Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

andy80
13. nov 2008

Nám po nastřelení dali nějakou mastičku vyrobenou v lékárně a 7 dní jsme měli mazat. Za 14 dní budeme měnit naušničky a zase máme 7 dní mazat. Jinak nám je nastřelovali až po posledním očkování.

daluri
13. nov 2008

Díky za odpovědi, je to tak na půl, jak tak koukám, takže nevím jestli mazat či ne ☹
Jednou jsem namazala, ale připadá mi to 3x denně mazat moc, když to má dobré. Tak snad to tak zůstane. 😉

konja
19. nov 2008

daluri: tak nám doktor řekl mazat dokonce 4-5x denně 😨 Ale je fakt, že to flákám, zapomínám na to 😔 . Mažeme tak dvakrát a je to v pořádku.

lalupa
19. nov 2008

stalo sa niekomu,ze vam nenastrelili uska rovnako? ako ste to riesili?

heppu
20. nov 2008

nasej malej po prepichnuti usi tiez kazali mazat a ja som jej s tym nic nerobila a za tri dni mala uska ako keby sa nikdy neprepichovali , podla mna by sa do toho nemalo moc zasahovat

andy80
20. nov 2008

Mi jsme měli mazat jednou denně po koupání. No, já jsem jí to radši mazala, i když nebylo potřeba, protože já mám hrozně citlivý uši a když jsem si dala jiné náušnice než zlaté, tak mi to okamžitě hnisalo, tak jsem se bála, že malá bude po mě.

katuska85
20. nov 2008

my jsme nechali Elišce píchnout ouška ve 4.měsíci,dřív to nešs pediatrička nedoporučila ikdyž já osobně si myslím čím dřív tím líp.Píchnutí malá zvládla dobře ale taky jí to pakm pár dní hnisalo.Ale nemazali jsme to mastičkama ale potírali lihem.

daluri
20. nov 2008

Tak je týden po nastřelení a přiznám se, že jsem namazala jen jednou. Má to krásné tak nemažu, jen jednou denně protočím. Myslím, že pokud to nehniše ani není nějaká ranka,je zbytečně dávat antib.mast 😉

ivuss01
20. nov 2008

ja som dali,prepichnut malej uska este v porodnici, nausnicky sme dali take, aby sa ranky rychlejsie zahojili, a kazdy den sme cistili ajatinom-proti infekcii, ani nie po mesiaci boli uska zahojene...

marika80
20. nov 2008

lalupa, nam. A doteraz som z toho na nervy.

adoracion
20. nov 2008

Ahojte, nevie mi niekto poradit kde by som dala malickej prepichnut uska v Anglicku?

lalupa
20. nov 2008

marika, ako dlho uz? budes to nejako riesit?

kytinka
21. nov 2008

Jé holky tak to jste měly super, že vám naušničky píchly už v porodnici u nás to nedělají až po očkování - po prvních dvou takže asi tak v pěti měsící nebo půl roce. Já byla ve 4 měsících a málem mi to neudělali. Elušce to nastřelila. já jí měla na klíně, držela jsem jí ručičky, její chlap držel Elince hlavičku páč se nechtěla dát a jak jí to střšelila do ouška tak brutální pláč až jsem se málem taky rozplakala, potom to druhé tak ještě zesílila. Asi pět minut jsem jí utěšovala než mi usnula v náručí a jen co jsem dorazila domů tak se probudila a zase se smála a už bylo všechno v pohodě.
Chtěla jsem píchat naušky po 6-ti nedělí ale u nás jí to nikdo nechtěl udělat ☹

melany_s
22. nov 2008

teda ja by som nemala srdce zbytocne tyrat take male babatko. ked bude vacsia a bude sama chciet, dame jej nausnicky nastrelit. prepichovanie ihlou, no hroza... 😒

andy80
22. nov 2008

melany_s: podle mě to týrání není. Malá u nastřelení vůbec neplakala. Jen sebou škubla jak se lekla. Horší je to právě, čím je dítě starší.

zuzana8
30. nov 2008

prosím o radu, kde v BA najlepšie nastreľujú náušničky. Malá má 2 mesiace a chcela by som, aby sme to mali čo najskôr za sebou. Kým si to ešte tak veľmi neuvedomuje. ďakujem

marika80
30. nov 2008

Ahoj Lalupa, sorry, ze tak neskoro odpisujem. No neriesime to nijako, mala uz to ma tak skoro 2 roky. Ked jej to zle nastrelila, tak som rozmyslala, ze jej ju dam dole, nech zarastie. Ale segra ked bola starsia si dala dole nausnicu a aj ked jej dierka zarastla stale jej to vidiet. Tak sme to nechali tak. Jednu ma teda vysoko a ked bude starsia, si moze dat pod to nastrelit druhu (ale dufam,ze nie). No ale stve ma to riadne, stale.

kijonkova.k
30. nov 2008

Ahoj,my jsme malé nechali nastřelit naušničky v 8,5 měsících.Sice plakala,ale za 5 minut už nevěděla,že se něco dělo 😀

konja
1. dec 2008

melany s: souhlasím s andy.Když je mimi malinké ak rychle zapomene, neví co se děje.Můj dědeček byl obrovským odpůrcem naušniček, tvrdil, že je to týrání a, že jeho dcery je mít nebudou, jedině až budou velké. No přála bych ti slyšet moji mamku a její sestru. Mam to svému otci strašně za zlé! Když byly malinké holčičky ve věku hry na princezny,tak se jim ostatní holčičky smály a oni jim záviděli. No a když už si naušničky vydupaly (skoro na gymplu), tak říkaly,že to byly šílený muka!Pořád obě říkají, že by nikdy takhle nenechali trápit větší dítě, protože je to pro něho mnohem větší strach a bolest než pro mimáska.

