Nechávate bábo občas vyplakať?

bobulka34
22. okt 2007

niektore babenka vela placu, nechavate ho napr polhodinku len tak vyplakat v postielke. Kamaratka mi hovorila, ze ona nechavala dceru aj hodinku a po case jej to uz nebolo luto.

maaja
23. okt 2007

ja som tiez nikdy nenechala Mareka plakat ... len co zamrncal, tak som ho brala na ruky a ked zaplace aj teraz, tak ho vezmem a hned je kludny ... tak sa pekne prituli a mam z toho obrovsku radost ...
a nazor ze treba babo nechat vyplakat, bohuzial nie je len nazorom starsich ... moja sestra ( 26 ) nechava babo vyplakat ☹ a mne tvrdi, ze ten moj bude rozmaznany, ked ho beriem na ruky ...

veronika13
23. okt 2007

maaja, neskôr to budeš môcť porovnať, no asi si aj vtedy nájde nejakú výhovorku 😝

maaja
23. okt 2007

moja sestra urcite 😀
ale inak je fajn, naozaj ... len sa hra na velku maminu, predsa len, uz ma dve deti 😎

veronika13
23. okt 2007

veď samo, skúúúúúsenosti nepustia 😀

emalea
23. okt 2007

No tiez patrim k tym 'blaznivym' matkam, co k sebe tulia svoje deti, len aby neplakali, ked to nie je nevyhnutne nutne. Teda napriklad, ked som bola sama doma a jednu kupala, to sa holt neda nic robit... 😔 a obcas priroda vola aj na zachod a do kupelne 😀 - ale z toho som im urobila divadlo, ked to bolo na dlhsie 😀 - pekne v autosedackach oproti mne a strasne 'dolezite' hovory 😀 - no jo, nic sa nema hnat do extremov 😀 Ale ked uz som tu, tak sa priznam, dobrovolne, bez mucenia, ze nase dievcata s nami prespali rok, od pol roka, do roka a pol, v nasej posteli, lebo som nemala nervy na to, nechat ich prave tu pol hodinu az hodinu plakat. A s nami im bolo dobre. V tom roku a pol sa same od seba, zo dna na den, rozhodli, ze je cas sa prestahovat do svojich postielok a su tam odvtedy spokojne 😉
Ale samozrejme, treba rozlisovat medzi placom babatka a dvoj, troj a viac-rocneho dietata, to bez debaty. Ale to kazda pozname, ci je to plac z trucu, vynucovaci a podobne. Ale ani tam nie je podla mna hodina na mieste. Ako niektore tvrdite, je to podla mna aj zdraviu nebezpecne.
Tak vela stastnych a usmievavych deticiek vsetkym 😵

sstefi
23. okt 2007

no ja mámdosť ked sa mojej Ivke začne čkať a viem, že to prejde jedine, ked začne plakať(dokáže čkať aj 20min., čajík ani nič iné nepomáha.Asi ako sa zhlboka nadychne ked plače, tak to jej pomoze ☹ 😉 ). Ide mi srdce poknúť, a stále ju počas plaču ukľudnujem, aby sme počuli či to už prestalo 😉 .
A môj starý otec tvrdí, že dieťa má byť veeeľa na rukách, že je potom fyzicky oveľa silnejšie a šikovnejšie. 🙂 😵 A mne sa zdá, že má pravdu. 😉 😎

tomaslavka3
23. okt 2007

maaja-co ked ma dve deti ja mam 5 a nerobim sa naskusenejsou matkou.Nemusis sa ponizovat a ked nieco ona robi tiez to nemusi byt najspravnejsie,lebo uz ma dve deti.Tvoje dietatko len zato,ze ho zoberies na ruky nemusi byt uz hned rozmaznane.Nebudem sa opakovat mam dve velke dcery ,nikdy som ich nenechala plakat a zobrala som ich vzdy na ruky.Nie su rozmaznane a ani nikdy neboli,nikdy my neurobili v meste,ci obchod hanbu,nevypytovali drahe hracky,alebo cokoladu...Porovnas si,ked deticky odrastu a uvidis,ze budes spokojna.

