Nechávate bábo občas vyplakať?

bobulka34
22. okt 2007

niektore babenka vela placu, nechavate ho napr polhodinku len tak vyplakat v postielke. Kamaratka mi hovorila, ze ona nechavala dceru aj hodinku a po case jej to uz nebolo luto.

veronikapp
3. jan 2010

no musim povedat, ze to mate ozaj dobre deticky, ked vobec neplacu... 30 minut sa ti zda vela, rimmel? Ak sa vezme do uvahy, ze dieta nerozprava ale place, tak klobuk dole. Pri kolikach tak 3 krat 30 minut denne spala. A zvysok preplakala... ☹

emanka
3. jan 2010

veronika, ahooj 🙂
aj mne sa zdá 30 veľa, ona nikdy neplakáva, fakt 😉 keď sa jej niečo nepáči, tak zakričí a aj keď sa zobudí, tak vykrikuje z postieľky, alebo si hneď začne rozprávať 🙂

veronikapp
3. jan 2010

ahoj, emi 🙂 Mne sa zda 30 strasne malo, praveze. Pokial teda pocitam kazdy ohlas na uspokojenie niektorej potreby.

emanka
3. jan 2010

moja neplače, ale vždy zakričí, takže keď to zoberiem, ako ohlásenie nespokojnosti, tak aj tak to nie je tých 30, ona zakričí, ja ju nakrmim, ona zakričí, ja jej podám hračku... 😉

jana1504
3. jan 2010

Suhlasim s vasimi prispevkami a skusenostami...No my mame dvojicky,malu Natalku a malu Nikolku a ci je vecer alebo rano tak placu o zivot...a co narobim?Prebalene,nakrmene,okupane,zmerane teplotu,opatrene,nosene a co?nic nepomohlo.....niekedy je dobre nechat dieta aj vyplakat, ale tiez su urcite hranice...Aj mne je to luto,ked placu srdcervuco,ale co narobim?bud placem snimi,alebo kdesi cosi sa nam ich podari utisit.Dieta moze trapit milion veci,aj ked ho svrbi celo,alebo ma omotani vlas okolo malicka...vsetko mozne...

momin
3. jan 2010

Tak u nas to mozna tech 30 minut je no.... 😎

veronikapp
3. jan 2010

jana1504 mas velmi spravny nadhlad na cely problem 😉

lienka43
3. jan 2010

30 minutovy plac nic nie je. Nasej malej som place mohla pocitat na hodiny az skoro do 13 mesiacov a mohla som sa aj rozkrajat...Teraz je to lepsie ale nasa mala si dost placom vymrcuje uz od malicka, je to taky typ dietata a nic nenarobim...Musim pockat kym podrastie a dostane rozum...

rimmel
3. jan 2010

a to vam placu aj ked si ich zoberiete na ruky napriklad?

veronikapp
3. jan 2010

do 3 mesiacov, rimmel, vzdy... Pokial som nedala prsnik ako dudlik 😝

radka.m.
3. jan 2010

nám malý řval i v kočárku,i v noci a to jsme ho taky chovali,střídali jsme se s manželem,ani prso ho neuklidnilo,takže když to spočítám,tak to bylo klidně i 20hodin za den ☹

rimmel
3. jan 2010

veronika no to mna by asi porazilo... 😕 😔

lienka43
3. jan 2010

Rimmel hej plakala ☹ drzala som na rukach hojdala a revala zhruba do pol roka sme to mali tak hodinu v kuse kazdy den, a ked bola este mensia tak kludne aj 3 hodiny v kuse..Mozem povedat ze neslo porazit len mna ale aj manzela...

momin
3. jan 2010

rimmel maly nekdy kdyz breci a ja ho vezmu na ruce tak spusti jeste vic a zacne u toho kopat nohama a vztekat se.. tak at si breci.. 😎 co s nim... 😉

veronikapp
3. jan 2010

momin to poznam. Jednoducho ked mrnci vezmem ju na ruky a ona zacne vrieskat a kopat, tiez to vzdam.

micha3
3. jan 2010

souhlasím s janou , momin a spol.

paja2180
3. jan 2010

ahoj, presne to same se mi stalo vcera. Nase mala ma 5,5 mesice. Pred usnutim plakala, byla tak moc unavena, ze nic nepomahalo. Kdyz jsem ji dala prso a chodila s ni na rukach po byte, tak se to jeste zhorsilo a chytla takovy hysterak, ze to bylo jeste horsi. Ona proste nestala o mou naruc, jeste vic jsem ji podrazdila. Tak jsem ji polozila do postylky, at si rve, sedela jsem u ni, ona jecela a jecela a pak usnula unavou. Me pripada, ze mala kdyz ma moc dojmu a pak je pretazena, tak nepomuze nic. Proste chce to ze sebe ventilovat placem a pak z toho usne. Nastesti se to u nas nedeje denne, ale vcera vecer jsem byla fakt zoufala!

