Nechávate bábo občas vyplakať?

bobulka34
22. okt 2007

niektore babenka vela placu, nechavate ho napr polhodinku len tak vyplakat v postielke. Kamaratka mi hovorila, ze ona nechavala dceru aj hodinku a po case jej to uz nebolo luto.

tomaslavka3
22. feb 2009

diky ,uz aj ja som raz spoznala vecicky mojich deti na inych,je to usmevne,ale aby sme neodbocili od temy o plakani.

3558
22. feb 2009

odpoved na temu: nie dlho,lebo by mi srdce utrhlo. mozno tak 30sekund,nie viac.
len sa bojim,ze ked budem mat druhe babetko tak nebudem mac cas na toto prve a bude to horsie. ☹

mamutka
23. feb 2009

nikdy! plac babatka je volanie o pomoc. ci uz ide o hlad, bolest, strach, ci potrebu pritulit sa, vzdy je dovod. V prirode je to tiez tak, matka tuli mlade, nenecha ich nariekat, to je vynalez niektorych zien, ktore neviem co si o materstve myslia, asi ze je to dalsi krok v kariere, ale kam podeli materinsky instinkt ja netusim. ine je ked ide o dvojicky, trojicky, zazila som, to si mozes ruky nohy urvat, ale tri hned neporiesit, jedno si aj poplacka 😅

zitaje
23. feb 2009

Starsiu dceru som parkrat nechala plakaaaaat v kociku kym zaspala (niekolko minut). Velmi tazko zaspavala, a ked nezaspala pri kojeni, v kociku casom zalomila, ale predtym si poplakala. Dodnes si to vycitam, a mam pocit, ze aj ona mne, i ked si to samozrejme nepamata takto konkretne...
Takze ja uz nie...

tekvica
23. feb 2009

nie nenechavam. ked som v sprche, alebo varim, tak netvrdim, ze si idem nohy dolamat, ked zaplace, musi trocha vydrzat, neda sa hned utekat k postielke, ale inac nie.

iwuskaaa
23. feb 2009

Vždy som si aj ja vravela, že dieťatko si nechám vyplakať...no realita je iná...keď aj začne mierny plač, poviem si, že vydržím a nechám ho aspoň trošku, no nič také sa nedeje, lebo mi pri tom srdce puká ☹ . Takže ja nie 🙂 a myslím, že mi je za to vďačný 😵

bibianka
23. feb 2009

zitaje, to plakanie pred zaspatím je u mnohých detičiek normálne, píše sa to aj v knižkách o deťoch. Potrebujú pred "vypnutím" ešte vypustiť "prebytočnú paru". Takže nemusíš mať vôbec výčitky. Moja malá niekedy tesne pred zaspatím tiež trošku poplače. Trvá to len pár minút, je to taký mrnčoplač, ktorý prejde do mrnčania, až úplne prestane. Kým som to nevedela, snažila som sa ju utíšiť, ale potom to trvalo akurát dlhšie a skôr sa prebrala, akoby zaspala. Teraz už viem, o čo ide a nechávam ju na pokoji. Niekedy to trvá minútu, niekedy 5, max. to bolo 10. A často už vôbec, predsa len, už sme podrástli 🙂

muffinka
23. feb 2009

No ja som tiez nenechala mojho syna "vyplakat sa" a predsa je furt urevany. 😠 Dcerka ma silny reflux a momentalne nad 10 kil a tu nosim cely den okrem spanku na rukach. Dufam, ze to ze ju nenecham "revat" v postielke kym nezbordovie bude mat svoj ucinok. Inak ta place od narodenia. Ked chce spinkat, ked chce grgat, ked chce papat, ked chce kakat, ked sa chce nosit, ked si chce grgnut, a hlavne ked vidi niekoho ineho ako mna, ci manzela. No ideme sa z toho sice zblaznit, ale vyrevat ako mi moja mama radi, co mala styri deti ju nenecham !!!