maaja
23. okt 2007

ja si tiez myslim, ze budem spokojna 😀
sestru beriem uz s rezervou

tomaslavka3
23. okt 2007

Dieta potrebuje nas dotyk.Nielen babatko,ale aj det väcsie ,viem to len z vlastnej skusenosti.Babatko nam nevie povedat,preco placka musime na to prist sami pohladenim .Velke dieta,ked boli zub,hlava,brusko sa ku mne prituli povie co mu je a ja 9 a 16 rocne dieta utesujem hladkam mojka.

maaja
23. okt 2007

no a v neposlednom rade - je to uzasne ked babo place a ja si ho pritulim, ono sa nech a prestane plakat 😉

zuz11
23. okt 2007

no tiez nenechavam hanku vyplakat a ani som nikdy nenechavala 🤐 aj ked svagrovci maju 4 deti a su lekari dokonca svagrina pediatricka tak nepocuvam ich reci ze ak nechce spat v postielke tak ho tam nechat vyplakat a ze od unavy zaspi 🤐 ved je to na hlavu... mali sme totiz obdobie od 2 mesiacov do 5 ze postielka bola nepriatel a potom utalo a krasne v nej spinka 😀 a ani plakat nemusela v nej ma o jednu traumu menej 🤐

emalea
23. okt 2007

No vidis zuz11, mas taku skusenost, ako my, len u nas to trvalo omnoho dlhsie 😀

tomaslavka3
23. okt 2007

zuz11-pekne si to vystihla"ma o jednu traumu menej" a tych utinani bude este velaaaaaaaaaaaaaa vo vselicom. Nase male sa dost namrncia,ked jedna zavadzia druhej, druha tretej, tretia obidvom a popadaju na seba,chcu sa postavit,pozhadzuju sa a mravcia.To sa stihne stat,ked sa len otocim a som pri nich.

emalea
23. okt 2007

No inaksie, ja mam obcas pocit, slavka, ze nase dievcata si najviac urazov privodia prave, ked som pri nich. ☹ A hlavne, ked boli malicke a sme sa spolu hrali, ani som sa otacat nemusela 😀 . Ale zase si to mozem vyvsvetlit aj tak, ze som proste STALE s nimi, tak si tie urazy zakonite MUSIA privodit len vtedy, ked s nimi som 😀 😀 Pekne som z toho vycuvala 😀 😝
Ale mate doma veselo 😀 Mnozstvo ruciciek a noziciek trciacich z jednej kopy 😀

tomaslavka3
23. okt 2007

Nemenila by som napr.za jedinacika/mat pokoj,dobru robotu,kamosky,diskoteky.../.Povedz nieje to nadherne take nevinne dietatko,ked ho vidis dvojmo,ci trojmo?

veronika13
23. okt 2007

tomaslavka, ja mám zatiaľ jedináčika, no na disku by som od neho nešla, najradšej by som bola stále s ním 🙂 berieme ho zo sebou kde sa dá a príde mi to úplne normálne, dokonca aj na spovedi bol so mnou 😀

maaja
23. okt 2007

vidis tomaslavka ... ja by som brala jedinacka, dobru robotu, pokoj a tak ... ale asi iba dovtedy kym by som nemala doma taku kopku ako ty 😀 ved ani na toto jedno som nebola uuuplne presvdcena a teraz neviem co by som bez neho robila 😉

emalea
23. okt 2007

je to nadherny dar mat dieta a este dvojmo, trojmo, uplny zazrak! Tiez nemam chut bez dievcat niekam chodit, myslim na nejake akcie, nedokazem si to bez nich uzit. Ale to je asi tiez trosku extrem. Ale verim, ze sa casom prisposobim, ked odrastu a nebudu ma potrebovat. Uz som si zvykla aj na skolku a to som prvy den oplakala viac, nez oni 😢

maaja
23. okt 2007

ja som tiez chcela dvojicky 🙂
emalea - skvely vyber mien !!! ak sa raz zadari - tak pouzijem 😀

veronika13
23. okt 2007

ja by som asi dvojičky nezvládla, teda vôbec sa na to necítim, trojičky ani nehovorím, tomaslavka máš môj obdiv a poklonu 😔

maaja
23. okt 2007

aale zvladla by si 😀 musela by si !

