Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

verunda
11. dec 2008

můžete mi poradit?
máme naušničky asi 4 měsíce, jsou zlaté. V oblati v dírce ale zmavly co s tím. můži je vyndat, Nezacelí se hned dirka??

jjaanca
11. dec 2008

mysojc - tak to je tvoje dcera asi terminátor když jí nebolí píchání uší 😀 Já si nechávala v 16 další dírky do ucha a opravdu to bolí. To, že se dětem nelíbí držení hlavy je kec. Když si myslíš že to nebolí, tak si jen tak cvičně probodni ucho a uvidíš.

ingulka
11. dec 2008

my sme dali malej prepichnut uska ked mala 3mesiace a den... proste to tak vyslo.. prepichla jej ich detska lekarka... hned nam predpisala framykoin na mastenie... pocas prepichovania som bola v inej miestnosti, tiez by som nezvladla pozerat sa ako to robia... mala plackala, ale potom sa ukludnila, hlavne ked som si ju zobrala na ruky 😉 denne jej to mastim, este to ma stale zacervenane, ale verim, ze je to na dobrej ceste.

jjaanca
11. dec 2008

suziad a proč nenecháš nastřelit?

suziad
11. dec 2008

neviem od kedy sa moze nestrelovat!

jjaanca
11. dec 2008

To záleží na to kdo nastřeluje, každý si to určí jinak. Stejně jako s pícháním.

simi.w
13. jan 2009

Prosim o radu,vcera jsme byli male nastrelovat nausnicky,doktorka nam sice vysvetlila,jak osetrovat,jenze v tom stresu jsem to nejak na stoprocent nevnimala.Chtela bych se zeptat,kdyz kapnu ten roztok,musim jeste nejak tu nausnici otacet,nezda se mi totiz,ze se tam jinak ten roztok dostane.Nechci male ublizit,takze tapu.

markulina
13. jan 2009

ahojky, my byly nastřelovat minulou středu, a doktor nám řekl, že máme 2 dny 2x denně mazat antibiotickou mastičkou, lehce protočit a když to bude v pořádku,tak nic jiného a za měsíc můžeme dát svoje 🙂

ajka123
13. jan 2009

Najnovsie vyskumi ukazali, ze deti pocituju bolest rovnako hned od narodenia. Moj nazor na nausnicky je vsak taky, ze ked sa daju prepichnut uz v porodnici, tak tie babatka este nevedie ovladat svoje rucky a nedrazdia si takto este viac svoje uska a skor sa im to zahoji. Mojej malej prepichovali uska uz v porodnici a nemala som s tym ziaden problem a hlavne tu plati, novorodenec spi niekedy az 20 hodin

evikuu
13. jan 2009

Ahojda, nám zatím p. doktor naušničky nedal-prý okolo 5 měsíce.Je tady taky někdo do dostal tak "dlouho" ??? /aspoň mě to tak připadá Kačka už je měla ve 2 měsících... Jak na to mimi reagovalo???

dejna3
13. jan 2009

ahojte, aj ja chcem dať teraz v najbližšej dobe malej nastreliť náušničky..
počuli ste niečo o tom, že vraj počas očkovania by sa to nemalo? o týždeň máme ísť na prvú očkovaciu dávku.. 😕 tak neviem ...

lenockach
13. jan 2009

nam doktorka davala nausnicky tyzden pred ockovanim

martimarti
13. jan 2009

Evikuu, taky bych chtěla dát malé naušničky, ale mám strach, že jsem vhodnou dobu prošvihla. Doktorka také nechtěla, až po očkování a nás začali očkovat pozdě. Teď už by naušničky mít mohla, ale zase nechci kvůli čepičce, aby jí to nebolelo. A taky od února budeme chodit až do června plavat, to mi také nepřijde vhodné. Pěkně mě to štve, máme tak nádherné pomněnky po babičce ☹

dejna3
13. jan 2009

a bolo to v pohode? to by sme ešte stíhali 🙂

lenockach
13. jan 2009

jasne ona uz na druhy den ani nevedela ze jej prepichovali uska
deti sa z toho rychlo dostanu
s tou capickou by som si hlavu nerobila vôbec to nevadilo
ono je najlepsie cim skôr lebo potom sa uz dieta moc brani. my sme boli v 4 mesiaci a doktorka hovorila ze sme mali prist skôr

dejna3
13. jan 2009

tak veľká vďaka, si musím švihnúť 🙂 🙂

saska.t
13. jan 2009

ahojte, nezijem v SR ale v DE a tu malej uska prepichnut nechcu, ale za mesiac sa chystam do SR, myslite ze mi to na poziadanie urobia ked im to zaplatim. Kde sa to vobec robi okrem detskeho lekara? Samozrejme chcela by som kvalifikovaneho cloveka, ktory by jej ich asi najlepsie nastrelil, poradite??? 😀 Inak budeme v Bratislave ...

