Nechávate bábo občas vyplakať?

bobulka34
22. okt 2007

niektore babenka vela placu, nechavate ho napr polhodinku len tak vyplakat v postielke. Kamaratka mi hovorila, ze ona nechavala dceru aj hodinku a po case jej to uz nebolo luto.

aktak
22. okt 2007

zalezi od veku, do pol roka bys om to nerobila v ziadnom pripade, a potom asi len v noci ked by som vedela ze je napapane ale aj tak velmi opatrne, urcite si nemyslim ze je vhodne sa voci placu "obrnit" ☹

monkula
22. okt 2007

Ja mám dve deti a ani jedno som nenechala vyplakať, podľa mňa to vedie len k nervozite dieťaťa a v neskoršom veku si bude všetko vybojovávať plačom...
A okrem toho je vedecky dokázané, že detičky, ktoré boli nosené a túlené sú neskôr sebavedomejšie a smelé, mám doma 5 ročný dôkaz 😀 😀

Vieš, jediný komunikačný prostriedok bábenka je plač, mali sme starších susedov a babka, stará škola, keď varovala vnúčika, nechala ho plakať, vraj, nech si precvičí pľúca, mne ho bolo tak veeeeľmi ľúto, plakal, až sa dusil, a ona mu ešte nadávala: Nolen si rev, ja Ťa na ruky teda nezoberiem. Ak sa takto správala aj k tej staršej, viem, prečo je tá malá taká nervózna, panovačná a urevaná.
Takže nosiť, nosiť, aj napriek všetkým rečiam, že bábo rozmaznáš, ako to počúvam aj ja od polovičiaka... NEROZMAZNÁŠ

cucoriedka
22. okt 2007

NIKDY som nenechala svoje dieta vyplakat, nechapem maminy, ktore to dokazu. 😲

a to Jakubko bol dost placko a doteraz sa v noci budi aj 6-7 krat a som z toho na nervy. ale nechat dieta plakat a stresovat??? kvoli comu? ved stresu a nevsimavosti si este v zivote zazije dost, tak teraz ked mozem, mu poskytnem tolko lasky kolko potrebuje.

aj moja prababka hovorila, ze dieta sa ma nosit na rukach 😎. z toho rozmaznane nebude. u nas v rodine sa to tak vzdy robilo a nikto nie je rozmaznany. 😉

hedunecka
22. okt 2007

suhlasim s monkulu tiez som to citala v mame ze niekedy to propagovali ale najnovsie vyskumy potrvdili ze by sa nemalo dieta nexavat plakat..moja malinka ma 5tt a doteraz som ju nepocula skoro vobec plakat.iba ked je moc hladna ale inak je stale spokojna a ja ju zbytocne nezdazdim tym ze by som ju nexala plakat-ked dieta place tak ma na to asi nejaky dovod a treba ho vyriesit 😉

ena
22. okt 2007

hedunecka: no pri tych vacsich je to uz s placom ine, u nas byvaju take burky ze az, hlavne ked sa mlademu nevyhovie a potom vie prejst z plynuleho placu do rehotu.. 😉 Ale je pravda, ze u maleho babatka ani netreba nechat vyplakat, lebo oni fakt vacsinou placu kvoli niecomu.

dika
22. okt 2007

ja podporujem nazor, ze nenechavat dieta plakat. zatial sa mi osvedcilo, ze vzdy je dovod preco Natalka place, samozrejme ze niekedy ide o to, ze sa nudi a chce sa hrat, nosit sa, proste nieco robit. Sama sa nezahra, je to dost narocne, maloco stihnem urobit, ale myslim ze to stoji za to, v buducnosti sa nam to vrati.

dominica
22. okt 2007

nikdy by som nenechala dieta plakat, lebo so skusenosti viem, ze vacsinou ked place, tak mu nieco je. Moj maly neplace skoro vobec, ak sa mu nieco nepaci zacne mrnkat, place len zo sna, alebo ak mu je nieco vazne. A ak zacne mrnkat a je aj napapany, prebaleny atd., tak viem, ze mu chybam a chce sa pritulit a akonahle ho zoberiem a pohram sa s nim, tak je spokojny. Suhlasym s monkulu a cucoriedku. Aj doktorka mi pri kazdej navsteve v poradni prizvukuje, ze ho mam nosit a vykaslat sa na pracu, ved ta neutecie a vzdy povie nosit, nosit, nosit az mi z toho sibe. 🙂

geegee
22. okt 2007

skusila som to raz, maly sa pozvracal, odvtedy uz ma na to nikto neukecal a ani sa tak nestane. Nausil sa aj zaspavat v postielke, aj sa odstavil, aj prespi noc s 1 zobudenim a vsetko sa dalo bnaucit a dosiahnut aj bez vyplakania 😉

