Nečakané záchvaty hnevu u malej. Stáva sa to niekomu?

bec
12. jún 2009

Ahojte, hladala som tu v temach ale nenasla som tu nic podobne. Moja 9 mesacna dcera ma zachvaty hnevu, len tak z nicoho nic. Proste chvilku je ok, a nasledne bezdovodne zacne zurit,napriklad ked sa ideme prebalovat alebo papat. Inokedy sa napapa a prebali v pohode. Najhorsie je, ze pri takomto zurivostnom zachvate absolutne odmieta jest. Nepomaha ani ked si ju nevsimame a zachovame chladnu hlavu. Stava sa to niekomu? Viete mi poradit?

teeuwe
12. jún 2009

Ahoj, ja mám dvojmesačnú dcéru a zavše s ňou takto nejak "sekne"🙂 Skús ju nejak zaujať, nedávať jej hneď jesť, ale zober ju na ruky a poprechádzaj sa s ňou, každopádne odpútaj pozornosť. Je pravdepodobné, že ju niečo vyrušilo, alebo sa len vyľaká.

zuzpolka
12. jún 2009

aho bec,
moja mala začina byť taky nervačik, ked sa jej niečo nepači tak si sadne na zem a začne sa biť po hlave 😕 ☹
neviem čo s tym,,,,musime dufať že je to len take zle obdobie a prejde ich to 😵

bec
autor
12. jún 2009

teeuwe -zaujat sa ju neda. Ked sa zacne hnevat, tak nepomoze ani nosenie, ani hracky ani vstup dalsej osoby☹ A nechapem kde sa v nej ta zurivost berie☹

teeuwe
12. jún 2009

hmm..prvá dcéra, keď mala cca jeden rok, tak tiež mala podobné stavy. Je to len z nudy, je nespokojná, preto ju treba zaujať nejakou inou činnosťou. Niekedy len stačí krátka pesnička, alebo tanček...či zobrať na ruky a pomojkať,to väčšinou zaberie, lebo dieťa potrebuje cítiť lásku.

janzi
12. jún 2009

bec u nas sa to zacalo tiez pred par dnami. Od narodenia dobrucke ukazkove babo a teraz....neviem co to s nou je, zacne nervacit, dokonca rukat od zlosti, neviem ci to mam pripisovat zubkom alebo je to iba z nudy. Zacne sa jedovat z nicoho nic a nic na nu neplati a nepomaha... My mame teraz celkovo velke obdobie zmien, zacala spavat iba raz za den, rano vstava medzi 6-7 a to spavala az do 8mej Dufam ze ju to coskoro prejde a nezostane taka upistana a jedovita.....snad to budu iba tie zubky...

denduska
12. jún 2009

bec, aj moja je taka, dokonca ma dnes uhryzla do kolena, mrska 😠 podla mna je to take obdobie, ze deti davaju emociam volny priechod...ja to riesim tak ze ju schmatnem na ruky, a vyjdem do zahrady kde je nas pes - ten vzdy zaberie...chvilku pri nom pobudneme, potahame za usi, pohladkame...a potom nervaci ked sa vratime dnu ale uz nie tak, uz si vezme aj hracku.

bec
autor
12. jún 2009

janzi - no u mna zacala spavat celu noc, ale cez den spava 3 krat este - teda ochotna je spavat len kociku, inak nechapem ale spat nechce. Ale vecer a cez noc je to ukazkove babo. Vecer zaspi bez akehokolvek reptania a sama od seba. Ja to hnevanie vydrzim, len ked nechce papat je to problem☹

bec
autor
12. jún 2009

denduska - u nas zatial nezabera nic. Fakt som z toho strasne rozladena

denduska
12. jún 2009

co sa tyka papania, nezabera nic. Obcas - dost casto - mi vyrazi lyzicku z ruky a koniec. Tak ju necham sa hrat a skusam neskor...niekedy nechce vobec...tak musime kojit 😒

bec
autor
12. jún 2009

denduska - no ja uz nekojim, tak v tom je to horsie☹

gingerlady
12. jún 2009

Ahoj holky, tak my meli tyhle priserny zachvaty vzteku asi do 3 mesicu. Ale to dokazal rvat treba hodinu v kuse, az nemohl dychat....a nepomohlo nic. Byla jsem uplne vyrizena. Ted uz je to daaaaaleko lepsi, ma tyhle svy zachvaty tak jednou, dvakrat do tydne. Ale kdyz ho ma, nepomuze nic, ani jidlo. To proste jen rve a i kdyz mu dam flasku, nechce a rve (nkojime od 3 tydnu). Takze u nas jsme to proste museli vydrzet ☹

