Nechávate bábo občas vyplakať?

bobulka34
22. okt 2007

niektore babenka vela placu, nechavate ho napr polhodinku len tak vyplakat v postielke. Kamaratka mi hovorila, ze ona nechavala dceru aj hodinku a po case jej to uz nebolo luto.

weri1
14. júl 2011

@mandragora22
@berenika39 myslím si že každá píšete o něčem jiném....mandragora asi nenechává vybrečet v klasickém slova smyslu. Jak jsem pochopila, malej si zařve a je klid, ale asi nepláče nebo jsem to špatně pochopila?

mandragora22
14. júl 2011

a dievcata, to len na svoju obhajobu, kto ma vidi s dietatom von, kazdy sa vyjadri:
ake krasne, usmievave, spokojne dieta mate!!!
a ja len s usmevom odpoviem, ze keby ho videli doma v akcii, zeby usta otvarali. ale ako som uz asi trikrat napisala, ked zazijete same u vas doma, pochopite 😉

mandragora22
14. júl 2011

@weri1 dobre si pochopila. skratka si "vyburcuje" svoje nervicky za par sekund, alebo minut a je pokoj a fungujeme dalej, hrame sa atd... mam velakrat pocit, ze je to taky maly dospely clovek, lebo dospeli ludia vacsinou takto reaguju, ze sa nejakym sposobom vyzuria, ked ich nieco velmi velmi hneva a potom funguju dalej. moje dieta robi to iste a ja uz jednoducho neriesim. uz som si zvykla a viem, ze nic nan nezabera, tak co sa budem namahat, ze?
apropo ostatnym...ja nepisem momentalne o babatku, ale o 1,5 rocnom dietati, ktore uz velmi dobre vie, co chce. dokonca vie, co sa smie a co nie.

weri1
14. júl 2011

já třeba nenechávám vybrečet proto, že malej strašně naříká i se slzama, to mě srdce rve

tanija133
14. júl 2011

@mandragora22 Naozaj ti nezavidim takyto darcek....a musis to mat tazke....ja vychovavm moje dieta tak, ze mu dam co chce, a je klud......ale jasne vsetko v ramci zdraveho rozumu....a tiez neviem ako by som reagovala v tovjej situacii....ale tiez nezvladam pocut mojho maleho plakat...drziim palce nech sa ti babo trosku skludni...... 😉

mandragora22
14. júl 2011

@tanija133 no si zlata, a nemysli si, ze mne to netrha usi 😀 😀 😀 v ramci moznosti tiez dostane co chce a je klud, ale nebezpecne veci nedam! 😅
ale inak je to velmi sikovne, rozumne dieta, vsetko chape, rozumie. my sa s chlapom doma o hocicom rozpravame a ono na nas kuka a kuka a pri mnohych slovach ukazuje okolo seba na predmety, ktore zacuje v tych vetach (este stale nerozprava, iba ukazuje). je ozaj velmi vnimave a rozumne. uzasne sa smeje, proste je pre mna to iste ako kazde dieta pre svoju matku, nie je to moj nepriatel, ale ludia sa miluju (muz a zena napriklad) a napriek tomu sa pohadaju, napriek tomu si ublizia alebo sa odignoruju obcas. a tak je to aj v nasom vztahu matka-dieta, su chvile, ked sa inak neda, ja neviem, ci to uz aj volajaka ponorkova choroba nie je alebo co, ked sme medzi ludmi, tak ma ani nepozna. okamzite sa zaradi do davu, ja som mu ukradnuta, proste mu nechybam, a v podstate ma to na jednej strane skrie, ze to nie je pritulne dieta (od malicka som robila vsetko pre to, aby pritulne bolo, ale od malicka ma akymisi sposobmi takmer vzdy odmietalo), na druhej strane som rada, ze to nie je taka typicka "mamina cicka", lebo take deti to maju potom tazsie aj v skolke, skole...vsetko ma svoje za a proti a ja som v podstate spokojna sama so sebou ako s matkou a aj so svojim dietatom, hoci je, ake je.. 😉

simka01
15. júl 2011

holky,já to moc nechápu ??? myslím,že je "vybrečet" a "nechat vyřvat" ... jasně,nenechám trápit malé miminko...... ale jak píše @mandragora22 ... prostě se jedná o prcka-prcky,který prostě už ví a zkouší..... já si nemyslím,že tím,že malého nechám 5 minut"občas" vybrečet..( a opravdu to není z důvodu "teď chci klid" !!!.. že ztrácím na pojmu "matka" myslím si,že malej je maximální spokojené dítko....ale .... je to věc názoru.... každá doma máme " originál" a žádná jiná nepochopíme tu druhou... jsem na malým max.závislá a udělám maximum pro spokojené dítko.... jednou se mi to vrátí jak bumerang...proto bych nikdy nic nemyslela ve zlém ...

