Nečakané záchvaty hnevu u malej. Stáva sa to niekomu?

bec
12. jún 2009

Ahojte, hladala som tu v temach ale nenasla som tu nic podobne. Moja 9 mesacna dcera ma zachvaty hnevu, len tak z nicoho nic. Proste chvilku je ok, a nasledne bezdovodne zacne zurit,napriklad ked sa ideme prebalovat alebo papat. Inokedy sa napapa a prebali v pohode. Najhorsie je, ze pri takomto zurivostnom zachvate absolutne odmieta jest. Nepomaha ani ked si ju nevsimame a zachovame chladnu hlavu. Stava sa to niekomu? Viete mi poradit?

mishita2401
29. jún 2013

Ahojte, pišem lebo som už zufala... moja mala mi dava v posledných dvoch týždnoch už extremne zabrat... Plače ked sa ide prebalova, ked nedostane to čo chce, ked ide jest... hlavne v čase obeda- čiže už mi týžden obed poradne nejedla...chce len mlieko- kedže ju ešte kojim... rano ma mlieko, potom sa na desiatu normalne napapa, obed odmieta, olovrant spapa, aj ku večer kašu... strašne vzdoruje, od jedu sa až vystiera... noci sú tiež hrozne..ako od malička bola hore každu chvilu... - doteraz je to podobne... ak ide spat skôr ako o pol 21 tak budi každu chvilu a uspavam odznova... v noci spusti taký plač že mam važne problem ju upokojit... aj v noci papa tak každe tri hodiny- bolo to aj častejšie ale už sa to snažim obmedzovat.... neviete mi prosim niekto poradit čo s tým??? Ďakujem.

mishita2401
30. jún 2013

Nikto nič???

wolfina
30. jún 2013

Holky u nas pomaha www.uspavac.cz uklidni se skoro vzdy

moonglow
30. jún 2013

@mishita2401 kolko ma dcerka mesiacov? netrapi ju nieco? zubky, ockovanie, nejaka zmena v zivote, hm?

aha, uz vidim, ze ma 9 mesiacov .. vsak to je este malicka ... v tomto veku je prikrm stale len na prikrmenie, vobec si nic nerob z toho, ze nezje viac krat denne vsetko, co jej ponuknes ... nenut ju, je to len obdobie, ktore prejde a potom budes zase riesit nieco ine 🙂 ... mozu to byt zubky, to je casty problem... a co sa prebalovania tyka, ja mam rocneho syna a posledne 2 mesiace ho prebalujem po stojacky ... ani za svet si nelahne a ak, tak nevydrzi v lahu ani par sekund 🙂

vo veku 9 mesiacov som dojcila rano, pred doobednajsim a poobednajsim spankom a vecer ... no a v noci na poziadanie, niekedy 2 krat, inoledy aj 5 krat ... a vlastne, tak isto isto je to aj teraz, ked ma 12 mesiacov

luciferinka
30. jún 2013

moji dcerce je 15 měsícu a máme to samé,pořád se vzteká,chce se nosit,nechce jíst,odstrkává mi lžičku s jídlem...myslím si že to bude zoubkama.

aurorag
30. jún 2013

Moja dcera ma 21 mesiacov, a tiez nas tymto obstastnuje skoro kazdz den. Niekedy ma pricinu - nedostane jest to, co chce, alebo podobne.... a niekedy z nicoho nic. Neviem, ci to mam ignorovat, lebo niekedy to pomoze, ked si ju nevsimam. Ked ju beriem na ruky, vacsinou sa to zhorsi. jedine, co pomaha, rychlo ju zaujat inym, kym sa prilis "nerozsupne"!

miku1
30. jún 2013

@mishita2401 Čo sa týka stravy, tak ju nenúť. Ak nechce obed, nič sa nedeje. Keď chce mlieko, tak jej ho daj. Zrejme sa z toho dostatočne nasýti a to jej stačí. Moja bola taká istá. Bolo obdobie plačov, obdobie kľudu a tak podobne. Treba to len vydržať. Čo sa týka spánku, aj to sa časom upraví. Moja staršia sa budila pomaly non-stop, stále chcela byť len na prsníku. Ak bola, spala, ak nie, už buntošila. Normálne začala spávať až keď som ju odstavila od kojenia v 17 mesiacoch. Trvalo to 2 týždne kým si zvykla a odvtedy pekne spinká. Sem tam sa zobudila tak 1x za noc, a potom spinkala ďalej. Teraz mi prespí celú noc úplne v pohode. Takže treba len vydržať, časom sa to zlepší. Pevné nervy prajem 🙂

