Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

surynka44
12. aug 2009

Ahojky berenika39 😉
Nevím, jaké frčí, ale my jsme koupili z bílého zlata, žluté mě moc nebere. Máme tvar kytiček s modrýma kamínkama. Jsou moc pěkné. Dnes je toho a výběr hrozně moc. Tak ať pěkně vyberete, ať je neteřinka kočka 😅

berenika39
12. aug 2009

ahoj 😀 , budu muset mrknout předem na netu....do zlatnictví jsem zašla naposledy asi před 15 let nechat předělat snubák na přívěšek 😝 😝 , ale líbí se mi taky bílé zlato, kamínky nevím, možná bílé....oni jsou sportovní rodinka, tak spíš nějaké jednoduché.

janocka77
12. aug 2009

moja mala ma 4 mes. a chcela som jej dat prepichnut uska teraz na Slovensku (zijeme v zahranici a tam sa to nerobi ako u nas). Na moje obrovske prekvapenie nikdo jej to nechce urobit - odmietli ma dve pediatricky, ze uz je velka na prepichnutie, ze sa to boja urobit a takisto aj v porodnici - dokonca som sa to snazila vybavit po znamosti tu v NR. Neviete ci nejaky lekar nastreluje v NR nausnice alebo prepichuje starsim babatkam?? Tesila som sa, ze prideme naspat s krasnymi ozdobenymi uskami no asi nic z toho nebude... ☹

izina
12. aug 2009

Naše malá má naušničky od 3 měsíců. Byli jsme v soukromé ambulanci na chirurgii. Skorošvára jí koupil zlaté, ale krásně jemné s kytičkou s 5ti bílými kamínky. Jsou sladké. S maminou jsme náhodou narazily na náhrdelník se stejnýma kytičkama, jen trošku menšíma. Dostala jsem ho za malou, ale ta ho dostane k 15tým narozeninám, možná dřív. Ještě bych chtěla sehnat prstýnek, ať má holka komplet 🙂.

vedvies
12. aug 2009

janocka urcite jej nedavaj teraz prepichnut uska. Pre take babatko je to obrovska bolest a babatko sa zmeni, ver mi. Ked sa narodila Ninka tak som nemala kupene nausnicky takze som ich v porodnici nemala. Ked mala asi 3 mesiace tak ich dostala ku krstu. Nasa pediatricka nam ich odmietla prepichnut-odporucila nas na usne. Tam mi dali termin skoro o 2 mesiace, lebo mali plno. Tak som si po znamosti vybavila inu pediatricku. Ninka bola spokojne babatko, krasne papkala a spinkala. Mala asi 3,5 mesiaca /musela by som to presne pozriet v poznamkach/ ked som jej ich dala prepichnut. Ten plac bol hrozny-nikdy nezabudnem. V kociku mi vzlykala 5 hodin zo spanku a odvtedy mi nechcela pokojne zaspavat, spat, budila sa stale a trvalo to do 18tich mesiacov! Postupne sa to upravilo. Dnes som presvedcena, ze to sposobila bolest aku podstupila. Druhe babenko ak bude dievcatko, tak mu uska prepichnem urcite v porodnici alebo vobec - az ked bude chciet samo tak nastrelit. Ale mozno, ze tvoja malinka to zvladne lepsie, ja som iba chcela napisat moju skusenost. drzim paste. 😉

izina
12. aug 2009

Já nevim, Kájulka sice plakala, ale jen po zbytek dne píchnutí. Je to 14 dnů, malá je zcela v poho i při protahování naušniček dirkou, aby nezarostly

oliivie
17. aug 2009

Ahoj holky,
my jsme dali nastřelit náušničky na ušním ve čtyřech měsících. Cestou z ordinace už jen potahovala a do deseti minut už mi v autě spinkala. Týden se to nesmělo namáčet, jinak jsme s tím neměli nic dělat a je to naprosto v pořádku, zahojené. Každé miminko je jiné, jinak snáší píchání, hojení...chtěla jsem jen napsat nějakou pozitivní zkušenost. Všem píchnutým a nastřeleným ouškám přeju rychlé hojení bez slziček. 🙂

saska.t
17. aug 2009

janocka najdi si najblizsi ustav lek kozmetiky a tam ti vsade nastrelia ale nam odporucili az od 6 mes. bola som presne v tvojej situacii, zijem v zahranici ale inak som z BA a tam problem nebol 😉

