Nechávate bábo občas vyplakať?

bobulka34
22. okt 2007

niektore babenka vela placu, nechavate ho napr polhodinku len tak vyplakat v postielke. Kamaratka mi hovorila, ze ona nechavala dceru aj hodinku a po case jej to uz nebolo luto.

aponchie
24. jan 2010

shaula ja taky nikoho nemam nikdo mi nepomuze na vsecko su sama vim presne co rikas a ty to mas dvojmo takze dvojte starosti takze vubec nezavidim a je pravda vsecko co jsi napsala,mozna se i nektere maminky navzajem nechapou ..ja nerikam,ze kdyz decko mam v kolibce vedle me v obyvaku a ono zacne plakat hned vystartuju vyliju kafe povalim kde co a lapnu hod ychtive a konejsim to je demagogie to vi preci kazdej 😀 ,ale je to o tom hlubsim vnimani..du si dat kafe sem dojela z pohotovosti s malickou tak toho mam plne brejle

diddi
24. jan 2010

aponchie a co je s malou?

aponchie
24. jan 2010

KHCD otitida 😝

lily1983
24. jan 2010

fu, shaula, tak to si supermatka 🙂 je ta obdivujem..ja som sa len modlila, aby bolo jedno 😅
muselo to byt tažke, ked spali po 20 min, a každy inak, ja som akurat na treti krat teraz konečne moju uspala, mala hysák, no ale nechcela papat, tak som musela počkat, kym sa napapa, a už ani nemukla..potvorka! 😀
ale mat take dve uplakane, musi to 😀 byť tažke, neviem si to uplne prestaviť, ale tak ako nenecham plakat samu malu jednu, nenechala by som asi ani dve..no dobre je to ze tu mam pomoc, a ty nemas..to je ťažšie. 😒

lily1983
24. jan 2010

shaula sorry, ten vysmiaty skicht v predposlednom riadku je omyl, to mi skocilo.. 😒

diddi
24. jan 2010

aponchie, co to je?

aponchie
24. jan 2010

sorry katar hornich cest dychacich..myslela sem,ze laryngus pac zacala kejhat modrat dusit se,febrilni lehce/krece/,teplota,ryma jak cyp,zanet stredousi tudiz pichani ouska..takze sinupret,panadol,nasivin,babyvac,aerius..chudatko prve v zivote ma leky a takova krava vypatlana tam byla az blujno 🙄

kdezee
24. jan 2010

moj ma sice len dva tyzdne ale je tak strasne uplakany ze neviem co uz mam robit...rano vstane - place, vezmem na ruky tak je chvilu dobre a zase place, hojdam ho - place, polozim ho - place, venujem sa mu - place, nevenujem sa mu - place, idem ho pokocikovat a zase place...za dva tyzdne mi uz z toho sibe a to ma toho este cakaaa...cez den nechce spat, ked tak len par minut maximalne polhodka..ja nech robim cokolvek aj tak bude plakat po chvili ☹ neplace len ked spi, ked papa a ked je vyspinkany..vtedy je tiez chvilu dobry...

aponchie
24. jan 2010

sedela tam obvodacka a mluvila a mluvila nenechala me na nic se zeptat nasrana ,ze sem si dovolila neco rict a pak mi udelal prednasku jak ji mam davat leky zasadne v lzicce medu jak mi nepije caje a vodu pac ji to nesladim medem a at du doprdele s kojenim po 6m prej ji to nemam cpat ze to je jidlo a me by se prej taky nelibilo celej den jist nacez sem odvetila ,ze melko je z 80procent voda takze kdyz nepije vodu nevadi pac se nakoji a prej takove kecy nesnasi rikam nejsou moje to je fakt dolozenej a pna poprela medicinske teorie a navazela se do Lporadcu a nasi nemocnice,ze jsou tam idioti tak sem sla jak debil z tama urvana nasrana pac misto aby te nekdo podporicl serve te a to v zavesu starsi dcera pot az na prdeli neustale vytahovani z a do auta pak jeste na usni a tam lekar ani neodpovi na pozdrav dulezite neco rika apopre vse co rekla ta prvni se mirne zeptam co z tech dvou veci si mam tedy vybrat nacez rekl ze je mu to jedno 😀 😀 😀 😀 jeste ,ze muj lekarnik je mladej hodnej kluk co ma kupu deti a dobre mi poradil ti obvodaci sou des kolikrat

