Nechávate bábo občas vyplakať?

bobulka34
22. okt 2007

niektore babenka vela placu, nechavate ho napr polhodinku len tak vyplakat v postielke. Kamaratka mi hovorila, ze ona nechavala dceru aj hodinku a po case jej to uz nebolo luto.

lienka43
25. jan 2010

Ahojte, citala som si diskusiu a myslim ze taketo temy by sa tu ani snad otvarat nemali 🙂 , lebo tu sa vzdy spusti hadka. Ja myslim ze na kazdej strane je trosku pravdy.
Ja som nasu malu nechala vyplakat ked mala 6 mesiacov, velmi dlho som o tom rozmyslala ci do toho ist ale spravila som to preto lebo asi dva mesiace sme zaspavali na rukach a to takym sposobom ze som musela robit vlacik a chodit zo spalne do kuchyne, mala uz vtedy bola dost tazka a co este obcas ma rukami vyslovene bila, ked sme ju polozili do postielky tak revala, ked som pri nej bola ze som ju mala v posteli tak tiez revala, na rukach ma bila a na balone nechcela zaspat. Naucit ju zaspavat trvala tri dni, potom bol klud po 2 tyzdnoch sa to pokazilo, zacali rast zuby takze som bola uplne na zaciatku, ale plakat som ju nenechala lebo som vedela ze ju bolia zuby. So zaspavanim robila problemy hlavne vecer, cez den sa to dalo. Zlomilo sa to az v 15 mesiacoch, pretoze zacala vecer dost vymyslat a v mojej ani manzelovej pritomnosti nikdy nezaspala tak sme ju nechali plakat, trvalo to fakt 10-20 sekund a spala, teraz to uz nerobi, vola mama ona vie ze vzdy pridem akurat teraz to zacina zneuzivat :D.
Citala som si ze niekto tu pisal ze dieta do 1 roka nerozmalite. Ked mala mala 10 mesiacov tak jej zacalo obdobie vzdoru, hadzala sa o zem, furt revala, nikto v jej veku to v okoli nerobil, taketo sceny sme riesili denno denne. Takze revala denne niekolko krat. V 10 mesiacoch zacinala chodit za ruku, inak ako za ruku nechcela, takze ak som jej rano nepodala ruku tak bol doma rev. Mozem povedat ze to bolo peklo.
Prepacte za ten roman ale chcela som tym povedat ze ono zavisi dost aj na povahe a temperamente dietata. K tomu ci nechat dieta plakat alebo nie tak by som len napisala ze pri druhom mozno budem postupvat inak.

rimmel
25. jan 2010

a co ze som vsade? zavidis alebo co? 😕 😝 moj maly sa krasne sam vie zahrat a teraz spi tak tu budem este dlhsie nakolko varit obed nebudem, ja obedy nevarievam, varievam vecere a tu hadam nebudem varit teraz! ale do toho ta nic

ano, moj drobec neplace, teraz, ma uz 10.5mesiaca..ale to neznamena ze neplakal ked bol maly...plakal od strachu, ked bol sam.. ci ked sa mu nieco nelubilo...ale ano, nebolo to placlive dieta, neplakal nonstop 24h denne, to nie. dalo sa to.
narodil sa nam dva mesiace predcasne, a vie, ked sa ti narodi babatko normalne, mesiac, dva nic nerobi, iba koji a spinka..v podstate, no tak si predstav ze toto som nemala dva mesiace ale 4! maly nevedel kojit ako ine deti, bol slaby, kojila som 3 hodiny, potom 3 spal a potom dalsie 3 hodiny prikovana na sedacke s nim...v noci to iste..spala som polku noci, druhu som prekojila....stazujem si tu niekde? nie..pride mi to normalne..tak zo mna nerob nejaku mamicku co nevie o com to je lebo ma take dobre babatko 😉 a plus..moj ked sa nakojil, zaspal na prsniku, lebo bol proste taky slaby, ze pri kojeni zaspal, ale dlho nevydrzal, znova sa zobudil na hlad, lebo sa nenakojil dostatocne, a takyto kolotoc sme mali dlho..plus som kojila s klobucikom ..co tiez nebolo jednoduche, jest som aniporiadne nejedla no nebyt manzela asi dakedy ani nejem...a ist na zachod ked je na mne? a spi? nemozne..no nestazujem si. prezila som.
a ked struham zemiaky a maly place, zemiak polozim a idem za malym..zemiak hadam pocka nie? to len tak pomimo 😀

moj syn doteraz zaspava pomocou prsnika, nakolko sa tak nechtiac naucil...co narobim, v noci vstavam xkrat .....aj 10 aj 15krat, no uz tento posl.mesiac je to lepsie.ovela, maly sa pomalicky naucil zaspavat aj bez, na tatinovi, v noci niekedy postaci pohladenie, nie prsnik..robi pokroky, tak ako som to ockavala.mohla som ho nechat vyrevat, mozno by od vycerpania zaspal sam, no nespravim to, lebo viem ze to neni pre neho dobre..asi by sa aj naucil ze ked place a chce mamu ze nepridem, tak by asi eventuelne zaspal, no nespravim to, radsej k nemu xkrat pojdem a ubezpecim ho ze som tu pre neho, som jeho matkou a od toho tu som, aby som v tak mladom veku uspokojila vsetky jeho ci prakt.ci emot.potreby.

