Nechávate bábo občas vyplakať?

bobulka34
22. okt 2007

niektore babenka vela placu, nechavate ho napr polhodinku len tak vyplakat v postielke. Kamaratka mi hovorila, ze ona nechavala dceru aj hodinku a po case jej to uz nebolo luto.

rimmel
27. jan 2010

aponchie ani mne..ved preco preboha by som akoze nemala za malym ist? fakt neviem 😕

aponchie
27. jan 2010

no me prijde ze hodne lidi to ma tak,ze jakmile decko se zacne trochu hejbat a sedet tak uz je vlastne vyspele a je treba tak s nim zachazet a kdyz uz umi pustit hracku na zem a chce aby jsi mu ji podala tak uz vi jak na nas..to je magorina 😝

martinka17
27. jan 2010

rimmel
Bavíme sa o veku 10,5 mesiaca????Pri mrnčaní ho už berieš na ruky? A to čo budeš robiť o rok, keď ho naučíš teraz na vláčenie. Bude mať nejakých neviem 16 kg a ty ho pri mrnčaní budeš stále vláčiť? Prečo ho nenecháš si poplakať. Precvičí si plca a stane sa samostatnejším.
A on ti nezačne plakať,lebo sa bojí ale preto, že má režim: Zaplačem, mama beží a šup šup na ruky. Presne si to napísala, vie že čo nasleduje, preto plače 😉

veronikapp
27. jan 2010

Videli ste film Fotr je lotr II? Tam sú také dva extrémy vyobrazené. Odporúčam. Ani jedno ani druhé ,podľa mńa, nie je dobré 😉

rimmel
27. jan 2010

martinka ja to tak vobec nevidim..moj takto zamrnci mozno raz, dvakrat denne.....a to hlavne vtedy ak sa uz na zemi sam nudi a ak aj ked si k nemu prilahnem ze sa pohrame, nechce uz na zemi byt, tak ho SAMOZREJME zoberem a ideme robit daco ine...to ho tam akoze mam nechat nech si poplace na precvicenie pluc?! to je fakt chore prepac

rimmel
27. jan 2010

a martinka aj kebyze to tak je, ze chce na ruky, co si nemyslim ze je tak..pretoze sa proste na zemi uz nudi, vidim to a chce robit daco ine..no ale kebyze aj chce na ruky tak co? zoberem si ho naruky, chce mamicku, teplo, pohladit, pomojkat..boze to je take strasne? 😝

rimmel
27. jan 2010

akoze lutujem tvoje babatko ak ho nechavas takto plakat nech si plucka precvici...

veronikapp
27. jan 2010

ja ľutujem tvoje babätko- celý deň leží niekde na zemi a všimneš si ho, len keď zamrnčí, lebo sedíš pri PC... fakt chúďatko...

babullka1
27. jan 2010

rimmel..ja tiez nenechavam maleho vyplakat,obcas si pravdaze pomrnci ked zaspava a nevie sa ulozit,ale inak si ho na ruky vzdy zoberiem ked place,alebo aspon pridem k nemu aby vedel ze som tam pre neho....ja som niekde citala ze deti do roka neplacu bez priciny,....vzdy je to pre nieco-bud su pocikane,nudia sa,su hladne ,nieco ich boli ..alebo chcu citit blizkost maminy ci ocina....jednoducho nechcu byt same..a tak si myslim ze neni spravne ich nechavat vyplakat...to bol nazor mozno pred 20timi rokmi-nechaj ho vyplakat -precvici si pluca....to je co za blbost???....dieta si tym buduje vetsiu doveru, v nas ked vie ze sme tu pre neho,ked nieco potrebuje....

martinka17
27. jan 2010

veronika
😀 😀 😀 😀 😀

rimmel
skús ho radšej zabaviť, zahrať sa s ním bez toho, aby sisi jeho lásku kupovala objatím

babullka1
27. jan 2010

A niekedy staci len niaka piskotka ina hracka alebo kusok rozteka a hned je u nas po placi....a pravdaze treba sa mu venovat hrat sa snim...to je hlavne ako pise Veronika nesedet pri pocitaci i cely den a ist k nemu az ked place......o tom neni materska a dieta 😉

rimmel
27. jan 2010

jezis ty si fakt chora..ze kupovala lasku....ty kde zijes 😲

a citaj poriadne co pisem..ze ked zamrnci a aniked si prilahnem neprestane mrncat, berem ho na ruky a ideme robit daco ine....tak netrep odveci a poriadne citaj 😠

veronika co zavidis ze sa mi maly vie zahrat sam? alebo ako ten ubohy prispevok mam chapat?!