mishita2401
1. júl 2013

@moonglow
@luciferinka
@aurorag
@miku1 Ďakujem baby , aspon ste ma povzbudili a viem že je to ,,normalne" 😅 musim teda jedine vydržat... 😉

mishita2401
1. júl 2013

@miku1
@aurorag
@luciferinka
@moonglow ešte som sa chcela spýtat, moja mala ked nechce naporiadok tie prikrmy papat tak malo pribera- ako je krasna ,,mišelinka" 😀 len bruško nema take ,,napapane" 😅 , či to teda aj vam nerobi taký problém s tým priberanim??? lebo mojej mlieko nestači na to aby pribrala... - už niekolko mesiacov....

zuzkag2
1. júl 2013

@mishita2401 ahoj, aj u nas je to podobne, maly ma skoro 9 mesiacov, a tiez mava taketo stavy, on teda papa UM, ale iba v noci pri nom nerobi sceny...inak sa normalne nenaje, ani keby som ho neviem ako prosila a neviem co vymyslela...ani on teraz nepribera, ale na stastie ho nie je malo, tak sa nebojim, ale od poslednej poradne, ktora bola pred mesiacom a pol pribral 200g...je mozne, ze su to zubky, teda u nas....vcera som mu nasla prvy, ale toto trva uz velmi dlho, tazke jedina pricina to nebude...poradit ti neviem, jedine to musime vydrzat...

mishita2401
1. júl 2013

@zuzkag2 moja mala už ma dva zuby, už dva mesiace sa jej tlačia dalšie- a nie a nie vyjst... je pajedna za tri deti.... len moja mala neviem či ma aspon 8kg.... pôrodna vaha bola 2910gramov. ja som šihla, ani chlap neni velky...- skoro ako ja... nema byt po kom bacula...a je krasne zaoblena, lica ma riadne,...silu ma za dvoch 😀 len ta vaha... aby zas na mna doktorka nekukala jak na puka... 😢

zuzkag2
1. júl 2013

@mishita2401 no tak ti poviem, ze tie jedy ma zo zubov...ja som si to teraz prirovnala tento mesiac k bolestiam pri ms...ked ma boli bruch..vkuse vkuse, tak chytam jedy...nervozitu, vsetko ma vytoci...tak asi ked tie deticky nieco vkuse vkuse bolka, tak chytaju uz nervy...inak je to strasne tazke,lebo nic nepomaha, vsak..ani hracka, ani dohovaranie, ani cicikanie...len jedy jedy a zrazu je klud...
no moj maly ma 2620g ked sa narodil, a do mesiaca mal 4000, na zaciatku papal ako zrut...az tak v 2 mesiacoch prestal pit viac ako bolo normalne...teraz ma 9600g...mam co nosit ...a aj ja som stihla aj mm, nema byt po kom bucko...teda bucko nie je, len je taky ... echt chlap 🙂
no dr. moze na teba kukat ako na puka, podstatne je, ze vahu zdvojnasobila, teraz uz tie deti aj tak nebudu priberat ako v prvych mesiacoch. hlavne ju nenut papat, aby nezacala mat averziu na jedlo...skus to papanie nejak vykompenzovat aspon ovocickom, ak ma rada...mne maly teraz slape na nektarinkach, tak sa nebojim.

mishita2401
1. júl 2013

@zuzkag2 no šak to... snad to nejako prejde , zubky vyjdu a žu bude dobre 😉

bonavoxa
1. júl 2013

U nás je to to samé. Myslela jsem, že ji trápí bříško, občas se kroutí a prdí u jídla, ale ona je vzteklá..nesnáší jídlo. Musíme ji bavit...zpívat, hrát, blbnout..jinak nevypije ani 120 ml..přibírá tak hraničně. Příkrmy taky žádná sláva...prská, plive, kroutí se, ječí...sama nemám šanci ji nakrmit. Taky nesnáší oblíkání a někdy špatně usíná, prohýbá se do luku, točí se, šudlí oči, rve ruce do pusky, škube deku, hračky... Ale když ji bavíme nebo si hraje, tak hvezda z Hollywoodu, jen výská radostí, je samý usmev. Je to náročné, občas me z toho jde drbnout...špatne spím, musím brát prášky a nalívat se čajema na usnutí. Je taková od začátku. Šestinedělí byla uplná apokalypsa, ani jíst, ani spát..jen u všeho ječela. Fakt už čekám, kdy se to konečě trochu zlomí a bude klid..aspoň týden...

