Nechávate bábo občas vyplakať?

bobulka34
22. okt 2007

niektore babenka vela placu, nechavate ho napr polhodinku len tak vyplakat v postielke. Kamaratka mi hovorila, ze ona nechavala dceru aj hodinku a po case jej to uz nebolo luto.

adkag
29. nov 2007

ani ja nenechavam schvalne vyplakat,jasne ze ked po kupani sa obliekame, netierame a tak a uz dost placka,lebo sme ho vybrali z vody a je uz hladny,tak ho poobliekat musime,tak to si poplace,ale inak nie.

nenka83
29. nov 2007

moja prave reve! uz som zufala, cely den mi nespi!!! v noci tiez vymysla! proste uz neviem co! a najhorsie ked ju zdvihnem tak sa smeje! cize cisty srd!

helen
29. nov 2007

Pridavam sa do dlheho zastupu mamiciek, co su presvedcene, ze pluca ich deti sa bezproblemovo vyvinu aj bez zufaleho placu.
Dokonca k malej priskocim vzdy, ked zaplace, co sa ale casto nestava, lebo vacsinu dna bud spi, alebo ju mam na rukach.
Chcem sa Vas ale opytat: myslite tym "ja svoje dieta nenecham vyplakat" aj to, ze by ste nepouzili na zaspavanie tu metodu opisanu v knizke "Kazde dieta sa vie naucit spat", teda ze ho nenechate plakat ani tyc 3-5-7 minut, aby zaspalo?

arabeska
29. nov 2007

susik,dojcis?ak hej tak ju nadjoci v aute,teda pokial nesoferujes 😀 ,ale ja by som normalne zastavila a dala papat.ak nie nos pri sebe v nadobke um a vo flaske prixystanu vodicku.

a vyplakavat nenexavam,kedze mame selest,pruh a kopu dalsix hnusov a aj keby sme nemali ja nemam na to srdce,ale ved kazda matka si robi tak ako jej to vyhovuje.
a je rozdiel nexat plakat 2 mesacne babo a rocne,kedy uz dieta rozmysla a placka napr . z trucu

majka35
29. nov 2007

ahojte ... ja som svoju malú vyplakať nikdy nenechala a teraz mám trošku pocit, že si uvedomuje, že stačí zaplakať a ja hneď pribehnem ... aj keď jej ukážem mliečko, tak ani za svet sa za ním nerozbehne, ale sadne si a spustí neskutočný plač, kým jej ho nepodám ... pritom by si aj sama vedela poň prísť ... no, trochu som ju tým rozmaznala ... 😉

susik77
29. nov 2007

arabeska: no, ano, ale ja ju nakojim tesne pred odchodom, al. tak polhodiny pred, norm. ma interval 3 hodiny cez den a ona sa rozplace pocas jazdy ale hrozne 😎 .je blbe zastavovat niekde na dialnici na parkovisku na polhodiny, ked viem, ze doma sme za 15 min.al. myslite, ze je blbe pouzivat to um ako prvu pomoc na dopapanie? inak na noc dokrmujem malu uz asi 2 mesiace a stalemam dost mlieka...
inak, vsimla som si, ze ked mala place pred spanim, ovela lepsie spinka...ja tu metodu pouzivam, ale snazim sa naucit ju zaspinkavat tak, ze sa s nou este v postielke pred spanim rozpravam 😉

susik77
29. nov 2007

inak, na konikovi uz viac bab pisalo, ze svoje deticky nenechavali nikdy vyplakat a oni boli dost rozmaznane neskor...asi to bude dvojsecna zbran 😎

arabeska
29. nov 2007

no ja som svojho 5 rocneho tiez nenexavakla vyplakat a nemam pocit zeby bol rozmaznany 😉

susik,pokial vies ze ste zaxvilku doma a vies si ju utisit tak nemusis zastavovat

susik77
29. nov 2007

holky, co nenechavate miminka vyplakat: neviete mi napisat ako stihate take veci ako varenie, upratovanie, alebo aspon si skocit na wc? 😀 😎
Ja od mojho sidla nemozem ist ani na 3 kroky-hned place 😎 takze ked idem len 4 kroky zobrat si nieco do chladnicky, musim ju nechat plakat 😎 takze odkedy sa narodila tak upratujem len ked je manzel doma-cez vikendy 😎