mamutka
12. jún 2009

zachvat pri prebalovani v poslednych dnoch, strasny, u nadherne kludneho chlapceka co nevedel co je plac doteraz, mater na prasky, ale este zijem, pouzivam latkovky, viete si predstavit tu srandu ked mi tie pekne naukladane vlozky a vrchne gatky rozmeta po izbe. cakam navstevu zo socialky, ze trapim dieta, lebo cca 8 krat denne reve o zivot, susedia ich poslu coskoro. inak je bohovsky. pripisujem to tomu, co som uz citala, v tomto veku telicko pracuje este intenzivnejsie, emocie vibruju, rozoznava dobre rodicov a cudzich, vela sa mu o tom sniva, privela vnemov na spracovanie. proste je prepracovany a rupnu mu nervy obcas 😀
dnes to bolo lepsie, uz som aj zavazovaciu plienku okolo neho obtocila, co chce skoro celu minutu kludu.... ale jasne ze ho pritom musim zabavat vyraznou hrackou trciacou z mojej huby a vydavat zvuky za ktore si tiez zasluzim aspon kratkodoby pobyt v nejakom mrezovanom zariadeni.....

ditka1
12. jún 2009

bec...preco je to horsie ked nekojis?ma to nejaky vplyv ma dieta po psychickej stranke?lebo uz aj ja prestavam kojit,tiez mavame kazdy den take place ,ale nastastie pomaha vziat ho ma ruky. 🙂

bec
autor
13. jún 2009

ditka1 - horsdie je to v tom, zre ak by som kojila, tak ditka urcite by pomohla. Ale kedze nie je, tak ju nema co ukludnit.

stvura
13. jún 2009

A neviete poradit co pomaha? U nas to je v poslednych troch dnoch, inac to bol tiez ukazkovo dobry chlapec, vecne vysmiaty, no teraz....uz som z toho na nervy, najhorsie ze i v noci, len tak zacne dupat nohami a revat. Vcera ho muz nosil 15 minut, potom pomohlo nakojenie. Dnes je uz od rana jedovaty. 😠

bec
autor
13. jún 2009

stvura - no tiez hladam radu, ale asi rada nie je ☹

zelmirka1
14. jún 2009

ja sa pridavam, moj maly zrazu zacal byt tiez dost jedovaty...v noci zacne plakat a ked ho zoberiem na ruky spusti este viac, neda sa nicim ukludnit az sa unavi co trva dost dlho. Ten plac je taky zlostny, zatina pesticky, nechapem preco...myslite ze je to normalne a ze je to len take obdobie ? Ved ma len 8,5 mesiaca a doteraz to nerobil.

zuza.m
14. jún 2009

no baby čo ich mate take staršie to su zubky.na sto percent.moj maly je tiež slniečko,stale vysmiaty.sam sa pekne pomotka a zahra.teras mu ide zubok asi tak dva dni som ho už sledovala že už je to uplne napuchnute.a od včera snim nieje reči.ako ho položim pusti škleb.len pomrnkava nič ho nezaujima.ked sa snim aj blaznim tak cez smiech zaroven aj mrnči.vonku ho to etše ako tak bavi.tamm sa aj sam zahra.položim na travnik a on si chodi.ale je taky podraždeny,jest mu nechuti spat sa mu neda,zobudi sa s plačom .pritom je vidiet že by spinkal len ho z toho spanku niečo vyrušuje(zub).tak že je vidiet že ho to asi boli.
inak kamoška sa mi stažovala že jej maly začal vrčat.zatne päste a zavrči.a to aj ked sa mu prihovoria.nejako si tie deti musia zlost vypustit von. 😅

kamilka12
14. jún 2009

tiež si myslím, že je o to zúbkoch...aspon dúfam, lebo aj my sme ten prípad a ako tu čítam ..všetky detičky sú podobne staré..Náš malý keď začne byť nervný tak všetko čomu dám do ruky a snažím sa ho zaujať silou buchne o zem...a možem mu dat aj moj mobil alebo ovládač, čo by inokedy výskal od radosti...Proste Ked´má tieto jeho stavy nepomože nič. Máme dolu 2 zúky a tlačia sa mu horné..tak dúfam,že je to preto.

