Nechávate bábo občas vyplakať?

bobulka34
22. okt 2007

niektore babenka vela placu, nechavate ho napr polhodinku len tak vyplakat v postielke. Kamaratka mi hovorila, ze ona nechavala dceru aj hodinku a po case jej to uz nebolo luto.

aponchie
27. jan 2010

jj jsme ..neni duvod lezet v nemocnici a navic bych nemela kam dat starsi dceru 😎
proc?

rimmel
27. jan 2010

martinka...mam obchodnu akademiu, potom statnice z AJ potom plno certifikatov ktore som zislala studiom na college v UK a tento september zacinam univerzitu tu v UK kde budem 4 roky studovat anglicku literaturu.

aleachim mas pravdu.

a reci tipu ze som cely den na mk?? to je akoze problem sem prist, na dve minutky odpisat a dalej si robit co chem? vies ty vobec co som dnes "stihla"?
ranajky, 3xkrat kojenie, umytie zubkov, hranie sa na posteli, hranie sa pred zrkadlom, precitali sme si dve knizky, hranie sa na zemi s malym,hranie sa v jeho izbicke v jeho postielke s ostatnymi hrackami pricom ja som upratala veci,pocuvali sme asi 3 pesnicky a do toho spievali, ostatok sa hral sam..problemo? 😠

momin
27. jan 2010

my sme se v pondeli vratili z nemocnice. byli sme tam s bronchitidou...

aponchie
27. jan 2010

asi jste meli komplikace nebo vam zasahovala do plic ..je to klasicka nemoc cili zanet prudusek neboli dolni cesty dychaci..pri cistem poslechu na plicich neni treba hospitalizace jestli vam nasli nebo meli podezreni na selest nebo plicni nalez nedivim se 😎 a take je treba rozdelit bronchitidu na bakterialni virovou parazitarni myotickou... 😎

mneme
27. jan 2010

dievcata, ktorych deticky maju precvicene plucka 😀 , prestante sa prosim obuvat do rimmel, vase argumenty su dost podpasove. je len a len jej vec, kolko casu travi na konikovi, pretoze je evidentne, ze na rozdiel od vas pocuva svoj materinsky instinkt a ten jej veli reagovat nielen na fyzicke, ale aj emocionalne potreby jej synceka. preto ho nenechava vyplakat a reaguje dokonca aj na jeho mrncanie. je to uplne prirodzene, takisto ako dieta nosit (na to mame satky, aby sme si neznicili ruky a chrbaty) a dojcit ho na poziadanie. suhlasim s nazorom, ze rezim je pre dieta velmi dolezity - ale len taky rezim, ktory sa mu nastavi citlivo v zavislosti od jeho dispozicii a nevnuti sa mu nasilim.
babatka placu z roznych pricin, vselico ich boli, su unavene, pretazene, hladne, vzali sme im "zakazane hracky", obmedzujeme ich pohyb, lebo sa musia viezt v kociariku alebo nemozu ist ku horucej peci. to je normalne a asi by sme tento plac nemali nazyvat vyplakavanim. ale nazdavam sa, ze by nikdy nemali plakat preto, lebo chcu mat svoju mamicku pri sebe a ona pri nich byt nechce. ak ich nechavate s ich placom same, nechavate ich vyplakat sa.
vy ste svoje deti naucili, ze placom u vas nic nedosiahnu. naucili ste ich, ze ked vas chceli mat pri sebe, vy ste na ich potreby nereagovali. od malicka ste im vstepili odmietanie, cim ste narusili ich evolucne danu potrebu absolutnej istoty a absolutneho prijatia. pride cas, ked sa od mamicky odputaju, ale bez vytvorenia pevnej vazby v takomto ranom veku, vo faze naruce, nemoze k tomu odputaniu dojst. to, ake to zanecha nasledky do buducnosti nevieme, ale ja to povazujem za zly start. argumenty, ze ked raz vyrastu, budu nevyplakane deti matkam skakat po hlave je ozaj scestny. vychova nie je o limitoch, ktore stanovime, ale o hodnotach, ktore si ctime v kazdodennom zivote a vlastnym prikladom ich sprostredkuvame nasim detom. ano, clovek vela vydrzi - ako tu jedna z vas poznamenala, aj tie jaslickove a flaskove deti prezili a su tu.

