj v salone je to ok,nausnicky si tam vyberes,su zabalene,sterilne,cca do dvadsat eur.

brusinka.pusinka
9. mar 2010

Jééé Hani máme stejně staré cácorky se stejným jménem 😀 😀 😀 😀 😀

natalia777
9. mar 2010

dakujem kocky ja som viac menej aj tak myslela ale chcela som vediet aj vase nazory 🙂

hanka274
9. mar 2010

heej? A ktore? Xixi...Hm,ty ich nemas napisane...
Inac detom v porodnii prepichuju,bo su prtave a este a tak nehybu,no inac sa nastreluju,bo pri prepiche to krvaaaca a druhe usko je vo vacsine prepichnute nakrivo.

brusinka.pusinka
9. mar 2010

Hani:Mám Simonku narozenou 27.7.2009 😀 😀 😀 😀 😀 a synka 15 let mu bude zítra 😀 😀 😀 😀

zuzanale
9. mar 2010

ahoj tak ja mám 2 dievčatá a môžem teda aj porovnať a prepichovať by som nedala už nikdy viac staršia má prepichnuté dávali sme jej keď mala mesiac prepichovali nám to na krčnom s takou špeci ihlou čo ťahala aj náušničku hneď za sebou plaču a krvy hodne a hojilo sa to 2 mesiace nechcelo sa to zahojiť ,jednu má nakrivo a náušničky si vždy zatiahla prštekom.... pri mladšej som vravela že radšej jej ich nedám ako by som ju mala takto trápiť nakoniec mala 5mes keď sme jej dali v kozmetickom nastreliť krv žiadna dieročky sa super zahojili bez zápalu a plač skôr z toho že sa trošku lakla pištole .... náušničky sme jej po 4mes vymenili a super dnes sú koče obe 😉 takže ja som jednoznačne za nastrelenie

hanka274
9. mar 2010

zuzanale,ako my,presne tak.
Brusinka,ahaaa,simonky,xixi.

jenn44
12. mar 2010

Ahojte maminky, mate skusenosti s opatovnym prestrelovanim? Mojej malej dnes prestrelili uska, 15minut hysterickeho placu, ale teraz super, zatial vsetko ok,(klop klop) je ukecana a v pohode ako stale. No jednu nausnicku jej prestrelila nizsie, je to viditelne, mne hovorila, ze mam nechat par dni, vybrat, dierka zarastie a ked chcem o tyzden prestreli presne. (mala sa pohla a ja som nevedela, ze to tak surovo treba dieta drzat). Mate s tym skusenost? aky mate nazor??? Mam jej to dat znova, alebo ako? Dakujem.

sakura77
12. mar 2010

no,aj my to uz mame za sebou,boli sme dneska na nastrelenie-tak mala prerevala komplet od vkrocenia do ordinacie,takze nejake to pich na usko v tom reve asi ani nezbadala...bola to fakt rychlovka,ta mala vacsiu traumu z toho ze ju niekto cudzi drzi,nez z pichnutia... 😉 tak teraz len dufam ze to bude ok,nekrvacalo jej to vobec...
jenn,kamoske sa to tiez stalo,ale dala jej to pichnut hned vedla 😉

hena55
12. mar 2010

ja mam zas dobru skusenost z porodnice. Bola som zasadne proti (tiez som o tom vela citala ze je kravina ze babatka necitia bolest atd atd)ale prisla ma navstivit znama ORL na izbu a ze nech nevymyslam nech dam malej nausnicky hned a zaraz. Tak som sa nechala ukecat ale ked mi ju zobrali mala som vycitky ze co som to chudatku malemu urobila. Ale doniesli ju do 5 minut a v rovnakom stave ako ju odnasali. Ani slzicka. Myslela som ze pride s huronskym revom a nic. Takze to dopadlo vazne skvele. Ziadne zahnisanie ani protesty ze ma nieco cudzorode v uchu. Doteraz to neriesi. Takze nam to vyslo super takto. Ale asi zavisi od vela veci ako to dopadne. Kazdopadne asi je lepsie bud v porodnici alebo potom az starsiemu dietatu. Mala ma teraz rok a neviem si predstavit ze by sme to absolvovali teraz. Verim ze by mala moc sok a hlavne by si asi tie nausnicky dost chytala. Uz ockovanie je pre nu vrchol hrozy a pre mna tiez.

jenn44
12. mar 2010

sakura, a dala to pichnut hned, alebo po par dnoch? mne je tak luto ze zasa budeme strielat :(

beruska24.9.
12. mar 2010

jenn - u miminka nevím, ale já jako malá měla nějaké problémy, nevím jestli alergie, prostě mi hnisaly uši když jsem měla naušnice. Tak mi je máma vyndala a dírky mi samozřejmě zarostly. Pak jsem musela na opětovné píchání, jednu dírku mi píchli na původním místě, druhou (už nevím proč) museli píchnout trochu vedle. Takže mám teď každou jinak, ale neřeším to.
Asi bych u malé počkala, až se jí to zahojí a pak to nechala nastřelit znova.

jenn44
12. mar 2010

beruska, no povedala mi ze mam pockat par dni, aby nezahnisalo, nausnicku vybrat, zasa par dni pockat kym zarastie a mozeme prist znova... tyzden asi... je to skoro?ja som mala piercing v nose (ach jay... 😀) a za jednu noc mi dierka tak zarastla, ze som nemohla dat znova

beruska24.9.
12. mar 2010

jenn - uvidíš, jak to bude vypadat. S nastřelováním nemám zkušenosti a už si opravdu nepamatuji, po jaké době mi před lety ty uši znovu propichovali.
Nás náušničky čekají koncem tohoto měsíce, ale jsme objednaní na píchání (nastřelování nějak nevěřím) přímo k Dr., který ouška na náusničky píchá.