beelinka
23. feb 2009

My asi podla toho aky plac to je , ci nervaci ze si nevie chytit hracku alebo sa len zlosti ze mu nieco vypadlo z ruky tak to ho chvilu necham no proste ako tu uz niekto pisal nejdem si nohy polamat ale dlho ho nenechavam. V postielke vyplakat nehrozi, lebo to ppotom to prechadza zachvatu. a este ho nechavam poplakat si pri papani lebo on sa nevie normalne napapat a snazim sa mu dat najavo, ze to nema velky zmysel ked cirkusuje. Ale kto vie co je spravne. Dnes som nad tym rozmyslala a rozpravala som sa o tom s mojim ocinom. A ten my na to len povedal, ze si treba najst nejaky ten zlaty stred, aby som dieta nerozmaznala, ale ani nezanedbala. Hned som z toho mudrejsia.

sue
23. feb 2009

Muffinka amas nositko nejake ergonomicke?

bibianka
23. feb 2009

Ja ich niekedy musím nechať plakať (nie vyplakať), lebo mi ani iné neostáva, keď napr. jedno kojím a druhé si zmyslí, že chce na ruky alebo niečo iné a "spustí", lebo musí dlho čakať. Okrem toho, a to sa fakt nedá nič robiť, len to nevnímať, je plakanie pri cvičení. Teraz už to mávame aj bez plaču, ale spočiatku, keď to boli ešte prckovia malinaktí, strašne pri tom plakali. Takže ak sa v súčasnosti zlostíme, lebo nedosiahneme na hračku a nechce sa nám zdvihnúť zadok, tiež si nejdem nohy dolámať a nechám ich, nech sa trošku potrápia. No to sú také "plače", ako prišlo, tak odišlo a vzápätí je smiech. Pri každom zamrnčani pribehnúť a utišovať deti staršie ako pol roka asi perspektívne tiež nie je celkom kóšer. Kým sa deti nenaučia hovoriť, používajú plač aj v situáciách, keď naozaj nepotrebujú uspokojiť nejakú dôležitú životnú potrebu. Ale to asi každá mamina rozozná, kedy sa jej dieťa jeduje alebo fakt mu niečo chýba. Chvalabohu, my nie sme žiadni plačkovia, radšej sa smejeme 😀 Som vďačná za také pohodové bábätká, viem, že niektoré maminy si riadne užijú s malými nervákmi. Suseda také mala - ten hádam kvílil, odkedy ráno otvoril oči.

markiza
23. feb 2009

nie, nenechavam vyplakat.... prieci sa mi to.

sasiki
24. feb 2009

ani ja nenechávam vyplakať, netvrdím, že skáčem na prvé mrnknutie, ale nechať vyrevať - na to nemám srdce 😵

lila794
24. feb 2009

Ja som tiez proti!

cristin
24. feb 2009

Ani ja som este moje zlato nenechala nikdy vyplakat!!!

helena001
24. feb 2009

Matka vie rozlisit o aky plac ide. Ak ide o hnevanie, ze ho napr. nehojdam, ked ide spat, tak ho necham trochu "pohnevat" a on o chvilu zaspi. Iny plac signalizuje, ze nieco potrebuje a podla toho konam... urcite nie vyplakat!

zuza.m
24. feb 2009

ja maleho plakat nechavam a pritom je vidiet že sa len jeduje.nevyplati sa mi to.čim dlhšie plačka tym dlhšie ho musim tišit.raz plakal ja som neskoro pribehla a nemohla som ho vobec utišit a nakoniec mal nepokojnu aj noc a plakal zo spanku.tak že radčej nedraždim a dam mu čo chce.väčšinou su to aj tak len ruky a ruky.

lyenka
24. feb 2009

odporucam vsetkym mamickam ktore nechavaju vyplakat / nie trosku plakat / svoje babatka knizku od svedskej neurologicky Margot Sunderlandovej Rodicovstvo je veda, je tam krasne rozobrate aky negativny vplyv ma dlhotrvajuci plac babatka na jeho psychiku a mozog!!!!! vecerne tvz. vyplakanie babatka funguje, dieta nakoniec prestane plakat ak si ho nevsimate, ale za aku cenu ! Ked babatko nechate plakat v detskej izbe: jeho mozod zaplavia vysoke hladiny toxickych stresovych hormonov, aktivuju sa obvody bolesti, akoby sa babatko fyzicko zranilo ... atd.