martinka17
27. jan 2010

rimmel
skľudni sa, tu nie si na trhu, tu sa diskutuje a každý má nárok na svoj názor.

babulka napísala to isté, nie vždy treba náruč, stačí odlákať pozornosť na novú činnosť. A keďže v každej diskusii nonstop upozorňuješ maminky na chyby ...tak asi fakt je malý veľa sám 😎

momin
27. jan 2010

Tak ja kdybych mela maleho nosit pokazde kdyz zaknoura tak nedelam nic jineho. on je takove aktivni vecne nespokojene dite.... 😀 navic se dost vzteka-hlavne kdyz neco nesmi. A kdyz mu zakazu strkat prsty do zasuvky..on se zacne vstekat a zacne brecet,nebudu ho prece brat na ruce....

Vim ze o tomhle ste se tady nebavili.... jen pisu svuj nazor...
Kazde dite je jine,... 😉

veronikapp
27. jan 2010

moja malá bola teraz už taká unavená, nevedela čo so sebou, ani hrať sa, ani koji´t sa, ani nič, a už je dosť hodín, tak som ju dala do postieľky, šúchala si oči, trochu sa čertila, plačkala, asi 1-2 minúty a už spí. No ja som taká s.... matka 😝 Ako som ju tam mohla samú nechať?

martinka17
27. jan 2010

veronika
ticho závidím, jediné čo Krpec nevie, je zaspať sám. Stále ešte nacvičujeme na rukách, ale ak sa mu nechce spať, tak ho nechám v postielke, najprv šantí, potom začne nasilu plakať a až keď reve od únavy, tak ho vezmem a uspím. V tomot smere stepujeme na mieste, neviem ho skrátka naučiť zaspávať samého. A moja skoli=oza mi už dáva riadne zabrať ☹

rimmel
27. jan 2010

veronika sak ja nehovorim ze to co si spravila bolo nespravne...

len zeny tipu martinka co nechaju decka revat aby si precvicili pluca asi vela mozgu nemaju ked uz to takto mam napisat...

momin presne, kazde babo je ine..moj sa moc nenervaci, neplace...kludas....a viem ze ak ma niekto nervaka tak nemoze furt cely den na rukach nosit.....lebo sa to proste neda 😉

rimmel
27. jan 2010

co to citam! ze nasilu plakat!! moje nervyyyyy koneeec 😀 😀 😀 😀 😀

momin
27. jan 2010

no ono je to hlavne o tom jak pise rimmel. Nekdo ma doma klidase... nekdo nervaka....
Pokud je miminko normalne uplne klidne a najednou zaplace tak se asi fakt neco deje....
Ten nas nervak kdyz se rozplace tak treba proto ze nemuze tahat zehlicku ze zehlicho prkna nebo zhazovat na sebe rychlovarnou konev....

To ho tam proste necham at si tam rve..at se vyvzteka.....

germik
27. jan 2010

babullka1, presne tak 😉 som sa niekedy dávno na to mojej doktorky pýtala,či je pravda že si babo plačom cvičí plúcka a pozerala na mna či som normálna, že čo to je za blbost a že to za roky praxe ani nikdy nepočula. A do roka ked babo plače,znamená to,že niečo potrebuje, hlavne cítit svoju maminu ktorá je zatial pre neho najvačšia životná istota. Bože, ved sa vžite do situácie toho malého miminka, ktoré eštelen spoznáva svet,nevie rozprávat a ma hlad alebo smad, tak zaplače mamina príde a splní jeho potreby...Ved na to sme si poriadovali deti,aby sme sa o ne starali s láskou a pochopením.
Ako som už písala, moja malá bola prvé 3 mesiace uplakané mimi,mali sme koliky,do toho reflux....tak som sa o nu starala maximálne ako to bolo možné a myslím si že sa mi to teraz vrátilo - mala je zlatá,usmievavá,hravá, fakt skoro vobec neplače /ani ked zaspáva,ani ked sa zobúdza - to len na mna kričí tou svojou detskou žvatlaninou 🙂 že už je hore/ a myslím si že je to preto,že má istotu že som stále pri nej,že sa nemá čoho bát a má vo mne 100% oporu
Zase podotýkam,že je rozdiel nechat plakat malé babo do 1 roka a dieta napr.v období vzdoru, ked sa hadze o zem v obchode a plače lebo chce aby mu mamina niečo kupila....to je o niečom inom

