Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

lilux
1. jún 2009

ahojte. dcérka mala pred 2 týždňami 3 mesiace, očkovali ju, a na druhý deň sme dali nastreliť náušničky. asi 3 týždne jej to mám potierať soľovou vodou 3-5 x za deň. plakala len kým ju sestručka držala, potom už asi na to aj zabudla. a v pohode jej to utieram denne viackrát. nemáme žiadne problémy s tým.

surynka44
1. jún 2009

Ahojky všem, já dnes volala na ušní, tam mi bylo řečeno, že nastřelují a sestřička mě zklamala. Řekla mi,že sice nastřelují ale až od 8 měsíce...netušíte někdo proč??? Já myslela,že už budeme mít naušničky a ještě musíme dva měsíce čekat ☹ nikde jinde to u nás nenastřelují a moje mudra to píchá a to já nechci.

hlavinka
2. jún 2009

No, nasi Adelce to to porad nelepsi, je to uz 14 dni. Tak uvidim, mozna je to alergie na zlato? (to by mi vubec nevadilo, stribrna je mnohem hezci 🙂

telullah
2. jún 2009

Ahojky, prosím prosím.... jak dlouho po propichnutí oušek vaše holky plakaly?Děsím se toho, co bude a jak dlouho bude kňourat a plakat

hlavinka
2. jún 2009

Telullah: Adelka plakala jen chvili, jen co byla v ordinaci, po propichnuti se uklidnila asi za minutu dve, takze v pohode. Neboj se 😉

evea80
2. jún 2009

hmmm, ja rozmyslam ze asi nikolku nebudem trapit, uz som asi presvihla tu vhodnu dobu-tych prvych par mesiacov, bojim sa ze si to bude potahovat alebo ze sa nejako inak zachyti alebo zrani. Je velmi ziva a poriadny divoch 🙂. Tak asi pockam kym bude vacsia, pripadne nech sa sama rozhodne ci chce nausnice, ja ich napriklad vobec nenosim....

telullah
2. jún 2009

hlavinka - děkuji moc za uklidnění. Teď jsme to trochu prošvihli, ale 14 po očkování prý můžeme.... tak se netěším ☹

saska.t
2. jún 2009

evea - ja som dala nastrelit vo vasom veku a mala si ich ani nechytila dokonca nastrelovanie odporucaju az po 6 mes. aby bol boltec uska dostatocne vyvinuty 😉

evea80
2. jún 2009

saska.t - hmm ale ja mam z toho fakt obavy, mala si totiz tie uska chyta rada aj potahuje a to tam este ziadne nausnice nema...

saska.t
3. jún 2009

evea - to robila aj nasa predtym a uplne v pohode dali sme jej male nausnicky a potierali liehom ziadna infekcia nic a samozrejme obcas si ich ponatahovala .... Nebojnie je to taka tragedia ako to vyzera 😉

susanne.k
3. jún 2009

caute baby ja som dala malej prepichovat uska v 4 mesiacoch . Doktorka jej iba natierala uska aby jej ich lokalne umrtvila a mala vrieskala ako najata. Potom sme cakali 40 min a tak jej ich zacala prepichovat. Mala plakala iba preto ze ju pevne drzali a nie koli bolesti. Akonahle jej prepichli uska a ja som ju zobrala na ruky uz sa smiala a bolo vsetko ok. Pred kupanim, alebo po som jej ich vycistila a hybala. Mala sa trochu obranovala lae neplakala. Do 10 dni to mama ndherne.

tinkaaa
11. jún 2009

kočky ahojte,ja som dala malej prepichnúť ušká pred mesiacom a teraz má pri jednej tej dierke také fialové ☹ vyzerá to ako zápal,tak som jej to ošetrila liehom a dala framykoin nato?koľkokrát jej ho môžem dať?a je to normálne,že až teraz sa nám to zapálilo,lebo doteraz to mala krásne zahojené,neviem čo sa stalo 😕

tamilla
11. jún 2009

Ahoj neboj len jej to potieraj s framykoinom pokial sa to nestrati. Ja som dala malej prepichnut uska ked mala 4 mesiace a mala to potom este asi 3x zapalene tak asi po mesiaci. Ona si to asi v spanku nejak potiahla ked sa prevalovala. Ten lieh nam moc nepomahal tak som ho nahradila repikom a to zabralo za jeden den. A to mala tak zapalene, ze som jej musela vytlacat hnis ☹ Uvar repik, preced a ked vychladne namoc gazu, alebo vatovu tycinku a prikladaj na usko stale pretacaj nausnicu. Potom nanes framykoin. Tak za 3-4 dni nebude ani stopa. Robila som to ako ma napadlo aj kazdu hodinu. Len pozor na oblecenie ten repik strasne farbi a tazko sa to da oprat.

tinkaaa
12. jún 2009

tamilla ďakujeme si zlatá,že si mi odpísala 😉 🙂

debbie
12. jún 2009

ahojte ja som dala malej prepichnúť naušničky v pôrodnici pred odchodom domou , vždy po kúpaní som jej ich vatovou tyčinkou poutierala liehom a potom natrela s framykoinom a za dva tt ich mala zahojené ani sa jej nezapálili 😀 vrele odporúčam

vikkinka
18. jún 2009

ahojte, daval niekto z Vas prepichovat uska v UK? mozte mi poradit kde sa to da a kedy? dakujem

martina26
20. jún 2009

Ahoj já jsem dala propíchnout ouška klasickoiu jehlou ve 3 měsících po první hexa vakcíně. Píchala to naše dětská. Malá sice plakala, ale když mi ji sestřička přinesla tak už spinkala a doma se na mne smála. Večer jsme odmočili obvaz a potřeli framikojnem. Pouze jednou pak stačil líh a za 3 dny měla ouša nádherně zahojená. Přirozeně jsem z toho taky měla hrozné nervy, ale je to jen chvilka a pak jsou fešandy.

denisa31
25. jún 2009

Ahoj holky,my jdeme na náušničky zítra, budou nám je píchat. Chtěla bych se zeptat za jak dlouho vám holky vrátili? Jestli tam bude nějak dlouho brečet, tak tam asi zešedivim ☹
Mám nachystaný pro jistotu framikoin, líh, řepík, s sebou plenu, čepici a náušničky v lihu, ještě něco?