hamma
15. júl 2011

Jasně, že je veliký rozdíl mezi tím, co popisuje třeba @mandragora22 - některé děti se dožadují svého velmi intenzivně a ani by nebylo výchovné ve všem vyhovět. Pokud to jde, je nejlepší postupovat jako @berenika39 (taky to tak dělám - Jojo je ještě malý, takže na něho fungují docela jednoduché triky - místo svého hrnku s horkým čajem mu dám prázdný apod.), ale jsou některé věci, které prostě nemůže a chvilku si zakřičí a pak je to fajn (ostatně já jsem taky pěkně naštvaná, když něco nemůžu🙂).
Ale druhá věc je nechat plakat malé miminko, pro které je přirozené být v maminčině blízkosti, i když je zrovna napapané a přebalené - fyzický kontakt s maminkou je stejně přirozená a silná potřeba jako potřeba jídla a když ho dítěti odmítáme, můžeme v něm nevědomky vytvořit zárodky pro ruzná budoucí trápení - dítě se třeba naučí, že maminka prostě nepřijde a tak se raději naučí po ní netoužit, nebo se naučí, že mamince na něm nezáleží a tento pocit bude přenášet i na ostatní lidi...toto se samozřejmě neprojeví hned, ale kolikrát až v dospívání nebo dospělosti. V prvním roce se v dítěti buduje pocit důvěry ve svět a je na nás, maminkách, abychom mu ukázali, že světu věřit může. Vždyť kolik z nás trpí pocity méněcennosti, neúspěšnosti, potřebujeme neustále povzbuzování, necháváme se od manžela chválit a ve skutečnosti si nevěříme. Taky si stěžujeme, že lidi jsou na sebe zlí a chybí jim porozumění a ochota pomáhat si - nemůže to být třeba tím, že naše generace prošla "studeným odchovem" (přebalit, nakrmit a šup do postýlky, když brečí, tak si trénuje plíce atd.).
Myslím, že často podceňujeme svůj vliv na dítě a jeho budoucí život. My jsme přece ty první, které miminku ukazují, že nám na něm záleží, že ho milujeme a neopustíme ho ani když má zrovna ubrečenou náladu!

berenika39
15. júl 2011

Však já ten rozdíl taky vidím 😉 , akorát to dítě ne 😢 .

rora
20. nov 2011

Prispejem do temy. Ja uz som z mojej malej niekedy na nervy. uspava sa povacsinou pri kojeni, potom ju este trosku popestujem aby zaspala tvrdsie, no akonahle ju polozim tak sa zachvilu prebudi a zacne doslova ziapat, tak ju musim zas uspavat pri noseni, hupani, chodeni a ked uz niekedy nevladzem tak ju necham vyplakat, aj ked mi to trha srdce, ale fakt mi velakrat ide prasknut hlava co som nevyspata a do toho este aj ten rev... 😢 pripada mi to ako keby je to plac z trucu. plac ked je hladna, alebo ju boli brusko je iny, to uz poznam. a vtedy ju NIKDY nenechavam vyplakat.

elephant
20. nov 2011

@rora neviem, aká veľká je tvoja malíčká, ale podľa toho, čo v profile píšeš o TBC očkovaní, tak predpokladám, že tak maximálne 2 mesiace... Ak je to tak, tak z trucu neplače, jednoducho ťa potrebuje. Ak zaspáva pri kojení, ľahni si s ňou do postele a skús ju kojiť poležiačky. Keď zaspí a putí sa, aspoň s ňou nebudeš musieť manipulovať, a je menšia pravdepodobnosť, že sa ti zobudí... (aj keď možno naozaj vyžaduje tvoju prítomnosť a budeš musieť spávať s ňou 😉 )

bahara
21. nov 2011

@bobulka34 Podla mňa je to blbosť prečo by malo plakať?keď bábätko plače asi že mu niečo je alebo sa necíti dobre..nie určite moju dcéru nenechávam plakať a už vôbec nie pol hodinu vždy keď plače skúšam všetko možné aby som našla príčinu plaču a ak nič tak sa ju snažím utíšiť spievaním mojkaním atď...neviem si to ani len predstaviť že plače a nechať ju tak... ☹

ervenka
16. dec 2011

Mila maminky, precitajte si toto:http://shine.yahoo.com/parenting/crying-dangerous-kids-one-expert-says-222400379.html Ak neviete po anglicky, dajte si to cez google translate. V skratke- male deticky sa NEmaju nechat vyplakat, pocas placu sa im vyplavuje sgtresovy hormon do krvy. Moze nastat poskodenie, alebo aj zabitie neuronov, moze vzniknut ADHA....

koniarova
16. dec 2011

Ja som tu raz čítala príspevok od jednej maminky, ktorej dieťatko zomrelo. Nikdy nezabudnem na vetu, ktorú napísala: Ľutujem každú sekundu, kedy som moje dieťa nechala plakať. Navždy sa mi to vrilo do pamäti a odvtedy moje deti nikdy nenechávam plakať. Aj keď viem, že ten plač, je napríklad len z trucu.