matilko
17. aug 2009

Ahojte, prosím vás nemáte skúsenosť s černaním časti naušničky, ktorá je v dierke? Nám začali hodne černať, myslím, že to bude nekvalitným zlatom. Máte s tým skúsenosť? Díky

jananinka
18. aug 2009

matilko, toto som nasla na nete: "zlaté náušničky úplně normálně dětem černají. Černání je POUZE v místě, které je v uchu. Problém je pokud náušnice černá celá. To pak opravdu nemusí být zlatá. Černé místo je dobré občas nechat vyleštit, ale ne moc často. Časté vyndávání a nandávání náušnice je holčičkám nepříjemné a můžete dírku narušit - ta pak i hnisá. Doporučuji tak 1x za rok.
Také záleží na ryzosti zlata. Čím menší ryzost tím menší obsah ryzího zlata a více příměsí. 585/1000 (14ct) nebo 750/1000 (18ct) méně NE !!!
Rozhoduje i reakce na příměsi. Někomu vadí měď - pak rozhodně ne červené a růžové zlato. Někomu vadí stříbro - raději ne zelené (normální světle žluté) a komu vadí nikl nebo paládium nenosit v uchu bílé zlato. No a naopak, když extrémně černá normální zlato zkuste bílé atd"

gabik76
21. aug 2009

ahojky,my byli také včera nechat malé nastřelit náušničky a dr říkala,že jí to mám mazat 3x denně framykoinem,ale zdá se mi to moc...přece jen je to anitib.Jinak dírečky jsouv pohodě,nečervenají...

gabikat1
21. aug 2009

Prosím Vás vedel by mi niekto presne povedať ako treba ošetrovať ušká po nastrelení a koľkokrát denne. Mne povedali že iba si dať lieh na vatovú tyčinku a potrieť to dookola, po týždni môžem naúšničku točiť. Ale neviem či sa takto ten lieh dostane tam kam má.

vieraj
21. aug 2009

gabikat1, my sme varili kamilky a na vatu a tak sme jej to potierali. skoro vsetky oblecenia mam zlte okolo krku, ale hlavne ze sa jej to zahojilo. a niekedy sme dali na vatovy tampon lieh a potreli. kurirovali sme uska asi 3 tyzdne...tak vela stastia a zdravicka

vieraj
21. aug 2009

gabikat1 nie kamilky ale repik... 🙂 😎

vieraj
21. aug 2009

ja mam problem, ze nasej Nikolke cerneju zlate nausnicky z vnutornej strany - / od hlavicky/ a boli kupovane v zlatokove a stali skoro ako male auto...pediatricka mi povedala, ze to reakcia na zlato nie je, ze su asi nekvalitne...mam ich reklamovat? 😠

ivamera
22. aug 2009

Staršej dcérke sme dali prepichnúť ušká ešte v pôrodnici. Lutujem, po pár týždňoch sme si všimli, že dierky nie sú prepichnuté narovnako, nakoniec som jej ich vybrala, a tak funguje bez náušníc už 5 rokov. Čakám, kedy sa rozhodne pre náušničky sama, a tentokrát to necháme prestreliť a miesto vopred označíme. Naštastie na kráse jej to neubralo 🙂. Keď som to rozoberala s našim pediatrom, hovoril, že on neodporúča prepichovať ušká aspoň do 3-4 mesiacov, lebo z maternice sú dosť pokrčené, a potom to nemusí byť prepichnuté pekne.

Vieraj, možno by som skúsila nechať preveriť pravosť zlata u nejakého iného zlatníka. Ale je dosť možné, že je to len reakcia organizmu. So žltým zlatom sa voľakedy mávala tiež tento problém, najmä v zime. S bielym je to ok.

briketa
22. aug 2009

Dievcata, ja som si usi nechavala prepichnut z vlastnej vole uz ako patnastrocna. Uz to bolo aj dobre vidiet kam to nastreluju, obidve su uplne narovnako a s dierkami som nemala absolutne problem. Lieh som nepouzivala vobec, ale heparoidovu mast. O tyzden uplne zahojene.
Ak budem mat dceru, tiez to necham na jej rozhodnuti. Tu u nas nikto nedava prepichnut usi babatkam.