diddi
24. jan 2010

to je skoro vsade...take mile tety na pohotovosti....nasa Miuska, ked si rozbila hlavu...mala asi rok, tak ma zabili otazkou, ze naco si dieta stazuje...ona chudiatko s obviazanou hlavou, krvava...ja hovorim, ze ma rozbitu hlavu...a sestricka stale dokola - na co si stazuje..hovorim, ma rok, nerozprava....a ona furt dokola, vy ste matka, vy musite vediet co hovori....nie, aby volala lekara krava 😠 fakt nervy vtedy...tak som jej povedala, ze ja za to nemozem, ze ona prave dnes sluzi... 😠

lily1983
24. jan 2010

to poznám, tu je to to isté, bohužial..viete ta tema, co bola, ze nurofen stiahli z predaja, tak tu to predavaju, nevedia ze je to zle, a mojej susedke to vcera odporucili, ze je to dobre, pre malu..jej mala ma dva rocky..a ona im na to, ze ved to stiahli z predaja, ze to nieje dobre,..a že to je blbost, ani sa nepytala, a ani to riesit nikto nebude tuto, na vsetko mame starý dobry paraceramol, a to vše..ked bola moja mala chora, pozerali na mna ako na idiota, bola som tam s nou tri krat, ze ma sople, to mala iba tri tyždne, a že to je normalne..ale ani papat nevedela..aj vracala, a bolo to strasne..vazne je to niekedy katastrofa s tymi doktormi.

rimmel
24. jan 2010

lily nam dali jahodovy..ale z predaja sa stahoval pomarancovy 😉

radka.m.
24. jan 2010

rimmel-z prodeje se ztahoval právě že jahodový,šarže-909263,tak se raději mrkni na šarži

rimmel
24. jan 2010

jezis pardoon!! 😀 ja som to povedala presne opacne 😅 😅

romana29
24. jan 2010

já myslím, že v žádné lékarně vám tu vadnou šarži určitě neprodají, nejsou padlí na hlavu 🙂, spíš naopak, kdo ho má doma, může ho tam vyměnit.

radka.m.
24. jan 2010

romana-určitě,říkali to i ve zprávách.že kdo už ho náhodou má doma,že ho může přijít vrátit,ale ono nikdy nevíš,já jsem je raději doma taky všechny překontrolovala 😉

shaula
24. jan 2010

Apon - tak to je síla, to by mě taky pořádně rozhodilo ☹ Ale pusť ji z hlavy a dělej tak, jak jsi přesvědčená, že je pro tvé dítě to nejlepší 😉 Držím palečky, ať je brzy zdravá!

zelmirka1
24. jan 2010

kdezee neboj tvoje babo ma len dva tyzdne, tie prve dni su fakt tazke a kazda mamina je hotova a ked je babo
este k tomu velmi uplakane tak ma hrozny pocit ako to zvladne a co bude dalej. Neboj ubehnu prve dva-tri mesiace a pomaly zistis aky rezim mu vyhovuje, aj najdes sposob ako ho utisit aj spanky sa postupne zlepsia.
Zial niektore babetka naozaj prve tri mesiace dost preplacu napriek tomu ze su nosene, hyckane a snazime sa o nich co najlepsie postarat, moze to byt brusko,koliky alebo sa proste babo tazsie prisposobuje svetu, v brusku bolo vsetko inak a zrazu musi zvladat tolko veci. Ver mi prejde to len musis chvilku vydrzat, je to narocne ale bude lepsie

jasmia
24. jan 2010

Kdezee naše Justýnka byla taky první dva měsíce uplakánek, neplakala jen v kočárku, byla jsem dost zoufala a často jsem plakala s ní. Potom ale se z ní stalo naprosto spokojené miminko, jen co objevila ručičky a udržela hrkávku, je hodná jak andílek. Takže vydrž, přeju pevné nervy.