momin
27. jan 2010

😀 aponchie to je nejake slozite na me...
Jen vim ze my sme poslech cisty nemeli....a neslo nam to lecit jen lekama,takze tim se to asi vysvetluje..... 😉

rimmel
27. jan 2010

mneme krasne si to napisala..ozaj perfektne..ked uz toto nepomoze tak nic 😉

sayast
27. jan 2010

mneme, pod tvuj prispevek se muzu podepsat 🙂

hlavne nechapu proc bylo tak dulezite vedet rimmel vzdelani 😲 . matersky cit a laska se snad na vysoke skoly nemeri ne? 🙄

momin
27. jan 2010

mneme a podle tebe je v poradku kdyz malemu neco zakazu..on se rozbreci...brat ho do naruce?? nemyslim to nijak utočně...... jen dotaz.......

sayast
27. jan 2010

ja kdyz ji neco zakazu a rozplace se, tak si k ni sednu a snazim se ji to vysvetlit. i kdyz treba nerozumi co rikam, tak tim odvratim jeji pozornost a je v klidu. i kdyz ja zatim nemam duvod ji neco zakazovat. jeste jsme do te faze nedosli

rimmel
27. jan 2010

ano momin 😉 a pevno ho objat

ale jasne, nie vzdy to plati a tiez zalezi od veku dietata.

momin
27. jan 2010

sayat a ona prestane plakat? To kdyz ja na nej zacnu mluvit spusti jeste vic!!

rimmel
27. jan 2010

sayast no lebo niektore si tu myslia ze vysoka skola garantuje inteligenciu alebo co 😀 😀

rimmel
27. jan 2010

momin ty mas doma devila 😀

mneme
27. jan 2010

momin, neviem co mu zakazujes, ale podla mna to je v principe v poriadku. tym, ze ho vezmes do narucia, davas mu jasne najavo svoju bezhranicnu lasku, ale zaroven tym citi aj tvoju silu. len vdaka tomu, ze vie, ze si silna, moze mat k tebe doveru a citit sa v bezpeci. teda nauci sa aj "posluchat" nie zo strachu, aky ho caka trest, ale preto, lebo si ta cti a tvoj nahlad na neho je urcujuci aj pre to, ako vnima on sam seba. Psychologicka Jirina Prekopova odporuca "terapiu pevnym objatim" aj u "malych tyranov" - deti, ktore trpia agresivitou a panovacnostou

rimmel
27. jan 2010

a zase si to mneme pekne napisala

momin presne tu terapiu som aj ja mala na mysli 😉 skus a potom daj vediet

sayast
27. jan 2010

momin,prestane 🙂. vetsinou se zacne chechtat jako co to povidam za kraviny 😀. ale u nas to neni moc casto, jeste neni tak akcni, takze u nas k tomu moc duvodu neni. zatim 🙂

tak v tom pripade jsem hodne spatna matka, protoze mam pouze stredni skolu a sve dite nenechavam vyplakat 😀 .

rimmel
27. jan 2010

sayast mala by si sa hanbit!! 😀

sayast
27. jan 2010

rimmel 😀 😀 😀
myslim ze obe bysme se meli hanbit i proto ze tu ted sedime a piseme 😉

momin
27. jan 2010

jo rimmel Danielek neni dite je to maly dabel..ja to rikam porad..... 😀

ta terapie to je to ze dite drzite pevne i kdyz rve? vzpina se..... me to prijde jako trapeni..... 😅 nic ve zlem.... 😉

momin
27. jan 2010

jeste k tomu co mu zakazuju.. napr divat se na TV ze 2milimetru... Olizoat sporak.. tahat mi zehlicku kdyz zehlim... sem tyran ja vim...... 🙂