dankadina
14. jan 2009

saska centrum lekárskej kozmetiky v starom meste, pozri si cenník na internete my sme boli tam myslim že sme tam nechali cca 800 korun nechali sme nastrelovat

evikuu
14. jan 2009

Kačka byla na klasickém propíchnutí a druhý den o tom už ani nevědělo-hojilo se to moc dobře ale nevím jak Veruš.Chodíme po 14 dní na očkování hexa+pneumo a tak ještě 2 m+síce to už jí bude půl roku jestli nás nevezme doktor dřív tak to bude zajímavé-protože se bude bránit.Zase někdo doporučuje až po roce života tak nevím-spíš si neumím představit jak by jí honily po ordinaci 😀 .No 26.1 jdeme na další hexu tak ho zase pokusím "nakopnout" jak to vidí.

patricia1971
14. jan 2009

dankadina:
ahojte, aj by som sa chcela informovať, malá má 7 mesiacov a chcem jej dáť nastreliť naušničky. Na internete som nenašla Staré mesto, je tam toho písaného viac. Môžeš mi poradiť viacej, kde to asi je, alebo aspoň presný názov toho centra??? ďakujem

saska.t
14. jan 2009

dankadina - dakujem pozriem , este mi povedz treba sa dopredu objednavat? 😀

vanilka32
14. jan 2009

saska, my sme Simonke dali nastrelovat nausnicky v Ustave lekarskej kozmetiky v Petrzalke. Bola som velmi spokojna s pristupom, pani primarka ich nastrelovala, vselico nam porozpravala, oznacila uska, ja som to skontrolovala a nastrelovalo sa. Mala zaplakala, pretoze sa zlakla toho zvuku pri usku, ale plac trval velmi kratko.
Teraz ma tie nastrelene nausnicky co su z chirurgickej ocele, a vraj ich ani rok nemusim menit, pretoze je to kvalitny vyrobok. Doporucujem. 🙂

patricia1971
14. jan 2009

vanilka32 - ďakujem aj ja za info, akurát som tam volala, tak zajtra mi dali hneď termín, tak budeme už aj my naušničkový. 😵 😵 😵

saska.t
14. jan 2009

patricia hod mi prosim cislo na ten v Petrzke ja som tiez povodne z petrzalky a aj tam byvam tak by mi to pasovalo ked pojdem na SK

vanilka dakujem a kolko ste zato platili? 😀

vanilka32
14. jan 2009

budete urcite spokojne :o)

za nastrelenie tusim 390 a za nausnicky 190? dlho som mala ucet v penazenke ale vcera som ho vyhodila, my sme tam boli zaciatkom decembra 2008

saska.t
14. jan 2009

vanilka - a mala to potom znasala dobre, ziadny zapal bolesti komplikacie? 😀

patricia1971
14. jan 2009

saska.t

čísla sú: 02/63812218, 63812294, mobil: 0911/237934, 0915/812897, je to Ústav lekárskej kozmetiky, Tematínska ul.3, BA. A stojí to 17,97 EUR.

pa

saska.t
14. jan 2009

tematinska je v Petrzalke? jej to som vobec nevedela 😀 Dakujem hned tam volam ... 😀

tara78
14. jan 2009

Ahoj, tak nám paní doktorka píchla (klasicky) naušničky v 6 ti týdnech. Jediná podmínka bylo zahojené (nehnisající) ramínko po očkování TBC. Večer už o tom malá ani nevěděla. Nic nehnisalo. Čistila jsem jí to lihem a občas mázla mastičkou. Vybrali jsme naušničky z bílého zlata.

patricia1971
14. jan 2009

áno. Ja Petržalku vôbec nepoznám, našla som si tú ulicu na internete, je to kúsok pri Technopole, tak zajtra ideme hľadať. Dám potom vedieť 😵 😵 😵