susik77
29. nov 2007

a uz ma vsetko boli ako ju nosim na rukach neustale 😎 na hracej deke sa mi stale obracia na brusko a pri tom place 😎 a ked ju obratim naspat, znovu place 😎

smisela
29. nov 2007

Ahoj,moja mala na zaciatku tiez vyzadovala neustalu pozornost,nic som nestihala,dokonca som si ju brala aj do sprchy 🙂 teraz ma 7 mesiacikov a uz sa aj chvilu zahra,alebo ju necham sediet v autosedacke a aspon ma vidi 😉 Vyplakat som ju nenechala,ale obcas si pomrnkala,to by som fakt nic neurobila 😒

malena
29. nov 2007

No, susik 77 veru nestíham nič 😲 varím len pre malú a niečo narýchlo si zobnem aj ja /schudla som na miery 15-ročnej modelky 😉 /, upratujem len to najnutnejšie - ked mi malú niekto povaruje. A na wc tiež nejdem len tak hocikedy. Ja od môjho šidla nemôžem ísť tiež ani na krok, hned plače. Ale naštastie mi povaruje švagriná ked príde z práce. Zhrnietom to však: nestíham nič, ale nerobím si z toho ťažkú hlavu, najštastnejšia som, ked vidím, že moja malá je štastná a spokojná. Teraz má 9 mesiacov, ale pravdaže neskôr, ked už bude viac chápať súvislosti, tak už jej vštepím trocha disciplíny 😕 Ale to už bude aj ona inde, bude vačšia, dokáže sa zahrat s hračkami, inými detičkami,...no do toho roka sú detičky také na nás závislé.

janinah
29. nov 2007

nikdy nenechávam dieťa sa vyplakať, nemám dôležitejšiu prácu ako byť pri ňom,ked má nejaký problémik a plače

susik77
29. nov 2007

janinah: tak to Ti zavidim... 😎

zuz11
21. feb 2009

suzette • 1d • Dnes o 20:57
ahojte mam 3 mescneho 7 kilovehp Matka..chrbat mam uz uplne stuhnuty co ho nosim na rukach inak nezaspi..na noc mi zahaja na prsach..poptom ho prenesem do postielky v noci ked sa zobudi a ja ho nakojim vatsinou zaspime spolu...citala som metody nechat vyrevat kezdych par minut pohladkat,ale on reve a reve a ja to neviem vydrzat ..
boli ma stoho zaludok...ale musim to neak urobit lebo uz nevladzem..nemam len jeho.. bohuzial si neuzivam matersku ako by to malo byt,ale to je ina tema 😢
knihy knihy..ja by som chcela vase skusenosti (kazde dieta je ine)
na ocka reaguje placom tak ak je doma nic mi to nepomoze lebo mu furt reve aj teraz ked to pisem ho ma nastarost ale pocujem ze to nezabera tak utekam zachranovat....

denduska • 1d • Dnes o 21:20
ahoj suzette - tak mozem ti napisat svoju skusenost. Citala som tu knihu o vyrevani aj tu druhu a drzani babatka...nasa nam tri mesiace po veceroch strasne plakavala ale strasne..takze realizovat sa nedalo nic, a robila som to tak isto - zaspala mi na prsiach, potom do postielky a zas dokola...az mi nakoniec spala na prsiach celu noc. Nezniesla by som ju nechat samu vyrevat, tak som to skusila inak. Naucila som ju zaspavat vo svojej posteli, tak ze som si k nej lahla, drzala som ju, podavala som jej cumlik milionkrat, stale som ju hladkala, hojdala jemne za ramienko, spievala som. Trvalo to dost dlho asi mesiac ale naucila sa zaspat v mojej posteli vedla mna uplne bez slova..uz to funguje doteraz asi 2 mesiace...dnes som si povedala ze teda skusim postielku. Dala som ju tam, chvilku sme sa salili, zhasla som svetlo....prisla som za 1 minutu...bola som tam 2 minuty zasa som odisla...vratila som sa za 2 minuty..zasa som tam bola 2...potom som sa vratila za 3, potom za 4. teraz som sa mala vratit za 5 ale uz spinka! pritom ani raz nezaplakala, len by zacala a by som ju okamzite vybrala, to som si slubila..Len si tam dzavotala. Je to dlha cesta, ale mozem povedat ze to vyslo. No uvidime ako bude zajtra 😀

