Nechávate bábo občas vyplakať?

bobulka34
22. okt 2007

niektore babenka vela placu, nechavate ho napr polhodinku len tak vyplakat v postielke. Kamaratka mi hovorila, ze ona nechavala dceru aj hodinku a po case jej to uz nebolo luto.

tommik
23. jan 2010

mneme, líbí se mi to, co jsi napsala. Mám stejný názor.

tommik
23. jan 2010

Shaula, já jsem napsala, že to obdivuju, že ho máte puštěný. 🙂 Ale některé holky píší opravdu fakt často, tak jsem se nad tím podivila, že to stíhají 😀

tommik
23. jan 2010

Shaula, myslím, že každému někdy ujedou nervy, nějak. Někdo si to vybije na manželovi, někdo si zanadává,... Mít dítě je fakt náročný 😀 Já jsem si semtam poplakala ve sprše 😀 Když brečí celý den a já mu nemůžu pomoci, tak je to hodně na psychiku

aponchie
23. jan 2010

shaula kazda matka obcas vyjela nebo aspon jednou na sve dite a jestli to jest eneudelala udela to casem driv nebo pozdeji 😎 ja vyjela na T asi po 14hodinach rvani pri rustu stolicek kdy sem ji drzela na rukach v posteli a konejsila a tesila se az dojde mhd a sousedka po dnama to nevydrzela a mlatila na topeni,ze na nas zavola socialku 😀 proste sem zarvala na ni i na malou ,ale u M jde vsecko nejak klidneji ..myslim,ze je to tim,ze je to druhe dite clovek uz vijake pokusy delat nema a ,ze ma hodne veci brat s nadhledem a vyhledem,ze vsecko nakonec casem prejde takze je to mnohem snazsi+zalezi i na povaze cloveka..jednou jedinkrat jsem se nechala navrtat do vyplakani T a myslela sem,ze neco rozbiju jak sem byla nervni manzel taky..vrhali jsme na sebe pohledy ustepacne mluvili a proste nalada bod mrazu spis bych rekla akorat na hadky takze jsme sli pekne zpet do loznice vzali prcka na ruce dali mu kozu usnuli vseci spolecne a byl klid ranosme se tomu smali jak jsme tupi a delat takove pokusy nam nesvedci 😀

aponchie
23. jan 2010

ad koliky T nam rvala a rvala cele 4mesice nonstop i v kocarku a byla jsme na ni uplne sama a jsem sama na sve deti porad pokud manzel neni doma 😎 ja si treba davala dite do sedacky a na stul do kuchyne a mala byla v klidu ja si navarila namazala ten chleb o kterem s emluvi presunula se do obyvaku kde mela na zemi deky a tam sem s ni byla bud sem trapne lezela na PC a stihala klapat s babama anebo sem si s ni hrala atd M jeste ted davam na zem kam jdu ja jde i ona a je klidna..kdybych ji nechala v obyvaku a sla delat neco dokuchyne jecela by jak hysterka no proc by nejecela chce svou matku to je normalni tak ja ji dam na zem na chodbu a je stastna ano obnasi to mnoho namahy jako je prendavani noseni vlaceni sem tam ale me to nevadi. 😎 az kolem 10-12mesice sem T nechavala prubezne samotnou a byl klid

tommik
23. jan 2010

Také jím v obýváku na zemi 😀 A vaším dětem nevadí, že jíte? Někdy mi přijde, že mu to vážně vadí 😀 My máme kuchyň spojenou s obývákem. Malý kuchyňský kout, tam se mi se sedačkou nevejde. Musí zůstat za pultíkem a pořádně na mne nevidí. Tak jsem zkoušela na něho mluvit a nebo zpívat, ale přišlo mi, že řval ještě hlasitěji.

aponchie
23. jan 2010

no nevadi ta starsi ted schudla kilo pac neji vubec 😝 jen pije mleko a vodu nic nechce je nemocna a posledni dobou neji skoro nic jdeme k lekarce pac to neni normalni a ta mala ta mlaska naprazdnokdyz nas vidi tot vse a babka hned jak to vidi prej ma hlad a chce to .. 😝 😀 jako jak mu to vadi,ze s epo tom natahuje nebo knuci?

tommik
23. jan 2010

Kouká na mne a začne třeba i plakat. Jako kdyby si myslel, že se mu nevěnuju. Chce abych si ho vzala a nebo s ním něco dělala. Takže si všechno nakrájím v kuchyni na kousíčky a pak sedím u něho na zemi a jím to jednou lžicí a druhou brnkám do hrazdičky nebo držím nějakou hračku a ukazuju mu ji a on se pro ni natahuje. Nejvíce vyvádí, když sedím u počítače 😀 Je prostě ještě asi malý a nechce být sám.

tommik
23. jan 2010

Nevěřím tomu, že by 3. měsíční dítě bylo "vyčůraný".