lily1983
24. jan 2010

no rimmel, praveze nic take nevedia, a ani sa nedohadovali, ze aky..tak jej len povedala, ze si ho ma kupit a bolo...neviem, ci ho maju,ale ked tam budem mat cestu, tak to aj checkem, a som zvedava, lebo ked nemaju lekari info, tak neviem, ci v lekarni, ved tu nepoznaju ani latinske nazvy 😒

martinka17
24. jan 2010

zase je to tu poriadne búrlivé a zase maminky, ktoré nechajú bábo plakať ťahajú za kratší koniec 😔 Myslím, že tému by mali premenovať na NIKDY nenechajte dieťa plakať, pretože iný názor sa tu akosi nechytá 😵

Ivka,
ani ja by som si doma neporadila a práca s dieťatkom na rukách je len polovičná, veľmi únavná a nervná. Aj to sme si vyskúšali, a rýchlo som to zrušila.

Mirka
aj Samko sa strašne veľa sám hrá....a stále je to lepšie a lepšie. A ke´d sa nudí, príde, pritúli sa, pohladkám ho a to mu stačí, nájdeme inú hračku a zase si stačí sám

Ja som malého nachávala plakať a nechávam aj teraz, aj keď teraz už mám skoro rok a je poriadne vynaliezavý. Posledné dni sa celá rodina baví, ako sa naučil premazane nasilu plakať.
Ale podľa mňa plače málo, len občas a myslím že hlavne preto, že od malička som ho nechala poplakať. Len možno 3 krát za celý rok som ho musela vziať na prechádzke na ruky,ale podľa plaču som vedela, že tu už nič nepomôže. Teraz keď vidím maminky ako tlačia prázdny kočiar a ratolesť majú na rukách, som rada, že krpček sa naučil, že plač mu nepomôže.

baby, ani ja nie som otrokom svojho krpčeka. Straaaaaaaaaaašne ho milujem, ale nenechávam sa zneužívať. A on to rýchlo pochopil, takže obaja sme spokojný 😎

rimmel
25. jan 2010

no martinka, ja som moje dieta NIKDY nenechala plakat, vzdy za nim idem, ked zacne mrncat pre nieco. a moj syn vobec neplace, mrnci naozaj malinko, nikedy cely den ani nezamrnci 😉 a ja VIEM ze je to preto, lebo nato nema dovod, neboji sa ze nepridem, vie ze som tu pre neho, na rozdiel od tvojho syna, ktory je odmalicka nauceny, ze ked aj zaplace mamicka nepride, tak sa proste uz prestal snazit.

otrokom dietata? nechapem ako sa mamicka moze takto citit..fakt ne a ak sa tak citi, mala by sa nad sebou zamysliet

ps.spokojni je makke i.

dieta do roka zneuzivat nevie. proste uprimne chce mamicku lebo je smutne, osamale, boji sa, boli ho daco, svrbi ho daco je mu priteplo, prizima, atd mohla by som donekonecna vypisovat. 😝

kuspitka
25. jan 2010

Ahojte.nasa mala place skoro stale.ale neviem preco vsetko je dobre je napapana aj tak place aj cistu plienku ma.
a nevieme ju ani utisit ,ked place uz 3dni stale cez den place len ,ked ideme vonka tak buva 2hodiny inak cez den nechce spat.

