Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

evabelk
26. okt 2009

Jiný kraj jiný mrav...a pak taky co doktor, to jiný názor. Někde se píchají ouška už v porodnici, jinde v šestinedělí, někde po prvním očkování hexavakcínou-š měsíce a jinde po 3 dávkách hexavakcíny- v 6-ti měsících. Je za to zodpovědný lékař, co to píchá a záleží na mamince,jestli s tím souhlasí, nebo ne. 😉 my sme si je nechaly píchnout až v těch 6-ti měsících!

gabik76
27. okt 2009

Ahojky,my píchali asi týden po první hexa,ve třech a půl měsících a myslím že je to akorát a možná bych ted do do toho šla i dřív 😉 máme teda nastřelené a můžu jen doporučit,naprosto bez probémů 🙂

martulikk
27. okt 2009

Asi to nechám tak, že uvidím jak malá zvládne očkování a podle toho případně dáme naušničky nebo to odložíme, uf...

latifah
28. okt 2009

ahoj babenky. vie mi niekto poradit, kde dat prepichnut dcerke uska v Londyne?

katrin79
29. okt 2009

ahojte, tak ja som malej dala v pondelok nastrelit nausky a uplne super, plakala len chvilinku, aj to asi z toho, ze sa zlakla toho zvuku...inak teraz ma 4,5 mesiaca a co som si zistovala tak niekde to robia az od 6 mesiaca, nerozumiem preco...som rada, ze to mame za sebou

katrin79
29. okt 2009

vevusiatko: kolko ma tvoja mala? lebo to robia aj v ULK ale tam az od 6 mesiaca...my sme boli na Fedinovej v Petrzke

katy2
29. okt 2009

my tiez chceme malej nastrelit naucnicky, ale u nas to robia az od pol roka a pytaju aj karticku poistenca, aby si to overili...

tinyleaf
29. okt 2009

vevusiatko, ja som bola nedavno nastrelovat malej nausnicky tiez na Fedinovej u Dr. Patricie Goldenberg. Kontakt na nu
http://www.zzz.sk/?profil=1239
Mala vtedy mala 8 tyzdnov a uplne bez problemov. Ani velmi neplakala,iba chvilku. Este mame tie z chirurgickej ocele, ale o dva tyzdne uz budem moct dat zlate. Plati sa 20EUR.

katrin79
29. okt 2009

tinyleaf: aj my sme boli u rovnakej doktorky😉 davate aj lieh? ja jej to potieram, ale nema to ani zapalene, ani to nehnisa, tak neviem, ci treba stale ten lieh davat, inak som zvedava co potom po mesiaci, ci tie nausky pojdu bezproblemovo vymenit, lebo som tu citala, ze to nejde lahko

kobolova
30. okt 2009

Aj my sme dali malej nausnicky az teraz v utorok - v 4.mesiacoch, ale klasicky prepichnut... a uuuuplna pohoda. Trosku bol na to "bolavy" pohlad, ale tiez sa jej to dobre hoji... ziadna chrasta, ani hnis, nic... A to som sa bala, ze si to bude stale chytat... 😀

vm72
30. okt 2009

Ahoj maminky holčiček!
Narazila jsem náhodou na tohle téma a hned mám pár otázeček...
Mám téměř měsíční dcerku a pomaličku se rozhoduju,kdy jí nechat píchnout ouška.Té starší,které je ted už 10 let je píchala dětská doktorka hned po 6ti nedělí. Teď chodíme k jiné (přestěhovali jsme se) a ta píchá až po nějakém očkování...Konkrétně ani nevím po kterém,někdy ve 3 nebo 4 měsících.
Já mám teda s tou starší dcerou zkušenost naprosto bezproblémovou,když ji píchli hned po 6ti nedělí.Tohle mi připadá už moc dlouho,že malá bude všechno víc vnímat a víc to třeba probrečí.
Taky jsem slyšela něco o nastřelování naušnic... Máte s tím některá zkušenost?
Moc děkuju Věra.