aponchie
23. jan 2010

ja tomu neverim do roka 😀 to,ze si uvedi,ze kdyz zabreci zavola matku neni vycuranost,ale velkej psych.pokrok a musi byt nesmirne stastne ,ze to dokaze 😎

no malickatej je ,ale tohle pravda neznam.ji staci kdyz na me cumi a sleduje me jak agent se nekdy uplne stydim pred ni a pak polkne a otoci se na bok jakoby kdyz me nedas tak si .. 😀

tommik
23. jan 2010

😀 Taky mne pozoruje, ale pak začne natahovat. Takže teď jím tak rychle, hltám, že mne často bolí žaludek. Nejvíce se těším vždy na večer, když přijde manžel a já mu ho dám a jdu do kuchyně a tam umyju nádobí a připravím si jídlo na další den. To si tak odpočinu 😀 Někdo to má s dítkem v pohodě. Některá "zlobí".

aponchie
23. jan 2010

ty ale myslis,ze je to fakt to,ze chce aby ses mu venovala?treba jen zavidi to jidlo 😀 a kdyby jsi ho dala na zem?nebo mas tam malo mista si rikala?ja jsem udelala ten nevidanou vec a vubec sem nad tim nepremyslela.sla spat v 7hodin najedena a v 9plakala hrozne hned tam letim ona na brise vztekla ,ze ji nejde otocit dudel nekd e vpr..tak sem ju otocila dala dudu zachumlala do perinky a udelala psssst a sla pryc a jen sem dosla ke dverim bylo ticho..dotedka sem hned sla zvedla ju a dala ji kozu..je klid zatim 😅

ivkaivka
23. jan 2010

Neprecitala som to cele od mojho prispevku, no dedukujem, ze podla vas sme ja a Mirka krkavcie matere. Takze v skratke:
musko, preco sa pytas kde som rodila?
baby, hovorila som o plakani, ked ma dieta fanty. To neznamena, ze ho nepomojkam, nehram sa s nim. Ved si robte co chcete a tak sa cudujme, ze dnesne deti su take, ake su...ze si s nimi nevedia nielen ucitelia,ale ani rodicia...no skoda slov. Co myslite, ze vase matky vas nosili v kuse na rukach, ked mali kopec prace. Mam pocit, ze niekedy boli ludia k sebe ovela milsi, ako su dnes. No vsetko je to o vychove.
Zelmirka, ked mala place a vezmem ju na ruky a hojdam, tak sa zacne usmievat, no prepac...hadam vidim, ze su to len truci...
Musim podotknut, svojmu dietatu sa venujem maximalne. Takmer cely den som s nim sama doma. hovorim s nou, mojkam sa s nou, spievam, chodim na vychadzky, hrame sa spolu, krasne reaguje na riekanky, pesnicky, chodili sme plavat....to len pre tie blbe poznamky, ze kde som rodila..atd. Proste vsetok moj cas, je cas mojho dietata.
Dvojka, ako pises, babo vecer odburava energiu, je to uplne normalne, cez den nabralo mnozstvo podnetov, ktore nevie spracovat, tak to riesi takto.
Aponchie, preco chudatka? Ved im nic nechyba, moje dieta ma lasky dostatok, je hyckane kolko sa da a to nielen odo mna, od manzela ale aj od inych.
Miruska suhlasim s tebou. Myslim, ze do tejto temy sa uz netreba vracat, kazdy ma svoj rozum. Ako sa hovori, kolko ludi, tolko chuti, alebo niekomu chlieb das, ale rozum nie..no vysvetlite si to ako chcete a mozno za par rokov, ked vam budu deturence skakat po vasich hlavickach sa budete zamyslat, kde ste urobili chybu.Lucim sa...

ivkaivka
23. jan 2010

Joj, este nieco...hlavne, ze my s Mirkou sme zle...no len kuk spat, kolko sme na internete my dve a aky cas tu travite vy. Nenapadlo vam, ked nereagujeme uz, ze sa asi na rozdiel od vas venujeme detom??????? Bye, bye, bye

rimmel
23. jan 2010

ivkaivka moje dieta napriklad vecer neplakava..ono vseobecne vobec neplakava..nema preco, vie ze som tu pre neho a nepotrebuje moju pozornost privolavat placom.
a to ho nechavam hrat sa sameho takze niesom s nim nonstop 😉

rimmel
23. jan 2010

ivka a to, kolko casu na nete kto travi je jeho vec....ja tu travim mozno dosta casu, a to vzdy iba ked maly spi, alebo ked sa hra pri mne sam....niekto namiesto internetu ide povysavat, ci umyt riady, no ja rada relaxujem , chodim na konika ci si precitam knizku 😝

rimmel
23. jan 2010

jezis teraz citam co si napisala predtym ,nedalo mi a take malinke babatko nechavat takto plakat a ze je vychcane? to je ozaj hnus, resp asi len tvoja nevedomost o tom, ako destky mozocek pracuje a to ze place a je napapana a prebalena neznamena ze jej psych.potreby su splnene...ako napr ze potrebuje mamicku, pohladnie ..... 😠

