Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

susisus
13. máj 2010

Ahojte maminy, my sme dnes dali našej 8 mesačnej dcérke u doktorky (ihlou) naušničky. Bola to hrúza, radšej sme to mohli vybaviť v porodnici, alebo do tých 2-3 mesiacov... Veľmi plakala a bránila sa, ešte sa doktorke aj nedarilo v jednom ušku prejsť cez dierku, tak ju riadne dlho trápila a nakoniec sa jej to aj tak nepodarilo a musela jej dať naušničku opačne. Prehodíme jej ju, keď sa úplne zhojí. 🙂 Dali sme biele zlato, také krásne krúžka, tak dúfam, že bude všetko OK a nebudeme musieť meniť za iné zlato 🙂

aleachim
13. máj 2010

susisus, my dávala až v roce a měla jsem stejný pocit. Jí se nakonec ještě ta naušnička po týdnu v uchu zlomila, tak jsme museli měnit, což bylo hrozné. Měla jsem pak strašné výčitky svědomí, že jsem kráva, že jsem jí to vůbec dala dělat. Teď už to má zahojený a jsem ráda, že je má, moc jí sluší🙂

susisus
13. máj 2010

aleachim - presne, aj ja som si to vyčítala keď som videla ako sa trápi... tak ale už to máme za sebou a dúfam že na to skoro zabudne 🙂
A ako sa jej mohla zlomiť? ☹

aleachim
13. máj 2010

dělala nějaké blbiny a zasekla se jí do peřiny a jak ji rvala, tak ji rozlomila, natrhla si ouško, no byla jsem nasraná na sebe, že jsem jí je dala, na babičky, že mě to pořád připomínaly, na tchýni, že má blbé povlečení,........ prostě na všechno a na všechny, ale byla to náhoda☹. Naštěstí teď už je to v pohodě. Doufám, že vám se to zahojí pěkně. Víš, ony takhle velké holčičky si za ty ouška tahají a je větší riziko, že si něco udělají. Příště, jestli naušnice, tak co nejdřív.

hanka274
13. máj 2010

och 😔 😔 au au...
aleachim, nejde ani tak o to co najskor, aj ked samozrejme v roku a v 8.mesiacoch uz to inac vnimaju ako napriklad v 4.mesiacoch...ale ako, vidite, ze prepichovat ihlou je uplna drasticka hovadina. Rozhodne nastrelit, "bezbolestne", nausnicka je tam hned a basta, neni o com... ziadne problemy.

aleachim
14. máj 2010

hanka, tak to absolutně nesouhlasím, kamarádky holčička měla nastřelenou naušnici, bolelo jí to, pohmoždila jí ta pistole ouško, takže taky nic moc.

To propichnutí proběhlo úplně v pohodě, jí vadilo, to, že jsem jí držela. To, co se dělo potom, byla náhoda a zřejmě by se to stalo i s nastřelenou naušnicí.

zuzanale
14. máj 2010

Baby k tomu pohmoždeniu pištol sa dá nastaviť takže preverte či dotyčný-á proste ten kto nastreluje má túto vedomosť a vie o tom u nás sa žiadne take nevyskytlo lebo pani kozmetička s tým robí roky a prešla aj školeniami ma certifikát a vie čo robí .... resp sú pištole ktoré sa dotýkajú a cvaknu len kolo miesta vpichu ostatné je volné

inak prepichovať klasickou ihlou tak na to by som už u 8mes mimča ani nepomyslela 😅

hanka274
14. máj 2010

aleachim, standardne je to ale tak ako som pisala 😉 , v oboch pripadoch sa mozu stat "urazy", no prax vravi, ze uz prepichovanie e-e... viac boli, atd atd... staci pokukat podobne debaty a skusenosti mamiciek alebo otvor casaky pre maminy,napriklad v mamine /ohodnoteny ako jeden z najspolahlivejsi a najdoveryhodnejsi casak 😉 / sa 2-3-4mesiace dozadu o tom pisalo, o nausnickach... a taktiez je lepsie nechat bodky nazaciatok cca do 2r, kvoli tomu, ze su proste tie deti zvedave, chytaju si, spoznavaju svoje telo a uska tiez.

zuzanale, s poslednou vetou si to vystihla...pichat a udrzat to dieta kym pichne jednu, prestrci, ci sa podari, takmer pri kazdom zasahu riadne krvaca, pri tom sa mece, sklbe, place...a to iste este raz pri druhom uchu...fuuuha, to by ma tiez ani nenapadlo, pistol cvakne raz a kym to babo zacne plakat, ze sa nieco deje, zastipka to, tak ma kozmeticka uz pichnutu davno aj druhu dierku 😉 .

