Nechávate bábo občas vyplakať?

bobulka34
22. okt 2007

niektore babenka vela placu, nechavate ho napr polhodinku len tak vyplakat v postielke. Kamaratka mi hovorila, ze ona nechavala dceru aj hodinku a po case jej to uz nebolo luto.

martinka17
11. jan 2010

ok, oj, vzdávam sa 😀 😀 😀
Aj by som si myslela, že robím fakt chybu 🤐 keby moje kámošky-maminky nemali rovnaký názor. Je to proste vec výchovy a každý si volí vlastnú cestu.
Ja neľutujem, Samko je samostatný a keď plače, tak má dôvod. A ak ho niečo trápi, tak už skôr gestami dáva najavo čo. Ak sa pýta na ruky, tak je väčšinou pokadený, ak sa ťahá na stôl, je smädný 😵 😵 😵 😵
Ak potrebujem pratať, tak mi "pomáha", alebo mu dám niečo na zabavenie, ak varím, tak sa zahrá...som na neho sama, bez muža, takže ozaj mi jeho samostatnosť veľmi vyhovuje.

iluss
11. jan 2010

martinka a momin: já vám také nechci nic vymlouvat 😉 Tak jako je každé miminko jiné, tak na každé miminko působí jiné metody a každá maminka má to svoje 😉 nejdůležitější je výsledek - to aby miminka i maminky byly spokojené!

martinka17
11. jan 2010

iluss

perfekte si to napísala, fakt to vystihlo podstatu 😀 😵 😵 😵

iluss
11. jan 2010

děkuji děkuji, teda že já se nestala spisovatelkou 😀 😀 😀

marinka
11. jan 2010

Já si hlavně myslím, že co se týče pláče miminka, tak by se mamina neměla řídit nějakýma příručkama nebo radama kamarádek, ale hlavně svým srdíčkem a intuicí. Ty nám řeknou nejlíp, jestli miminko vzít do náručí.. Když se máma řídí svým srdcem, nemůže nic pokazit 😉

rimmel
11. jan 2010

marti moje babo nebolo chore.. 😕 😀

suhlas s iluss..uplne to vystihla.

gabika_83
21. jan 2010

Mam 2mesacneho chlapceka a od 1.dna mame velky problem so zaspavanim vecer. Cez den krasne spinka ale potom je pravidelne hore medzi osmou vecer a polnocou a nie aj nie spat. Je velmi mrzuty, vidim na na nom ze je unaveny, no bojuje zo vsetkych sil, robi strasny cirkus, clovek sa od neho nemoze na sekundu pohnut, vkuse ho kolisem na rukach, spievam mu...ide mi uz chrbat odtrhnut. Skusali sme hadam vsetko, nic nepomaha...Som uz uplne zufala a zakazdym sa bojim vecera. Partner pracuje vacsinou popoludni a vracia sa o polnoci, takze som na to sama. Dnes som prvy krat skusila metodu nasich mam - nechat vyrevat. Bolo to hrozne, trhalo mi srdce, vydrzala som 15 minut (medzitym som ho hladkala a prihovarala sa mu, ale nebrala na ruky) ale jeho plac sa stupnoval tiekli mu slzy a bolo to cim dalej tym horsie tak som ho zobrala na ruky. Potom sa ukludnil a uz spinka. ALe bolo to hrozne, nech si hovori kto chce co chce, uz ho tak dlho revat nenecham :(((

shaula
22. jan 2010

Gabika - to je dobře 🙂 Ve 2 měsících nic nenaděláš, dítě nepochopí, proč ho maminka najednou odmítá. Chápu, jak ti je, naši kluci taky strašně plakávali až do půl roku. Je sice fakt, že večer mi s nimi pomáhal manžel, ale ono to vyjde nastejno, jestli jsi ty sama na jednoho, nebo my dva na dva 😀 Navíc přes den jsem na ně byla sama na oba ☹