ale samozrejme, su mamicky ktore toto vsetko zvladaju inak, horise a je jasne ze ked mamicka odpadava, odraza sa to na jej zdravi ci uz fyz.cipsychickom, daco s tym treba robit..ja som nikdy nepovedala ze tu je niekto krkavcia matka.

rimmel
25. jan 2010

a k tomu hraniu..30min no to je dost dlha doba...u nas je tiez 30min sam hranie maximum inak sa mu musim stale venovat....

zelmirka1
25. jan 2010

rimmel super prispevok
inak ja si nemuslim ze je tu hadka, ved piseme vsetky slusne a vyjadrujeme svoje nazory, ja som naprikla patrila k maminam ktore pocas tehotenstva sa nachystali aka budem zasadova, prisna a ze maleho naucim spat aj za cenu placu. Dokonca v teme kazde dieta sa vie naucit spat bola mamina ktora to uplatnila lebo uz nic ine nepomahalo a vsetky sa do nej pustili tak som ju branila ako o zivot. Lenze casom som si nazor trochu upravila a hlavne zistila ze s detmi je to trochu inak a tabulky a rady neplatia na kazde.
Stale sa tu nerozumieme lebo kazda mamina predsa doma normalne funguje, vari, upratuje, naje sa atd...ale
vyplakat znamena nechat plakat az prestane babo samo bez pomoci maminy a cokohokolvek ineho. Vtedy pochopi ze plac nepomaha a vznika riziko ze dieta zisti aj ked by mu nahodou nieco bolo /u dietata ktore nerozprava nikdy neviete na 100% preco place aj ked tvrdite ze ano, casto to vycitime ale neverim ze su take super matky ktore to vzdy pri malom babetku odhadnu/ tak mu nic nepomoze. Nikto neskace hned ked dieta zamrnci, ale nechat cielene plakat dieta v postielke lebo prave teraz uvarim alebo idem utret prach ci to bude pol hodina alebo kolko je jedno, to je zle. Inak metodu vyplakat obhajuju prave maminy ktore maju niekolkomesacne babo ale ono fakt nerozumie preco mu niekedy vyhoviete a niekedy nie.
Lienka aj moj maly sa naucil zaspavat v 15 mesiacoch, zvladli sme to za par dni a ziadne velke place to neboli, uz velmi vela rozumie ale ked to porovnam ked mal napr. 6 mesiacov to by som ho nikdy nenechala vyplakat az zaspi.

lily1983
25. jan 2010

no veronika, klobuk dolu, mala si to naozaj tažke..
je pravda, čo lienka napisala, lebo važne je to aj o dietati, o povahe, moja mala moc neplace, takze to neriešim, ale ked by som uvažovala o tom, či ju necham vyplakat, aby sama zaspala večer tak to nie, ine je, ked je dietatko chore, na problemy, a neda sa vždy byť pri nej ked non stop place, to sa da pochopiť..lebo aj treba navarit a upratat, to je pravda, ved ked stále plače, to musí byť na nervy..a ešte ked by sme aj chceli pomôcť a nemôžeme, lebo aj druhé dieťatko mamu potrebuje..
mamičky tu pisali aj o tom, či nechat dieta plakat, a tak ho naučit same zaspavat, uz sme vela o tom napisali, a kazdy ma na to iny nazor, a kazdy ma ine dieta a aj my sme kazdá iná, takže donekonečna sa tu budeme dohadovat, nech si každy robi ako uzná za vhodné..sú na to rôzne knihy, a niekto ich nemusi čítať, niekto nechce, a niekto vôbec nepotrebuje..takže sa nehádajme, lebo ajtak každý urobí ako to sám cíti. 😉

zelmirka1
25. jan 2010

len tak mimochodom deti do roka sa vedia sustredit len par minut na jednu cinnost ci hracku takze je uplne normalne ze sa nezahraju sami ale verte ze sa to potom kazdym dnom zlepsuje, ja som tiez uz mala nervy ze maly chce stale poroznost a teraz je to uz lepsie a minule ked som varila som mu povedala ze potrebujem uvarit aby sa hral s hrackami a pekne isiel a fakt sa zahral....som bola v soku. Proste to chce cas.