krista
5. dec 2009

milik75 • Dnes ve 14:21
Ahoj holky, prosim o radu. Mam 2mes holcicku a pomalu uvazujeme o nausnickach, jen nevime kdy presne pichat ouska. Pry je nejlepsi mezi 3-6mesicem a po 1. hexavakcine. A je lepsi nastrelovat, nebo pichat? Moje doktora pouze picha, ale slysela jsem, ze je lepsi nastrelit, pac to tolik nehnisa a neboli. Prosim o vase rady, diky!

svataterezicka • 1d • Dnes ve 14:26
Ahoj, my jsme nechali píchnout ouška až po třetí dávce hexavakcíny (i doktorka to tak doporučila). Já zas slyšela že píchat je lepší než nastřelit, protože pak jí musíš vyměnit ty náušnice a třeba si nebude na ty ouška už chtít šáhnout nebo se taky stalo známým že jí to zarosto a stejně museli dát píchnout. Nám to vůbec nehnisalo nic, chvilu jsme mazali a úplně v pohodě. Pobrečela jen chvilku a pak nevěděla už.

misicka85 • 1d, 18tt • Dnes ve 14:40
My jsme nechávali nastřelovat taky po 3.hexa. Nastřelení v pohodě,malá trošku zakňourala ale spíš se lekla té pistole. Bylo to běhěm minutky hotové,bez kapky krve. Náušničky jsme zatím neměnily, má stále ty nastřelené, mi se líbí takže je v nejbližší době ani měnit nebudeme 😉

kadlecova.misa • 1d • Dnes v 15:01
ahoj, my jsme nechávali taky nastřelit, úplně v pohodě (a to jsem špatně spala z obavy,jak to malá snese) a bezbolestně,žádné hnisání, žádná krev..pohoda. 🙂 Měla to tak kolem toho 3měsíce po očkování Prevenaru.

vendulka
5. dec 2009

ahojky, tak my chteli nechat nastrelit a nas dr i jen nastreluje a rikal, ze je to daleko lepsi nez pichani, u ktereho hrozi hnisani a hur se to hoji a vic to boli, takto to nastreleni je jen buch buch a nausnice je nastrelena a nemusi tam byt to pichani a jeste nasazovani nausnice.Nas dr dava nausnice az v 6m a po 3 hexavakcine,ale muze se i driv, to tak dela jen nas dr 😀 .A byla o tom i jednou diskuze v sama doma, kde byl jiny detsky lekar a rikal, ze taky jen nastreluje a rikal tam i ty duvody a ze se pomalu uz i upousti od pichani nausnic....A my uz mame vymeneny za nase, mneni se to u naseho dr po 6 tydnech

meusicka
5. dec 2009

ahoj, nasej malej nausnicky pichali ked mala 6 tyzdnov. troska jej to hnisalo, ale som jej uska umyvala odvarom z repika lekarskeho a bolo to rychlo v poriadku. to pichanie je kus neprijemne ale vtedy sa daju hned nausnicky a netreba potom vyberat a menit tie nastrelovacie. ja neviem ako to je s tymi nastrelovacimi, ved s tymi sa v usku neda potom tak pohybovat a bala by som sa, ze jej tam preto zarastu. a este by som povedala, ze cim je dieta starsie, tym viac si to uvedomuje a bude si na ne sahat.

saska.t
5. dec 2009

nastrelovanie nausnic je setrnejsia a menej drasticka metoda prepichovania usiek, aj tym ze nedochadza do kontaktu s bakteriami kedze sa nausnice nikto nedotkne ide to vlastne rovno z obalu do pistole a do usiek, krutit sa nimi da uplne v pohode a nie je nutne ich casom vymenit, odp. doba ked niekto chce je 7 tyz. my ich mame skoro rok su krasne a vyhovuju nam...
pri prestrelovani je podla vyskumu 80% uspesnost ze uska nezahnisaju u klasicke prepichovania len 40 % 😅 my sme boli za 4 dni fit a pretierali sme len liehom 😉

jankanej
6. dec 2009

ahoj holky taky zastávám názor že je lepší to píchnout co nejdříve...můžu se zeptat, třeba mi některá z vás poradí...my máme 3týdenní holčinu už máme týden naušničky ale už třetí den to má okolo dírky zarudlé a trošku nateklé ale jen přes odpoledne a k večeru...myslíte že takto vypadá alergická reakce? máme bílé zlato, na netu jsem nic nenašla a nepamatuju si u prvního dítka jak to probíhalo než se jí dírečkyzhojily pořádně... 😒

