Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

lenusiatko
16. jan 2009

My sme sa tiez rozhodovali medzi prepichnutim a nastrelenim. Nakoniec sme dali nastrelit, az ked mala Hanka 8 mesiacov v Ustave lekarskej kozmetiky. Nic sme nezmeskali, nakolko sa jej uska menili a rastli, takze sa to trocha ustalilo. Ked nastrelit, tak az po 6. mesiacoch najskor, nausnicky musia byt aspon 6-8 tyzdnov, kym sa vymenia za klasicke. Pani primarka nam odporucila max. natierat framykoinovou mastou, urcite nie liehom, ktory vysusuje a ranka moze popraskat. Nastrelenie trvalo niekolko sekund, dohromady sme tam boli asi 5 minut aj s prijmom na recepcii a mala plakala urcite menej ako ked jej napr. brali krv. Za 5 minut uz vyskala a isli sme obedovat. Netiekla jej ziadna krv, ani kvapka a aj ked odporucaju vyhnut sa kupaniu, tak uz na druhy den sme ju kupali a mast sme pouzili mozno 3x. Moj nazor - rozhodne nastrelenie v zdravotnickom zariadeni a cim neskor, tym lepsie.

katullka
16. jan 2009

Ja som este nedavala nausnicky, no myslim si , ze som nic nezmeskala, a pocula som, ze babatka citia rovnako bolest, ze aj trojtyzdnove citi rovnaku bolest ako dvojrocne. Ja mozno pockam, kym jej to budem moct vysvetlit a dala by som ich radsej nastrelit a nie prepichnut.

stankaji
16. jan 2009

Ahojte, neviete mi prosím niekto poradiť?
My sme dali malej prepichnúť ušká, keď mala 1 mesiac a dali sme jej zlaté naušničky. Tie jej do mesiaca zhnedli v mieste dierky, tak som jej dala druhé, tiež zlaté a tie jej takisto za dva mesiace zhnedli....myslíte, že už nikdy nebude môcť nosiť zlaté náušničky???? 😨 😨 😨 Má niekto podobné skúsenosti???

dokca
17. jan 2009

Ahojky,
tak nám je taky nechtěli píchnout dříve než po druhém očkování.Takže je máme od 5 měsíců.
Dlouho jsme bojovali, zdy píchnout nebpo nastřelit.
Nakonec jsme zvolili klasické píchnutí na ORL u akupunkturisty, který věděl, kde je jaký bod a píchnul přesně.
Malá pobrečela jen tak minutku,co ji podrželi hlavičku a pak na to zapomněla a smála se. Zalepili jí to poduškou a náplastí a dali jsme čepici,aby si na to nechtěla chytat.
Ale vůbec o tom nevěděla.
Potírali jsme to lihem, ve kterém měla naložené i naušničky před pícháním.Bylo nám to doporučené místo mastiček.
Máme bílé zlato.

gabka32
17. jan 2009

stankaji a bílé zlato jste nezkoušeli? někdy ten žlutý kov reaguje změnou barvy - já taky měla ta místa co byla v uchu trochu zahnědlá... nebo třeba stříbro 🙂

akejka
17. jan 2009

patricia1971:

nam ten framykoin predpisal rovno detský ORL lekár, keď jej prepichol ušká. Aby sa to s tou mastičkou lepšie otáčalo, aby to malú nebolelo. A detský ušný je podľa mňa väčší odborník, ako pediater (čo satýka prepichovania ušiek)...Mne sa tá masť nezdala ako zbytočná, aj keď je antibiotická...asi sa to s ňou aj lepšie hojí, keď nám to ORL predpísal.

holly1
18. jan 2009

Poradí mi někdo místo, kde se dají náušničky nastřelit - Praha. Díky

viktoriakarin
18. jan 2009

Ja som malej dala nastreliť náušničky.Dr. nám nedovolila skôr až po 3 mesačnej preventívke a očkovaní.Nastrelenie je super,dierky má čisté pekné a nič ju nebolelo.Iba sa trochu zlakla keď jej to nastrelili lebo tá pištolka tak trošku cukne.

