Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

klarinkafi
5. máj 2009

ahoj, já jsem malé dávala náušničky po prvním očkování(chtěla to tak mudra).ale ta nám je nastřelovala, myslím si,že je to lepší a chlavně rychlejší.Malá si trošku pobrečela a hned byla v klidu.Kdybych šla na píchání, tak bych si ty náušničky vzala radši sebou v tom lihu,nevíš kde tam něco může skočit 😀 .aspoň budeš klidnější,že jsi neudělala něco blbě.Nám ani po tom nastřelení nehnisaly,ale líh je na to ok.držím palečky ať to malé nebolí

zoeno.1
5. máj 2009

ahoj,nechaj ich v tom liehu,len si najdi vhodnejsiu flasticku ako stamprlik na cestu,napr.flast. z presnidavky 😉 ja som dala tiez malej prepichnut uska a potom som ich cistila liehom na vatovej tycinke a inak nic,lebo sa jej rychlo zahojili bez akehokolvek zapalu 🙂 drzim palceky,aby ste mali take rychle hojenie ako my 😵

luci81
5. máj 2009

taky bych je nesla v lihu.My jsme byly na naušničkách včera.Nastřelila jí je,byla to otázka pár vteřin.Plakala,ale nijak strašně.Doktorka říkala,že za dlouhý roky,co to dělá měla jeden případ,že ucho hnisalo a to prý byla už velká holka.Někdo má názor,že nechce holčičku ,,trápit,,,že je dá až si sama řekne,ale to podle mě,,trápí,,úplně stejnou holčičku,takže to nějak nechápu.Jinak je to samožřejmě každého věc,kdy a jak.Přeju všem holčičkám i chlapečkům 🙂 ať je to bolí co nejmíň!!!

tinkaaa
5. máj 2009

ďakujem vám kočky za rady,určite sa ozvem ako sme dopadli,myslite na nás 😉

tinkaaa
6. máj 2009

ahojte tak už to máme za sebou,zatiaľ hajáme uvidím čo bude v priebehu dňa 😉

zoeno.1
6. máj 2009

tak to je super! nech sa vam to rychlo hoji 😵 😵 😵 a ake ste dali nausnicky?....myslim motiv a farbu a matros 🙂

popelka.miri
6. máj 2009

Holky, chtěla bych nechat nastřelit svojí 16měsíční holce náušnice, jenže tady V j. Hradci to dělají ve zlatnictví jen větším dětem a odmítli mě. Doktoři to prý tady asi nenastřelujou, jen píchají jehlou, což nechci ☹ . Takže teď nevím kam jít. Nevíte o něčem třeba i v Českých Budějovicích nebo poblíž J.Hradce, kde to profíci nastřelí i malé? Nebo je tu v J.H. nějaký dr. s nastřelovačkou?

tinkaaa
6. máj 2009

zoeno no dali sme zlaté náušničky také v tvare srdiečka a je tam červený kamienok,ale ja sa v tom až tak nevyznám,že ako sa volajú,to sme dostali ako dar na krst 😉
to cez deň mám potierať liehom hocikedy?
a baby doktorka mi povedala,že jednu náušničku jej slabšie zapla,že sa jej to nedalo ja sa teraz bojím,čo keď sa jej odopne ako to ja zapnem fakt neviem................

martimarti
15. máj 2009

Maminky, potřebuji poradit od někoho, kdo už má naušničky za sebou:
takže včera jsem nechala malé píchnout ouška a nasadit naušničky a potřebovala bych vědět, jestli je normální, že má druhý den okolí vpichu zarudlé /tak cca 5mm/. Vůbec netuším, jak to má vypadat, tak mi prosím někdo napište, jak to bylo u vás a také, jak dlouho se to hojilo a na co mám případně dávat pozor. Díky 😉

maatkka
15. máj 2009

Ahojte tak my to uz mame tiez za sebou 🙂 A musim nasu zabku pochvalit lebo pri prepichovani ani nemukla 😀 a musim pochvalit aj seba lebo som jej styri hodiny pred tym striekala na usinka lydocain podla pokynov dr. prve tri hodiny v 10 min. intervaloch a poslednu hodinku dokonca kazdych pat minut. Bola to fuska ale stalo to za to ked pri tom neplakala 😀
Marti nas dr. varovala ze to moze mat take zacervenane a akoby zapalene dala nam preto framikoin a kazala mazat 5 krat denne a do tyzdna by sa to malo zahojit. Tak uvidime.