pastuska • 1d • Dnes o 21:23
suzette, ja osobne som proti tejto metóde, ale len tak na okraj - tá metóda je určená pre bábätká od 6 mesiacov. Nie pre mladšie. Ja som ho nosila v babyvaku alebo v šatke na mne cez deň, večer zaspával so mnou a spí so mnou doteraz.

suzette • 1d • Dnes o 21:26
denduska
dakujem to je tiez dobry napad....ja fakt nemozem pocuvat ten plac a tie ocka uplakane mi thaju srdce,ale aj moj chrbat 😝
aj cez den to tak robievas?
inak drzim palce pa 😀

nevesta • 1d • Dnes o 21:28
No ale metoda vyplakat sa neodporuca pri detoch mladsich ako pol roka...

magimary • 7d • Dnes o 21:29
suzette, môj nasjatrší bol podobný Tvojmu a rozhoden syśtém vyplakávania nebol ten "jeho"...to sa nedalo, lebo by na nás susedia volali sociálky, tak veľmi dokázal kričať, ak som to čo i len raz skúsila...
ale keďže som už fakt nevládal fyzicky-uspávať ho na rukách (ale to aj cez deň, nielen večer), tak sme zvolili jednoduchšiu formu-natriasala som ho v kočíku, ktorý sme mali doma (taký starý a veľký)... a zabralo to-takto sme sa napokon uspávali až do roka a potom sme kočík vymenili za postieľku a bola to pohoda 😉
ani on neplakával, ani ja som nemala "vyťahané ruky"a chrbát...
skús, možno to pomôže aj vám...
vyplakávanie "nepasuje" na všetky deti! viem, o čom hovorím! zo všetkých siedmych to na niektoré zafungovala a niektoré absolútne!každé dieťatko je iné (hoci ja som stále tá istá matka 😅 ), takže sa netráp, že robíš niečo zlé, ak ho nenecháš vyplakať...inštinktívne reaguješ tak, ako je to správne...
skús si však "život" uľahčiť kočíkom alebo nejakým "nosítkom" (to používame teraz namiesto kočíka)... 🙂

suzette • 1d • Dnes o 21:30
pastuska
no sak aj ja ale musim to neak vyriesit lebo akonahle polozim z ruk place... a ja nestiham nic ine ☹
v baby vaku vydrzi tak 15 min a reve....ma taku olubenu polohu na rukach a ine zatial nic

suzette • 1d • Dnes o 21:32
nevesta
dakujem to mi neak uslo tak ho mozem stale rucickovat bez toho ze ho rozmaznavam..ale uvazujem preto ze uz je velmy tazky..

bambusko • 3d • Dnes o 21:33
suzette, nasa prostredna plakavala, ked brala maltofer, mavala zapchu a bolelo ju brusko. tak som ju nosila aj 4 hodiny - vtedy este v klokanke. u mnazela sa tiez neutisila, bol z toho nestastny. a dnes je to uz skoro skolacka a len na to spominam.

radila si sa s pediatrickou, ci to nie je dajaky zdravotny problem? drzte sa 🙂

pastuska • 1d • Dnes o 21:33
suzette, a skúsila si chodiť s tým babyvakom kým nezaspí, alebo skackať na fitlopte? Môj malý tak zaspal, nesmela som stáť alebo sedieť, lebo reval 😀 Alebo iný nosič, nie každé dieťa znesie babyvak. Môj zasa neznáša šatku, babyvak miluje. Ale my cez deň ešte ani dnes takmer nespíme v posteli. Doobeda spí dve hodiny v kočíku, poobede si zdriemne tak 20 - 30 minút, a to sme väčšinou tiež vonku. Občas aj v posteli spí, ale to musím zatiaľ (cez deň) ležať s ním. Večer zaspáva sám, ale to len posledné dva týždne. Doteraz zaspával so mnou. Ale keď idem spať, beriem ho k sebe 😉