domeenika
18. jan 2009

ja som dala malej prepichnut uska este v porodnici.. mala si 3 dni a myslim ze ju to ani nebolelo, aspon doktorka mi povedala, ze ked jej to robili tak buvala.. no a len sa prebrala a ani neplakala.. takze moj nazor je, ze poporade s lekarom cim skor.. mam kamosku a ta nedala drerke vobec nausky, no a myslim ze aj to je rozhodnutie..

mallorry
18. jan 2009

ahoj holky, treba u nas v moste v porodnici je pichaji holcickam pri odchodu domu... 😉

stankaji
19. jan 2009

gabka32 - díky, tiež som na to myslela, že skúsime kúpiť náušničky z bieleho zlata, ja len, že či ozaj sa to niekomu takto osvedčilo 😨 😵 🙂

patricia1971
19. jan 2009

lenusiatko: ahojky, nám ten lieh poradila doktorka z ústavu lekárskej kozmetiky!!!! Ten framykoin spomenula len tak, keby niečo, ale nič nepredpísala. A podľa mňa je lieh dobrý, veď aj pupok bábätku sa hojí po liehu. Ale to je môj názor.

akejka: No moja pediatrička je proti prepichovaniu ušiek!!!! Tá nás stále odrádzala, že to neni dobré, že sa to má až po roku, keď má bábätko vyvinutý ušný lalok.

Ale musím zaklopať, malá má ušká v poriadku, natierame liehom, normálne sa jej naušničky točia, žiadny hnis, žiadna krv, žiadne červené okolo naušničie. Takže je to určite v poriadku. Ale pokiaľ môžete, tak si hneď asi objednajte framykoin a hotovo. 😵 😵 😵 😵 😵

nanyka
19. jan 2009

baby,tak ja by som dieťaťu nedala tak skoro prepichnúť ušká..
mne ich tiež prepichovali ako dojčaťu, ušný lalok vo vývoji a teraz mám jednu dierku príliš posunutú ☹

keby bolo na mne, tak by som počkala aj dlhšie, než rok..

jeliska
19. jan 2009

🙂 ahojte neviete kde v Prahe sa daju nastrelovat uska
Dakujeme

miroslava72
19. jan 2009

Stankaji,nam veru tiez zoxidovali nausnicky a tiez by ma veru zaujimalo preco a co s tym.
Mam na plane ich zaniest do zlatnictva kde boli kupovane na vycistenie,uvidim co mi na to tam povedia.

stankaji
19. jan 2009

miroslava72 - aj ja sa chystám do zlatníctva, aby mi to vyčistili a tiež sa spýtam, čo ďalej 😒 ...potom napíš, čo povedali tebe, dík

dagina
5. feb 2009

Ahojky, dneska jsem volala dr. ohledně naušniček, a prý ouška propíchují až po 2. Hexa 😖 , což skoro v půl roce...., a teď tady čtu že jste nechali propíchnout třeba v 1 měsíci nebo i dřív..., jak to tedy je?! Asi co dr. to jiný názor 😒 .

patricia1971
5. feb 2009

dagina-áno,tak to je, každí dr.má iný názor. Ale buď prepichujú ušká v pôrodnici (v Bratislave to nerobia), alebo tak do 1 mes.niektoré dr.prepichnú. Potom začnú očkovania, 1 mes. po očkovaní sa nemôže a potom zase očk.,tak sa to naťahuje až dievčatko má 6 mes. a potom sa dajú nastrelovať. Možno majú dr.pravdu, že až keď je bábo zaočkované proti TBC, aby nedostalo nejakú infekciu. Moja dr.bola proti,že až po 6 mes.,tak sme vydržali.... 😵 😵 😵

dagina
5. feb 2009

Pat, jj, právě to mě dr. říkal, aby mimčo nedostalo infekci..., takže také vyčkáme 😉 . Díky

patricia1971
5. feb 2009

dagina-treba počkať, nič je neutečie. Dnes sú presne 3 týždne,čo máme naušničky, dali sme nastreliť, je to super,malá síce plakala, ale vôbec sa jej nezahnisali, len sme čistili liehom a je to super. Staršej dcérke som dala prepichnúť ušká v 3 týždňoch a jej dosť hnisali. Takže ja som rada, že sme takto počkali a dali nastreliť.