martimarti
15. máj 2009

Aha, to je zajímavé, protože doktorka mi vysloveně řekla, že to nemám mazat žádnou mastičkou, jen oplachovat při koupání vodou a jemně čistit líhem. Tak se dost divím, také jsem si myslela, že se používá framykoin 😕
A co je to ten lydocain, to nevím, co co jde?

saska.t
15. máj 2009

marti - je normalne ze to ma este cervene, nam dr. zakazala mazat framykoin len v pripade hnisania a zapalu kazala len liehom potierat a za 4 dni bolo vsetko ok ale my sme nastrelovali...
lidocain- je gel na lokalne umrtvenie 😉

zoeno.1
15. máj 2009

to zacervenanie sme mali aj my,to je normalne a tiez odporucam iba lieh,nam sa to zahojilo tiez za par dni a mali sme prepichovane...

martimarti
15. máj 2009

Holky, děkuji, hned jsem klidnější 🙂

pistula
19. máj 2009

martimarti:tak my jsme byli taky nastrelovat a vsechno probehlo v klidecku, sice to mela chvili (asi 3 dny) zacervenale, ale pak se to spravilo a nehnisaji, uz je mame dva mesice a je klidecek...

surynka44
20. máj 2009

Ahojky, taky bych malé chtěla nechat nastřelit naušničky. Pistula: plakala u toho malá moc? Každý mi říká, že je to lepší než nechat píchnout, tak nevím. Za jak dlouho se vymění a dají se tam ty které máme koupené?

popelka.miri
20. máj 2009

Holky, koukám, že máte ještě mimča a nastřelili vám je 😒 Já nemůžu sehnat nikoho, kdo by mojí 16měs. holce náušnice nastřelil. To vám dělal doktor nebo jinde? Propíchnout taky nechci, jen nastřelit 😉 ..Moje tehdy4 letá dcera si nechala taky nastřelit a bylo to v klidu 🙂

luci81
20. máj 2009

popelka.miri:nám to dělala dětská doktorka
surynka44:mě se to taky zdá lepší,než píchat.S tím pláčem je to asi individuální.Anetka moc nepláče,ani při očkování nepláče,jen kňourne,u nastřelování plakala,ale nijak extra moc.Nakojila jsem jí a byla zase vysmátá.Holčička před námi plakala dooost.Ale doktorka říkala.že se spíš leknou,než že by to bolelo a kamarádka,která si nechávala nastřelovat už jako dospělá taky říkala,že to nijak moc nebolí.

surynka44
20. máj 2009

Nechám to určitě nastřelit, mě nastřelovali myslím ve 14 a jen to tak nepříjemně píchne, ale určitě to nebolí jako píchání. U nás to nastřelují ve zlatnictví,ale jen větší děti, ale zjistila jsem si,že asi 20km vzdálené nemocnici to na ušním nebo dětském,teď si nejsem jistá nastřelují. Popelka: tak zkus to obejít, nebo obvolat a uvidíš, nebo zadej na netu a něco ti to vyhledá, mě to našlo sice 35 km od bydliště, ale našlo. Luci81: jak dlouho trvá, než se ty naušničky po nastřelení vymění?

luci81
20. máj 2009

sury,já jsem skleróza,já to nedopsala
mě doktorka řekla,že jí to mám nechat asi dva měsíce.

surynka44
20. máj 2009

Aha 😅 a pak to normálně sundáš sama?

sluninka
20. máj 2009

tak máme naušničkýýýýýýýý, nechaly jsme je nastřelit, stálo nás to 300,- i s naušnicema (bílé zlato s bílím kamínkem) malá se jen lekla, ale už o nich neví...máme je nechat 6týdnů a pak vyměnit za jaký chceme, měnit je budem sami, jen nám bude muset pomoct tatínek držet hlavičku :_D těžko ji udrží chvilku v klidu

luci81
21. máj 2009

sluninka bílé zlato???
Já jsem platila taky 300,-naušničky jsou z nějaké antialergické hmoty,skoro průhlené,s růžovým kamínkem.
Sundávat je budem sami.

