Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

janickabez
2. mar 2008

Já chápu zuchu, mě se to osobně taky dotklo, prostě jednoduše stačí napat, "malou trápit nebudu,at se rozohdn sama", ale pár vět od Daniely se mě taky dotklo....

.................. ale pride mi fakt cudne od niektorych z vas, ze sa k prepichovaniu usiek staviate ako k povinnemu ockovaniu........................Aby som to robila len kvoli zelaniu a zvyklostiam malomestiackych babiek a prababiek?........................atd.

je to rozhodnutí každé z nás stejně jako vše ostatní..........takže nechápu to zbytečné napadání 😲 ..........my jsme naušničky dostaly od babiček, ale mluvili jsme o tom s manžou již dávno,když byla malá v bíšku, takže kdyby jsme naušničky nedostali tak bychom je koupili sami.....

.........už v poslední době nemužu číst polovinu diiskuzí na MK protože mám pocit, že ten kdo dítě nechá očkovat, nechává dítě spát v jeho postýlce v 19 h, píchá děvčatum naušnice, popřípadě nemuže kojit, vozí dítě v kočárku a netahá v šátku je hyena a ne matka, ještě že ten zbytek dokonalých to tady jistí 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

maart
2. mar 2008

....Janicko, mluvis mi z duse....nepisu teda skoro do zadnych jinych diskusi nez do te "svoji", ale uz si taky nekdy pripadam jako pochybena matka neb: kojim (prvni dite jsem ale skoro nekojila), vozim v kocarku, mala spi sama v postylce, ukladam ji az po kojeni (neusina u prsu) kolem 19.00 a jeste ke vsemu se ji chystam dat pichnout ouska...proste delam nekolik "nemodernich" veci...uf uf.... 😝

lusil2005
2. mar 2008

janicka hahahah ale nieeee. netreba to brat tak osobne podla mna 😀 tiez si myslim ze zbytocne prirovnania ako malomestiacke babky a podobne je lepsie si odpustit, ale zas myslim ze v kazdej teme sa najde vyvazeny pocet mamiciek "pre" a "proti" 😝

ja osobne kojim, malu vozim v kociku aj "taham" v babysatke, ockovat som ju dala a CHVALABOHU KONECNE mala zaspinkava sama o siedmej v postielke 😝 😀 - no a nausnicky som jej dala "pichnut" ked mala tri mesiace. nemyslim ze to bola pre nu nejaka trauma, trosku si poplakala (myslim ze viac plakala ked som ju prvy krat dala zaspinkat do postielky) a plac bol prec akonahle som ju dvihla na ruky. a cestou od doktorky sa uz skerila na ocina. a tiez musim nesuhlasit s tym ze by malej zavadzali a tlacili ju pri spinkani atd. ani o nich nevie. myslim ze lepsie je dat jej to prepichnut teraz ako neskor aj ked mne pichali usi ked som mala sedem rokov.
danielala moze sa stat ze v 15tich ti mala vyhodi na oci PRECO SI MI NEDALA PREPICHNUT USI KED SOM BOLA MALA?!?!? 😝

bramburka
2. mar 2008

holky ackoliv zde stojim na jiné straně, máte pravdu, to věčný hádání na konovi je teda fakt pro osla. Myslim, že by to mělo být o tom, sdělit svůj názor a tečka. Proč vnucovat ten svůj? Každýho osobní věc je zda má dcerka nausnice, zda koji, nosi v satku, já byla peskovaná i za to, že se mi pujcená trojkolka zdála nestabilní... no to už bylo moc a definitivní sprdunk, že jsem si dovolila zmínit mimibazar jako že dělám reklamu - to jsem šla do kopru 😀 no ... takže ... to není holky k tématu... tzn ... pšt 😉

lusil2005
2. mar 2008

bramburka 😀 inac ta trojkolka - uplne suhlasim. a niesom sama v okoli 😝

danielala
2. mar 2008

No vidis Janicka a mna zas poburilo toto:

...ja sa strašne bojím. ked ju vidím plakat tak sa mi az trasú kolená.teda ked viem že je to od bolesti. nastreliř sa bojím. a asi jej to dám prepichnúř doktorke. zoberiem si muža ako psychickú podporu a asi aj moju mamu. neviem či to zvládnem...

alebo toto: ...len teraz skutocne zazivam horory, ze sa ma ista cas rodiny stale na to pyta, hlavne svokra, sa ma na to pyta pri kazdej navsteve...

a dalsie a dalsie, tak ma to proste donutilo reagovat, ze preco sa zbytocne trapit? Ved sa to nemusi, nie je to povinne ako ockovanie. Na tom nie je nic urazlive a nepatrilo to tebe.