trogir
25. jan 2010

Tak nase dievcatko malo trojmesacnu koliku a placu sme si uzili az az. Ale nikdy som ju nenechala plakat, ani vyplakat. Podla mna je to blbost, pretoze baby place, ked ho nieco trapi a mama je na to, aby mu pomohla. Vzdy som tu bola pre dietatko a ked plakalo, vsetko islo bokom, a vzdy to pomohlo, ked bola mensia, tak sme pocvicili s nozickami a masirovali brusko, aby sa jej ulavilo, alebo sme sa cicikali, a mala bola podstatne spokojnejsia. Aj teraz, ked placeme vzdy som pri nej, bud robime srandicky, alebo dame cajik...okamzite to zabera. Ani v postielke ju nenechavam plakat, ked je cas spania a je unavena a predsa v postielke place, zoberiem ju von, pohrame sa, pohladkame a o dvadsat minut spokojne polozime spat.

Neuznavam termin vyplakat diata...je to blbost! Ked dieta place, tak potrebuje mamu a pokial ho mama miluje, tak mu pomoze.

rimmel
25. jan 2010

trogir presne 🙂

dvojka
25. jan 2010

Rimmel 🙂 -Martinka to zřejmě myslela s nadsázkou když psala s tou otročinou.Ty přece v pase máš taky s nadsázkou napsaný pojmenování svého dítka 😉 ,takže myslim že asi tak 🙂 😉

rimmel
25. jan 2010

dvojka, jasne ze nie doslovny otrok, ale otrok v slova zmysle ze bude robit ako dieta skaka....no ja to tak nevidim..ale mozno sa mylim a nemyslelal to tak vobec ale pochybujem 😀

