Nechávate bábo občas vyplakať?

bobulka34
22. okt 2007

niektore babenka vela placu, nechavate ho napr polhodinku len tak vyplakat v postielke. Kamaratka mi hovorila, ze ona nechavala dceru aj hodinku a po case jej to uz nebolo luto.

vlastovka385
4. jan 2010

Ronie díky, s tou dekou je to dobrej nápad, zkusíme.

ronie
4. jan 2010

vlastovka a jak píše markchina-autosedačku po smeru jízdy, co jde hodně polohovat-my máme maxi cosi a je fakt dobrá, vydrží se dlouho dívat z okna a pak deka 😉 držím palce 😉

vlastovka385
4. jan 2010

My máme ještě klasický vajíčko, Tibor ještě nesedí, tak nevím, jestli už může sedět v té kategorii od 9 kg, přece jenom je to docela dlouhá doba, co by v tom musel sedět. Právě se utěšuju tím, že jak vyměníme sedačku, tak se to zlepší. Markchina díky 🙂 .

ronie
4. jan 2010

vlastovko tak to ne, pokud ještě sám nesedí, tak by to nebylo bezpečné 😉

ronie
4. jan 2010

no jo ono mu je teprve 7měs..tak to m usíte ještě počkat

kutcher
4. jan 2010

A coby ne, do nedavna byla kategorie 9-18kg my ted koupili 9-25 ma 6 poloh a uprimne by mi do toho nevadilo dat mladsi dite, je to jak vajicko, jen delsi a je to po smeru jizdy, od ty doby bavi cesta i naseho mladyho, kdyz neumi sedet pisknes tam lehnuti a je, dostali jsme k tomu i hraci pult a jelikoz si s nim muze hrat jen v aute, tak ho to bavi, dokud jezdil ve vajicku, tak jsem mu davala penezenku, mobil atd to byla chyba, ale pak jsem mu do 0,5l lahve natocilb vodu, pridala potr. barvu, olej a vyrobila mu takovou tu lavu, vykulil oci a jelikoz je fakt zvidavej cucel do toho pul hodiny-to byl klid!!!

micha3
4. jan 2010

Ahoj, my jsme vajíčko museli vyměnit hodně brzy za sedačku, kvůli tomu že měl hodně kilo. Prostě by se nám do vajíčka nevešel 🙂

misulda
4. jan 2010

Kutcher, to je skvely napad s tou flasou, vyskusam. Nasho maleho fascinuje obycajna voda vo flasi, uz sa tesim, co spravi toto... 🙂

kutcher
4. jan 2010

No ten z toho byl hotovej, to ti povim, taky rad koukal na vodu, tak me to napadlo, nekteri do toho sypou jeste dalsi prisady, sodu, sumak atd aby ten olej stoupal sam, ale nam to stacilo takhle, ten efekt sumaku stejne za chvili odezni

ronie
4. jan 2010

no ono jde o to, že v případě nárazu, dítě které ještě samo nesedí nemá dostatečně zpevněné svaly a je možné že pro něj budou následky nehody horší...my sme přešli na pětibodovku až před měsícem...ale samozřejmě to jde, vejce je ale nejbezpečnější 😉 Dokud z vejce nekouká hlava tak se v něm jezdit dá 😉 🙂

kutcher
4. jan 2010

Tak nam jeste v tech 18 mesicich ta hlava nekouka, ale nohy jo! Ale dobry, tak zkusim pocitat, vajicko je do 1 roku a do 11-13kg, ta nase sedacka je od 9kg, to me tak cca vychazi od 8 mesicu tak tim uz to vyskove i vahove nezkazis