Lusil, myslim, ze v 15-tich mi bude vyhadzovat na oci vsetko mozne 😀 , takze to vyjde zajedno, momentalne mi vyslo viac proti ako pre nausnicky, tak to nechavam na neskor. A malomestiacke babky - ked mi niekto stale dookola vnucuje svoj nazor, ze musim dat nausnicky, ze co na to okolie, tak dotycne pribuzne proste inak nazvat neviem. ☹

alififi
3. mar 2008

lusil, ked mi mala povie v 15tich PRECO SI MI NEDALA PREPICHNUT USI KED SOM BOLA MALA?!?!? - tak to viem do 2 minut zariadit, nehovoriac o tom, ze v 15tich mi kamoska ihlou prepichovala dalsie 2 dierky. s tym by som za mamou uz snad ani nesla a to bolo pred 18 rokmi. v dnesnej dobe 15 rocne baby uz maju poprepichovane ine veci, takze neprepichnute usi budu to najmenej 😉

lusil2005
3. mar 2008

no ano, zariadit sa to da ale stres, trauma, a vsetko vedome a zapametatelne. ale ved jasne - to bol skor vtip. aj ked - ja som velmi lutovala ked som v siedmich rokoch isla na prepichovanie (z vlastnej vole!!!) ze mi ich mama nedala prepichnut uz davno a nemam to este za sebou...

danielala tak v tom suhlasim. tiez milujem reci ako "co na to povedia ludia?!?!?" my sme mali v rodine taky problem s krstinami - ja neznaboh drzy som si dovolila rozhodnut ze malu pokrstime az ked bude mat 3,5 mesiaca!!!!!!! no hanba proste 😠

katmi
3. mar 2008

caute kocky.. rada by som sa poradila.. malickej chcem tiez dat nausnicky.. kedy je to najlepsie?? myslite,ze jej ich mozu dat uz v nemocnici?? dakujem..

miva
3. mar 2008

U nás to robia v nemocnici, majú to napísané ako spoplatnený úkon na dverách 🙂

katmi
3. mar 2008

ahoj miva.. no ja viem,ze u nas v nemocniciach to uz nechcu robit.. ze sa chodi normalne do tetovacich studii, kde to prepichnu.. preto som sa pytala, ci by bolo dobre zobart nausnicky hned so sebou do porodnice,zeby to urobili.. ze ci je takato moznost?? a ci vobec sa to odporuca tak skoro..

lusil2005
3. mar 2008

nam ich prepichovala nasa detska doktorka a podla jej rady - v troch mesiacoch

miva
3. mar 2008

Ja si ich dám doniesť rodičmi, keď ma prídu na druhý deň navštíviť. Vraj bábätká majú ešte oslabené vnímanie bolesti po pôrode, preto je to dobre robiť tak skoro. Lebo počas pôrodu stúpajú v tele ochranné látky ciev a tkanív, napriklad vraj cholesterol až na hodnotu 9, pričom bežná hranica je 5, a tým sa chráni telíčko bábätka pred poškodením, a toto ešte pár dní doznieva, takže bábätko je ešte proti zásahom také odolnejšie a nevníma veľmi bolesť.

bihan
3. mar 2008

V pôrodnici by som ich nedávala pichnúť.. po prvom očkovaní sa mi to zdá istejšie.

katmi
3. mar 2008

lusil kamaratke to detska lekarka radikalne odmietla..ze ona jej to robit nebude.. preto som z toho taka zmatena,neviem,ze kde, co ako, kedy.. lebo viem, ze aj mne prepichovali u detskej lekarky,ked som bola bbabatko,ale to bolo uz davno. 🙂

miva - ano, maju..preto by som jej ich chcela dat hned..

lusil2005
3. mar 2008

katmi ja som u detskej nemala dilemu lebo ta ista ich prepichovala aj mne a pametam si to cize viem ze to robi dobre

jkorculka
3. mar 2008

poviem mi prosim niekto, ze preco niektore hovorite, ze sa maju nausnicky davat az po ockovani?nech poznam dovod tohto nazoru..dakujem
ja beriem nausnicky uz do porodnice a tam sa na to budem informovat a ak budu ochotni dam jej uska prepichnut pred odchodom z nemocnice.

veverca
3. mar 2008

Ja som dávala náušničky už v pôrodnici, dierky sme potom pre istotu natierali framykoinom asi dva týždne. Aký je ten súvis s očkovaním?

maart
3. mar 2008

Hmmm, taky by mne vlastne zajimalo proc az po ockovani...ale rikala mi to i nase detska Dr. Bud pry v sestinedeli, nebo potom po 1. ockovani.

