Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

janulas
27. feb 2008

ahojte, tak my jsme nechávali nastrelit malé v peti mesících, dají vám hypoalergenní kov, který se za ctyri týdny muze vymeniz za klasické nausnicky..stálo to u nás v BM 300,-
jinak, byla jsem s malou v ordinaci a uplne v pohode, v cekárne uz neplakala a pak uz vubec, nehnisá to, nekrvácí, muzu jen doporucit je to o.ki 😎

janickabez
27. feb 2008

my jsme naušničky dostali od babičky k narození(mojí mamky) nádherný jemňounký srdíčka s kamínkem, pak došlo k informačnímu šumu a druhé jsme dostali o měsíc později k vánocum od druhé babičky (tchyně) s lesklým a matným zlatem, ale to neva, nejdřív dáme jedny a až se jedna ztratí (i takové věci se stávají) tak se použijou druhý, oboje jsou moooc krásný 😵 😵

jinak jsem slyšela pro a proti na píchání i nastřelování, tak to asi vyjde na stejno 😉

danielala
27. feb 2008

Maminky, ja viem, ze ma tu za moj nazor vypiskate, ale pride mi fakt cudne od niektorych z vas, ze sa k prepichovaniu usiek staviate ako k povinnemu ockovaniu - ako keby to bolo fakt nevyhnutne, aby babatko zenskeho pohlavia malo nausnicky. Ved tie minidievcatka z tych sperkov okrem zbytocnej bolesti a odtlackov pri spanku nic nemaju, teda minimalne do tych 5 rokov je im jedno, ako vyzeraju. A potom si predsa same mozu rozhodnut, ci chcu prepichnute usi alebo nie. Aby som to robila len kvoli zelaniu a zvyklostiam malomestiackych babiek a prababiek? Mne dali tiez v par tyzdnoch prepichnut usi a jedna dierka mi silno zhisala a tak opuchol usny lalok, ze som musela ako mesacna brat antibiotika, ktore mi pobabrali imunitu... Ze ich date okruzkovat, robite len pre seba a svoje okolie, pre dietatko urcite nie.

zucha
27. feb 2008

daniella, podla mna to je kazdeho vec, ci da svojmu dietetu prepichnut usi, alebo nie. To je tak, ako ked niekto da pokrstit dieta, ktore z toho tiez nic nema. Je to rozhodnutie rodicov, tak nechapem, preco sa k tomu tak stavias. A nepostrehla som, ze by tu nejaka mamicka pristupovala k tomu, ako k nejakej povinnosti.

janulas
27. feb 2008

daniela...napríklad proto, ze mám chlapce a devce, tak aby jsem je odlisila 😎
a nemyslím si, ze by te tu nekdo mel kamenovat, ale toto téma se jmenuje nausnicky, a slo tu o to zda nastrelené nebo píchnuté, a néééé zááááádnéééééé, tak muzes zalozit téma, NAUSNICE NIKDY 😉

danielala
27. feb 2008

Dievcata, reagovala som hlavne na autorku temy, ktora pisala, ze ma "traumu" z toho, ci dat alebo nedat prepichnut uska v urcitom veku a na par dalsich prispevkov. O tomto ta tema povodne bola, takze nemam dovod zacinat dalsiu nezmyselnu, pretoze nic proti nausniciam, teda sperkom na tele baby (ani chalana) nemam, len podla mna nemaju co hladat na babatku.

frog
27. feb 2008

Ahojky,tak my máme skoro dva týdny naušničky nastřelené,sice byly slzy a trocha křiku,ale za pár minut už se malá smála..a nejlepší je,že nikde ani kapka krve.Takže nastřelení doporučuji.A nemyslím že to je to jen nějaký zvyk..myslím že malému mimískovi se to píchá líp než větším dětem a navíc je pak nemusíš "uplácet"lízátkem jako bolestné 😉

janickabez
28. feb 2008

mě to přijde jako pěkná tradice, když jde o šátky tak se všichni ohánějí afrikou, indiánama a tradicema a když jde o naušnice, tak se zase musí najít někdo, kdo to pohaní ☹ 🙄