🙂

tatiana1985
14. máj 2010

ahoj susi 🙂 jajaaaj,,,
no mne moja dr. tiez povedala ze do polroka je najleopsie dat prepichnut.... 🙂 potom uz dieta inak citi..

my sme boli v stredu dat prepichnut a poviem vam 😒 nebolo to asi az take strasne pre malu..preco?
lebo v utorok ju ockovali do oboch noziek a keby ste poculi ten rev...skoro som sa rozplakala..nie plac, rev to bol...
no a na druhy den sme boli dat nausky, plakala...ale nie tak ako pri tych injekciach...pomrncala 10minut a pohoda...
ani nevie ze ich ma teraz...

ale priklanam sa k nazoru, ze lepsie dat len dake gulky, nie visiace nausky...

hanka274
14. máj 2010

tana, tak to ste odhadli asi ten spravny cas...2 mesiace je vcelku akurat...
🙂

tatiana1985
14. máj 2010

hanka, no to hej...odhadli 🙂
ale zas ten plac pri ockovani.... to len bolo tyranie dietata...1x som ju tak pocula jacat 🙂 😒

ale uz ma mamicky utesuju, ze prve to nic neni, ze este len druhe bude 😖 🙂

simicak
14. máj 2010

Ja mam 2 holky,prvni pichala jehlou v 7mesicich-krvacelo ucho,nesmela se koupat chvili,musela jsem tocita nausnici aby nezarostla a hojilo se to asi 2 tydny,
druhe jsem pichala pred mesicem v 7mesicich,dok.ji to nastrelil,netekla krev,nemusela jsem hybat nausnici,bylo to zahojene hned,mohla se hned koupat.
Obe breceli asi 10vterin,ockovani je daleko horsi nez pichani usi.

A dok.mi vysvetlil rozdil,jehlou se ucho vic poskodi a proto tece krev a dyl se to hoji a musi se nausnice protacet,nastrelena min poskodi ucho,reakci nato ma asi 1 dite ze 100 a ucho je zahojene velice brzy a po mesici se muze nausnice vytahnout a dat jina.

Problem,zijem v cizine a me ta nausnice nastrelena strelena nejde vytahnout z ucha!!!!!!!!! Holky,jak ji to mam vytahnout,ja zato tahama a vypada to,ze ji spis urvu ucho nez tu nausnici a chci ji je vymenit. Mate neko typ nebo nejakou radu?

nika
14. máj 2010

simacak a jaké máte, nerezové nebo plastové??? jeslti nerezové tak vzadu to chytni mezi prsty ale tak ať netlašíš na ty jakoby ťapky, ty jsou pružné a tlakem vlstně jakoby drží ten trn 🙂
chce to pevně vzít jednou rukou zepředu mezi palec a ukazováček pod tu pecku, kamínek, klidně i nehty pod, a vzadu zase palcem a ukazváčkem pod ten uzávěr a zatáhnout.

my už je měli vyměněé ale jsou tak krásné že putovaly do ouška ty nastřelovací, máme plastové kytičky ajsou krásné 🙂

zuzanale
14. máj 2010

simicak tiež som davala dole systémom ako píše nika ale išli ľahko 😕 davala som dole po 3 mes dali sa síce už aj po mesiaci ale zháňala som take naušničky ako má staršia len trolinku menšie a to trvalo....

zuzanale
14. máj 2010

a som zabudla sme mali chirurgickú ocel 😉

simicak
14. máj 2010

holky mame chir. ocel pozlacenou a zkousela jsem to jak pisete,chutnu to v predu mezi prsty a vzadu.........a nic. Mala mela jeste dnes uplne cervene ousko z toho. Vzadu je ten uzaver jak by z neceho pruhledneho. Dok. rikal,ze to pujde lehce ale mi to nejde a k tomu se mi ona jeste skube.

susisus
14. máj 2010

Hm, no čo už. Hlavne že ich už máme ! Nastrelenie je isto lepšie, no ale doktorka ma prehovorila...

