Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

ketyh
13. máj 2008

Ahojte holky,ja som nasej malej nemohla dat prepichnut uska,lebo mala na krku hrcku a stale jej robili sono,takze az v ked mala sest mesiacov nam dovolili s tym nieco spravit.No mne bolo luto dat jej ich pepichnut u dr. tak som jej ich dala prestrelit a musim povedat ze to bolo skoro bez placu a potom sa jej uska ani nezapalovali,ani neboleli.
Vrelo odporucam!! 😉

lara9
14. máj 2008

ahojte.ja tiež nastreľujem náušnice a podľa mňa je to menej bolestivé,ako prepichovanie.Mojej malinkej som nastrelila keď mala 5mesiacov a vpohode to zvládla.keby vám to začalo už červenať a bolo by vidieť,že sa to zapaluje,tak to čistite aj tea tree olejom rozriededeným vodou( dajme tomu kvapka/kvapka) sčervenanie rýchlo zmizne a hnisať to nezačne. 😀

milhaus
14. máj 2008

baneocin alebo framikoin

gucz
15. máj 2008

Ja som dala dcérke prepichnúť ušká u ušného lekára, stálo to 400 korún, ale spravil to rýchlo a malá len trošku zamrnkala, myslela som, že bude viac plakať. Bola som pri tom, chcela som si malú sama držať, bolo to šupšup

susik77
18. máj 2008

baby, poradte: chcem dat malej dole nastrelene nausnicky, uz ich ma skoro 2.mesiac. Ale neviem, ci to mam odsroubovat, al. ako to mam dat dole. Skusala som srobovat, ale nejak to neslo. Al. hrozne pomaly, mala pri tom sialene plakala. Este tam ma kopec zraz. krvi z druhej strany, tak neviem, ci je to tym, ze to nejde...Poradte prosim. prip. mi napiste do IP.Dakujem 😉

bihan
18. máj 2008

Susik, tie nastreľovacie náušnice nie sú šroubovacie, ale nasúvacie... Väčšinou sú nacvaknuté dosť pevne, takže treba poriadne ťahať, pokojne na dva razy, ale rýchlo 😉

susik77
18. máj 2008

bihan: dik moc 🙂 som aj nad tym uvazovala, ze asi to bude tak fungovat. Ale mala mi ledva dovili chytit ju za ucho, susedia si asi dnes mysleli, ze ju tyram 😎

lalala
18. máj 2008

Čaute. Ja som mojej malej dala prepichnut ked mala 6 mesiacov a asi by som jej uz nedala, lebo nez sa jej to zahojilo to trvalo 2 mesiace. Urcite je nastrelenie lepsie a netrapi sa tak u toho.

cazadora
18. máj 2008

natálce bylo 6m když sme jí nechali naušnice nastřelit a zhojený to bylo snad hned žádnej problém dostli jsme nějakou dezinfekci dvakrát deně kápnout a protočit to 14 dní a je to kočka a u toho protáčení ani nemukla ni o tom nevěděla

mybambulky
18. máj 2008

Dufam ze to bude patrit do tejto temy skusam hladat odpoved na otazku ci niektorej z vas sa stalo ze by malej scernali nausnice... my sme vystriedali uz dvoje ale problem ostal. Prepichli sme jej ich ked mala 2,5 mesiaca a tiez dost pri tom plakala (nuz a ja samozrejme s nou 🙂 ) problemy nemala aj sa jej to pekne zahojilo len tie nausnice akosi nechapem...tak ak viete niekto poradte co to moze znamenat vdaka

ketyh
19. máj 2008

mybambulky to scernanie moze znamenat ze mala ma bud najaku alergiu alebo zle reaguje na ten dany kov(ci uz je to zlato al striebro) moja neter mala nieco podobne ale jej cerneli aj naramky a retiazky a dr. dospela k nazoru ze zlato nereaguje z jej pokozkou dobre a preto to cernie.
apon tolko 😉

mkr
19. máj 2008

tak teď řeším jestli dám naušničky když spí na bříšku, máte s tím někdo zkušenost?bojím se, že ji to přispání bude bolet?prosím dejte mi někdo vědět, děkuji

maart
20. máj 2008

Ahojky Mkr, moje prdolka spi taky na brisku a nausnicky ji nevadi.....mame je pichle prave tyden, nema s tim vubec zadny problem.
Mne teda zarazi, ze ji to porad kapku hnisa, tak 2-3 denne ji to cistim lihem, ale porad to neni v poradku, ouska ma i docela cervena, teda v miste pichnuti. Co delat? Dneska jdeme na kontrolu k Dr., urcite poradi 😉 .

krista
20. máj 2008

Maart maž jí to 2x denně framykoinem, ráno a večer a protoč, myslím že to zabere 🙂