veronika13
23. okt 2007

radšej pekne po jednom 😉

tomaslavka3
23. okt 2007

veronika-prirode nerozkazes,zariadila to tak.Ja som chcela len jedno dietatko spolocne s mojim partnerom a stalo sa neuveritelne.mali sme deti dost,lenze nas lakalo este nasu lasku specatit dietatkom.

emalea
23. okt 2007

no krasne sa zadarilo, tomaslavka 😵 A dievcata sa narodili s uzasnymi vahami. Vsimla som si na fotkach, ze si mala brusko hodne dopredu, takze to spredu a zozadu ani nebolo vidiet, ze si tehotna, natoz s takymi nadherne macatymi trojickami. 😵 Ja som tiez mala spicate brucho a dve kocky v nom! A pritom sa hovori, ze pri spicatom su chlapci 😀 No pri vacsom mnozstve je to uz asi jedno. Kazdy si urobi miestecko, kde sa da 😀

emalea
23. okt 2007

Veronika, jasne, ze by si dvojicky zvladla a dost mozne by sa ti to aj zapacilo, ako vsetkym mamickam s dvojcatami a viaccatami 😀 ma to neuveritelne kuzlo, to si proste nemozes pomoct. 😵 A podla mna ani na jedno dieta clovek nemoze byt dopredu pripraveny. A zrazu, ked to pride, je to uplne prirodzene. 😎 Ja sa bojim, co by som citila, pri dalsom babu. Ci by som nemala pocit, ze mi chyba k nemu druha polovica 😀 Ale predpokladam, ze by som sa citila ako ostatne monomamicky 😀 teda v pohode 😎

malena
28. nov 2007

Tiež nenechávam dieťatko vyplakať sa a ked mi niektorá "stará škola" poradí, že nech sa vyreve, nožik sa mi vo vrecku otvára 😠 .

susik77
29. nov 2007

baby, mne mala obcas place od hladu, ked odnekial cestujeme autom a ja to neodhadnem-minule sa mi zdalo, ze je dost napapana-vyzerala spokojne a potom v aute strasne plakala-to sme cestovali len polhodinu v ramci mesta...co robit v takom pripade?Vecer ju dokrmujem um, myslite, ze je dobre mat pri sebe termosku a mm a prip. jej zarobit a nakrmit v autosedacke?

shela
29. nov 2007

ahojte mamicky..je to len dobre ked si deticky poplacu...je to dobre aj pre vas. Keby ste zakazdym ked dieta zaplace vzali na ruky tak male by si na to zvyklo a plakalo by stale keby chcelo byt na rukach..a ked mu ukazete ze nie nevezmete ho ono si po case zvykne. Bude aj lepsie spinkat.. Najlesie je spravit dietatu rezim..musi vediet kedy je cas na spinkanie na papanie, na hranie.Ale zasa niekedy moze mat babatko bolest bruska..tak to ho treba vziat a polozit ho bruskom na kolena alebo si polozte malicke na ruku a robte s nim lietadielko..ono prestane..dufam ze vam to kusok pomohlo

sjuzi
29. nov 2007

Ahojte, tak ja nechávam vyplakať malého len v 1 prípade. A to, keď dojdeme po týždni domov od našich, kde ho stále naťahujú, sískajú a nosia a on mi doma mrnčí, keď ho napr. posadím do lehátka 😅. Tak to ho nechám chvíľu sa posťažovať... Veď by som doma nemohla nič robiť... a tí starí rodičia si nedajú povedať... ale pomôžeme si? 😀

Ale inak keď plačká, tak väčšinou už viem, čo ktorý plač znamená. Preto ho nenechávam vyplakávať. 😎

lara1znk
29. nov 2007

ja nenechavam nasho Christianka vyplakat, mrnkat to ano ale plakat nie, vraj sa to neodporuca do 6tich mesiacov