Nechávate bábo občas vyplakať?

bobulka34
22. okt 2007

niektore babenka vela placu, nechavate ho napr polhodinku len tak vyplakat v postielke. Kamaratka mi hovorila, ze ona nechavala dceru aj hodinku a po case jej to uz nebolo luto.

ivkaivka
25. jan 2010

Zelmirka, preco sa pytas taku blbost, ked odpoved poznas???
shaula, moje dieta vzdy malo aj ma pocit istoty a bezpecia, prosit placom nemusi. Znova vysvetlim, chcela sa hoooooojdattttttt.
To,ze babo chce pozornost, nie je zle-ale je pozronost a pozornost

shaula
25. jan 2010

Zelmirka - já spíš obdivuju, jak dobře jsi schopná vyjádřit, co máš na srdci... Mě se to tak nedaří 😅 Přidávám se k tvé otázce - co je zlého na tom, že několikaměsíční dítě potřebuje a žádá o pozornost? 😕 Zřejmě má pocit, že jí má málo... Pozor, teď nerýpu, jen upozorňuji na to, že vnímání "dostatku" pozornosti může být u maminky a u dítěte diametrálně odlišné 😉

tommik
25. jan 2010

Já prostě nechápu, jak vítě, že když dítě brečí, tak chce pozornost. Moje dítě se vzteká na dece, protože mu nejde dát hračka do pusy. Mám jít a dát mu ji tam sama nebo se má snažit dát si ji tam samo? A je také malé? Mám ho vzít do náruče a začít ho uklidňovat, že jednou to dá? 😀

diddi
25. jan 2010

martinka,ved nemusis prat v pracke,ani kupovat jednorazove plienky...dali si zly priklad...je to vyvoj,nie rozmaznanost...nase deti ked budu rodicmi sa moze stat,ze vyvoj tak postupi,ze dieta nebudes musiet nosit v bruchu,ale bude od malinkej bunky vyrastat niekde vo flaske a potom v nadobe....a nase deti s nami so starymi rodicmi sa budu chodit na to male kukat, no a ked pride cas,tak ho z tej vody vytiahnu,zabalia a daju domov...takze vyvoj 😉

shaula
25. jan 2010

Tommik - to je přece úplně jiná situace 🙄 Já to vzdávám, tohle už mě fakt nebaví. Mějte se tu krásně a přeju všem Vašim dětem, aby musely plakat co nejméně 😢

tommik
25. jan 2010

Já nechápu, co je na tom jiného!! Když dítě brečí, tak chce vždy pozornost maminky? Fakt vždycky?! Ze své zkušenosti matky, bych řekla, že jo, ale pokud vidím, že kamarádka nemůže uklidnit dítě jinak než že ho nechá chvíli samotné, tak nevím.

veronikapp
25. jan 2010

martinka- teraz si to vystihla úplne presne... tiež to vnímam tak nejako- niektoré maminy už od rozkoše nevedia čo so sebou...
shaula- možno tebe o to nešlo, aby každá mamina sedela vždy pri svojom dieťati, ale v tej uzamknutej téme padali iné perly... preto ma to vytáča ešte o to viac a zastávam sa tých, ktoré túto metódu vyskúšajú... nebudem tu rozoberať vývoj dieťaťa, ale každá mamina snáď vie čo a prečo robí a ak sa rozhodne pre niečo dieťa nechať vyplakať, ja ju určite nebudem za to buzerovať... a nazývať jej dieťa chudákom a podobne. A ešte si napíše, ako ju to baví... no je toto normálne? Celý deň sedieť pri PC a útočiť na druhých?

veronikapp
25. jan 2010

tommik nečítala som všetky tvoje príspevky,ale s tými poslednými sa stotožňujem 😉

martinka17
25. jan 2010

ivka
sorry, tu to nemá význam, točíme sa okolo jednej veci 😢 JEdnoduchy si hudú svoje a protiargumenty neakceptujú

zelmirka
ak si ako matka nevedela, kedy sa tvoje dieťa nudí a kedy má problém, tak potom vyskakuješ zo všetkých tabuliek 😖

shaula
pochybujem, že si na dvojčatá bola sama, pretože nemala by si čas a ani energiu ich stále vláčiť po rukách. Jednoducho to fyzycky neexistuje, byť 24 hodín supermatka.Takže tých pár hodín denne si ich vláčila ty a potom si odkvecla a niekto ťa striedal. Ale mala si pocit, že deti sú spokojné, lebo majú tvoju lásku.

idem si pokecať s reálnymy maminkami, ktoré deti nerozmaznávajú ale vychovávajú ako ja 😀

zelmirka1
25. jan 2010

tommik tiez som si vzdy myslela ked som videla deti v obchodaku sa hadzat na zem ze to matky nezvladaju a zastrajal a ak budem prisna a zasadova. To som este nevedela nic o roznom temperamente deti a tiez obdobi vzdoru. Uvidis sama ked si mozno raz tvoje dietko bude buchat hlavou napriek tvojej veskerej snahe.
Moj maly ma 16 mesiacov a presne rozlisuje kedy vazne nieco zakazem a kedy nie, skusa to je jasne ale preboha ved trojmesacne babo je nieco uplne ine. Netrufla by som si povedat ze sa trojmesacne babo vzteka, a ked lezi na deke a place pri tom ako sa snazi dat si hracku do pusy tak si pri nom, nenechavas ho vyplakat takze je to OK.