valhali
28. feb 2008

ahojte, mojej dcerke prepichli uska na 4.den v porodnici,ale tak skaredo nam to hnisalo,ze nam zacalo rast az dive maso. Takze nam ich na chirurgii doporucili vybrat. Jasne,ze dierky zarastli 😒 Teraz mame 5 mesiacov, ide jar a ja som sa rozhodla dat nausnicky nastrelit.
Inac dost ma stve,ked je oblecena v ruzovom a aj tak sa niekto spyta,ci je to chlapec,alebo dievca. Ked poviem,ze dievca,tak hned mi povedia,ze ale ved nema nausnicky 😠 Akoby iba nausnicky robili z dievcata dievca. Ale my ich chceme tak ci tak 🙂

zucha
28. feb 2008

valhali, nechapem, ako si tvoju malu mozu pomylit s chalanom. Ved ma typicky babsky kukuc. Uz minule som pozerala tvoj album a povedala som si, ze mala je fakt nadherna. Ta moja mne samej niekedy pripada ako chlapcek

danielala
29. feb 2008

Frog, urcite to zvyk je. Keby si byvala v nejakej inej krajine, mimo Cesko- 😉 Slovenska, tak ti ani vo sne nenapadne, dat babatku prepichnut usi. Bola by medzi ostatnymi detmi exot.

valhali
29. feb 2008

zucha, dakujeme za pochvalu 😉 Tiez mi je divne,ked niekto vidi v mojej Emmke chlapca,ale nausnice to hadam napravia a aj slepy uvidi 🙂 Hodila som kukuc na tvoj albumcek,tak mala Anna ma krasne velke modre ocka. Bude to krasna okana 😉

xjanex
29. feb 2008

Ahoj holky,mohla by jste mi prosím některá poradit,kde nastřelují naušnice na Praze 2?Chtěla bych je dát malé ale naše Dr. jen propichuje kanylou a to nechci 😒

frog
29. feb 2008

danielala-já myslím že to není o tom kde žiju,ale o tom jaká jsem a jelikož nemám ráda stereotyp a nudu a naušničky mám a ne jednu a neměla jsem je jen na uších 🙂 ,tak bych je malé dala..myslím že naušnice nosí ženy po celém světě,protože je to prostě hezké.Ale je jen tvoje věc jestli je dáš.My co jsme tady je máme a naše děti taky,protože se nám to prostě líbí..

danielala
1. mar 2008

Frog, urcite ich malej dam, akonahle si to bude sama zelat. A presne, nausnicky nosia ZENY po celom svete (i po celom tele). S tym cesko-slovenskym zvykom som to myslela tak, ze keby si sa narodila v inej krajine, trebars niekde vo Svajciarsku ci v Anglicku, tak ta jednoducho nenapadne dat prepichnut uska malemu babatku, lebo by si nemala vzor a predsalen pochadzame z opic, cize robime to, co vidime u inych. Doktorka i cela tvoja rodina by si klopali na celo, keby ti takato originalita nahodou napadla. A u nas na Slovensku je situacia opacna, ja nausnicky buchticke ESTE nechcem dat a svokra na mna stale tlaci, ze ako to bude vyzerat, ked prideme do ich maleho mestecka, kde sa s kazdym poznaju. Takze by som ti oponovala - u nas je skor stereotypom davat nausnicky nemluvňaťu.

miho
1. mar 2008

Ahojky, necetla sjem celou diskusi,nejak to moc nestiham,prosim kde v Brne mate dobre zkusenosti s nastrelovanim nausnic a kde se nausnicky koupi? diky 😉

shela
1. mar 2008

danielala...ja byvam mimo SK...presnejsie vo Svedsku a moja mala ma nausnicky..si predstav 😎 a tu ked ju zbadali tak uz 2 kamosky svedky dali svojim dcerkam nausnicky...nie je to len o nejakej tradicii, zvyklostiach ..niekomu sa to moze aj pacit 😉 tak aspon tolko...a teraz preto nemusis odsudzovat ine mamicky...a jedno asi nevies...take malinke miminko si to este ani neuvedomuje ked mu prepichuju uska ale take 5 rocne si ani nechcem predstavit ako musi reagovat

prasiatko30
1. mar 2008

aj v inych krajinach davaju prepichovat detom usi a dokonca tak ako kedysi aj nam - ja som vychadzala z porodnice s nausnicami a moja dcera tiez a tiez nebyvame na sk 😀