rimmel
23. jan 2010

alebo ze sa citi osamelo, 5mesacne babatko este nevie ze je to osoba, samostatna..je naviazana na matku a to velmi! preto tam mas byt hocikedy to dieta potrebuje a nevymyslat si kecy o vychcanosti a ze sa ma zahrat sama..ano, teraz ti nezaplace, lebo vie ze aj tak ju nechas revat. chuda male. ☹

misakri
23. jan 2010

krásný večer holky 🙂
tak předně, když mě budete hodnotit podle počtu příspěvků, tak jsem asi nejhorší matka na světě.. 😀 😀
ale k tématu.. mám 2 děti a přiznám se, že jsem metodu "vyřvání se" zkoušela.. ale bez úspěchu.. bylo to pro mě ještě horší než je celou noc nosit.. takže u mě to neprošlo.. nosím, konejším.. když si mě děti vyžadují, jdu k nim.. TEČKA
krásný večer všem 🙂 🙂

misakri
23. jan 2010

nooo.. jestli si některé maminy myslí, že v 4-5měs je dítě vyčůrané, tak si počkejte na věk tak kolem dvou let!!.. to teprve bude mazec.. 😀 😀
některé výchovné metody prostě nepochopím.. a ani nechci pochopit.. 😝

ivkaivka
23. jan 2010

rimmel, neviem ci mas nieco s ocami, no pojem vychcane, si tu pouzila Ty. Na moju Lilku som nikdy nic take nepovedala, takze vaz co pises. Zlata moja o nevedomosti neviem ci je rozumne hovorit mam statnicu zo psychologie a pedagogiky, tak prepac a mozno by stalo za to, precitat si aj moj prispevok, ktory som napisala o 22.34, tam som to rozpisala aj takym co chapu pomenej.
Pises, ze si tu, ked Tvoje dieta spi, to je super, moje spanok nepotrebuje, je velmi temperamente, zive...takze potrebuje neustalu pozornost a starostlivost. Ja si tu mozem zajst az vecer, ked mala mi kraaaaaaaaasne samucka a bez placu s usmevom na jej krasnej tvaricke zaspinka v postielke.

schwarzovka
23. jan 2010

ivkaivka...nemyslíš, když plačící dítě vezmeš na ruce, že se směje proto, že je rádo u maminky?? Co bys čekala, že ti vynadá??? 😅 😅 Máš ještě maličké miminko...já už vím, že jsem chybu neudělala...malej mi po hlavě neskáče 😉
do roka mimčo opravdu nerozmazlíš...jakmile začne více chápat, můžeš mu stavět mantinely...to je k těm dětím, co lezou po hlavě učitelům 😉
5 měsíců je opravdu málo, aby dítě pochopilo, že se mamka musí třeba najíst nebo nutně vytřít byt 😉

nelituju toho, že jsem rok a pár měsíců obětovala malýmu...vyplatilo se mi to... 😉

a k těm příspěvkům...taky jich nemám moc 😀 za ty dva roky tady 😀 😀

rimmel
23. jan 2010

ivka je pekne ze mas statnicu( ale vela toho asi nevies 😀
ale ako hovoris kolko ludi tolko chuti..... 😉
odchaaadzam 😀 😀

schwarzovka
23. jan 2010

k té psychologii, kdy si jí proboha studovala??? My jsme se učili něco jiného 😀 😀

rimmel
23. jan 2010

😀 😀 😀

sayast
23. jan 2010

necetla jsem vse, tak se omlouvam
ja teda vyrvat nikdy nenechala a rozhodne dlouho nenecham, jestli vubec nekdy. je to tech miminek jediny signal k tomu,aby dali mamince (tatinkovi) vedet ze je neco trapi, neco potrebuji. my to reknem,ale oni? me kdyz je smutno, tak si za manzelem dojdu a pritulim. ale miminko? to zaplace a ceka na svou maminku. a ta nikde ☹
a myslim ze spousta prace pocka kdyz je dite v pohode a nebo spi.

misakri
23. jan 2010

sayast krásně napsané 🙂 🙂

metodu vyřvání snad používala generace našich babiček, ne?! 😠

sayast
23. jan 2010

mis, diky 🙂

hlavne kdyz jsem si dite porizovala, tak jsem pocitala s tim, ze je to prace na 24 h/7 dni v tydnu a pro to dite tu vzdy budu, aby z nej vyrostl sebevedomi, stastny a spokojeny jedinec, ktery ma jistotu v rodine. vi, ze tu pro nej vzdy budu 😎

ivkaivka
23. jan 2010

schwarzovka a čo ste sa učili? Dieta ma mat sancu ukludnit sa same.
Sayast, to je pekne napisane, skus si precitat vyssie co som pisala.... moja mala je ľubena, tolko,kolko sa da.... a to, ze si chvilu poplace neznamena, ze ju nelubim. No ked si moje dieta chvilu zdiremne, utekam odsavat mlieko, aby som mu ho mohla dat aspon na flasu, kedze dojcit nemozem a robim to uz 5 mesiacov. Takze o tom, ze vylozim nohy niet ani slychu....
misakri-zbytocne komentovat

misakri
23. jan 2010

ivka.. copak je zbytečné komentovat?? 😉