boise
22. jan 2010

gabika presne toto sme do pondelku prezivali aj my, je to vraj kolika. Skusali sme aj s pediatrickou rozne lieky, nepomahalo, doslova rical aj do pol druhej. Potom som este vyskusala v lekarni kupit Babycalm, od pondelku papa 10 kvapiek pred kazdym jedlom a cuduj sa svete, zaspi ako dudok. A hlavne dava hlasne prdy 😀 Predtym normalne kakal aj prdkal, neverila som ze ten rev moze byt od bruska. A zda sa, ze bol...A urcite by som nenechavala babo vyrevat, uvolnuje mu to stresovy hormon a babo sa zacykli. Nehovorim o moznom vzniku pruhu...Drzim palce nech vam to rychlo prejde 😉

tanka72
22. jan 2010

Gabika máš pravdu nenechej ho vyplakat,ted je na tu metodu moc malý,mám tři děti,vím co říkám to poslední má tři a půl měsíce a do konce třetího večer také tak plakal,pak ho to přešlo,vyloženě jsem ho jen nosila celý večer na rukách,to se trochu zklidnil,a když usl,šup do postýlky,většinou se zase brzo vzbudil,tak šup zase houpat a chovat na rukách.Naučila jsem ho na dudlík,nechtěl ho,ale vím že je to významný pomocník při usínání,sání uklidnuje,ted usíná krásně v postýlce,i když se tak třikrát vzbudí,jdu tam dám dudu,pohladím,nemluvím a on rychle zase usne a začala jsem mu dávat plínu usínáčka,taky ho to zklidnuje,jo a do konce třetího měsíce jsem mu pevně vázala ruce k telu,budilo ho jak s nimi šermoval,ted už to nepotřebuje.Hodně sil přeji. 😀

zelmirka1
22. jan 2010

juj tu niekto napisal ze plac je zbran pri trojmesacnom babetku ? fiha... ☹ ved sa skuste vzit do jeho koze, nijako inak komunikovat nevie jedine krikom a placom a prve mesiace a tyzdne sa musi prisposobit novemu zivotu mimo bruska co je fakt tazke.

ivkaivka
22. jan 2010

ved plac sa da rozlisit. Viete, kedy ho nieco boli, ked je hladne. Ja som moju nechavala vyplakat od malinka, samozrejme nie dlho. Ked bola napapana, prebalena a nic ju nebolelo, tak som nechala. Vzdy ked plakala a vzala som ju na ruky prestala. Takze som zistila, ze su to jej fanty. Teraz sa vie krasne zahrat. Place, len ked je hladna, alebo pokakana a niekedy len tak, ked sa chce pomojkat. V porodnici nam vraveli, ze zdrave babo ma denne plakat aspon 3 hodinky-samozrejme nie vkuse.

musko
23. jan 2010

ježiš, ivka, a kde si rodila!!!???

kocule
23. jan 2010

Holky, plakat bych určitě nenechala. Malá mimča se nudí a jediný způsob, jak vše ventilovat, je pláč. My si prořvali první 2 měsíce, to mě málem odváželi do blázince, dost špatně jsem to psychicky nesla, ale jinak to nešlo. Byla jsem na ně dost často sama a vždycky to znamenalo chovat jednoho a nechat plakat druhého, bohužel ☹ Kolikrát mě doma našel večer manža v slzách a dával dohromady děťata i mě. 😀 😀 😀 Dnes jsme větší, takže pláčeme hlady nebo když ne a ne usnout, jinak už se mrňousci ukldnili. Naučila jsem si je na vození v kočárku, takže jezdíme přes prahy a lepší se to. Je ale fakt, že mimča zkoušejí, co a jak. 😅 U nás ale vynucování pláčem moc nezabírá; jednak jsem odolná vzhledem k těm prvním dvěma měsícům a taky vím, že by mi klidně plakali i celé odpoledne, takže plakat u nás ne. Jsem ale důsledná, zakážu, pochovám a dám zase do postýlky. Když to nezabírá, tak dudu a pusinka a je to. 😉

aponchie
23. jan 2010

ivka to je nazor hodny nejake stare zamindrakovane rasple s prominutim nechat vyplakat pro zdravi 😀 😀 😀 tomu uz se nejd eani rozcilovat teda..ty tomu ocividne veris a dusledne to delas 😎

mneme
23. jan 2010

vacsinou sa mi nechce do tejto temy ani nakuknut, nieto reagovat, ale teraz mi to fakt neda. boze moj, ja fakt neverim, ze este dnes moze ktokolvek verit tomu, ze denne plakat 3 hodiny je zdrave 😠 😝 ivka, ako by si sa citila ty, keby si kazdy den - samozrejme nie v kuse - 3 hodiny plakala? ved to uz je na riadnu depresiu. podla teba nema dieta ine potreby len byt suche a nakrmene, jeho emocionalne potreby su fanty? ved to by bolo tamagoci.