veronikapp
27. jan 2010

momin- 😀 😀 😀 😀 😀 to poznám, Laura plače, ešte aj keď jej nejde stiahnúť ponožka dole- napne sa jak struna, zvuky vydáva ako tiger, NASILU PLAČE, úplne zbordovie... no sranda 😀 a keď sa jej to podarí, spokojnosť nadovšetko 😉

veronikapp
27. jan 2010

no kto nezažil, nepochopí...

martinka17
27. jan 2010

rimmel
ja nemám nerváka, Sako plače len zriedka, tiež mal koliky, pruh...a nepotreboval si poplakať navyše.
Ale ináč ty si riadny nervák, ked ťa takáto diskusia takto vytáča 😎 😎 😎 😎

A mimochodom, mozog na polovičný úvezok majú ľudia, ktorý takto urážajú. Už sa ťa pýtali aké máš vzdelanie, asi nic moc, keď sa za to hambíš 😒

germik
27. jan 2010

a momin má pravdu, každé dieta je iné a to čo platí na moje neplatí na vaše detičky... Moja je fakt dobručká ale možno mam len štastie, uvidíme aký nervák bude ten druhý 😝

aponchie
27. jan 2010

rimmel ser na to to nema fakt cenu a nevyhadas to..kdyz ma nektera zena v tak mladem veku tak predpotopni nazor jako procvicit plice apod neztracej s ni cas ona to moc dobre vi co pises a vi ze mas pravdu ,ale tady to nikdy nevyhrajes proste si jede podle sebe ne podle decka a je treba ho vycvicit 😀

ludmilabb
27. jan 2010

momin aj my mame doma takeho nervacika, ked je na zemi tak reve ze chce ist na ruky a ked ju vezmem tak sa taha dole, polozim a cirkus odznova, ked nieco nemoze tak tiez nervaci..zacina si vsetko uvedomovat, chce spoznavat svet, vsetko vidiet, chytit, dat do ust tiez nemozem skakat stale ako ona chce

aponchie
27. jan 2010

rimm ad noseni..ja uz mam levou ruku uplne mrtvou z toho noseni ale nemuzu ji nechat ani sekundu zaplakat bo byla v pondeli pichat obe usi ma bronchitidu a chrchla jak tuberak takze jak se rozesmeje nebo place ma zachvaty kasle a dusi se..6druhu leku a cela noc v prdeli.nespala ani 20min v kuse..no zatim jsem sve ubohe dite nechala na koberci a prevratilo mi kvetinac zatimco jsem psala na netu,ale mam navareno prevleceno peru a hraju si se starsi nemocnou dcerou 😀 😀 😀 😀

martinahor
27. jan 2010

martinko17, proč tak urážíš? ono si stačí přečíst pár knížek o tom jak to není v pořádku nechat mimina plakat a nesnažit se jim pomoci, jak to ničí důvěru k mamince. nechápu jak si někdo může myslet, že tak malá miminka jsou vyčůraná, ach jo. Ať si to každý dělá jak chce, ale za sebe odpovídám, NE, já své dítko nikdy nenechávám plakat a nikdy nenechám, i pokud se bude vztekat až bude starší, vždy u ní zůstanu, páč i 3 a víceletý děti potřebují naučit jak zvládat své emoce a nepotřebují aby je někdo nechal napospas. I já, když je mi smutno, jsem naštvaná apod. jsem radši, když je parner při mě a nekouká vedle v pokoji na TV.

momin
27. jan 2010

To sem rada ze nejsme sami... 😀 Presne tak,nespokojenost na rukach,na zemi,v postylce.... nejradsi by delal to co se nesmi.... 😀 Ale aspon se nenudime.... 😎 😉

momin
27. jan 2010

aponchie vy ste s bronchitidou doma??? trochu mimo tema..pardonn..