Samozrejme su chvile kedy je babo velmi nervozne a nie je dobre za kazdu cenu ho tisit a hlavne ako som uz sem pisala striedat rozne sposoby tisenia za sebou. Bud si vyberiem jeden, tisko sa prihovoram, hladim, mojkam alebo cokolvek ale nie vsetko mozne ale cielene nechat vyplakat babo lebo sa musi naucit sa samo ukludnit nie je spravne.
Ja sa trochu venuje psychologii a tiez astrologii co sa tyka roznych problemov v dospelosti a som v soku ze co vsetko moze vzniknut prave v detstve, nevieme o tom ale mame to v podvedomi a ovplyvnuje nas to cely zivot ako sme prezivali najma prve tri roky zivota. Nechcem to moc rozoberat lebo je to zlozite.

ivka ja som sa normlane pytala ci mas pocit ze tvoja mala uz ti vzdoruje ? lebo ja si myslim ze to je v inom veku a napis aka je pozornost a pozornost.

misakri
25. jan 2010

holky.. dejte už pokoj.. 😀
kdo chce, ať to zkouší.. kdo nechce, ať dítě furt nosí.. 😉 😉
jen je rozdíl vybrečet a vybrečet..

zelmirka1
25. jan 2010

martinka sorry nepoznala som ze sa dieta nudi, opytam sa ho ked vyrastie mozno mi to potvrdi. Neprehanajte pracujem v MC a vela mamin si nevie rady s placom dietata a hlada pricinu.
Som uplne za to aby sa dieta nerozmaznavalo, ja som dost prisne vychovana, ale urcite sama vidis kedze tvojmu samkovi sa blizi rocik ze uz je to ine ako ked mal napr. 3 mesiace a chape neporovnatelne viac ako vtedy.

tommik
25. jan 2010

Zelmirka, já jsem se ptala mé mamky, zda jsme tohle dělali taky a ona mi řekla, že ne. Protože když jsme se o něco takového pokusili, tak nám "to vrátila". Například když jsme škubali doma kytky, tak nás zatahala za vlasy až to bolelo a řekla, vidíš, tu kytičku to také bolí. A pak jsme to neděllali. Byli jsme také malé děti a určitě nám bylo i méně než jeden rok. A nepamtuji se, že by někdo z mých příbuzných, když byli malé děti dělali něco podobného z obchodu a mezi mnou a mými sestřenkami a bratránky byl hodně velký rozdíl. A kopat rodiče? Vy jste to snad doma dělali?

shaula
25. jan 2010

Martinka - ano, byla a stále jsem na ně sama. Manžel chodí do práce, domů přijde nejdříve v 17 - 18 hodin. Ani jeden z nás už nemá rodiče, takže ano, je to na mě. Ano, byla jsem vyčerpaná, příšerně, ale prostě mi nic jiného nezbývalo, jen to nějak zvládnout. Víš, nemusíme spolu souhlasit, ale obviňovat někoho ze lži je fakt už silné kafe. 😠

misakri
25. jan 2010

jen zareaguju na to vztekání se v obchodě.. tohle vyzkouší 99% všech dětí.. v té době už je na rodičích, jak se k tomu postaví.. 😉

zelmirka1
25. jan 2010

misakri nejde vobec o nosenie, nikdy som maleho nenosila furt na rukach to by ma ani nenapadlo, ani satku som nikdy nemala.
mna len mrzi ze maminky par mesacnych babetiek si myslia ze deti schvalne placu, trucuju, vynucuju si pozornost
a myslia si ze vyplakanim ich naucia to spravne. Nehovorim o normalnom placi, lebo kazde babo place ci uz viac alebo mene.

tommik
25. jan 2010

Omlouvám se za chyby, kojím 😀 Jindy moc nemám šanci prohlédnout si MK. 🙂

tommik
25. jan 2010

Zelmirka, ale zapomněla jsi uvést, že také napsaly, že se lépe uklidní samy. Proč jim nevěříš? Že u tebe doma to funguje jinak, tak to musí být stejné i u jiných? Mne překvapuje ta jistota, kterou ty holky odsuzujete.

misakri
25. jan 2010

zelmirko.. já to chápu.. 😉
jen jsem tím chtěla říct, že je to tu furt dokola.. každá máme svou pravdu, vychováváme své děti, jak nejlépe umíme.. žádná určitě nechce svým dětem ublížit.. 😉
jsou tu jen zbytečné třenice a je to k ničemu.. 🙂

zelmirka1
25. jan 2010

tommik ja napr. viem od mojej mamy ze som sa dokazala vztekat pekne, aj ked boli na mna prisni.
inak tazko sa to porovnava lebo dnesne deti zial maju prilis moc podnetov, pretechnizovany svet, take obchodaky ako su dnes sme nezazili, mysim ze je dnes tazsie vychovavat dieta.
inak ak dieta udries aby si ho naucila ze to nema robit, ono prestane ale necuduj sa ze raz mozno udrie slabsieho lebo si mysli ze je normalne z pozicie autority bit. Fajn kniha Respektovat a byt respektovan, urcena pre starsie deti.