mirka907
23. jan 2010

Ja suhlasim s Ivkou...dieta treba obcas nechat aj poplakat, nie hned skakat ked zaplace...S Ivkou mame rovnako stare deti a krasne na malej vidim, kedy place lebo si nieco vynucuje...Ale samozrejme, vsetko treba s mierou....Malu som aj ja obcas nechala plakat (hlavne ked som bola zufala pri uspavani a nic nepomahalo) a sem tam aj v noci...a preco?lebo sa mi zacala budit 5-6 krat, kedze bola zvyknuta, ze zaplace a ja hned skacem z postele...A verte, ze mnohokrat sa za par minut ukludnila a pekne spala dalej. A tiez mam dieta, ktore sa krasne vie pohrat same, stale sa usmieva a place mi, len ked je unavena...no a sem tam ked ma skusa🙂)))

aponchie
23. jan 2010

vycuranci sou to ze? 😀

mirka907
23. jan 2010

To som nepovedala 😉 ...ja to zhrniem tak...mala si uz uvedomuje zakon akcie/reakcie(to mam z mudrych kniziek) a je uplne logicke, ze skusa...ved kto by neskusal????moja mala dostava lasky dost aj ked ju necham aj poplakat..A nemyslim si, ze mami, ktore sem tam nechavaju babo plakat (pisem plakat nie vyrevat) su teraz preto zle...a predsa kazda z nas vie, co je pre jej babo spravne...a tiez kazda sme ina a kazda mame ine dieta...

aponchie
23. jan 2010

konecne se chuderka naucila,ze muze mamu zavolat a uz je prevalcovana 😀

a predsa kazda z nas vie, co je pre jej babo spravne...a tiez kazda sme ina a kazda mame ine dieta.....klise..promin

mirka907
23. jan 2010

pre niekoho klise, pre niekoho pravda....a moja mala urcite nie je chuderka...tieto komentare si odpust...ja sa do tvojho dietata neobuvam

lily1983
23. jan 2010

ivkaivka, aj ja som čitala, ze zdrave babo ma plakat 2 až 3 hod denne, a ked som si to prečitala, tak som pochybovala, či je zdrává, nikdy tolko neplakala, a ani ju nenechávam vyplakať..načo trápiť to malé stvorenie.. sú na to rôzne názory, a aj praktiky, ale neviem, či niekedy vydržím počúvať ako place a nepôjdem k nej..
ked bude dospelá žena, a bude sa potrebovat vyplakat, tak môže 😀 😀..niekedy to pomôže, poznáme sa.. ale teraz ked place, tak som pri nej..lebo nikdy neplace zbytočne..aspon moja malá je taká..a viem, že niektoré detičky moc plačú...takým maminkám vela sily 🙂 ale ked sa neukludnia dlho, tak by som to nerobila..
inak aj nasa mala, akurat terz rozmysla, posledne dni, ked ide poobede spat, tak place, ale to asi preto, lebo je unavena a nevie zaspať, ta si trošičku poplačká a zaspí, ked nie, tak som ju dlho nenechala, vybrala som ju, a potom som to po chvílke mojkania skúsila znova, a zaspala..