cerstvamama
5. feb 2009

dagina
My jsme nechávali propíchnout kolem 2,5 měsíce a všechno v pohodě. Malá to snesla líp než očkování. Nám doktorka říkala, že do půl roku je to nejlepší, pak ty děti prý víc trpí.
Potom je vhodná doba až ve škole, kdy si holky propíchnou uši na záchodě spínacím špendlíkem 😀

evikuu
5. feb 2009

Jsme objednaní na naušničky /píchnutí/ za 14dní tak uvidíme 😀

dagina
5. feb 2009

cerstvamama - nojo, ale co mám dělat, když nám to dr. dřív nepropíchne 😖, a jinam se mě s tím jít nechce, doktor je doktor - nastřelování dělají asi jen v obchodě, že?!

patricia1971
5. feb 2009

nám nastrelovali v ústave lekárskej kozmetiky, dagina, asi máme rovnakých dr., mne moja tiež nechcela prepichnúť..... 😵 😵 😵

neonka
5. feb 2009

nám taky hnisalo jedno ouško celkem dlouho,pomohlo
až dát starší dětské náušnice,které už někdo nosil(třeba tvoje z dětství)
a byl pokoj.Samozřejmě je první dát do lihu,aby se vyčistily.
Nové ,krásné ,šly do krabičky ☹

jitrulka
5. feb 2009

dagina... nám řekla mudra, že až po prvním očkování. Ale jinak jsme taky nechávali nastřelit, ale u jiného doktora, naše to nedělala. Toho očkování nezajímalo, jen věk. Zkus si na netu vyhledat nějakého jiného doktora ve svém okolí, který to dělá. Jen na ten jeden zákrok... Akorát že si pak člověk musí asi vyslechnout mudru, proč neposlechl a udělal to jinak, že...? 😒

lekno
5. feb 2009

Našej male prišla prepichnúť sestrička ušká, keď mala asi dva týždne. A dokonca to robia aj v pôrodnici.
Ale je to fakt individuálne. Všade to robia inokedy.
Mama jej kúpila v lekárni nechtíkovú tinktúru a vôbec jej ušká nehnisali a aj sa rýchlo zahojili 😉
Sestrička mi len povedala, aby som jej ich nepotierala alpou, lebo by hrozne vrešťala.
Podľa mňa je to tiež lepšie prepichnúť, kým je bábätko úplne malé. Vtedy ešte tak nevníma, čo sa s ním deje.
Keď je väčšie, tak sa viac bojí, má viac sily, takže sa aj horšie drží a nechytá si tie ušká tak. Ale každé bábo je iné 😉

alon111
5. feb 2009

my sme prvej dali ako desat mesacnej a nikdy viac vrieskala este tyzden po prepichnuti,pri druhej som to neriskovala a dala som jej prepichnut uska ked mala dva tyzdne a ani neplakala cistili sme jej uska detskym liehom 60%

dagina
5. feb 2009

Tyjo holky nestrašte...., a tak tedy v tom půl roce už je "pozdě" (skrz to vřískání a chytání se za ouška)???? Hm, tak to se zkusím poohlédnout po jiném dr. 😒 .

patricia1971
5. feb 2009

dagina-všetko je len na tebe.Moja malá má zajtra 8 ms.,presne 3týždne prepichnuté ušká a vôbec si ich nechytá, a plakala len po nastrelení, tá pištol totižto tak hlasno cvakne a toho sa bábatko asi zľakne. To bol jediný plač čo sme my zažili, ináč ju to vôbec nebolelo a bola super. Ale aj tak je najlepšie, keď prepichujú ušká ešte pôrodnici,tak by to malo byť. V Bratislave to nerobia,teda v Ružinove určite nie. Mojej kamarátke malej so Starej Lubovne ušká prepichli už v pôrodnice,keď odchádzali domov a myslím,že tak by to malo byť všade. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