aponchie
27. jan 2010

momin urcite to je duvod k nemocnici ten poslech na plicich to je je jina situace u nas se to celkove lepsi nicmene usi tecou dal coz me nervuje byt bych mela byt otrla 😝 a teploty nastesti klesaji takze v patek uvidime na KO

ano je to terapie nebo proste jen bezne nekoho obejmu..predstav si zenu ktere ve filmu reknou ze ji zemrel manzel treba..je to psychicka rana a ta zena zacne silet hystercit naval emoci a chce nekoho zbit pestma a straslive rve..ten muz ji chyti a pevne ji drzi a po par sekundach mu klesne unavena a zcela vycerpana a je mozne s ni delat takrka cokoliv..to je priklad..takto to funguje u deti v techto navalech pevne uchopit a hlavne zachovat klid jestlize uchopim a stejne silim decko to vyciti a neprestane..

aponchie
27. jan 2010

nejlepsi je to odvraceni pozornosti..jenze je to nesmirne narocne kolikrat a proto nektere maminky aby si usnadnili zivot to pretnou vsecko ..jasne,ze decko se pak bude usmivat ,aleto neni dukaz ,ze konaji spravne,ale 😀

rimmel
27. jan 2010

ano momin normalne ho obejmi...pevno...nech sa citi isto a po chvilke budes citit ako povoli ako zrelaxuje 😉

ze olizovat sporak 😀 😀 😀 som zvedava co moj zacne robit ked zacne liezt! ale telk kukat nebude, tu mam aj tak vypnutu 🙂

mneme
27. jan 2010

momin, hotova krkavcia matka 😀
viem, ze na tu terapiu sa nazory roznia, dufam, ze ju nikdy nebudem musiet praktizovat. moja dcera sa najviac zlosti pri obliekani (tiez je trosku temperamentnejsia 😅 ). zatial jej toho netreba vela zakazovat, akurat tak ze nesmie liezt do kniznice a bastrngovat dvd a video. vzdy jej poviem "knizky no-no-no", po niekolkych razoch to pochopila a zatial poslucha. asi tak 30 sekund jej to vydrzi, potom sa zase vrati a takto dokola. ak sa zlosti kvoli inemu "zakazovaniu", vzdy ju pevne objimem, snazim sa nadviazat s nou ocny kontakt a podla moznosti trpezlivo na nu hovorit. to ju upokoji. alebo ak ma zly den, je umrncana a podrazdena, jednoducho si ju dam do satky a idem s nou von. ked sa vratime, je upokojena a hodnu chvilu sa vie potom aj sama hrat, staci jej, ze na mna vidi. takze podla mna ten fyzicky kontakt taketo male deti jednoznacne upokojuje.
a co robi tvoj daniel ked mu cosi zakazes?

momin
27. jan 2010

nekdy si sedne hned a zacne brecet.... nekdy nechce poslechnout tak ho vezmu a posadim ho nazem pryc od toho co delal..a to pak breci taky....

rimmel on chce olizovat vsechno..dvere od balkonu..televizi... dokonce jednou lezel zozplacly na zemi v kuchyni tak sem si rikala co blbne a on lizal prah u dveri...fuuuuuuuuuuujjjjjjjjj 😲 😲 😲 😲 😲 a kouse nam do skleneneho stolu v obyvaku....

rimmel
27. jan 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aponchie
27. jan 2010

mominb asi mu lezou zuby 😎

momin
27. jan 2010

asi jo..zatim mame venku jenom 2..... 😉
rimmel pockej ja se ti budu taky smat az zacnete po ctyrech.... 😝 😀 😎
to ho pak i brecet nechas jak te nastve...... 😎

aleachim
27. jan 2010

momin, Lucina se dneska ráno vrhla na záchod. Prostě do něj chtěla vlézt. Už musím všude zavírat, je horší než demoliční četa.