doty1
4. jan 2010

moja skusenost s vyplakanim: nasa Dorotka zle spavala od narodenia. Do 2 mesiacov spala cez den mozno hodinu, inak v kuse plac, v noci sa budila kazde 3 hodky, postupne sa to zhorsovalo, ked mala skoro 4 mesiace ustalila sa na 3/4 hodine, maximalne hodine. Pomaly som ju naucila spat cez den, teraz uz par dni mame zavedeny dopoludnajsi spanok a popoludnajsi spanok. Asi pred tyzdnom som odmietla dat prsnik kazdu hodinu a zaspala asi po 10 minutach mrncania. Takze teraz papame v noci asi 3 razy. Tuto noc som ju chcela nechat bez jedla dlhsie (vsetci do mna hucia, ze ma 6 mesiacov a uz musi spat celu noc) a viac to neurobim. Plac bol sice bez slziciek, ale moje vycitky boli hrozne. Mam 35 rokov a je to moje jedine dieta, muz ma 50 takze viac deti mat nebudeme, cely den som s nou, vlacim ju na sebe, rozpravam basnicky, spievam pesnicky, tancujeme, plazime sa, je to taky moj prisavcek, ako to dieta ma zrazu pochopit, ze ked place tak ju necham tak. Bez ohladu na cas som jej dala papat a rano som si povedala, ze som totalna truba. Som sice ako vyflusnuty rezanec 😀 , pradlo mam na susiaku uz tyzden, varim len ked sa da, ale kaslem na to. Nech vstava aj kazdu hodinu. Inak mala s nami spava v jednej izbe ale nie posteli, od mala je to taky maly individualista 🙂 u nas v naruci sa je paci, ale v posteli moc nie. Jedine co ma trapi je, ze ma 6 mesiacov a o hlasnom smiechu ani pocut nech robime co robime.

kutcher
4. jan 2010

A v tech 8 mesicich vetsina deti uz trochu haca, tak snad

micha3
4. jan 2010

My jsme sedačku taky volili podle váhy, v půl roce nám z vajíčka koukala hlava i nohy🙂

nikollette
4. jan 2010

NIe nenehávam, nie je potreba. 😉

veronikapp
4. jan 2010

doty1 s tym smiechom si nerob starosti, moja sa tiez este nesmeje nahlas ale inak ten bezzuby usmev od ucha k uchu je uzasny 😀 Vraj je to normalne.

rimmel
4. jan 2010

noo aj moja mama hovorila ze ja som sa rehotala, nahlas a moj brat sa iba usmieval bez zvuku 😀

spevacka
4. jan 2010

doty1, aj nám sa podarilo malú rozosmiať asi len dvakrát, ale tiež sa usmievka skoro stále a všetci sú z nej unesení, že aká milučká 😉 No a ja som mala druhé dietko v 38, tak neviem, prečo si myslíš, že už druhé mať nebudeš? 😉

doty1
4. jan 2010

tak ste ma potesili s tym smiechom, my sme uz ako cvicene opice a mala sa na nas pozera, ci nam nahodou tam hore nesuchoce 😒 ale uz 2x sa ma spytala sestricka v poradni ci sa uz hlasno smeje.
spevacka: druhe asi nebude urcite 🙂 , ja som si kvoli muzovmu veku jedno vybojovala, aj ked teraz je z nej hotovy viac ako ja 😉

u2jana
4. jan 2010

doty,
s tym smiechom, u nas vzdy na zabralo, ked sme ju pred kupanim taku povyzliekanu bozkavali na brusko, to sa jej doteraz straaasne paci 😀
ja som za bola hotova z toho, ze mala sa najprv smiala na jedneho plysaka a nas mala na haku 😉
tak si z toho nic nerob

barborato
9. jan 2010

Viem ze to sem nepatri ale hovorili ste o tom chcem sa len spytak od akeho veku sa ma dieta smiat nahlas. My mame tri mesiace mame este cas alebo ako? Dakujem

sunea
10. jan 2010

Barborato, je to individualne, nas sa zasmial nahlas okolo toho tretieho mesiaca (usmieval a skeril sa cca od 2 mesiacov). Kamoskina dcera ma 8 mesiacov a ked sa aspon usmeje, tak maju Vianoce cela rodina, a to je uplne v poriadku, cula, bystra, zvedava...