bolk
21. máj 2009

Ahoj.
Našla jsem tyto stránky. Třeba to někomu pomůže. Je tam seznam lékařů i ostatních, kteří nastřelují náušnice a to v celé CR. Je tam někde i ceník náušnic pro orientaci.

http://www.nastrelovaci-nausnice.eu/kde.htm

Jinak s malou nás to čeká v úterý, tak jsem zvědavá.

surynka44
21. máj 2009

Bolk: super adresa, našla jsem tam i to místo o kterém jsem nevěděla 😀

mataaaaa
21. máj 2009

nasa ma 7mesiacov prec, ale nausnicky jej dam az vtedy, ked sa sama rozhodne. ja som mala ked som bola mala, v 5rokoch mi ich museli dat dole, lebo som ich uz nechcela, takze to necham plne na jej rozhodnutiu.

krista
23. máj 2009

denisaelblova • Dnes ve 12:31
od kdy se mohou u malých holčiček nastřelovat naušničky??? 😅

len.petra • 2d • Dnes ve 14:42
my sme dali nastrelit ked mala krpata 6 mesiacov.. tak nam to odporucila lekarka v ustave lek. kozmetiky.. 🙂

cikyta • 1d • Dnes ve 14:47
Len.petra má pravdu,ale kedže ich u nás v pôrodnici prepichovali,dali sme ich aj my,ked mala 8 dní.Teraz má ušká krásne zahojené.Ani ich nemala moc zapálené.Hojili sa týžden.Už si ich sama obchytkáva občas 😅

danielee • 1d • Dnes v 15:16
nasa mala ma 7tt ale bolo nam povedane ze mame pockat do prveho ockovania kvoli tetanusu....podla mna zalezi od lekara ze kedy da tomu suhlas...ja by som najradsej jej to dala spravit teraz kym este moc nevnima

patricia1971 • 3d • Dnes v 15:36
baby, ušká prepichujú stále, ale nastrelovanie sa robí až po 6 mes., je tu aj téma "naušničky",tam sme to už neraz riešili...

aktak
25. máj 2009

prosim o radu

nausnicky nam nastrelili v pondelok pred tyzdnom, nemala to cervene ani krvave, uplna pohoda, az dnes zrazu ma zaschnutu krvicku okolo jednej dierky, snazila som sa to jemne utriet a trosku krvicky zas vyslo, je to ok? mam to nechat tak, cistit viac, ci menej?

bolk
27. máj 2009

Aktak
Myslim, ze je to v poradku. Asi tam byl stroupek. Promazala bych to a nausnicku pootocila. Myslim, ze se to spravi.
My jsme byli na nastreleni vcera a bylo to skvely. Mala brecela jen chvilku pri nastrelovani druheho ouska, ale za chvilku uz se smala. Cena byla 500Kc☹. Kamaradka platila u te same pani doktorky pred pul rokem 300kc. Ale stejne to za to stalo.Tak ted jen aby nebyla nejaka komplikace, ale zatim to vypada dobre.
Sama si pamatuji jak mi asi v sedmi letech, kdy jsem nausnice hrozne chtela, protoze je meli vsechny holky, pichali usi jehlou. Pekne to bolelo a takhle si myslim mala nebude mit zadnou vzpominku. Kdyz je nebude chtit, tak si necha dirky zarust.

rolincova
27. máj 2009

aktak: Taky jsme měli ouška nastřelené a ok. Já si myslím, že si o to třeba holčinka zavadila a proto ta krvička. Očistila bych ji to lihem a mazla trošku framykoinem. Neboj, bude to ok. Já se taky moc bála.

bolk: přesně tak, s naušničkama mám stejný názor. My už budeme dávat za týden naše. Už se těším. Ten drátek vzadu jim musí být nepřijemný. Ale je to lepší než píchání.