katyl • 2d • Dnes o 21:37
ahojte,
tak my sme prvy mesiac nosili, v babyvaku aj narukach, striedavo s manzelom,
raz, ked som nevladala, a nikto nebol doma, skusila som si ho dat do postele a v pohode spal so mnou, len som ho chytila za rucku, pritulila sa a hladkala po bruusku. Ale jednu noc nezaberalo vobec nic a vtedy manzel, polomrtvy v zufalstve ho pollozil do postielky, ktora bola dovtedy iba prazdna a nepouzita...dieta okamzite zaspalo a tak je to dodnes, zaspi tam aj na doobednajsi spanok aj vecer....nechapeme ako je to mozne, ale sme radi
😉
recept na spanie nie je, treba skusat

natana • 2d • Dnes o 21:38
suzete no ja ta asi nepotešim, ja som uspavala na prse a na rukách až do roka a to mala už 12 kg. ale bola take uplakane dieťa, stale cele dni i noci preplakala, len na prse bola ticho a na rukách, tak cez den som ju odnosila, naučila som sa pri tom robiť aj dosť vela iných veci (variť, vysavať, vešť prádlo...) zaspavanie bolo výlučne na prsiach alebo na rukách a s hopsanim a spievanim, potom som ju až uložila, ked sa prebudila, tak znova až do rána. bola som už ako m átoha, každy sa ma pýtal či som chorá, vyčerpaná, unavená (mam aj starršiu dcerku a ešte po nociach robim nejaku robotu, tak si asi vieš predstaviť ake to je)
tiež som ju nedokazala nechať plakať (a vrieskala teda poriadne), ked mala 10mesiacov skušali sme isť podla tej knihy (ozaj je v nej pisane, že sa ma aplikovať na deti stare 6m a viac) ale po dvoch dnoch vresku dostala sople, kašel a potom zapal priedušiek (manžel k nej chodil, ja som bola zavreta v obyvke, čo som to nemohla vydržať)
tak sme to vzdali.
nočne spanie sa nam polepšilo, až ked som ju v roku odstavila. tak postupne si zvykla cca za mesiac, že žiadne prso nebude, a aj v noci ssa tolko nebudila (tie to odučanie absolvoval manžel, a ja som sa zatvorila do inej izby)

no ale hadam to nebude aj tvoj pripad, želam veľa trpezlivosti

suzette • 1d • Dnes o 21:39
pastuska skusila ale nic..fit lopta obcas zabere...su to posledne dni co je taky len ruky a dovi ....
ale tu satku nepoznam ako to funguje ze ju zavesim na postielku ci co..diks
cez den 20 min a dost to oslavujem vsetko chce vidiet je velmy aktivny....
priide mi niekedy ze je unavny a nevie zaspat a vtedy je este horsy..

bambusko • 3d • Dnes o 21:39
katyl, suhlas 🙂 recept na spanie nie je

matysekasasenka • 2d • Dnes o 21:42
aj ja pouzivam na uspatie syna stary kocik,,,ale iba cez den, lebo uz na rukach ho nevladzem uspavat, stale ked som ho polozila do postielky tak otvoril oci a plakal a az tak na stvrty krat stichol a spal, takze kociar sa osvedcil a nic ma neboli..a v noci zatial s tym nemam problem lebo ho len nakojim a sup do postielky.a dufam ze sa to nezmeni, lebo len dnes dovrsil 3 mesiace.

danciacik • 2d • Dnes o 21:44
Suzette ja mám synčeka s ktorým sme sa tiež trápili so zaspávaním a on prvé tri mesiace spal iba na mne ale štýlom že ja na chrbte a on bruškom o moje brucho teda na brušku na mne. Po troch mesiacoch som sa začala pokúšať prekladať ho keď tvrdšie zaspí presne v takej polohe do postieľky a našťastie to funguje ale stále máme postieľku pritisnutú pri posteli a bočné krídlo dole. Aj staršiu dcérku som tak uspávala a teraz má 2 rôčky a spí krásne sama na normálnej válende.