jeudi
10. jan 2010

ahojky já ne ,vždy k němu hned běžím,asi to neni dobře,ale já nemám ráda když mimi pláče

zuzana581
11. jan 2010

DOTY1 ja som bola pri dcére presne ako ty. Aj keď sa budila často a často bývala nekludná, tak som ju nikdy nenechala plakávať. Bola som do jedného roka úplne vyflusnutá, ale stávala som ku nej, kojila ju asi tak 5-6 krát za noc a venovala sa jej uplne celý deň. Upratovala som a varila, iba keď mi ju niekto zobral von, alebo bol muž doma. A nelutujem to. Teraz viem, že ona je proste taká povaha. Často nespokojná, ak niečo nie je tak ako by chcela, ak sa jej niečo nedarí, vyberavá a vyžadujúca pozornosť. Proste ťažká povaha. A podotýkam, že nie rozmaznaná, lebo ja sa považujem za celkovo prísnu mamu.
Pri synovi som teraz taká istá, s tým rozdielom, že on do troch mesiacov stále spinkal, papal a nič ho nerozhádzalo. Jediný krát som ho nechala plakať a aj to nechcene, lebo zaspal, ja som išla sprchovať malú a on sa zobudil a keď som nechodila začal plakať. Dosprchovala som malú a až potom som išla k nemu. Prestal plakať až som prišla, dala mu čajík a spinkal ďalej. Podla mňa tým, že sa nechá dieťa vyplakať sa nič nevyrieši. To dieťa plače, lebo niečo potrebuje. Syn je nenáročný a dcéra bola náročná. Ale nijak by som neovplyvnila povahu ani jedného, tým, že by som ich nechala plakať, akurát by som možno stratila dcérinu dôveru, lebo by pochopila, že ak jej niečo je, tak ja jej nepomôžem. Deti nevedia hovoriť a svoju nespokojnosť dávajú najavo plačom. Chcú papať, bolí bruško, nechce sa im spať, alebo chcú proste len pomojkať a ponosiť na rukách. Tolko môj názor.

martinka17
11. jan 2010

ja som malého nechala plakať a neľutujem 😉 . Neplakal hodiny, to nie, len chvíľu zo 10 minút, aby som zistila, či niečo potrebuje alebo sa len nudí. A to mal od 2 mesiacov pruh. Lekár vravel, že nesmie plakať, tak len zamrčal a šup na ruky. Po dvoch týždňoch nas mal na povel a povedalo sa dosť. A po Ďalších 2 týždňoch pochopil, že to nefunguje. Je to teraz vysmiate dieťa a keď plače, tak viem, že ho niečo trápi. Len občas ešte skúsi, či neskočím podľa jeho pískania, ale nefunguje to.
A čo sa týka, že nám to tlačia naši rodičia a aké je to kruté. Skôr by som povedala, že mi sme strašne úzkostlivá generácia. Ja to vidím na sebe, keď sme prišli s pôrodnice, tak som pri každom zamrčaní skákala a brala malého na ruky, len aby chudáčik neplakal, kým mi mamina nepovedala, že nech ho chvíľu nechám, či sa neukľudní...a zrazu plakal menej...aspoň mne sa zdalo. 😀 😀 Ale to som len nebola taká ubehaná k postielke 😵

rimmel
11. jan 2010

martinka ako je dost naivne mysliet si ze dvoj ci trojmesacne babo vas ma ako napovel..take male babo nevie byt vychcane, ci vypocitane....ked place, place uprimne 🙄

iluss
11. jan 2010

no já tedy nevím, ale miminko nepláče pouze tehdy, když má hlad nebo potřebuje přebalit nebo když ho něco bolí. Někdy pláče i pro to, že je mu samotnému smutno a potřebuje se pomazlit. Takže bych ho asi nenechávala moc vyplakat. Dítě potřebuje doteky a pomazlení - potřebuje prostě svoji mámu! A nemyslím si, že je tím moje dítě rozmazlené nebo že mě má na povel.

martinka17
11. jan 2010

jasne rimmel
ja viem, že aj tvoj malý bol veľmi chorý a musela si dávať veľký pozor🙂 ale za svojim si stojím
Aj také malé bábo vie, že plač je "zbraň" ak chce. Tak ako vie, že plač mu privolá maminku, keď je hladné, tak vie, že ju privolá aj keď sa proste nudí. A nemám to z vlastnej hlavy ale z odbornej literatúry 😅

marinka
11. jan 2010

iluss, přeseně tak to cítím i já 😉

momin
11. jan 2010

Me taky to taky nikdo nevymluvi. 😉
Sice asi 3 mesicni mimco bych plakat nenechala ale tu nasi obludu nechava. Ma prece jenom 10 kg a kdybych ho mela porad nosit kdyz zaknoura upadly by mi ruce...