katrin21
1. dec 2008

my sme jej ich nechali prepicgnut uz v nemocnici v porodnici, kde sme boli 10 dni... na nejaky mozno 8 den... uplne v pohode..

verapa
1. dec 2008

ahoj u nás docht nastřeluje naušničky až po prvním očkování. Taky sme byly nastřelit, za tři minutky sme byly venku i s placením a malá plakala snad jen minutku, bez otoku, hnisání nebo krve, ted sme vyměnilinastřelovací za normalní a je to parádnice 😉

sonik05
1. dec 2008

Nám náušničky píchali po prvním očkování, cca ve 4 měsících. Mě samotné píchali náušnice asi v šesti letech a mám z toho taky hroznej zážitek, takže souhlasím s píchnutím co nejdříve. Malá sice plakala, ale cestou domů usnula a doma už se smála. Jen máme trochu problémy, že jí jedno ouško už podruhé hnisá a Dr. straší, že je budem muset vyndat.

andy80
1. dec 2008

Ahoj holky,

já jsem vyměňovala malé náušnice, měla je nastřelené a ta jedna byla úplně černá. Tak nevím, jestli to je normální. Bojím se, aby malá neměla bolavé ouško. Stalo se vám to některé.

lubina: ano, máš pravdu v tom, že se tvoje dcera může jednou rozhodnout si nechat dát naušničky, ale zase čím menší dítě, tím lepší. A nemusíš je nechávat propichovat, já je nechala nastřelit a malá vůbec nebrečela, jen sebou cukla, jak se lekla. Ale pravda je v tom, že je to na každé mamině, jestli náušničky dá nebo ne. Já jsem ráda, že je má, protože máme většinu oblečení poděděnou po synovi, takže modré a když má náušničky, tak každý ví, že je to holčička.

viktoriakarin
7. dec 2008

nám povedala doktorka že nám prepichne ušká až po trojmesačnej kontrole čiže po očkovaní.je to normálne.Ja by som ale radšej dala malej náušničky nastreliť ževraj to nebolí a menej sa to hojí ako prepichnuté.máte nejakú skúsenoť s nastrelenými náušnicami?

jjaanca
7. dec 2008

viktoriakarin, co bych chtěla o nastřelení vědět? Stačí si přečíst příspěvek nad tím tvým od andy80, nebo projít pár stránek dozadu.

mysojc
7. dec 2008

Holky, my nechali píchnout normálně, hnedle po šestinedělí, teklo to asi tak 10 minut apak jsme mazali několikrát denně ophtalmoseptonexem zepředu a zezadu a projeli náušnici uchem a pohoda...tak 14 dní to bylo trochu červený..S tím nastřelením nevím, kamarádce ječela jako protržená. Naší Andulce se jen nelíbilo, že jí držej hlavu 😉

sonik05
8. dec 2008

Holky, jaké náušnice mají vaše holčičky? Nám z bílého zlata hnisalo ouško a doktorka nám doporučila, ať je zkusíme vyměnit za žluté zlato. Jedny máme, ale jsou to ty klasické se zobáčkem a ještě dost tlustým tím, co prochází ouškem. Malá má navíc hodně silné boltce a tak jí dětské náušnice "škrtí". Chci zkusit nejprve stříbrné, protože se mi nechce utrácet za zlaté, z kterých by třeba ucho taky hnisalo. Jedna známá mi řekla, že stříbro ne, že utlumuje člověka, naopak od zlata, které dodává energii. Říkal jí to její Dr., který se zabývá akupunkturou. Co si o tom myslíte? Má někdo z vašich holčiček stříbrné náušničky?

andy80
8. dec 2008

viktoriakarin : nastřelování náušnic se doporučuje po druhé hexa vaxíně, někde dokonce po třetí. Obyčejně píchnutí uší se doporučuje po ukončení šestinedělí (nevím proč nebo jaký je v tom rozdíl). Ale když vidím, kolik krve je z obyčejného píchnutí (viděla jsem to u kamarádky), tak bych to malé nikdy nedala dělat. To nastřelení byla pohoda.

sonik05: já měla bílé zlato, ale malá náušničku po týdnu ztratila. Prohledali jsme všechno, ještě teď jsem z toho na nervy a teď máme obyč. žluté zlato. Obojí byla pohoda. Předtím jsme měli nastřelené náušnice z chirurgické oceli a při výměně byla jedna úplně černá. Já teda můžu mít jen zlato bílé i žluté, ale jiné ne. Po všem mi hnisají uši. To stříbro bych asi nezkoušel, ne z důvodu tlumení energie, ale když jí nesedělo bílé zlato, tak nevím, jestli jí bude sedět stříbro. Nemáš doma svoje zlaté náušnice. Nebo si je od někoho půjčit a vyzkoušet, teprve potom kupovat.

sonik05
8. dec 2008

andy: právě ve zlatnictví mi říkali, že bílé zlato a chirurgická ocel má na povrchu nějakou úpravu, která by mohla vadit, že kdyžtak mám zkusit stříbro, to nic nemá. Zlaté náušnice mám, ale bohužel né takové, které by se hodily pro tak malé mimčo. Zkusím stříbro a když nesedne, tak koupíme ještě žluté zlato - prostě budem zkoušet.

suziad
11. dec 2008

Ja mam kupene nausky tiez z bieleho zlata. Na druhy tyzden sa chistame prepichnut uska usnemu dr. Nasa pediatricka prepichuje az po 4mesiaci a mne sa to zda neskoro. Usny dr. povedal, ze ako dvojmesacnej jej to spravi.
Strasne som s toho nervozna. Urcite nebudem pritom asi by som odpadla. Dufam ze manzel to zvladne 😅