pastuska • 1d • Dnes o 21:46
suzette, to máš pravdu, čím je viac unavený, tým ťažšie sa mu zaspáva. Musíš skúšať. Na môjho funguje tak, že spí proste dlhšie doobeda, poobede nepotrebuje spať. On si sám zvolil čas, kedy začal zaspával sám v posteli, nechala som to na neho. Som ho tam položila, odišla na toaletu a kým som prišla, spal. Odvtedy večer zaspáva sám. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že keď som skúsila všetko a reval, vždy mu niečo bolo, môjho spravidla bolelo bruško, tak som ja dávala rektálnu rúrku - koľkokrát aj ráno aj večer...a to mu dosť pomáhalo. Tak skús pozorovať, či ho niečo nebolí, možno je príčina úplne niekde inde.
Šatku som myslela normálne na nosenie, ale dá sa uviazať na posteľ aj ako kolíska, ale môjmu malému to nevyhovuje. Ak chceš šatku, môžem dodať.
Inak ešte jeden postreh - mne malý vo vaku reval, keď som si ho tam zle uložila... a nejaký čas mi trvalo, kým som na to prišla.

angua27 • 1d • Dnes o 21:46
suzette pridávam sa k dievčatám, že metódia kontrolovaného plaču sa odporúča až od 6 mesiacov. u Tvojho to môže byť ešte stále kolika. ten bambuskin nápad skonzultovať s lekárkou nie je podľa mňa od veci. 😉

a teraz k Tvojej otázke. ja som metódu kontrolovaného plaču použila. u nás bola situácia obdobná asi ako u Teba, zaspávanie iba na didke, alebo na fitlopte, prípadne v šatke a ja som musela chodiť. a trvalo to často aj hodinu. dala som do postieľky a do 30 minút bol hore, takže odznova. nebolo to moc dobré obdobie. s partnerom sme si prečítali knižku Detská nespavosť a dohodli sme sa, že to vyskúšame. najprv cez deň a potom aj na nočné spanie. prvý deň plakal cez deň asi 10 minút, chodila som k nemu najprv po minúte, chvíľku tam, pomojkať, pohladkať, potom preč. znova za 2 minúty, potom za 3 a pri tých som zostala. neplakal silno, ale evidentne sa mu to nepáčilo. po 10 minútach zaspal sám. na druhý deň už len chvíľku mrnčal a na tretí si chvíľku džavotal a zaspal. po týždni úspešného samostatného zaspávania cez deň sme začali aj večer. tam to bolo horšie, prvý deň sme po 25 minútach pristúpili k starej metóde - uspanie na fit lopte. na druhý deň sme skúsili znova, po 30 minútach zaspal, tretí deň plakal 10 minút, štvrtý už vôbec. ale súhlasím, že toto nie je metóda pre každé dieťa. ja som z jeho plaču vedela, že sa necíti opustený, ani nešťastý, iba nahnevaný. akonáhle to prešlo do iného typu plaču, stopla som to. 😉

katyl • 2d • Dnes o 21:49
bambusko, ja som mala prve dieta ako z knizky, hralo sa papalo dobre, vsetko, spalo samo ked som ju dala, nebolo chore....tento druhy je trochu narocnejsi, ale asi zaklad je poznat ho, poznat jeho prejavy a skusat...ja som vystriehla, kedy je unaveny a okamzite ho treba uspat, inak sa potom nevie ulozit a reve. U nas je to zatial tak cca po 2 hodinkach od prebudenia je znovu unaveny, uspim ho, prvy raz spi v postielke, druhy raz na rukach, treti v kociku, stvrty na rukach a piaty vecer v posteli......to okrem vecerneho su vzdy len polhodinky, ale verim, ze sa to casom zlepsi.
A snazim sa mu drzat nejaky rezim, aj ked kazdy den sa mlady pan zariadi po svojom 😎 😎 😎
Dcera, ta mala stabilny rezim, jak hodinky

