Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

zuzana24
4. apr 2008

ahojte ja som malej dala prepichnut uska ked mala 3 mesiace urobila mi to pediatricka a prepichla jej to tak ze ich ma rovno takze som spokojna dala nam tiez take kvapky ktore sme kvapkali do dierok 5 dni a krasne sa nam to zahojilo a nemame problem,myslim ze zalezi aj od toho aku prax ma pediatricka.

cazadora
4. apr 2008

holky co se stří na nastřelení týká tak moje mudra zase nastřeluje až když mimi sedí takže spíš jde o to co vyhovuje těm doktorkám a salonistum 😉

manka76
4. apr 2008

my sme davali nausnicky az po ockovani protitetanovkou v 4 mesiacoch.ako dlho sa hoja prepichnute uska?

vladkaz1
4. apr 2008

Ahojte tak nam prep. uska po 1 mesiaci ,zle sa nam to hojilo aj 3 tyzne a mali sme to zapalnene ,uz by som dala nastrelit nie prepichnúť .

janab78
4. apr 2008

My jsme je měly zahojené hned. První dva dny měla trošičku červenější u dírek, a a pak nic. Rozhodně ji to nebolelo, ty dny vůbec nebrečela.Čekala jsem to hrozný a bylo to nakonec v pohodě. 🙂

dvojka
4. apr 2008

u nás to trvalo cca 6 měsíců než se dirky zahojily 🙂

manka76
4. apr 2008

a cim ste uska osetrovali aby sa skor zahojili? 😒

krista
4. apr 2008

Tak my budeme nechávat píchat v 6ti týdnech, naše Dr. to tak dělá, tak snad to bude OK 🙂

dvojka
4. apr 2008

Manka - naše doktorka mi říkala,at jí to otírám každý večer lihem...Tak jsem taky dělala ale žádný zazrak se nekonal....dirky měla pořád zapálený,jsem jí chtěla naušničky sundat a dirky nechat zarůst,ale doktorka mi řekla,že pokud uši nehnisaj,tak si tělo zvykne....

Jo a naušničky jsem jí nechala nastřelit v půlroce a hodně toho lituju,prootože malá ječela snad ještě 15 minut poté... 😒

vladkaz1
4. apr 2008

Mi sme to natierali framikoinom a potom sa to zacalo super hojit.

dvojka
4. apr 2008

Vladkaz - no vidíš a mě ho předepsat nechtěla,třeba by vyřešil veškěrý problémy

zucha
4. apr 2008

ja som nastrelovala a doktorka mi hned povedala, ze to mam 2x denne natierat framykoinovou mastickou a uz budu od tej doby 4 tyzdne a musim si zaklopat, ze absolutne nic nemala. Ani len zacervenane

pebi
4. apr 2008

Anetka je má taky nastřelené a neošetřovali jsme to vůbec nijak, doktorka říkala, že to máme nechat úplně v klidu, ani s nimi netočit a za 5týdnů vyměnit, za jaké chceme 😉
nebyl s tím žádný problém, nebolelo, nehnisalo, nekrvácelo...

zusma
6. apr 2008

My máme nastřelené a dneska jsem je (po 3 týdnech)vyměnila za zlaté. Nastřelení bylo rychlé,bez krve, nehnisalo to apod. Malá sice hoodně brečela, ale jen proto,že ten doktor se k ní strašně přibližoval,když si dělal tečky kam to nastřelit. A jí se prostě cizí tvář nelíbila. začala ječet aniž by se ji kdokoliv dotkl.

Mají někteé vaše holky v uších jiné naušnice než ty visací? Nici má ty klasické vysací ale mně se mnohem víc líbí takové ty jiné vzadu na zaklapnutí - stejný princip jako nastřelovací. Prostě takové ty pecky. Ráda bych nějaké takové v budoucnu pořídila. Pecičky s kamínkem. Ale nikde jsem je neviděla 😒 Pokud by byly dětské,tak by ji to vzadu určitě netlačilo. Ty nastřelené ji taky netlačily, ani nevěděla, že je má 🙂

daluri
7. apr 2008

Ahoj holky, máme druhou holčičku, tak jsem nahlídla na toto téma. První dcerce jsme nechali propichovat a má každou dírku jinou. Teď jsem chtěla, že necháme nastřelit a pak dáme náušničky. Četla jsem, že to tak je pro mimi lepší a má se to nechat po tom základním očkování..V květnu jdu se synem do ušního tak se tam poptám, na nástěnce to mají napsané, že to dělají..
Ale úplně jste mě některé překvapily, že jste už nechali v porodnici propíchnout nebo v 1 měs. Vždyť ty miminka mají tak malé ouška, že ty náušničky je musí tahat dolů 🙂

kacka.va
7. apr 2008

zusma: mně každý říká, že pecky by mít malé mimčo vůbec nemělo, že by ho to tam mohlo tlačit. Někomu vadí pecky i v dospělosti a což teprve mimču.

