Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

jabber
7. sep 2008

No možná v tom gelu nějaký alkohol i byl, složení nevím, ale chladilo to 🙂

vichrica
8. sep 2008

Ahojte baby, chcem sa vás opýtať, či nemáte nejaké skúsenosti s prepichovaním uška (+ náušnička) už v nemocnici. Ževraj sa to dá a že je to lepšie pre bábätko. Je to pravda?

hlavinka
9. sep 2008

Vichrica: lekari ze stare skoly by to mozna udelali, ale obecne je ted trend, ze se ma pockat az po vsech ockovani. Moje neter tedy sla nekdy kolem pul roku (mozna driv, proste az mela vsechna dulezita ockovani za sebou). Za nas se chodilo domu uz s nausnickama:o))) (rocnik 78) Ale myslim, ze je lepsi pockat

vesi
9. sep 2008

záleží od nemocnice, niekde ti to spravia, ale naša Dr. prepichuje až po 6 týždňoch...

romous
10. sep 2008

ahojky holky mam ptroblem dneska je to tyden co sme davali pichat ouska a od soboty ji to hnisa a pritom se o to staram dobre si myslim kazde 3 hodiny co krmime tak cistime ouska lihem a pak namazi framikoinem a porad nic dirky ma cerveny a i u toho breci vic a vic,uz nevim co s tim. ☹

zanett
10. sep 2008

rumous - ja bych zasla k dr. Ale nevyndavejte nausnice doma, nechte to na dr, treba ani nebude potreba je vyndavavat. Ale tohle vypada, ze se to samo nespravi... 😒

vichrica
10. sep 2008

A čo hovoríte na peroxid? Ževraj to tiež dobre dezinfikuje a neštípe. Skúšal to už niekto alebo je to hlúposť?

mywiel
10. sep 2008

Ja dam malej nastrelit obe usi naraz aby to bolo rychlejsie, ale urcite nie skor ako ked budem mat 1 rok. 😉

keva
10. sep 2008

ahojte...ja som dala našej malinkej prepichnúť ušká na dvanásty deň u obvodnej lekárky...robili to aj v nemocnici ale na nás zabudli tak sme to riešili cez obvodnú...naušničky som najprv namočila do liehu...a prepichnuté ušká som tiež ošetrovala liehom hnisalo jej to asi tri týždne a potom to prešlo....treba to len čistiť a čistiť...

broculka
10. sep 2008

Mne lekarka odporucala prepichnut uska co najskor, vraj ked bude starsia, bude to viac boliet. Naucnicky ma uz od jej 1. mesiaca.

pjosa
10. sep 2008

Mojmu krsnatecku prepichovali uska po mesiaci a zvladla to velmi dobre. Nema ani hnisane ani nic. Doktorka tiez odporucala co najskor, lebo to bude viac boliet. Moju sestru poslali na chodbu aby nevidela ako jej to robia. Poplakala a vecer uz bolo dobre. Ziadne bolave a hnisave. Treba to cistit aj nausnicky na uskach, aby tam nebol hnis. A sme na malinku pysni ako to zvladla. Urcite prepichnut by som si aj ja dala, ked budem mat dcerku. Teraz je krsnatko velmi pekne dievcatko s nausnickami. Cim skor, tym lepsie.

romous
10. sep 2008

vichrica,peroxid pali jako cert to bych teda nedala a ani sem to nikdy neslysela ten lih je taky desinfekce si cuchni k slivovici 😉 snad se nam to zahoji kdyz rikate ze to taky trva 3 tydny tak to snad zvladnem u doktora sems tim byla ten mi rekl at koupime stribro coze se mi nechce zlato je lepsi a urcite se lip snasi nez stribro

jabber
10. sep 2008

romous - stříbro? 😕 , to bych spíš zkusila chirurgickou ocel 😉

jesssie
10. sep 2008

my sme dali obidvom našim babulkám náušničky nastreliť vo veku 6 mesiacov. U obidvoch to bolo v pohode a bez akéhokoľvek hnisania alebo zápalu. Nastrelenie trvalo pár sekúnd, plač tak isto 😉 (boli sme pri tom) ... prepichnúť by som im ušká určite nedávala, toľko môj názor.

annabell
15. sep 2008

kocky a kolko musia byt v liehu nausnicky ked idem vymienat nastrelene za svoje kupene?Alebo uz nemusia byt?

mata.mata
15. sep 2008

annabell, musia byt, daj ich tam den pred vymenou 😉

vladimuraz
15. sep 2008

Annabel, mně říkala doktorka, že je to stejné, jako kdybychom šly nechat ušiska píchnout - tzn. nechat alespoň 1den namočené v lihu. Zrovna jsem je dnes namáčela 😉 .