miriam11
12. mar 2010

ja som mojej malej dala nastrelit nausnicky, ked mala 6 tyzdnov. Zaplakala 1 sekundu 1 usko, 1 sekundu druhe usko a nic. Potom sa trosicku polutovala a bolo. Ziadne zapalene dierky, absolutne nic, ziadny problem sme s tym nemali. Ked mala 3 mesiace, tak sme tie nastrelovacie nausnicky vymenili za ine, lebo sme dostali darovane velmi pekne. Tiez ziadny problem. Takze jednoznacne nastrelit a netrapit dietatko ihlami a hlupostami.... Robili jej to v kozmetickom salone, treba sa ist popytat do nejakeho, ci tam robia nastelovacky aj babatkam. 😵

aknaj
12. mar 2010

Ja som dcére dala nastreliť náušničky keď mala 3,5 roka. Ona sama mi s tým začala píliť uši asi 2 mesiace pred tým, že by ich chcela mať. Ja som jej povedala, že to bude bolieť, nie veľa, ale bude. Takto som jej to stále vysvetľovala a akože ju odhovárala. Ona je dosť hysterka a bolesť znáša zle, aj keď ju ešte necíti. Ale keď aj potom stále trvala na svojom, objednala som ju. Nastreľovala jej ich naša detská doktorka. Prvá náušnica, slzy ako hrachy, myslela som, že sme skončili. Sestrička ju postavila pred zrkadlo, chválila ju, že je krásna a že teraz by bola škoda, keby mala len jednu a dala si nastreliť aj tú druhú. Našťastie to potom ani nebolelo, ani nehnisalo.
V pôrodnici sme to nejako nestihli a aj detská doktorka mi povedala, že je lepšie počkať, tuším 6 mesiacov, nakoľko takému malému babatku sa menia ušné lalôčky a neskôr by mohli byť tie náušničky nakrivo.

hanka274
13. mar 2010

beruska,neveris nastreleniu?nestaci,ze takmer vsetky piseme,ze je to ok,stip a basta?ziadna krv. Chuda mala, a este vacsie chuda pri pichani do druheho uska... :(((
Aknaj,3,5r? Auuuu.

beruska24.9.
13. mar 2010

hanka - Pročítala jsem také jiné diskuse, na jiných stránkách, mluvila o tom s naší Dr., pak i se sousedkou, která nechala první holčičce nastřelit, pak řekla už nikdy víc a druhé dala ouška píchnout. Do nějakého kosmeťáku s ní jít fakt nechci 😒 Takže pojedeme přímo k Dr. na plastickou chirurgii, který běžně miminkům píchá ouška na náušničky. Dostali jsme na něj doporučení od naší Dr. a prý je to velmi milý a hodný pan doktor. Jako každá maminka se snažím udělat to nejlepší podle svého svědomí a pokud tomu nevěřím, tak do toho malou prostě nepoženu 😠 Až bude bláznivá puberťačka, ať si nechá nastřelit naušnici třeba do nosu - bude to její rozhodnutí. Takhle musím rozhodnout já a jak píši, do nastřelování prostě nejdu!!!

radi
13. mar 2010

Ahoj holciny,
mala ma nastrelene nausnicky, ted je chci vymenit za jine. Chtela bych se vas zeptat, jak jste nausnicky osetrili nez jste je dali do ouska?

luciamo
13. mar 2010

Ahoj Radi, podla mna uplne staci ked ich poriadne pretries liehom, resp. ich nechas v liehu postat.

radi
13. mar 2010

ahoj luciamo, diky

aknaj
13. mar 2010

hanka
myslím, že ten vek vôbec nebol problém. Bola už rozumná, vedela som jej to vysvetliť a všetko chápala, aj to, že ju to bude bolieť. A hlavne spolupracovala, ako ju poznám, pravdepodobne bola tá bolesť minimálna, lebo inak by robila strašný cirkus.
A bolí to rovnako v každom veku, len to babatko to nevie na rovinu povedať.

hanka274
13. mar 2010

boli rovnako,to nik nevravi,ze nie,ide o to co je drastickejsie pri vnimani bolesti,a to rozhodne viac pri 3,5r ako pri babu. Ved skusenosti mamiciek vravia svoje.
Beruska,ved ok,ja len vravim,ze chudatko,pretoze viem,videla som oboje pri starsej a to prepichnutie,fuha,e-e,nikdy,ja by som sa skor priklanala k vacsine nazoru mamiciek ako ci je daky dr mily,zlaty,sympos... Mne pichala znama zdravotacka,milucka,no nikdy. Vsade krv,usko,vsade,mikala sa zo spanku este hodku-dve po tom.

beruska24.9.
13. mar 2010

hanka - další důvod je, že chci, aby měla od začátku zlaté. Já jako malá také musela mít jen zlaté a co jsem měla jiné, začaly ty problémy (viz. výše). A při nastřelování se zlaté nedávají. Takže už jsem rozhodnutá, jsme objednaní, tak to měnit nebudu. Děkuji za názor, ale toto je zase můj názor a mé rozhodnutí. To víš, že zbytečnou bolest a trápení jí přidělávat nechci. To v žádném případě.

hanka274
13. mar 2010

nastrelovacie su z chirurgickej ocele pozlatene, min. po 6tyzdnoch mozes vymenit za fest zlate...
vidis, mne sa zase zda toto ako zbytocna bolest, ked pri nastreleni pokial ju obleces uz sa usmieva na cele okolie... 😉