mirjanka
22. aug 2009

nám taky černají naušničky v místě kontaktu s oušky, jednou za čas jí je sundám vyčistím zubní pastou opláchnu, nechám namočené v lihu a pak zase nasadím, vypadají zase na nějaký čas dobře

zuzana030
23. aug 2009

nám černá len jedna náušnička, už sme dali druhé, lebo prvé čo dostala od svokry jej začernali za týždeň, zdali sa mi málo zlaté, tak sme jej dali druhé, u ktorých viem, že koľko karátové sú, a po 2 mesiacoch začala malinko jedna černať, tak nevieme čo s tým, zase už tretie z bieleho zlata by som skúšať nechcela veľmi, čo stým? máte skúsenosti?

simona1906
23. aug 2009

ahojte, neviete kde presne nastreluju nausnicky v nemocnici na Rastislavovej v KE a od akeho veku...

dioliana1
23. aug 2009

zuzana ja som jeden čas nemohla nosiť zlato, tak mi mamka kupila strieborné náušnice a bol pokoj

vieraj
25. aug 2009

Ahojte, bola som sa spýtat v zlatokove, kde sme nausnice kupili a povedali mi,ze babatka vylucuju nieco /nevedela ako sa to vola/, a preto cernaju v miestach, kde sa dotykaju...ze ked bude vacsia mam ich priniest oni ich vycistia a uz to nebude robit...

gabik76
25. aug 2009

Ahojky,já se přidávám ke spokojeným maminkám s nastřelením náušnic,pláč sice byl,ale v autě už v pohodě a reakce naprosto žádná 🙂

zuzana030
26. aug 2009

dio...a kolko si vtedy mala rokov?

mata1976
27. aug 2009

Ahojte, je tu nejaka kosicanka, co davala nastrelit nausnicky ??? V ktorom centre to bolo? Poradte prosim 😔

vinka
27. aug 2009

Mata a pediatrička ti neprepichne? 😕 Ja som malej dala pri dr.prepichnúť a stálo ma to len 3 eura. 😉

grammatika
27. aug 2009

Ahojte,
dcerke sme nechali uska prepichnut priamo v nemocnici po porode, kde nam to ponukli. Urobila to detska zdravotna sestra a mala ani len nevedela, ze sa nieco deje. Bola akurat napapana. Na moju otazku, ci ju to nebude boliet, povedala sestricka, ze ak sa to urobi spravne a v spravny cas (ked babo nie je nervozne z hladu ci smadu), neboli ho to, pretoze su uska jemne ako pergamen. Cim dlhsie sa s prepichnutim usiek caka, tym je bolest vacsia. Takze tak. Teraz jej uska cistim tri razy denne liehom a framykoinom a problem nema ziadny, len si po nich obcas smatra ruckami, museli sme jej preto dat rukavicky.

wsmoulinkaa
27. aug 2009

jaktože už máte naušničky?? mě řekly po tetanovce a ta je na 3měs 😲 😉

evabelk
27. aug 2009

Taky sme řešily doma píchání oušek...mamka říkala, že dřív se to dělávalo i v porodnici, ale že se to dělává ještě teď, mě teda nenapadlo. Ale já vím, že jiný kraj, jiný mrav 🙂 Ségra je z Olomouce, a tam se píchají ouška až po 1.očkování, což je po 3.měsíci, já bydlím 20km od Olomouce a tady vám to nikdo nepíchne dřív jak v 6 měsících. Jo a lepší prý je nastřelování jak píchání, lépe se to hojí. Ale všude to nedělají...Opět to záleží na místě, kde člověk bydlí. My máme 5 měsíců, tak čekáme na ten 6. aby sme už konečně taky vypadaly jako holčičky 😉

vinka
27. aug 2009

Aj mojej prepichly ked mala 2 týždne.No a tiež to robia aj v nemocnici.Len ja som tam nemala ešte náušnice. 😉 Ale už to má aj zahojené.A čím skôr sa prepichuje tým menej to bolí lebo u novorodencov je prah bolesti velmi nízky to preto.A čím staršie tým viac to bolí. 😉 A ked sa prestreluje tak to sa musí tiež hojiť a trvá to asi tak isto.Synovi som dala prestreliť a bol starší a bolo to horšie lebo nechcel ma pustiť k uchu aby som mu náušnicu preťahovala.Tak si to nakoniec robil sám.