danielala
2. mar 2008

Shela, neodsudzujem mamicky, ktore davaju prepichovat uska. Ze mam iny nazor a som v mensine, to nie je odsudzovanie. Mam proste len kamaratky mamicky, ktore boli zo strany starsich dam v rodine hlupymi a netaktymi poznamkami na pohlavie babatka nutene k tomu, aby babatkam dali prepichnut uska a nechali im to spravit vyslovene bez vlastneho presvedcenia. Mna tiez svokra nuti, a preto sa ma tato tema tak osobne dotyka. Mojej najlepsej kamaratke dokonca mama, ked strazila cez prazdniny vnucku, bez jej suhlasu poza jej chrbat nechala okruzkovat malicku strykom lekarom. Vraj ma na to pravo, kedze je jej babka a ze proste nausnicky co dostala ku krstu, mala "povinnost" od krstu nosit. Ze to menej boli novorodencov (chudaci, maju v porodnici vobec dost co robit sami so sebou, aby nastartovali vsetky zivotne funkcie a zacali si budovat imunitu) je mozno pravda, ale ze tie sperky zbytocne zavadzaju, je pravda tiez a pokial patrocne dievcatko ma strach z bolesti - no co, tak si da nastrelit nausnicky v 10-tich rokoch a ked nie, tak urcite v 15-tich, ked sa uz bude chciet pacit chlapcom a vtedy uz tato zanedbatelna bolest nebude hrat ziadnu rolu...

zucha
2. mar 2008

danielala, tak potom cele tieto tvoje prispevky su o tvojich kamaratkach, ktore si nevedia presadit svoj nazor. Potom uz fakt nechapem, co sa montujes do temy, v ktorej si navzajom radime tie, ktore to chceme z vlastneho presvedcenia. Nezda sa ti to ubohe. Obvolavaj svoje kamaratky a im rad. Naco nam?

alififi
2. mar 2008

zucha, dovolim si nesuhlasit. tema sa vola nausnicky a kazdy si tu moze napisat svoj nazor, je tak ? a je na tebe - ci si z toho nieco zoberes, alebo ne. takze, pisat o nejakej ubohosti mi pripada tiez ubohe 😎
ked uz sme vlastne u toho, ja nejdem davat tiez ziadne nausnice, nech sa mala sama rozhodne.

titulienka
2. mar 2008

nooo precitala som si tu toho vela...zda sa mi nespravne kritizovat jedna druhu...je to forum a je to o tom kto si co mysli,poradi a podobne.... 😉 ....ja mam 3 dcerky a obom som dala nausnice nastrelit ked mali rok...a tejto 3 to dam tiez ...ziadna bolest a ziadny stres pre ne a ani pre mna...je to kazdeho osobny nazor ci da babetku nausnice ked sa narodi alebo pocka hoc do dospelosti..... 😀 😀 ...nemyslite?????

bramburka
2. mar 2008

určitě, já myslím, že všechny názory do tohoto tématu patří? Já pochopila naopak, že téma se týká toho - naušnice ano nebo ne? Jestli je to pouze o tom, kde dát píchnout naušnice, tak to můžete řešit v tématu regiony.

Já osobně pořád váhám, myslim, e co z toho malá má, že má naušnice a taky se bojím, ona je takovej divoch, kamaradčina holčička si ve 2 letech naušnice vzteky ztrhla, natrhla si ucho - no nevim....na mě tlačí rodina: Stylem: ty jsi pekný chlapeček.... takže Zucha, ony ty holky sice svuj názor měly, ale blbejma řečma nechtěly, aby se malá cítila jednou špatně, víš?