zelmirka1
23. jan 2010

ivkaivka aj mirka ale vy mate babetka len 5 mesacne, teraz sa vam zda ako ste to krasne zvladli ale ked budu vacsie tak sa vam to zial moze vratit. Ti co je za napad ze babo si uvedomuje zakon akcie reakcie, samozrejme ved to je predsa normalne ze babo vola maminu !!!!!! ano chce ist na ruky a chce byt pri nej, to je nieco cudne ?
prve obdobie zivota dava zaklad buducemu sebavedomiu a istote do zivota, minule to krasne ukazovali v TV kde davali deticky v detskom domove kde naozaj nemaju cas ich tisit a alebo v noci nosit takze samozrejme tieto deti vobec neplacu lebo vedia ze to nepomoze ale ake maju potom v zivote problemy sami so sebou.
Podotykam ze som nikdy neskakala hned ako maly zamrncal, takisto som normalna zena ktora urobi aj nieco v domacnosti aj sa venujem manzelovi a chcem si aj oddychnut ale fakt by som ho nenechala plakat.
Ano povie sa kazde babo je ine, niektore su viac placlive a niektore malo ale kazde potrebuje hlavne lasku a pocit bezpecia a plac vyvolava stres a vylucuje sa pri nom hormon ktory ak by to bolo dlhotrvajuce ovplyvnuje mozgove centra. Znie to odborne, ja sa zaoberam skor ezoterikou a psychologiou a to co ziskame do podvedomia prve tri roky zivota vytvara vsetko to aky raz budeme a nemusime si to vedome uvedomovat.

zelmirka1
23. jan 2010

ozaj este jedna otazka kde beriete tu istotu ze place bez priciny ???? ano je napapane prebalene a to znamena ze nemoze mat dovod ? ja dodnes obcas neviem preco maly mrnci asi ste super ked to tak vzdy odhadnete.

schwarzovka
23. jan 2010

podepisuju se pod zelmirku 😉 🙂

lily1983
23. jan 2010

zelmirka, uplne suhlasim!! 😉

dvojka
23. jan 2010

holky,ale i chytrých knihách se píše že dětatko by se a to především v podvečer mělo nechat vyplakat.Pry kvůli celodenímu napětí,že to pak z něho spadne.Asi natom něco bude nee.
Vždyt jsme jen lidi,tak přece každá mamina dělá jak uzná za vhodný...
Já jsem si druhou dceru oprvadu hýčkala 😵 ,neměla jsem ráda když brečela,furt jsem jí nosila a někdy mi přišlo,že jí to snad i vadí,páč kolem půlroku řvala i při nošení a nevěděla jsem co sní 😕 😉 .
Můžu ale říct,že se mi všechno to opatrování,hýčkání,mazlení vyplatilo,dneska má 1 rok a dva měsíce a je to spokojený dítko,které si dokáže samo hrát(teda hlídá mě,to ano),ale můžu říct,že psychicky je natom daleko líp než dcera prvorozená,kterou jsem tak nehýčkala až mi je to celkem líto

mirka907
23. jan 2010

Tema tejto diskusie je "nechavate babo obcas vyplakat?"...Zdoraznujem to slovo OBCAS!!!
Vy sa do nas pustate akoby sme male ignorovali a nechali ich revat stale...V mojom prvom prispevku som jasne uviedla, preco som nechala malu plakat. Mozno ste nezazili situaciu, ked vam dieta place tak, ze ho neukludni nic (prsnik, kociar, ruky, cumel..nic...)...Ja ano a na co som prisla?ze sa ukludnila sama ked som pri nej chvilku nebola...verte tomu alebo nie, su aj take deti!!!!
A ze ku nej neskacem pri kazdom zamrncani?mala mrnci vzdy ked zaspava...akonahle ju niekto zoberie, vsetko je zaujimavejsie ako spanie... radsej nech si pomrnci akoby nemala spat!!!
A uz len tolko, prve 2 mesiace som malu cele dni nosila, lebo bola uplakana a bolelo ju brusko... vecer sme zaspavali tak, ze som pri nej 3 hodiny lezala a doteraz sa budime 2-3 krat za noc na papanie alebo skor na pomojkanie...cez den ked je hore sme spolu stale. Som presvedcena ze mojej malej laska nechyba a nie som sice super ale vacsinou viem preco mala place...

aponchie
23. jan 2010

ja se do tveho ditete nenavazim ja mam nazor,ze deti nechavane vyplakat so pro me chudatka 😔

rimmel
23. jan 2010

aj pre mna.