momin
3. jan 2010

Sem rada ze nejsme jedini kdo mame takoveho vzteklouna.... 😎

micha3
3. jan 2010

paja: tak tohle naprosto vystihuje naši situaci, až zjistíš, že se Eliška budí odpočatá a je to k jejímu dobru, nebudeš z toho zoufalá🙂

f.nina
3. jan 2010

Jsem si přečetla celou diskuzi i tu zamknutou a nestačím zírat.Schwarzovka tady psala,že únava maminky není důvod proč tuto metodu aplikovat,tak Ti teda něco řeknu,malej snáma spal do dvou let v postely,noci byly vážně horor pořád se budil a plakal a když né tak po mě normálně ve spánku skákal,tahal za vlasy atd.Vydržela jsem to vážně dva roky takže trpělivosti mám opravdu hodně,,,jenomže,jednou při hraní jsem normálně z ničeho nic usla,prostě jsem seděla stavěla kostky a najednou mě probudila rána,malej spadl ze schodů.Naštěstí se mu nc nestalo,takže to mě přimělo se nad tím zamislet a putoval do postýlky sice to přijal dobře,bez pláče,ale chápu maminky které prostě jné východisko nevidí než ty své ratolesti nechat vyplakat 😔

misha666
3. jan 2010

Ahojte...ja som moju malu naucila v noci spat tak ze som ju nechala plakat ale max 5min viac som nevydrzala 🤐 a uz viem ako place ked jej nieco je a ked vymysla...normalne na nej niekedy vidim ako si nutenym placom vynucuje moju alebo muzovu pozornost...aj dnes sedela v stolicke obaja sme upratovali a ona zacala akoze plakat a ked po minute videla ze si ju nikto nevsima zobrala hracku a hrala sa... deti nie su hlupe len male.... ale hodinu by som ju nikdy nenechala plakat ,to je podla mna chore... 😒

kutcher
3. jan 2010

Az budu chtit diteti nechat procvicit plice, tak mu koupim fletnu, ale takhle ne, vsichni vime, ze zvirata jsou mene inteligentni nez clovek, ale zadne zvire nenecha sve mlade kricet, to je proste instinkt, priroda chce, abychom se svym milackum venovaly a ne je nekam polozit a rict:,, tak se vyrvy!''

kutcher
3. jan 2010

Jen dodam ted nepisu o vylozenem vztekani se, to zas jako nesmim ustoupit vzdy, malemu bude rok a pul, takze umi, ale u miminek jen tak odejit je mazec, i kdyz nejde uklidnit chovanim, tak s nim aspon lezim nebo tak, jsem vzdycky desne zoufala kdyz place.

schwarzovka
4. jan 2010

f.nina...bavíme se o malých miminkách, to že jsi nedokázala nic udělat dřív je jak si problém tvůj...takhle velké dítě už ví moc dobře co se má dělat...vážně ti doslova skákal po hlavě 😅

vlastovka385
4. jan 2010

vidím, že se diskuse přesunula. Když se bavíte o pláči, třeba mi někdo poradí. My máme s Tiborem fakt velkej problém, protože odmítá být v autosedačce. Když byl úplně malý mimino, tak to ještě šlo, ale teď ho posadíme do auta a on okamžitě začne vřeštět. Hlavně mi nepište, že s ním teda nemáme nikam jezdit. Žijeme v Rakousku, manžel je Chorvat, takže do Zagrebu to máme cca 4 hodiny a do Brna 2,5. Všechno doktory máme v Brně, takže občas opravdu není vyhnutí a tu cestu podniknout musíme. Takže máme dvě možnosti, buď absolvovat 4 hodiny řevu, což kromě toho, že jak se tady neustále zdůrazňuje, je pro dítě škodlivé, tak to nepřidá ani manželovi, který řídí, protože soustředit se v takovým řevu na provoz je dost těžký. S malým sedím vzadu, mám s sebou hračky, čaj, děláme přestávky jak to jde, ale nic nepomáhá. No a druhá možnost je vytáhnout ho z autosedačky a vozit ho na klíně, což je hrozný, umírám strachy, ale občas není zbytí, abychom vůbec dojeli. A že bych někam jela autem s malým sama, to vůbec nehrozí.

momin
4. jan 2010

vlastovka385 ma Tiborek neco na spani? Drzi si neco v rucicce kdyz usina?

vlastovka385
4. jan 2010

Momin nemá, protože my usínáme zásadně na prsu 😒 .

momin
4. jan 2010

Aha.... 😒 tak to nepomuzu.... ☹

ronie
4. jan 2010

vlastovka, zkuste jezdit fakt v době spaní a přehodit přes sedačku a přední sedadlo deku, aby byla tma..Julča měla naposled v autěw takovej histerák, že z toho byl afekt.záchvat a dusila se...a ta deka pomohla, Oliver když byl v jejím věku tak jak sednul do auta, tak spal,ale jí se nedaří usnout..ta deka pomohla 😉

markchina
4. jan 2010

vlastovka, tak to nekdy zazivame taky, fakt desny situace. My jezdime obcas za nasima od Ostravy a taky to je asi 3h. cesty. Ja sedim vzdadu s malym, navic mi byva v aute spatne, takze zazivame obcas pekny muka.
Taky vozime vsechno mozny, posledni cestu tam i zpet prospal, byla to uzasna cesta, protoze byl klidek. Tezko poradit, jen se zeptam, jaky druh autosedacky mate? Vajicko nebo uz klasickou petibodovu?Mozna by mu jizda po predu udelala lepe a navic uz uvidi z okna, jelikoz jsou vyse, treba by ho to zaujalo. My porizovali ted novou, protoze maly uz sedi, chodi, je veliky, takze vajicko uz pro nej bylo nepohodlne, ale stejne se da trosicku sklopit, aby byla panev trosku sklopena, aby se mu treba lepe spalo.