saska.t
6. dec 2009

janka je to klasicky stav po prepichnuti, ziadna alergia, alergia na kov nastupuje par hodin po zavedeni daneho kovu a stav sa prejavuje zacervenanim, okamzitym hnisanim a dane miesto je velmi teple, som alergicka na vsetky kovy okrem zlata 😉

jankanej
6. dec 2009

saska a jak dlouho to trvá? tedka to měla dobrý ale nadejde večír a má to trochu teplejší a zarudne jí to, ale hnis už nemá

saska.t
6. dec 2009

moze aj 2 tyzdne, je normalne ze vecer viac, je to tak aj ked si chory ze navecer vsetko vybieha, teploty kasel 😉 takze este chvilku pockaj malo by to byt ok ale rozhodne by som si poriadila lieh a pretierala nech sa to vysusi a dezinfikuje... pozor maste skor uskodia ako pomozu!! 🙂

jankanej
6. dec 2009

saska my pořád mažeme framykoinem a jakile to mažu několikrát denně tak je to lepší jak na to třeba zapomenu zapálí se jí to, taklže desinfekc je lepší ju? mám doma lihobenzím ten vysušuje dost...a děkuju za radu 😉 🙂 🙂

rkk
6. dec 2009

ahoj maminky my jsme taky nechavaly nastřelovat až po druhem očkovani pry se to ma tvrdila doktorka.Myslim že to nastřelovani je lepši neni to takovy trapeni ☹ Mam holky dvě a obě uplně super ta prvni je měla do prvni třidy a ted je taky nebudeme jen tak měnit 😉 Volila bych nastřeleni 😉

saska.t
7. dec 2009

janka - uprimne framykoin je to najhorsie na uska co moze byt naprik tomu ze je to atb mast 😅 ma sa davat az v konecnom tazko hnisavom stave 😉 takze lepsie je stale dezinfikovat aj 5-6x denne a tym padom aj susit 😉

jankanej
7. dec 2009

saska moc děkuju, mě ho mudra doporučila při první holce a je fakt že jí to hnisalo dost dlouho, takže dneska jsem už začla desinfikovat , přijde mi i že už to má skoro zahojené bez rudnutí...snad to už bude jen lepší 😉 😉 🙂

pralinkaaa
7. dec 2009

holky, viete mi poradiť nejakú stránku - niečo kde by som si mohla pozrieť aké sa robia/predávajú náušnice pre bábatka? chceli by sme si nechať vyrobiť a neviem zatiaľ aké...
mooooc ďakujem!

bredmax
7. dec 2009

ahojky,tak u nás teď taky aktuální téma náušničky,musím zjistit,jak se k tomu staví naše dr.,ale ráda bych asi po 6nedělí 😉
ale co tady tak čtuopravdu co doktor to názor 😕

ještě dotázek,dezinfikujete čím??? třeba lihem co se používá na pupík?? 😕

sisulka7
7. dec 2009

ano presne tym sme dezinfikovali.

jankanej
8. dec 2009

bredmax já myslím že je jedno kterou desinfekci použiješ ale nejvíc vysušuje benzín, nebo lihobenzín to je to samý 🙂

lidunka1981
14. dec 2009

Ahoj holky mám dotaz: před třemi týdny jsme malé nechali nastřelit naušničky a dnes jsem si všimla že jedno ouško je červený a asi začlo hnisat. Co s tím???

lidunka1981
14. dec 2009

prosím poraďte!!!!

zuzkalenka
14. dec 2009

ahoj lidunka 1981 ja som s malou mala ten istý problém. Treba uško pod naušnicou pravidelne čistiť liehom. Daj si na vatu trochu liehu a hnis ktorý tam je opatrne poutieraj. Kľudne aj viac krát denne. Po takom týždny to určite prestane hnisať 🙂 a naušničku pretáčaj aby nebola na tom istom mieste