Martino: jak jste odmáčeli obvaz?

gartneroval
25. jún 2009

Ahoj, mi jsme byli píchat ouška dnes ráno, bylo mi úplně zle od žaludku, když jsme tam šli, ale bylo to v pohodě. Sestřička chtěla jen náušničky v lihu a plenku, vzali si malou, mi čekali v čekárně, mohli jsme se jít i projít, ale mi nešli. Plakala, ale za chvíli byla venku, asi 5 minut. Za chvíli už se na nás zase smála. Dokonce se jí těch oušek dotýkám a nic necítí. Neboj. 😉

eatygrenee
26. jún 2009

ahoj, v kolika měsících se mohou nechat píchnout náušničky? 🙂

sarka_k
26. jún 2009

Ahoj 🙂
my jdeme na píchnutí oušek v pondělí. Mám z toho docela strach. Ale co jsem chtěla. Některá z vás jste tady psala, že máte nachystaný framykoin, on už je volně prodejný? Po propíchnutí ouška stačí ošetřovat lihem a mazat framykoinem, ne?

eatygrenee, sestřička u dr. mi říkala, že ideální čas pro píchnutí oušek je po 3.-4. měsíci 😉

gartneroval
26. jún 2009

No, mi jsme byli propichovat v 5 měsících včera a framykoin nám dr. napsala, prý stačí večer po koupání, malá to má super, ani nejde poznat, že to má píchlé teprve od včerejška.

denisa31
26. jún 2009

sarko mě ten framykoin dr. napsala, když nám hnisalo TBC očkování, tak proto už ho mám doma, ale jinak se nás dnes dr. po píchnutí taky ptala, jestli ho chceme napsat, takže no problem.
U nás to dneska probíhalo přesně jak píše gatneroval, malá byla v pohodě, když mi ji přinesli, tak byla uplakaná, ale už nebrečela, řekla bych že brečela jako při očkování a rychle se uklidnila, cestou domu usnula a spinká doteď. Měla jsem největší hrůzu jak zvládne ten vpich, to ošetřování už nějak zvládneme

tinkaaa
26. jún 2009

ahoj baby neviem ako u vás,ale tu sa dá framykoin kúpiť aj voľne 😉 ja som to malej čistila so začiatku aj liehom a potom natrela tým framykoinom
nedávno som tu písala,že sa nám to zapaľuje,našťastie len poplach 🙂 ona si už naťahuje ušká a asi si potiahla aj náušničku tam bol celý problém 🙂 takže sme to po dlhšom čase zas vyčistili a máme to už ok 😉

kacka.va
26. jún 2009

tinkaaa: tady je taky volně prodejný, ale může ti ho i doktorka napsat, aby se doplácelo méně 😉

denisa31
26. jún 2009

tinkaa jak dlouho se vám to hojilo? nám řekla potírat řepíkem a večer mazat framykoinem a o lihu ani slovo, tak uvidím, když bude problém, tak na ní asi napatlám kde co 😀

kacka.va
26. jún 2009

deni: já bych to moc nekombinovala 🙂. ale obecně líh desinfikuje a vysušuje, tak proto se tím maže. jinak myslím, že framykoin bohatě stačí.

denisa31
26. jún 2009

kacka já asi tak den dva uvařím i ten řepík (přece jen je to pakárna dělat pořád čerstvý odvary) a pak budu patlat framykoin a modlit se aby to bylo dobrý

tinkaaa
26. jún 2009

kacka,áno lieh dezinfikuje tak preto som jej to dávala,ale taktiež aj repík,vidíte na ten som aj zabudla 😅 to už bolo dávno 😝 nám ušká prepichovali ako 6tt
hojilo sa nám to asi 2týždne a ukážkovo
ako som spomínala teraz nejako si to natiahla tak si to trošku asi natrhla alebo čo... ale inak v pohodičke 😉
podľa mňa to nieje,patlanie,keď sa to nehojí tak toto sú také tri alternatívy- najskôr repík,framykoin a keď sa to nesuší nehojí tak lieh
ale mne dokina hneď o liehu hovorila 😉

gabak
26. jún 2009

Ja som malej dala prepichnút ušká v 3 mesiacoch . Zabalili ju do plienky, ruky pozdĺž tela aby sa nemykala.Prepichovala jej to doktorky ale malá takhrozne vrešťala až sa dovracala.Celú cestu domov mi v kočíku fikala.Ešte aj zo spánku sa strhala s plačom a fňukala potom až do večera. Dosť jej tiekla krv ale ušká nemala zapálené. /Každý deň ráno a večer som jej to dezinf. s liehom.a dávala som kalciovú mastičku. Ale odvtedy keď zbadala doktorku -a to bola ešte malá mi spustila strašný plač. Dokt. povedala, že aj také malé deti si pametajú bolesť.Takže keď budeme mať ďalšiu dcéru s naušničkami počkáme .