lienka43
25. jan 2010

Tak ja to napisem este inak, ked dieta place dlho tak sa to niekedy doma nezvlada ☹ , ja som to vecerne zaspavanie ked mala pol roka nezvladala, takze som to skusila. Nam to pomohlo, ja som sa ukludnila. Teraz som spokojna s tym co je.
Viem ze vela zien to ma tazke, ze su same, daleko od rodiny, manzelov maju workoholikov tak ako je to u nas. Kazda sme povahovo ina a ja som to vtedy nezvladla, teraz si myslim ze by som reagovala mozno inak.

rimmel
25. jan 2010

lienka presne ako pises..kazda mamicka proste ten stres zvlada inak, resp nezvlada a preto napr aj dieta proste vyplakat necha, napri pri zaspavani..no to neznemane ze pre babatko je to dobre, i ked to mamicku ukludni ;) a priznam sa, ja tu tiez ziadnu rodinu nemam, ani priatelov, s muzom sme sa prestahovali do ineho mesta, a boli chvile kedy som si musela poplakat

germik
25. jan 2010

zelmirka1 - to fakt ten čas príde? My mame obdobie separ.úzkosti, takže sa teším že príde obdobie ked mi pri varení malá nebude tahat za gate 😀

lienka43
25. jan 2010

rimmel ja som plakala prvych 6 tyzdnov skoro stale lebo mala furt len plakala, ci bola v postielke alebo na rukach, ja ked sa teraz pozriem d zadu tak co teraz mame doma a co bolo pred rokom tak teraz je to uplna parada.

germik
25. jan 2010

a tiež nenechávam malú vyplakat, prvé 3-4 mesiace sme si pretrpeli, malá plakávala veeelmi často, ale som si ju stále brala k sebe aby prestala a nenechala ju vyplakat. Teraz mame 10,5 mesiaca a neplače skoro vobec, len ked ju obliekam tak mrnčí

lily1983
25. jan 2010

mylsim, ze take tažke chvile sme si každá prežili, ale ved to je normalne, nase mami si prežili to isté s nami a nase dcéri si prežijú to isté so svojimi deťmi...to je náš údel - údel každej matky..prežiť to najlepšie ako sa len dá..preto sme silnejšie ako chlapy 😀

schwarzovka
25. jan 2010

a já si vždy myslela, že náš byl hodný miminko...ale když čtu, co všechno veroniku "ničilo" a mě to přišlo normální a zvládli jsem to v pohodě bez vyplakání...jak píše rimmel, akorát jsem si takhle nestěžovala...prostě jsem se jenom starala...je to pořád jenom o tom, jak si to kdo nastaví...co je pro něj moc a co málo...
musím přespsat malýmu deníček...zjistila jsem, že byl vlastně hrozně uplakanej a "vychcanej" 😅 😅

koliky, ekzémy, nošení, houpání, nic jsem nestíhala, nejedla, nespala...uff...a jsem tady, vždy jsem věřila, že to bude lepší... 🙂

zelmirka1
25. jan 2010

germik pride, moj maly je tiez taky zavislacek a stacilo ze som odchadzala hned reval, v tom obdobi som casto cikala tak ze plakal alebo mi visel na nohavici ale teraz vidim kazdym dnom ako je to lepsie a lepsie, normalne pocka ked mu poviem ze idem na zachod alebo nieco zobrat. Niekedy este bezi za mnou ale uz je uplne iny... 😀

veronikapp
25. jan 2010

ešte pre upresnenie- tým mojím príspevkom som vôbec nechcela povedať, že som malú nechala vyplakať až kým sama nezaspala, ale to, že jednoducho keď plače, nie vždy sa dá všetko hneď pustiť z ruky a utekať, lebo Božeeee, chúďatko moje, prečo zase plačká... a od tých 3 mesiacov som ju začala PRIVYKAŤ na režim, nie že od 3 mesiacov som ju nechavala večer vyplakať až sama zaspala... to je podľa mňa podstatný rozdiel. Už som to písala aj v predošlej téme- proste večer okúpať, nakojiť, uložiť do postielky, zhasnúť lampu a spinkať... A do 2 tyždňov mi dieťa prespalo celú noc. Jasné, teraz nám tiež išli zúbky, vstávala 4-5 krát za noc, spala pri mne v posteli- to je iné. Ale teraz ju zase ukladám do postieĺky... aj tak v noci keď vstane, beriem si ju už ku sebe do postele- lepšie tak dospí do rána, ale to jre moja pohodlnosť...

rimmel- nezávidím, uži si to. Moja staršia tiež bola taká dobrá 😉
A vôbec, veď táto téma nie je o vyplakávaní do bezvedomia... ak má niekto chuť rýpať, je tu na to iná téma...