natana • 2d • Dnes o 21:52
jaj a zabudla som napísať, že po roku sme to skusili znova, nechali sme ju vyrevať, a sice zaspí už sama, ale trvá jej to aj 1,5 hodiny, aj si poplače, aj na mna vykrikuje, aj ideme na wcko medzitým, aj sa hraje so všetkým čo z postele dočiahne, a nevie zaspať, tak že ju položim a za chvilu zaspí (no a to už ju neuspávam tri mesiace, tak nevbiem kedy sa nauči normalne zaspať. na nas ta knižka nefungovala )

hapkes • Dnes o 21:54 [
Ahojte tak ja mam tiez synceka mesiac aj 21 dni je na UM-nutrilon od mesiaca a my sme mali do porodnice denny rezim papat kazde 3 h den-noc...Ked sme prisli z porodnice sa nam drobcek v noci budil na papanie kazde 2h a pred spanim sa chcel nosit na rukach, akonahle som ho polozila do postielky plakal.. tak sme teda vyskusali metodu ako dieta naucit spat a teraz sa ho ulozim o 21 30 okupaneho napapaneho a buva do piatej rana potom sa napapa a buva do 9...potom ma obedny spanok od 12 do 17 a potom ho sa snazim udrzat hore do 20- do kupania...zaklad je aby dieta pred spanim bolo hore min 4 hod...samozrejme prve noci ked som sa nazila ho odnaucit sa nosit na rukach bolo revu aj 45 min potom to ustavalo a spinkal krasne..to bolo asi 3 dni s manzelom sme to vydrzali ltt ale teraz krasne buva...myslim ze ked babatko je prebalene napapane nema horucku tak sa netreba toho bat len to vydrzat lebo ten nas sa zjavne xcel len nosit ked som ho polozila do postele tak rev..a takto s nami maval...pomohlo to aj kamoske a po dvoch nociach jej natalka spavala tak ako nas a to sa jej budila kazde dve hod na kojenie...

suzette • 1d • Dnes o 22:07
dakujem vam vsetkym budem skusat vsemozne 😀 😝 😎

dari226 • Dnes o 22:20
babatko potrebuje lasku nie samotu v tme bez mamicky alebo niekoho koho ma rad
ja som to asi 2x skusila,nikdy to nezabralo a len som si pomyslela ze to je blbost
treba vydrzat ono sa to zlepsi ,ale teraz ta babätko potrebuje tak pre neho tam bud alebo ho nechaj zaspat pri tebe a ked uz torca hlbssie spinka prenes do postielky po tme ak sa da
moja sa velmi skoro naucila prespat noc niekedy ale sama ma strach v postielke,jednoducho nas babätka potrebuuju tak ako ja my potrebujeme niekoho ked nam neni dobre vtedy to babätko nevidi ze je noc ze ma spinkat vtedy pocituje tu svoju potrebu ktoru mu musime splnit aby bolo spokojne a ked je babo spokojne je aj mamicky stastna
aspon ja to tak vydim

pastuska • 1d • Dnes o 22:22
Jéj a zabudla som napísať. Malý síce zaspáva sám, ale má ako svetlo - v soľnej lampe jeden kahanček a v aromalampe s eukalyptovým olejom druhý - pritom zaspí

casy30
22. feb 2009

takže, pripájam sa. Nikdy som nenechala malého vyplakať...a moj rozum nedokáže pochopiť ženy, ktoré to dokážu...
v jednej téme píše mama dievčetka, že jednu noc ho nechala plakať od jednej do štvrtej....bláznivá...ked sa k tejto téme vyjadrujú psychológovia, jednoznačne tvrdia: NIE!!!. Hrubo to narúša vzťah mama-dieťa a to "úžasné "vyplakávanie zanecháva hlboké stopy v psychike dieťatka...ja si svojho synčeka poctivo každú noc uspávam tak, že si s ním lahnem a hladkám ho, niekedy aj hodinu a tieto nádherné chvíle by som nevymenila za nič na svete.niektoré mamičky si myslia, že ich takto naučia zaspávať samé...ale prečo? veď to je maličký človiečik, ktorého stredobodom sveta je mama...a je normálne, že ked si lažká, chce cítiť jej blízkosť...a ja mu to mám odoprieť? veď tie detičky ešte nevedia rozprávať a ten ich zúfalý plač je volaním o pomoc....