3558
24. feb 2009

ani ja nenechavam maleho plakat. je mi ho luto. lebo sa mi zda, ze nikdy neplace bez dovodu. aj ked je malinky, vie co je pre neho dobre. takze ak zacne, tak je to bud:
hlad
odgrgnut
vymenit plienku
alebo chce ist len na ruky, lebo sa chce tulit. 😵 😵 😵

hapkes
24. feb 2009

15 min si vzdy pred spanim v noci poplace a je tuhy..niekedy neplace vobec ale to uz mi zaspava pri papani tak ho len dam do postielky...vacsinou place ked ho prebalim po papani a to sa vtedy aj prebere...tym placom sa unavi..ale ked sme zavadzali metodu ako dieta naucit spat tak prve 3 dni plackal aj 45 min..to sme kazde 3 min kontrolovali...

beelinka
25. feb 2009

Ja som nechavala pred spanim akoze vyplakat ale on chyti taky zachvat ☹ takze uspavame. Poplakat ano vyplakat nie 😉

zitaje
25. feb 2009

No, myslim ze je rozdiel nechat vyplakat "len tak" (akoze nech si nemysli, ze ked zamrnci, hned niekto pribehne), nechat vyplakat, ked je jasne ze to potrva chvilinku a babo zalomi alebo vydrzat tu chvilku kym place - napr. doumyvam tento hrniec a utekam, ked je len mrzute a nic sa mu nestalo. To prve uplne odmietam, ja sa praveze snazim ucit svoje deti, ze ano, som tu vzdy, ked ma potrebuju (nie vzdy sa mi to dari na 100%, ale co uz, nie som dokonala 😉 ), ked babo place kym dobehnem, to mi pripada normalne, ved zavolalo, ja reagujem, hned ako budem moct, pridem. Podla mna je problem akurat ten medzistupen...
Ked to prerastie do hysaku, to je samozrejme o nicom, netreba nechat. Ale zas ked po par minutach zaspi, ja mam taky neprijemny pocit z toho, ze dieta zaspalo nespokojne... 😒

martao
26. feb 2009

Treba rozoznať plač. Od bolesti, treba utíšiť. Ak plače pre nespokojnosť uistiť, že si pri ňom. Inak limit mám 3 minúty.

momin
3. jan 2010

Takovy roman sem tam napsala a oni to zrovna zamli. ☹
Dite urcite neplace z nejake vycuranosti nebo ceho v noci.... je to proto ze nemuze spat,myslim ze u nas konkretne sou to ted zoubky,bylo to brisko,muze to byt zly sen.....
Treba ted Danik usinal a strasne plakal kdyz sem odesla z pokoje tak sem u neho asi 5 minut stala a hladila ho po hlavicce dokud neusnul-ja vazne nejsem takovy tyran jak se zda....
Nam jde proste jen o to nevytahnout ho z te postylky a neuklidnouvat ho u prsu-ty co koji-napr MIsa.....
Vam ze je to pro nektere nepochopitelne-a to ted nemyslim nijak zle..ale my to tak chceme...

draga
3. jan 2010

momin nestihla jsem ti napsat, že je dobře, že jsme si jen neporozuměly... 😉

schwarzovka
3. jan 2010

momim tak v tom případě nevím, proč si se do mě navážela...ty to třeba děláš takhle a neříkám, že to je špatně, máš už přece jenom větší dítko, to myslím chápe, že jsi u něj...ale někdo v té diskuzi psal o 3m miminko, které plakalo 3 hodiny...to je to, co nedokážu pochopit 😉 🙂

veronikapp
3. jan 2010

momin rovnako... pisem uz pol hodiny, odoslem a ze uzamknute... Skusim to neskor. Teraz sa mi nechce.

rimmel
3. jan 2010

mne sa uz len minuta plakania zda vela..minuta je takaaa dlhaaa doba 😀
niekde som citala ze dieta-babatko- denne preplace cca 30min! NO to som som dobre sokovana ostala 😕 😅 moj denne preplace resp premrnci tak cca 2minuty ked to tak vsetko spocitam...viete, napr v kociku kym ho vyberem ci v noci ked sa zobudi kym dobehnem atd. 😀

emanka
3. jan 2010

rimmel, my sme na tom podobne 🙂 dokonca aj keď jej zúbky išli, tak neplakala...len teraz má nádchu a je nejaká mrchavá, ale aj tak je to v pohode 😀

rimmel
3. jan 2010

noo emanka to ale zase musim povedat ked mojmu vysli dva dolne cely den plakal..dokonca mu to dasno aj trosku krvacalo ako sa ten zubok prerezal 😕 ale inak je dobrucky 🙂