veronikapp
25. jan 2010

nedá mi zase sa nepridať... rimmel veď niekedy na začiatku si písala, že tvoje die´ta vôbec neplače, tak je úplne pochopitelné, že ho plakať nemusíš nechať... To by bola pre každého radosť nosiť dieťa na rukách keď zamrnčí len párkrát za deň... tak nerozumiem, prečo tu niekomu ideš kázať, aká je to ,,krkavčia,, keď o tom nič nevieš... Už tu, aj v tej uzamknutej téme, bolo pár takých chytrých maminiek, čo to nedokázali pochopiť, lebo to nepoznali...
Len pripomeniem pár postrehov, ktoré sa mi odtiaľ vryli do pamäti- Dieťaťu sa pri plači poškodzuje mozog... tak to by sme už boli všetci dementi. Dieťa nás potrebuje hlavne prvých 5 rokov v živote, tak prečo sa neobetovať?- k prvej časti vety poviem len toľko- milá maminka, otvor oči, ešte len po tých prvých 5-tich rokoch sa to ozaj začne... Hlad a únava matky nie sú dôvod na to, aby sa dieťa nechalo plakať- len taká pikoška- jedna mamka písala, že keď šúpe zemiaky, nemôže hneď zobrať dieťa na ruky a druhá na to, že nemá čo šúpať zemiaky... nekomentujem... rovnako ani to, že jednej mamke od únavy vypadlo dieťa z rúk a pustili sa do nej, že ani to nie je dôvod...
Chcela som opísať jeden deň počas prvých 3 mesiacov, ale to by bolo na dlho... Tak len v skratke- malá sa kojila deň a noc, každé 2 hodiny, zaspávala hojdaním na rukách, budila sa na každý zvuk, napríklad aj keď sa susedia zhovárali/ bývame v peneláku/, vždy začala strašne plakať, čiže zase hojdanie... trochu spala, zase kojenie... stále dookola. Vonku keď sme vyšli v kočiary, spustila taký hysák, že som musela utekať rýchlo domov, aby sa jej náhodou niečo nestalo... toto obdobie trvalo dosť dlho. Neskôr sa to upravilo /po cca 2 mesiacoch/ a jediný čas keď spala, bolo vonku v kočiary, čo by bolo super aj 3 hodiny, ale ja som si mohla podľa nej nastaviť hodinky- dlhšie ako hodinu nevydržala... a keď sa zobudila, hysák... Na balkóne nikdy nespala, ani teraz nespí... K tomu mala strašné koliky, pomáhala nám len rektálna rúrka, večer ani tá nie- to bol proste plač 3 hodiny vkuse, samozrejme na rukách, na striedačku s mm, aby som mohla zjesť aspoń rohlík s maslom... To tiež bolo zaujímavé- do pol roka som jedla 3 jedlá dookola, aj tak bolo zle... Ešte k tomu mala hrozný ekzém od 2 mesiacov, ale úplne že brutálny- popraskaná do krvy, od hlavy po päty... Proste plač, plač, plač... Lenže deň má len 24 hodím, treba sa aj najesť, občas, aj umyť, aj oddýchnuť... Moja váha pred tehu-53 kg, mesiac po pôrode 48kg... Každý do mńa hučal, že ju mám dať na UM, ale ja som nechcela, kvôli tomu ekzému... Veĺmi nám pomohol cumlík, ale tieť nie od začiatku, asi až od 3 mesiacov ho chytila... a to bol obrat o 360°, proste iné dieťa... potom som ju už začala privyka´t na nejaký spánkový režim, naozaj to netrvalo dlho- za 2 týždne sa naučila spať 2 krát denne po hodine, a celú noc- a bolo to bez vyplakávania. Teraz má 8 mesiacov, uplakaná je stále, len pri prsníku chce byť, keď je náhodou v postieľke alebo v hijdačke, pekne sa hrá, ale ja nemôžem ani len prejsť okolo, lebo hneď spustí krik, tiež nemôžme nikam chodiť, ani ju nesmie nikto brať na ruky, lebo tiež spustí krik... Stále ma musí mať na očiach, a som rada, že som ju naučila spať samú, bez hojdania, natriasania, držania za ruku a čokoĺvek iné, čo tu druhé mamky bežne praktizujú a urážajú a snažia sa to nanútiť druhým... a nerozumejú, keď niekto dá svoje die´ta samé spať dp postieľky, alebo ho celý deň nenosí v šatke... Ja som rada, že to je tak ako je, aspoň si za tie dve hodiny denne uvarím obed, trochu upracem a aj na koníka prídem 😀 trochu pokecať a prís´t na iné myšlienky... a tu narazím na skupinku mamičiek, ktoré sa zrejme veľmi nudia, lebo ich dobré detičky spia alebo sa samé hrajú a rýpu do druhých, aké sú tyranky... Inak samostatné hranie- to je tiež kapitola sama o sebe, Laura nevie čo to je- nanajvýš 30 minút, potom jej je dlho, takže tak či tak musím by´t pri nej- a nie, že žehlím alebo čo... musím sa s ńou naozaj hrať. Tým som chcela len nˇapísa´t, že aj také deti sú, aj keď sa roztrhnem, deň má len 24 hodín a je normálne, že sa to niekedy nedá a die´ta proste plače...
Ešte som zabudla dôležitú vec- ešte mám jedno dieťa, v predškolskom veku, ktoré tiež nebolo nadšené. keď som ju furt okrikovala nech je ticho a posielala stále preč, hra´t sa alebo čo, len aby som mohla ísť na wc... a také trápnosti tipu- ja si poriadim druhé die´ta, keď na to budem pripravená aby sa nič také nestalo... si odpustite, aj keď bude mať prvé die´ta 10-15 rokov, nebude to o nič ľahšie... Prajem pekný deň, idem odstaviť obed, malá sa za chvíľu zobudí, potom pôjdeme von, je krásne 😉 Rimmel možno by si mohla aj ty, nehnevaj sa, ale kde akú tému otvorím, všade si...

diddi
25. jan 2010

😀 😀 😀

martinka17
25. jan 2010

veronika
super príspevok, máš moju poklonu. Fakt je to sila, tie koliky poznám, ale nie v takej miere. Krpček plakával v noci, cez deň pomenej. _Skrátka pekne si to zvládla a ešte lepšie napísala. 😵 😵 😵 😵 😵
A nič si z toho nerob, ako teraz super maminky zareagujú, to je ako hádzať hrach o stenu, efekt je rovnaký 😲