Mkr asi záleží jaký naušničky máte, my máme malý kroužky a občas si taky schrupne na bříšku třeba na mě a neni s tím problém, asi jde o to aby jí to netlačilo. Ale bolet jí to podle mě nebude, malá už ten den ani nevěděla že ty naušničky má 🙂

maart
20. máj 2008

Tak jo Kristo, diky, framykoin doma mam, tak budu mazat a protace. Diky!

monik76
20. máj 2008

Ahojky, já si myslím, že by ji to nemělo bolet, taky jsem měla strach, jak ji budu třeba kojit, když si na tom bude ležet, ale ani o tom nevěděla.
Maart, k tomu hnisání, nám přímo ušař říkal, ničím nemazat, ani líh nedávat, nic. Naopak, že ty masti ty záněty mohou způsobit, my jsem to tak dělali, jen jsem ji to protáčela, a v pohodě. To je těžký, protože každy doktor říká něco jiného. Tak ať se vám to brzo zahojí.

maart
20. máj 2008

...... 😀 holky, tak se dohodnete....mazat nebo nemazat? 😀 ...ne, si delam legraci, jste zlaty, ze radite...uz jsem psala, ze jdu dneska na kontrolu k Dr., tak se ji na to zeptam....a dam vedet, co radi NASE detska....jsem zvedava. Je to tak, kazdy na to ma kapku jiny nazor 🙂 .

krista
20. máj 2008

Ono je to asi hodně individuální 🙂 Komu to hnisat chce, tomu to hnisat bude a zase naopak, já musim zaklepat že naušničky to je snad jediný s čím u nás neni problém 🙂

maart
20. máj 2008

Tak holky, jsem zpatky od Dr....koukla na ouska, pry to vypada pekne, lihem uz cistit nemusime. Doporucila nam masticku Fucidin (na recept) a mam ted 2x denne promazavat. Tak budu 🙂 .

susik77
20. máj 2008

ahojte, tak vcerajsok mi teda dal zabrat 😎 davala som malej dole tie nastrel. nausnice po mesiaci a pol a este to nemala zahojene a tiekla jej krv 😒 Tak sialene plakala a potom za hodku som sa jej snazila dat nase zlate nausnicky a dalsi krik, kym sa mi podarili nasadit 😒
asi dam nabuduce radsej prepichnut a nemusi to mala prezivat 2x 😔

susik77
20. máj 2008

teda keby som mala aj 2.holku 😉

lara9
20. máj 2008

maart.aj mojej malej to začalo červenať a potierala som jej to tea tree olejom a do druhého dňa už to mala ok,ale pre istotu som jej to až dokonca s tým potierala.

maart
20. máj 2008

....jojo Susik, jsem rada, ze kluci jsou kluci....holcicku mam jenom jednu....opravdu pichani nausnicek mne staci taky jenom jednou.... 😖 .

Ano Lara, mas pravdu, ten tea tree olejicek by byla asi taky fajn...akorat ja ho doma nemam, no.

mixka
4. jún 2008

ahojte, idem s nasimi babatkami v piatok dat im nastrelit nausnicky a spekulujem, ze kedy im ich mozem vymenit za zlate... viem, kolko sa odporuca, ale dali ste niekto aj skor, po par dnoch ???

junovka
4. jún 2008

mixka, musis nechat ukludnit uska aspon mesiac...zalezi ako sa budu hojit.Len ja by som nastrelovat nikdy nedla takym malym, teda ani sama som to nerada robila detickam, nakolko ked nastrelis nausnicu, tak nemozes ju ani pretahovat, pretoze ti brani zozadu uzaver.....teda ak mame na mysli tie klasicke nastrelovacky...alebo, zeby boli uz ine??? 😕 😔 a potom, ked budes chciet ich vymenit za zlate, tak strasne tazko sa ten uzaver vybera z nausnicky von 😉

martinaema
4. jún 2008

junovka a prečo ich má preťahovať? 😨 Moja mala 3 mes. ked sme ich dávali nastreliť a mali sme ich každý deň niekoľkokrát potočiť. Robila som to iba prvý deň, nakoľko malej to ani nehnisalo, ani červené to nemala, nič...

martinaema
4. jún 2008

A otvorila som uzáver ako po masle. Malá pri tom spala a ani sa nezobudila. 😉

mixka
5. jún 2008

junovka, chcela som dat prepichnut u doktorky ihlou, ale mi povedala, ze to robi nerada, ze pre babo je lepsie, ked sa nausnicky nastrelia, ze je to na jeden sup... tak neviem, ale zajtra ideme a snad to nejak zvladneme 🙂

nensy
5. jún 2008

tak nám píchala naušničky Dr a platili jsme 200kč.nastřelit naušničky bych taky tak malému dítěti nedala ale každý má na to jiný názor 😀

mixka
5. jún 2008

a co je na tom nastreleni take "zle", ze by ste to nedali ??? mne to dr vyslovene odporucala...