sue
22. feb 2009

K tejto téme len jedno...vzhľadom k tomu, že nepoznám pubertiaka,ktorý by sa držal maminej sukne a bolo ho treba večer uspávať maminým hladkaním, tak ja svoje dieťa nenechávam vyplakať... Je to služba nielen pre neho, ale aj pre mňa - budem mať na čo spomínať keď ho budem čakávať do rána vydesená kde sa mi túla keď už bude veľký 😅

casy30
22. feb 2009

sue, krásne si to napísala 🙂 lepsšie by som to nevedala 😉

denduska
22. feb 2009

ja viem o jednom pubertiakovi, ktory obcas prisiel k mame do postele spat, ked ocina nemali doma 😀

moja emma predvcerom strasne tazko zaspavala, neplakala vobec, ale mala som normalne pocit ze ju tam rozptylujem..stale sa na mna smiala, hrala sa mi s vlasmi, slovom akoby sa chcela este hrat..aj spat, ale kedze som tam, tak sa radsej hrat... a tak ako som pisala suzette skusila som vcera ju dat do postielky a zaspinkala krasne, bez slovicka v klude, s usmevom. Nikdy by som ju tam nenechala plakat. A nad ranom som si ju aj tak vzala k nam do postele lebo mi chybala 😵

dari226
22. feb 2009

presne casy30 aj ja to tak vydim ako som uz tiez spominala

l.lara
22. feb 2009

casy 30, sue krasne prispevky..🙂
ja som pisala mail do damskeho magazinu, ked preberali temu o spanku. ale hodi sa to i do tejto temy. zaujimalo ma, co si mysli PhDr. Miroslava Muráriková o tom, ze niektore mamy nechaju svoje deti vyplakat. tu je odpoved:

"Velmi poskodzujuci sposob, ktory zanechava nasledky na detskej psychike a
narusa vztah medzi matkou a dietatom velmi vaznym sposobom."

casy30
22. feb 2009

ešte si myslím, ale to je iba moj názor, že žena, ktorá necháva vyplakávať babatko, musí byť z toho taká otupelá, že nedokáže potom rozoznať kedy babatko plače, že ho niečo bolí..pretože pri vyplakávaní musí byť ten plač taký strašný, že si to ani neviem predstaviť...

blumka
22. feb 2009

ak ide napr. o vyplakanie pred spanim aby sa naucila sama zaspavat NIKDY..ak ide o plakanie ked neposlucha, a ma sa mi v obchode hadzat o zem..tak nech si poplace

casy30
22. feb 2009

blumka 😉

lucdavdan
22. feb 2009

nikdy nenechavame vyplakat ani nahodov!

dudinka21
22. feb 2009

nenechávam, a to prvé 3 mesiace plakal nonstop a ja som ho mala nonstop na rukách a vobec nespal ani den ani noc.. v noci každých 15 minút hore doteraz.. obdivujem maminy ktoré nechajú, aj ked viem niekedy to je na nervy...

kamiletka
22. feb 2009

nie, nenechavam,,, lebo ona sa este viac rozzuri a potom nezaspi,,, a je mi ju luto ze tak reve, tak ja potom este viac trpim jak ona,,,

dominka11
22. feb 2009

ja tiež nenechávam vyplakat, poplakat si poplače, ked čaká na mliečko, alebo sa sprchujem napríklad, ale naschvál ignorovat plač by som nedokázala, pretože on sa začne až dusit tak sa vie rozplakat. Aj mna bolieva chrbat z nosenia, ale je to stale lepšie ako bolest hlavy z plaču a nervozne dieta. Aj ked svokra tvrdí niečo iné...

tomaslavka3
22. feb 2009

uz babatka podrastli,ale za celu tu dobu- teraz maju 2,5 som ich nenechavala vyplakat.A ked placu ze padnulebo skacu,ci sa jeduju,alebo sa handrkuju o hracku,tak ani vtedy.Pomrncia,ale nie do akejsi unavy.

bibianka
22. feb 2009

tomaslavka, máš nádherné trojičky 🙂 Vidím, že si rodila vo fakultnej na SNP a tá modrá autíčková deka, na ktorej ležali, je mi veľmi povedomá - aj moji ju mali v termolôžku 🙂