tommik
25. jan 2010

Udries je asi bít, že? Ale nás mamka nebila. Ona to uměla jinak, řekla bych spíše na psychiku. Nepamatuji se, že by mne někdy v životě uhodila. Fakt. Doufám, že mi budete věřit 😀

zelmirka1
25. jan 2010

tommik ja som tu uz viackrat napisala ze nikoho neodsudzujem, pre rokom som tu na MK branila ako o zivot maminu ktora nechala vyplakat dieta podla knihy kazde dieta sa vie naucit spat ale dokazem si priznat ze som si trochu opravila nazor podla skusenosti mojich a inych mamin. Neberiem nikomu ze to funguje, to je jasne, ze ano
chcela som len trosku upozornit ze psychicke dosledky mozu byt pre dietatko zle pokial sa nechava moc vyplakat, nevidime ich navonok ale su. Fakt nikoho nesudim, a verim ze kazda mamina miluje svoje dieta a chce pre neho to najlepsie.

tommik
25. jan 2010

Ona byla strašně hodná, ale uměla to s námi. Na ty "starší" poměry nás měla i v posteli. Což se nenosilo. Neznám jesle, což můj manžel třeba zažil. Asi je to v přístupu nebo v povaze dětí, ale u nás tohle nedělal vážně nikdo. A to jsem ty děti hlídala a už nebyl komunismus. Normální supermarkety jako teď. Jezdili jsme s nimi i na dovolenou.

zelmirka1
25. jan 2010

to je dobra mamina tommik 😉 tiez dufam ze sa mi podari maleho dobre vychovat aby nebol rozmaznany ale zaroven mal zdrave sebavedomie do zivota.

veronikapp
25. jan 2010

a ja som tipické postielkové fľaškové jasličkové dieťa a tu som... a sem tam ma mama aj varechou šľahla 😀

tommik
25. jan 2010

Já v to také doufám! 😀 Ale asi nejsem tak trpělivá jako ona. Ona mi říkala, že nemám nechávat dítě vyplakat. Samozřejmě jsem s ní probírala metodu vyplakání před spaním, protože u mých kamarádek to zabralo a děti spí úplně v pohodě. A ona mi řekla, že ať mi raději ruce upadnou než abych to udělala. Prostě má takový názor, tak se tím řídím. Beru si její rady k srdci, ale už mne to několikrát napadlo, že bych to zkusila. 😅 Ale když brečí, tak mi to popravdě leze i na nervy, tak k němu jdu a uklidňuju, ale někdy přiznávám je to hrozný. Když měl prdy a brečel, tak jsem brečela taky. A to pak přijel táta, něco mi dovezl a já ve dveřích uřvaná. Tak se mne ptal, co se mi stalo, tak jsem mu řekla, že Tomášek má prdíky, koukal na mne, jako kdybych spadla z višně. 😀

tommik
25. jan 2010

Také jsou nejlepší takové ty názory, že děti brečí, když je maminka nervozní apod. Tak to tedy nevím, protože já jsem teď v životě fakt šťastná a strašně spokojená. Připadá mi, že tak v pohodě jsem už dlouho nebyla. Mám pocit, že mám na obličeji takový směšný škleb, když se pyšně procházím s kočárem a Tomášek spíše patří mezi uplakánky. Tak nevím 🙂

zelmirka1
25. jan 2010

tommik ja tiez nie som niekedy trpezliva a mam nervy take ze az 😠 ...ale snad je to normalka lebo je to narocne a nikto ma nevaroval dopredu 😕 Myslim ze ti dobre radi s tym vyplakanim pred spanim. Moj maly nastastie prdiky nemal, ale tiez som ho nechtiac naucila ked nechcel spinkat ze k nemu lahnem a hladim ho /hlavne ze som si hovorila ze ja svoje dieta od zaciatku naucim pekne zaspinkat 😀 😀 / ale teraz uz treti tyzden pekne zaspinkava sam a zvladli sme to s minimalnym placom, uz je to ine lebo vela rozumie a aj ja uz dost poznam co mu je.
Inak aj moj muz si niekedy myslel ze som fakt mimo ked ma videl urevanu, vidim ze nie som sama.

zelmirka1
25. jan 2010

tommik dietatko je velmi napojene na maminu ver tomu a kedze si taka v pohode len co prejdu prve mesiace a prdiky, niake zubky tak budes mat spokojneho Tomaska a budes este pysnejsia. 😎

zelmirka1
25. jan 2010

ja som veru zvedava co bude s mojim dietkom a co s tvojim ivkaivka, dame za par rokov infosku dobre.