shela
2. mar 2008

daniela..beriem aj tvoj nazor..ale mamicky ktore nechcu dat nausnicky ale rodina ich tlaci..nerozumiem preco nepovedia ze je to ich dieta.. 😠 ved rodicia rozhoduju o vlastnych detoch..ja som mala mensi problem so svokrou...chcela malu prikrmovat v 4 mesiacoch..trosku sme sa povadili- vravela som ze je to moja dcera a bude ako ja poviem a bol pokoj...tak nevidim najmensi problem..a uz sa tu nenatahujme...kazdeho je to osobna vec ako sa rozhodne.. 😉

myschka
2. mar 2008

My nechali píchnout v pátek. Malá měla dlouho ošklivé očkování po TBC tak jsme čekali až dostaneme první hexu. Jsem cíťa ale přišlo mi to jako pohoda. Malá se jen vztekala když jí přítel držel hlavičku, Zabrečela fakt jen na chviliku, hned jak jí pustili hlavičku, byl klid. Večer jsem sundala náplasti co nám tam nalepil pro jistotu doktor a vyčistila lihem. Malá o nich ani neví, ani to nemá červené kolem vpichu jak mě doktor upozorňoval. Hned jak jsme vyšli od doktora, začla si povídat, smála se a myslím, že jí to nijak nepoznamenalo 😉
A musím říct, že mě až překvapilo jak jí ty naušničky změnily 😀 😀 je ještě krásnější než dřív 😵 😵
bramburko myslím, že se nemusíš bát, naše malá je taky drak a zatim v poho

zucha
2. mar 2008

alififi, tema sa-vola nausnicky, ale mamicka, ktora ju zalozila potrebovala pomoc ohladne prepichnutia a nechcela poradit, ci tvorit si nazor na to, ci nausnice dat, alebo nedat. Samozrejme suhlasim s tym ,ze je to kazdeho rozhodnutie. To som pisala uz aj predtym. Danielala ma svoj nazor, dokonca podporeny vlastnou skusenostou a je fajn, ze nam to zdelila, ale nerozumiem tym vylevom okolo toho, ze to niekt berie ako povinnost. Nikto to tu ani nenaznacil. Tato tema je cisto "svojpomocna". Nazory beriem vsetky, len som mozno trosku zobrala osobne jej rozhorcenia, ktore, ako sa ukazalo, su kvoli jej kamaratkam, na ktore tlacilo okolie. Napisat nazor je jedna vec a hovorit mamickam, to, co ona je vec druha. Tiez mam niektore kamaratky, ktore dali dceram nausnice v 5 rokoch a je mi to uplne jedno. Kazdy, nech si urobi ako chce. Ved sme vsetky matky a chceme pre deti to najlepsie. No nie?

alififi
2. mar 2008

😉

bramburka
2. mar 2008

holky zase na druhou stranu, ok, že zakladatelka to myslela jinak, ale zakládat nový téma - naušnice ano či ne my přijde teda scestný... no tak ok, rokujte o propíchnutí...

bihan
2. mar 2008

Zucha, trošku som nepochopila to vyháňanie.. téma o náušničkách je o náušničkách a nikto nepovedal, že je to o svojpomoci...
Osobne som bola v tehotenstve presvedčená, že moje dievčatko bude nádherné aj bez náušníc a nebudem ju zbytočne trápiať... s manželom sme sa zhodli, že si dá ušká pichnúť sama, keď bude chcieť.. Ale potom som zmenila názor (sama od seba), kúpili sme gél na umŕtvenie ušiek, náušničky sme dali nastreliť a navyše sme vybrali (spolu) také maličké, že si ich určite o nich nezachytí ani neodtrhne...
Po skúsenosti s nastrelením by som už určite ušká pichnúť nedala.. nastrelenie je rýchle a takmer bezbolestné.
Sára nosí náušničky od 3 mesiacov.

danielala
2. mar 2008

Zucha podla mna je skor ubohe neprecitat si celu diskusiu od zaciatku do konca (ako vidim, tak si sa nedostala ani po stranu 3) a napriek tomu tu rozdavat rady, co sa do diskusie hodi alebo nehodi. Pisala som k veci a reagovala na prispevky a za tym si stojim.Snazila som sa mamickam "zdelit", ako ty pises, ze nech sa riadia instinktom a presvedcenim aj v tom pripade, ak su nutene okolim k niecomu inemu, ze im v tomto pripade vobec nic neutecie. Zatial co tvoje prispevky "nezdeluju" nikomu nic, takze z informacneho hladiska su uplne bezcenne a zbytocne. Z tohto dovodu nebudem dalej na tvoje prispevky reagovat a zaberat tu priestor dotahovackami. Hawk.