loren
22. okt 2007

ja nemam tiez srdce nechat dceru vyplakat podla mna je to hlupost

lucilka
22. okt 2007

Súhlasím s vami baby, máte na to správny názor. Veď v prírode je prirodzené, že kým je mláďa závislé od matky, tak je neustále pri nej, spáva s ňou, matka mláďa zahrieva a ochraňuje a takže je úplne prirodzené, že to potrebujú naše dietky. Dieťa musí byť v prvom rade ľúbené. A to musí dieťa cítíť a tým, že sa naň mama vykašle, keď plače a volá mamu, to nedocielime. A len tak môžeme vychovať psychicky zdravého človeka 😀

pipi1211
22. okt 2007

lucinka to je aj moj nazor 😵 😵 😵 😵 😵 sice s malinkou nespinkam v postielke ale ked to niekomu nevadi tak preco nie? ja mam malu stale pri sebe,pomaly ani neviem co je plac lebo fakt normalne mi plakala asi 3krat 😵 ja ju strasne lubim a uzivam si kazdu chvilku co s nou mozem stravit ci na rukach alebo podobne 😵 takze ja malu urcite NENECHAVAM VYPLAKAT 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mimma
22. okt 2007

Bobulka, bábenko by som určite nenechávala sa vyplakať...to je hlúposť, to by mi bolo ľúto...moje deti dosť plakávali- ale to mávali falošné koliky/hlavne tá mladšia/ a aj keď sa nedali utíšiť, aspoň som ich hojdala na rukách, prihovárala som sa im, určite som ich neodložila do postieľky, aby si poplakali.
Iné už bolo, keď špekulovali so spaním- ale to až tak okolo roka. Stačili 2-3 večery, kedy si poplakali a odvtedy zaspávali samé. A aj to som tam chodila aspoň každých 5-10min.

dadka212
22. okt 2007

Ja tiež nenechávam malého vyplakať...je to podľa mňa zastaraný názor...nechala som ho iba pár krát plakať, ale nechtiac, keď nám vytiekla práčka a celý byt bol pod vodou 😀 alebo v kočíku, lebo nevládzem nosiť aj jeho aj ťahať kočík, ale snažím sa ho vždy nejak zabaviť...z každej prechádzky si donesieme nejakú hračku, alebo inú hlúposť 😀 😅

kosicanka1
22. okt 2007

nikdy som nasu malu simonku nenechala vyplakat naschval, stalo sa mi, ze plakala v kociariku vonku, alebo ked som sa sprchovala, ale to je vynimocne a nechtiac, tak ako pise dadka
mne to strasne trha srdiecko, ked ju pocujem zaplakat, hned utekam za nou, ved je to prirodzene, nic dolezitejsie na praci nemam

bibinka
23. okt 2007

baby, nedržte sa "starých osvedčených rád našich máma babičiek"!!! Vtedy za ich čias bola iná doba a bolo moderné "nevenovať dieťatu pozornosť". A dnešná stredná generácia ?je zdegenerovaná, nervózna a má psychické problémy. Veď toľko sa hovorí o tom, že dieťa má byť s matkou! Keď o niečo prosí dospelý alebo si niečo pýta a nieje mu vyhovené, tak si to vezme aj sám. Ale čo má robiť malé mimi, keď to nedokáže? 😒 Vie iba plakať a je na matke ako pochopí tento plač.
Ja som svoje deti nenechávala a nenechávam plakať. Keď ho vezmem na ruky, dieťa pocíti bezpečie a ochranu a hneď sa skľudní. Čo na tom , že je noc či deň. Keď musí, tak musí...

monkula
23. okt 2007

No, vidím, že sme sa krásne zhodli, som rada... 😀 😀 😀 😀

lenadka
23. okt 2007

baby, ja teda moju ked sa naschval zlosti a trucuje a hadze o zem hracky a neda si dohovorit zavriem samu do izby alebo na chodbu a poviem jej ze sa moze vratit ked bude "normalna"...chvilku trucuje a o nejakych 5 min. dolezie a niekedy aj povie "prepac"...ako malinku som ju nenechavala vyplakat, len raz plakala 2 veceri po sebe dlho ale nic nepomhalo a uz som ju nevladala nosit, tak sme si spolu lahli, lezala vedla mna a revala 2 hodiny /do polnoci/, prihovarala som sa jej, hladkala ju, ale asi ma ani nepocula pre plac. Teplotu nemala aj tak som s nou isla na 2 den k dr a ze angina 😢
Svokra mi sice tvrdila ze ona je len taka ZLA, ale uz som si poznala dieta aj to ze je to INY plac 😒 /mala cca 7 mesiacov vtedy/

arabela36
23. okt 2007

ja nechavam tak 10 minut, nech si nezvika, ze ked len trochu zapisti, tak budeme skakat. Ale hodinu by som ju revat nenechala asi. to sa mi zda moc. zatial sa do tych 10 min. uspokojila sama 🙂