miku1
1. júl 2013

@mishita2401 A aké príkrmy jej dávaš? Kupuješ to alebo varíš doma?

mishita2401
1. júl 2013

@miku1 varim doma, zeleninove prikrmy s mäskom a tak... nič alergenne... a poobede ovocie, banany, a tak... večer kašu.

miku1
1. júl 2013

@mishita2401 Mixuješ jej to? Ja som svojej musela mixovať do roka aj čosi, lebo inak papať ani nechcela. Nevedela dobre jedlo pokusať. Alebo jej teda to mliečko stačí. No podľa toho čo si písala, mi nepríde, že by mala problém s váhou. Moja má teraz 2 roky aj 2 mesiace a má 13 kg, a pritom je taká "fajná", akurátna 🙂 Takže na 9 mesačné dieťa mi 8 kg príde celkom fajn. Aj sama píšeš, že je taká malá "mišelinka", tak prečo sa jej váhou trápiš? Alebo má problém lekárka, že jej nejak nepasuje do tabuliek ? 🙂

moonglow
1. júl 2013

@mishita2401 vsak 8kg je pekna vaha, nie? tebe sa zda, ze nepribera, ci pediatrovi?
pises, ze zje desiatu, olovrant a kasu, to je podla mna dost na 9 mesacne dieta...
ja som mala problem so starsim synom, ten do roka odmietal uplne vsetky prikrmy, bol vylucne dojceny, pekne priberal, nebyval chory a napriek tomu ma zly krvny obraz ... chybalo mu hlavne zelezo... takze to nie je len o hmotnosti ... u vas je dolezite, ze cez den jej pravidelne ponukas prikrm a dcerka zje, kolko potrebuje... podla mna sa zbytocne trapis

mishita2401
2. júl 2013

@miku1 no lekarka ma skôr menši problem- sice sama povedala aka krasna ale na druhej strane sa k vahe vyjadruje tak...že dajte jej viac papat čo jej chuti aby pribrala...tak potom...ked ona viac nezje... hej mixujem..ale len niečo ..lebo napr niečo si sama odkusne- niečo nie.. 😀 je to výmyselnik 😵
@moonglow dakujem, musim to ,,hodit" za hlavu a tešit sa tomu ako to je... 😉

moonglow
2. júl 2013

@mishita2401 vsetky deti vymyslaju a prechadzaju roznymi obdobiami... moj starsi mal obdobie, ked z jedla vyberal len varenu mrkvu ... alebo bol mesiac len na bielych jogurtoch ... postupne sa rozjedol, aj ked mu bohuzial nejake potravinove bloky zostali

barbade
9. júl 2013

Baby prosim vas co si o tom myslite - mam 6 mesacneho syna, ktory rozhodne ma byt po kom temperamentny, ale trochu ma uz desi s tym aky je coraz viac a viac zurivy 😕 Je to celkovo trochu narocnejsie dietko nez ostatne deticky co poznam, ale snazim sa naozaj maximalne mu vychadzat v ustrety, je plne dojceny, viacmenej fungujeme na vztahovej vychove, ale malicky borec je casto uplne zurovost sama. V poslednych dnoch to graduje tak, ze podvecer musim este vybehnut s nim von aby sme vobec prezili kym bude cas spat. Inak fakt sa mu venujem nonstop, musime ho stale zabavat, rozstastnovat a saskovat s nim, aby bol trochu lepsie naladeny... Najviac ma desi ako je samovytacaci a ako strasne zuri na vsetky hracky. Chyti nejaku hracku, trepe nou, bucha si s nou o hlavu a potom na nu krici coraz viac a vyzera ako keby sa ju snazil znicit, zabit, rozcupovat a takto to graduje a graduje do nepricetna ☹ Robi to x krat denne, so vsetkymi hrackami, s oblecenim, so vsetkym. V noci tiez zle psi, strasne sa meta a kruti, inak si aj vsetko zurivo pcha do pusinky a slinta, cize ked to zacalo, myslela som si, ze to budu zubky, ale trva to uz minimalne mesiac a zhorsuje sa to. Existuje nejaka rada???? Je to vobec normalne?