millist
16. jún 2009

Zuby to v tomhle věku můžou určitě být, ale my bysme jich podle toho musely mít tak padesát 🙂
Malou teď občas chytne nerv jen tak a v neděli řádila skoro celý den, tak tohle zubům přisuzuju a v tom případě se ji taky snažím pochovat a tak. Ale naše se vzteká u přebalování naprosto příšerně a teď i když ji strčím do krmící židličky. A to teda zuby nejsou ani náhodou, prostě se madam vzteká, protože se jí to zrovna nehodí, asi by radši byla s pokakaným zadkem. U nás ale v tomhle vzteku pomůže ji dát do postýlky, zavřít za ní dveře a za ani ne pět minut je klid. Chování a já nevím co prostě nepomáhá, u nás teda ne a nechat se škrábat do obličeje se taky nenechám. Možná se to někomu zdá jako tvrdý způsob, ale když to zabere.

zuza.m
16. jún 2009

no u nas su tiež jedy takeho smeru ked sa ma prebalovat alebo ked sa papa a branim mu aby si nevytahoval z ust,to su take vresky že mi bubienky praskaju.ale skončia hned ako doprebalujem alebo dopapa.vobec ho nemusim nejako ukludnovat alebo tišit.dava najavo nespokojnost a ked sa mu vyhovie tym padom je už dobre.ked ide zubok tak je viac nervozny a citlivejšie a mrnči aj ked už nema dovod preto si myslim že je to za zuby.teda dufam 😅 .ale ked si predstavim že pojdu hadam aj do 2rokov tak mame dost dlhe obdobie jedu. 😅

gingerlady
16. jún 2009

Holky, jsem hotová 😅 Asi jsem to příspěvkem tady nějak zakřikla, protože já malého od včerejška nepoznávám. Dnes v noci dostal takový záchvat vzteku - celý rudý, skoro nemohl dýchat a nechtěl jíst, jen řval a řval. Uklidnila jsem ho až 15minutovým nošením na rameni a pak se teprve najedl. No a teď večer, když jsme šli papat, tak se zase začal vzpírat a řvát. Sice už to nebylo tak dlouhotrvající jako v noci, ale stejně.....

tomina
5. júl 2009

ahoj holky, měli jsme do 4. měsíce moc hodné miminko. Co dělá ted? Nevím co s ním! probudí se a je nervozni, protivnej. Nezabírá nic. Nechce jíst, hrát si, mazlit se. Vzteká se, vzpírá se, protáčí se do luku. Navíc přestal spát. Dřív usnul v osm a spal do pěti bez kojení. Ted bojujeme s usínáním, spí do půl jedné a zase zlobí. Je mu 5 měsíců. Přes den mě vyčerpává a večer už nemůžu. Zoubku to myslím nejsou, do pusinky si nic nestrká. Večer chce moc spát,ale nejde mu to. Má zavřené oči a vzteká se. Taky už nevím, co s tím. Budu ráda za jakoukoli radu. Tomina

momin
5. júl 2009

mame to podobne.. ja nevim jestli to neni horkem ale kdyz na maleho sahnu v noci tak neni spoceny... Sije sebou..hlavickou z prava do leva. a breci. oci ma ale zavrene takze by spal... Ale my to tak mame skoro porad. nejdriv to byly prdiky a ted nevim co... 😀
Ale vy uz byste meli mozna cas na zoubky ne?? A ani neslinta??

jananinka
5. júl 2009

Tomina, tie zubky by to mohli byt. Nasej malej vysli uz v 4. mesiaci a vobec neslintala a ani si nic az tak mimoriadne nestrkala do pusy. Pozri mu do pusinky, ci tam neuvidis take biele ciarky pod dasienkami.

lolaz
5. júl 2009

Ahojte chcemasa spytat mozu ist zubky takemu skoro mesacnemu babetku lebo na tych jasienkach ma take biele povlaky a tiez je nervovy mrchavy .

momin
5. júl 2009

Jasne ze muzou.... 🙂

tomina
5. júl 2009

ten povlak bývá taky častý. naše doktroka nám to kontrolovala, měli jsme to na patře,ale byl klidný. Jsou případy, kdy zoubky rostou hodně brzy,ale myslím, že u vás to je moc brzy.

tomina
5. júl 2009

Zoubky mě taky napadly, slintá jak berbardýn asi měsíc, na dásních nemá nic, ani zduřelé. Ale protivný je jako činže. V noci sebou mrská, taky točí hlavu ze strany na stranu, rukama si šmudlá obličej, přetáčí se ze strany na stranu, knourá,ale spí. Pomáhá přivinutí a těsné objetí, usne,ale zase se budí třeba po hodině. Dudlíka moc nechce. Jak dlouho můžou zuby vylézat?

jananinka
5. júl 2009

Ked nam povedala doktorka, ze uz su na spadnutie, tak vysli za 2 tyzdne 🙂