Holky, k tomu hnisání - mně říkali, že když něčím mazat, tak třeba dezinfekcí, co jste používaly na pupíky miminka nebo francovkou. Já nechávala nastřelit a první 2 dny jsem malé večer na ouška stříkla tu dezinfekci, otočila náušnicemi a hotovo. Asi to nepálilo, nic neříkala 😝 Po 5 dnech jsem nechtíc malé náušnici vytrhla při svlékání svetru a dírka už byla zahojená. Já jsem s nastřelováním naprosto spokojená. Místo na dírku nám vyměřili na akupunktuře, takže by ve zlatnictví ani neměli narušit nějaké důležité body, malá plakala jen chviličku, zánět žádný...
Kamarádka, co byla propichovat před měsícem, dostala doporučení - mazat Framykoinem - a mažou doteď, uši stále nemají zhojené, myslím, že to spíš ucpe a rána pořád mokvá, i když je to antibiotikum.

annabell
15. sep 2008

jeej dakujem vam uz sa vyluhuju !!! 😀

johanka13
15. sep 2008

ahooj,nemam moc casu na cele cteni,tak se vas nekoho rovnou zeptam- mam 7mes prdolku,chci uz ji dat nausnicky,ale jazyci tvrdej,ze prej je to to nejhorsi obdobi,ze si to bude trhat a sahat si na to.. 😠 ☹
Kdyz se narodila,nekde jsem cetla,ze do 9mes to mimi vnima naprosto stejne- sokove!! tak nevim 😖
jo a co je lepsi- nastrelit,ci pichnout? dik komukoli 😀

cartmanko
15. sep 2008

ked uz si rozhodnuta ze jej ich das 😠 tak pichnut u odbornika.

johanka13
15. sep 2008

cartmanko- no to je jasne,ze ji je nebudu pichat sama doma na koleni 😉 spis mi jde o to,co mate kdo za zkusenost s bolenickem,a posleze s trhanim,skrabanim atd. 😔

cartmanko
15. sep 2008

no ja len osobne skusenosti mam, malej nausnicky nechcem dat a budem bojovat proti celej rodine.
myslel som skor u odbornika ako odbornika na akupunkturu. aby vedel okrem toho ako pichnut aj kam to pichnut. nie u deraveho tipka, ktory prepichal vsetkych pubertiakov v okoli.

johanka13
15. sep 2008

ani nahodou,mame na stredisku doktorku,ktera ouska picha pres 20let 😎

cartmanko
15. sep 2008

tak at pichne, je to presnejsie ako strelenie.

johanka13
15. sep 2008

..je fakt,ze tam odkud mala z polovic pochazi je zvykem,to nechat na holcickach,ouska jim nepichat a nechat je se jednou v dospelosti rozhodnout samotne,ale zas je fakt,ze ja osobne mam par direk pichnutejch v dospelosti, od deraveho tipka,ktery propichal vsechny pubertaky v okoli a obcas to nebylo nic moc.Mam pocit,ze se to daleko hure hoji,ale nevim.Akupunktura je samozrejme dobry tip,dik,budu premyslet 😉

vladimuraz
15. sep 2008

Johanko, zrovna jsem to psala o pár řádků výš, nechávala jsem minulý týden náušnice nastřelit a pohoda. Malé je 11 měsíců a kus.... snad ani jednou si na to nesáhla, plakala spíš proto, že se lekla, trvalo to snad minutu. Byly jsme na akupunktuře, kde nám vyměřili bod, nakreslili tečku a paní ve zlatnictví náušinice přesně nastřelila. Nebolí to, to vím z vlastní zkušenosti, ani kapka krve, dobře se to hojí... co víc dodat, dobře se rozhodni 🙂

cartmanko
15. sep 2008

no ved vzdy v dospelosti mozes dcere s prepichnutim pomoct. nemusi to riesit sama ako sme to riesili "my" 😉. iste je ze na uchu je velmi vela akupunkturnych bodov, ktore sa mozu poskodit resp nausnickou trvale drazdit. inak co sa tyka vladimurazovho prispevku tak akupunktura by mala nakreslit dve tecky. jednu z predu a druhu zo zozadu a do tech se treba strefit. tecka vepredu nestaci. ihla nemusi usnicou prejst v kolmom smere. bod na vrchnej strane usnice nemusi koresponodvat s bodom na zadnej strane. preto treba urcite bodky dve na kazde ucho.

vladimuraz
15. sep 2008

Cartmanko, to máš určitě pravdu, jenže zkus udržet tu malou chobotničku v klidu tak dlouho, aby se celá tahle akce zdařila 😀 . Ta akupunkturní Dr. ukazovala jakous takous linii, za kterou by se už píchat nemělo, ta část bolce blízko u hlavy je bezpečnější. Každopádně Klára začala konečně zas spát, tak jestli jí napíchli nějaké body související se spaním, tak jsem fakt ráda 😝

cartmanko
15. sep 2008

hehe, taky bod by som mal na nasej malickej nast aj ja.
😀

jjaanca
16. sep 2008

No my se ptali na akupunktuře na propíchnutí ucha a doktor se smál, ať prej to píchnou kam chtějí, že v místě kde se běžně propichují uši žádné body nejsou 🙂