lienka43
25. jan 2010

Co nas nezabije to nas posili :D, ja som sa vdaka nasej dcere vela veci naucila, ja pri nej studujem iny druh skoly 🙂 a som za to rada taka aka je a hlavne ze je zdrava, ked bola malinka tak mi to doktorka pripominala permanentne a mala pravdu to co bolo sme prezili, a aj co pride prezijeme ale hlavne ze sme zdravi...

dvojka
25. jan 2010

schwarzovka- 😀 😀 😀

veronikapp
25. jan 2010

zelmirka- musím ťa poopraviť- moja starsšia bola také dobré dietko, že som jej dala do postieľky 3 hračky a dokázala sa sama vyhrať, kým som vyupratovala byt 😀 ešte sa na mňa vyškierala odtiaľ, ani raz nazamrnčala. Proste to bolo iné...

veronikapp
25. jan 2010

lienka- pravdu máš- hlavne že sme zdraví, deti sú už raz také 😉

rimmel
25. jan 2010

no a sme sa tu pekne vyrozpravali 😀

zelmirka1
25. jan 2010

jasne veronika niektore dieta je take, ale tiez su rozne obdobia ako sa dieta meni a ked sa tema vola ci nechame babo obcas VYPLAKAT tak to sa mi proste nepaci. Ved kazda z nas musi ist na WC, nieco urobit a neskaceme hned ako dieta zamrcni ale nechat cielene plakat az prestane je o inom. Trojmesacne babo naucit zaspinkat sa mi zda predcasne, lebo nevies presne ked place co mu je. A v tom obdobi to urcite nie je vymyslanie a truc ako tu niekto pisal.

rimmel
25. jan 2010

zelmirka mas uplnu pravdu..a co sa toho zachodu tyka, ja abysom neriskovala ze bude plakat, proste ho na wecko berem so sebou 😀

veronikapp
25. jan 2010

zelmirka- to je to- slovo vyplakať si každá z nás vysvetlí inak a potom sú konflikty... bežíííííím, malá plače 😉 pekný deň.

shaula
25. jan 2010

Veronikapp - "nie vždy sa dá všetko hneď pustiť z ruky a utekať" - proč ne? Dej mi prosím nějaký příklad, kdy to nejde, protože mě fakt vůbec, ale vůbec nic nenapadá 😕

Germik - jasně, bude líp. V období separační úzkosti to bylo u nás taky na bednu, jen když jsem šla směrem ke dveřím, tak spustili řev 😢 Dneska by mě nejradši neviděli a dělali si vlastní lumpárny 😀

rimmel
25. jan 2010

shaula suhlas..ale jedno ma napadlo..ze ked si akurat uprostred hmmmm kakania 😀 ale zase ja si ho berem so sebou lebo viem ze ak nahodou musim byt dlhsie, sameho ho predsa nenecham 😀 😀

zelmirka1
25. jan 2010

shaula 😀 😀 prave rozmyslam so by som nepustila z ruky....napr. ked dieta spadne pusti mamina vsetko a bezi ked "len" place tak sa to neda 😀 😀
ale aby som neprehanala ja tiez neskacem hned ale dorobim co treba ked zamrnci alebo vykrikuje, stale sa tocime dokola pri tom ze vyplakat je proste vyplakat az plakat prestane babo samo.

rimmel
25. jan 2010

no ja aj ked zamrnci idem kuknut co chce 😅 ci hracku podat ci sa mu na zemi uz nepaci a nudi sa 😀

zelmirka1
25. jan 2010

rimmel ty si iny level 😀 ja by som ho nikdy vyplakat nenechala, preto mi to neda a stale tu pisem a vysvetlujem
maminam ktore maju malinke babetka, ja sa snazim o taky stredny pristup, hlavne teraz ked uz je vacsi tak dost dobre poznam co robi 😉

ivkaivka
25. jan 2010

rimmel, nezavidime,ze si vsade, len vsade rypes. Uz som pisala v inej teme, no zopakujem,asi ti zalozim tvoju sukromnu temu, kde budes sama so svojimi super nazormi a my co sme podla teba hlupane a neschopne matky budeme si chodit po tvoje "super rady" Ty pocuju, co mas vystudovane? Alebo,kde si pracovala pred nastupom na MD?
martinka, veronika 😀 😀 😀
veronika, zbytocne to tu budes vysvetlovat,proste si sa priklonila k vyplakaniu, tak nechavas vyplakat. Ja som to tu skusala vysvetlovat x krat a smola, som krkavcia mater...a je jedno,ze teraz mam spokojne babo, ktore nema fanty, vie sa krasne samo zahrat, nepotrebuje byt na mna sustavne zavesene...

tommik
25. jan 2010

Holky, já u některých vidím úplně nad hlavou svatozář 😀 Jak jsem psala, fakt obdivuju, že někdo může sedět na MK celý den. Podle mně už docela závislost. A kdy se věnujete dětem? To musí zaplakat, aby vás zavolalo a pak vidíte ten úsměv na rtech?