lusil2005
3. mar 2008

ona to asi myslela vekovo ze po prvom ockovani cize po tretom mesiaci. teda aspon podla mna 😝

simipel
3. mar 2008

JO taky holky nevím, proč by se mělo píchat až po očkování, ale i naše dětská doktorka nám říkala, že je to dobré až po něm, tak ve 3měsích, tak jsme jak blázni čekali, ale pak mi ji bylo líto, ji nechat se tak trápit, pač mě je mojje mamka taky nenechala píchát pozdějc, hnisalo mi to pořád, taže to bylo i na 3x, nakonec mi je nechala zarůst a až v 14letech jsem si je nechala nastřelit, tak jsem se rozhodla, že je nechám nastřelit i moji dcerce, takže ve 3měsích jsem přišla do ordinace a během pár minutek jsme šli i s naušničkama. A bylo to bez krve, žádné hnisání, prostě jedna báseň, jen si malá zabrečela v ordinacii,ale doopravdy jen chviličku a jak jsem vycházeli, tak už se smála.

bihan
3. mar 2008

Myslím, že viac než o očkovanie ide o to, že prvé očkovanie sa dáva deťom, keď už majú akú-takú imunitu a je menšie riziko, že s ušká zapália.. Novorodeniatko musí reagovať na milión podnetov na raz - svetlo, zmena teploty, vírusy vo vzduchu... ja by som k tomu náušnice nepridávala, ale urobte si, ako uznáte za vhodné (osobne na to nevidím dôvod 😉)... Prvé očkovanie určite nezabráni tomu, aby sa ušká zapálili a je minimálne riziko, že by sa dieťatko pri prepichovaní uší nakazilo nejakou chorobou, proti ktorej je očkovanie, takže mi logicky vyplýva, že to skôr bude mať súvis s vekom a imunitou...

bluff
3. mar 2008

V usa sa mozu prepichnut detom uska az po dvoch mesiacoch, ked maju za sebou prve ockovanie. Toto ockovanie zahrna DTaP vakcinu, ktora chrani proti tetanu (co je vlastne infekcia, ktora sa moze dostat do roznych poraneni)

lucas
3. mar 2008

Ahoj, malé dala paní doktorka naušničky při druhém očkování té hexavakcíny. U nás je paní dokjtorka nastřeluje a je to super,určitě to míň bolí, vůbec to nekrvácelo, nemuselo se to ničím mazat ani s tím nějak kroutit. Jen jsem jí je za měsíc vyměnila za kroužky. Nastřelení vřele doporučuji.

martina46
8. mar 2008

vcera so dala malej prepichnut uska, plakala, ale dostala cucnut a bolo dobre. potom zaspinkala a ked sa zobudila, ako keby nic 🙂
cistim liehom, hoci neviem ci neprestanem, rozmyslala som, ze skor borovou vodou, aby to nestipalo, ale je na nej napisane, ze nie do 10 rokov.
tiez mastim framykoinom, ale zbadala som trosku hnis a ma to aj malinko zacervenane. nemoze to byt tou mastou? myslim ten hnis. ja, tiez ked som si obcas nejaku ranku mastila vhodnou mastou, horsie sa to hojilo,ako ked som to nechala suche. toto je ale ranka vo vnutri... 😒
spravila som si uz aj repikovy caj, idem potierat.

tonicka
8. mar 2008

martinka, mne framykoin zakazali, az ke by to bolo cervene a hnisave 😉

martina46
8. mar 2008

tonika, tak to uz trochu je 😠
prestanem ho teda davat. iba sa bojim, aby jej to v usku neprischlo a ked to budem pretacat, bolelo by ju to. viem, ako to mavam ja. niekedy dlhsi cas nemam nausnice a ked si ich dam, obcas sa mi nepodari dat ju tam setrne - asi pre uz zmensenu dierku - no a potom sa mi to tak na 2 dni zlahka zapali a ked je tam aj trosku hnisu, boli ma pohyb s nausnicou.
proti tomuto by mohol pomoct ten repik? myslim, aby sa o zmakcilo.

veverca
8. mar 2008

martinka- ja som framykoin dávala a už nič iné. Raz denne, večer po kúpaní som jej to namastila, popretáčala naušničku. nemala ušká červené, len trošku tie dierky také otečené, ale nebol to hnis a po pár dňoch to prestalo, zahojili sa. Framykinom jej neublížiš.🙂
Pekné meno ste vybrali 😉

martina46
8. mar 2008

len teraz, ked som cistila uska a pretocila nausnicku, tak tam bol hnis. trosku. taky slizak natahovaci 😝 so ho vatou odstranila.
asi na to mast davat nebudem, co ked je to z toho? nemyslim priamo z framykoinu, ale z mastovej konzistencie.

anatanka
8. mar 2008

Mririnka byla na nastreleni ve ctvrtek. A mne taky rikala Dr., ze nemam nicim mazat. Nausnicky tam mame nechat aspon tyden, ale Mirince dnes u jedne vypadl spuntik a nenasla jsme ho a jiny tam nemuzu dostat, takze nausnicka ji vypadne kazdou chvilku, tak nevim, co potom s tim.