lilyk
23. okt 2007

ja nenechavam svoje dieta vyplakat, vsak situacii kedy sa rozplace bude este hodne a vzdy sa nejaky maly plac najde.Akonahle vidim ze place tak ho utesujem,pride mi to normalne a nemyslim si ze ho takto rozmaznam.Nemam rada ked mi niekto a hlavne z rodiny povie vsak ho nechaj nech si pomrnci, potom sa to stupnuje a povedia mi ze "no to uz place hodne" otras,urobila som to raz a uz by som to nespravila,riadim sa podla svojho instinktu aj ked rodina neni vzdy spokojna. Hlavne ze som ja spokojna 😵

eva4444
23. okt 2007

ahojte
ja takisto nenechavam vyplakat malickeho, jed len trosku pomrnka uz bezim ku nemu, najhorsie plakal asi ked ho ockovali, ale to som ho hned dala na ruky a ukludnuil sa, inac taky srdcervuci plac nepozname 😔 ked bol uplne malinky ho bolievalo brusko, a to sme ho nosili, aby neplakal. velmi ho lubkame a mne to trha srdce ked place.

ivankaalenka
23. okt 2007

NIKDY by som nenechala malu vyplakat, tiez mi hovoria, ze so mnou toci a ze bude rozmaznana, nie, nech si hovoria, ja ju tak milujem, ze len ked mrnkne uz za nou bezim a hovorim jej ako ju lubim, ved je to moj poklad. Tie zastarale nazory hlupakov ma vobec nezaujimaju, je to trapne, nechat dieta, ktore si samo nevie dat rady plakat. Mozu sa hanbit vsetci, ktori taky otrasny nazor brania.

martinadt
23. okt 2007

ja som nikdy nenechala malú plakať, to by som nedokázala kukať ako plačká ☹ a to v žiadnom veku, nie len teraz, keď je maličká

veronika13
23. okt 2007

tiež som názoru, že dieťa netreba nechávať plakať, hoci nám to staršia generácia furt tlačí do hlavy. Ste ma žienky v tom ešte viac utvrdili, že keď malého nosím, nič tým nepokazim a nerozmaznám ho. Len musím o tom presvedčiť polovičku

leva
23. okt 2007

bobulka,hodinku nechavala malu plakat a ze po case si na to zvikla a nebolo jej to luto,nechapem co tym chcela docielit,ved to je dieta,potrebuje pozornos,alebo ho nieco bolelo,je to aj nebezpecne,nas syncek ked plackal zo zubkov nemohli sme ho utisit asi 10 min v kuse,ked prestal este pol hodinku vzlikal,ked dieta moc place niekedy aj lapa po dychu.Je to podla mna riadna nezodpovednost.

martinadt
23. okt 2007

leva súhlasím s tebou, mne sa to tiež nepáči
keď sa malé nemôže nadýchnuť, tak naschvál ho nechať v postielke, veď sa tam môže zadusiť ... ☹ to malé podľa mňa potrebuje cítiť, že niekoho má pri sebe

leva
23. okt 2007

martinadt,presne tak a preto aka to moze bit matka,ked necha dieta v postielke hodinu v kuse plakat.Nechapem ,co jej moze bit prednejsie,ked toto jej neni luto.

martinadt
23. okt 2007

leva to nepochopím ja nikdy, pretože sa s tým nikdy nestotožním ...
podľa mňa je to voči tomu malinkému stvoreniatku kruté 😔

veronika13
23. okt 2007

súhlasím a s tým cvičením pľúc, nech mi idú kdesi, už budem v tomto zodpovednejšia matka a stále viac sa utvrdzujem, že nepočúvať rady starých materí ale načúvať svojím deťom, hoci zatiaľ vedia len plakať

leva
23. okt 2007

veru nepochopime,ja nikoho takeho nastastie nepoznam,preto som ostala zhrozena ze moze niekto takemu malemu chudatku,vlastne spravne povedane ublizovat,ako si napisala je to krute.Nechcem tym nikoho urazit,no normalne to urcite nieje.

tomaslavka3
23. okt 2007

precitala som si len prvy prispevok a dalsie radsej necitam,lebo ma beru nervy!!!Verte,ci neverte ja mam trojicky a vobec sa nerobim,ze som najlepsia ,ale asi za cely rok mi dietatko neplakalo pol ci celu hodinu.Taka matka asi nevie,co je to zajst sa ,alebo zamdliet z placu,alebo zmodrat.Moj nazor je,ze ked dietatko zacne plackat asi mu nieco je !a treba to riesit. bobulka-nech to tvoja kamoska viac nerobi o to ju prosim,nech mi odkaze aky dvovod ma na to.