Ešte mi prosím poraďte baby, hoci sme včera prepichovali, ušká mala už večer ako zahojené. Nemá ich ani červené. To teda znamená, že už je a bude OK? Či ešte sa to môže zapáliť ??? Ja jej to 3x denne prejdem liehom a framykoinom - pre istotu, ale točiť s naušničkou neviem, lebo som jej dala také, s ktorými sa točiť nedá...

zuzanale
15. máj 2010

simicak tak my sme mali aj uzáver z ocele nie plastový 😕

susisus len pretieraj lebo zapáliť sa jej to ešte može aj pri nastrelení to trolinku okolo začervená až na druhý deň a neviem ake si dala náušničky ja som nastrelovacie nepoťahovala ale pokrútila s nastrelovacími to ide ......

beruska24.9.
15. máj 2010

susisus - malé píchali ouška na plastické chirurgii když měla 6m. Tam mi Dr. poradil, že lepší než líh (štípe a vysušuje) je lepší Betadine desinfekce (je na bázi jódu, tak neštípe). Potírala jsem (a zároveň protočila) několikrát za den a večer vždy mázla trochu Opthalmo-framykoin mastičky (má takový ten ´´čumáček´´ a mastičku tím pádem naneseš přimo k píchnuté dírce).
Použij jen v případě, že malá není na jód alergická!!

susisus
15. máj 2010

Ahoj beruska a kedy si to prestala osetrovat? Ja som v pomykove, lebo mala to mala akoby zahojene uz v den pichania. Ale poctivo 3x denne osetrujem...?

ivasad.
15. máj 2010

Ahoj holky, já teda ještě mimi nemám, ale jako studentka na praxi jsem se dostala na obvod, kde ouška holčičkám propichovali. A musím říct, že to není tak hrozné, ty děti se musí akorát pevně chytit a držet aby se neškubaly a neublížily si, a proto pláčou, ještě dřív než se jim to píchne. Pak když je sestřička pustila a pochovala, tak už fakt většinou neplakaly... Vadilo jim že se nemůžou hýbat (což chápete že je pro jejich bezpečí...). Jo, a dělalo se to fakt až po základním očkování, kolem 4 měsíců. Jestli budu mít holčičku, tak jí uši dám propíchnou standartně, co nejdřív to bude možné, ať si to nepamatuje 😉

loss
15. máj 2010

no ja som čítala,že dietatko cíti rovnako bolesť v prvý deň po pôrode aleno keď má niekoľko mesiacov,my sme Nelly prepichli ušká už v pôrodnici a Miuške keď mala 1mesiačik obom sa to zahojilo v pohode 😵no Miuška plakala viac ako Nellynka

beruska24.9.
16. máj 2010

susisus - v takovém povídání, co jsem tam od Dr. dostala je, že 6-8 týdnu se to má desinfikovat a nevyndávat náušničky, protože ještě není vytvořen kanálek. Otírala jsem to asi měsíc, ale zahojené to měla malá tak po týdnu. Radši jsem to čistila, co kdyby....

temperance
16. máj 2010

Taky jsme nechávaly píchat ouška až po očkování. Byli jsme u toho oba i manžel, nejhorší mi přišlo jí ty náušnice zapnout...Doktorce ani sestričce to nešlo tak jsme museli my. Každopádně mi přišlo lepší u toho být a moct malou hned pochovat, i když jak píše ivasad tak plakala jenom proto ze se nemohla pohnout. Před námi tam byla maminka co si odešla zatím do lékárny pro tu mastičku na ouška a chudák malá tam brečela hrozně dlouho jí to trvalo než se vrátila...

susisus
16. máj 2010

beruska to fakt? 🙄 no slaaaava... tak teda budem natierat.... 😒

beruska24.9.
16. máj 2010

susisus - tak, jak jsem to napsala 😉

simicak
16. máj 2010

holky,me to porad nejde vyndat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jsem to zkousela jak mala spala a taham jak krava a nic,drzi to jak zabetonovane!! Uz jsem na to zkokusela vzit i pinzetu a tahat s pinzetou a porad se ten uzaver nehne 🙄

beruska24.9.
16. máj 2010

A co dojít tam, kde to nastřelovali nebo někam, kde to nastřelují?? Třeba si s tím poradí.

simicak
17. máj 2010

beruska my to mame nastrelene v cesku a zijem v Uk. Ale docela dobry napad,mohla bych se tady podivat nekde kde se nastreluji nausnice a zeptat se jestli mi to sundaji

susisus
24. máj 2010

Baby tak ja som po necelom týždni zavolala malej doktorke a opýtala som sa jej že do kedy to mám malej ošetrovať a ona povedala, že ak to nehnisá, tak stačí 3-4 dni. Takže som s tým okamžite prestala malú trápiť a sme v pohode. A to má naušnice, ktoré sa ani nedali pretáčať, proste také dospelácke.