jandalinka
7. apr 2008

zusma:tak my jdeme na nastřelení po základním očkování a máme koupené "pecky"naušničky a já si říkala,že skoro každý tu píše,že je lepší visací,tak nevím.Ale když si říkám,že bude muset mít tak měsíc mít ty nastřelovací a nebude jí to vadit,tak proč ne! 😕

bihan
7. apr 2008

Zusma, malá má náušničky so zatváraním vzadu a vôbec nevadia 😉 Tie nastrelovacie sú oveľa väčšie, navyše s ostrým koncom, tak nechápem, prečo z toho všetci robia takú vedu.

jandalinka
7. apr 2008

bihan:také nechápu 😨

kacka.va
7. apr 2008

možná proto, že u těch peciček mají ouška větší sklony k hnisání 😉.

snoopy
7. apr 2008

pripájam sa do témy...Natálka má 2mesiace a v stredu ideme prepichovať ušká, už sa teraz toho desím...a možno mám zbytočný strach...no uvidíme...poviem Vám potom...tak DRŽTE PALCE 😖

bihan
8. apr 2008

Kačka, tak čo, zavadzajú alebo ľahšie hnisajú? 😉 U nás nebolo ani jedno ani druhé, tak si myslím, že je fajnt to odkúšať - možno je zatváranie vzadu menej vhodné pri prepichovaných uškách, ale krútiť a dajú tak isto ako visiace (ktoré sa mne osobne ani trošku nepáčia 😅)

kacka.va
9. apr 2008

bihan: můžou jak vadit, tak po tom hnisat. Znám i plno dospělých ženských, které nemůžou mít pecky, protože jim hnisají uši. 🙂

jandalinka
9. apr 2008

kacka.va.:myslím,že jak u visacích tak pecek můžou ouška hnisat stejně.I když si myslíš,že většinou u pecek je hnisavost větší,tak to je si myslím hodně individuální a každý musí odzkoušet, co bude mimi sedět víc 🙄

bihan
9. apr 2008

Nechcem vyzerať ako rýpalka, ale niektoré dospelé ženy neznesú zlato alebo striebro, niektorým hnisajú uši pri krúžkoch atď... Nemyslím si, že náušničky so zapínaním vzadu sú najlepšie alebo čokoľvek iné, len si myslím, že je to strašne individuálne a nechápem, prečo sa vždy "pre istotu" neodporúčajú 😉 My ich máme a v pohode ich môžem odporúčať 😀

zucha
9. apr 2008

ja si tiez myslim, ze pripadne caste hnisanie je sposobene znasanlivostou urciteho druhu kovu. Moja neter napriklad vobec nemoze nosit zlate nausnice, len strieborne. My mame tiez nie vysiace, lebo stale mame tie nastrelene a ani chyru, ani slychu po hnisani, ci cervenani

kacka.va
9. apr 2008

jandalinko: to je jasný, že si to každý musí odzkoušet, není nutný za každou cenu dávat visací, když pak mimčo třeba snáší jiné v pohodě.

sylvar
9. apr 2008

Naše sofi má nastřelené-chirurgická ocel,a v pohodě, dala jsem jí iz bílého zlata-kroužky,netahala si za ně,jen se nám jeden rozepínal,tak jsem jí je pro jistotu vyndala a dala zpět ty od nastřelení.Párkrát nám ta jedna vypadla(kroužek,tak abysme neztratily,ale jsem líná je donést na opravu 😀 )až budou opravené,dám jí je zase,ale ty nastřelené jsou moc pěkné, tvar srdíčka a uvnitř modrý kamínek

froschka
10. apr 2008

ahojte

myslite ze nastrelene nausnicky(tie z chirurgickej ocele) mozu mat deti aj 2 mesiace? ide o to ze moje zabky dostanu od krsneho z bieleho zlata ku krstinam a tie budu 31.5, zijem v rakusku a teraz som na Slovensku s detmi a napadlo ma ze im dam tu prestrelit uska lebo v rakusku na to pozeraju trocha s podvihnutym obocim

a kolko asi stoja take z chirurg.ocele a plati sa aj za prestrel ci to je uz v cene ak si u nich kupim aj nausnicky?

kili
10. apr 2008

fro, v Rakúsku to neradi robia? 😕