Nechávate bábo občas vyplakať?

bobulka34
22. okt 2007

niektore babenka vela placu, nechavate ho napr polhodinku len tak vyplakat v postielke. Kamaratka mi hovorila, ze ona nechavala dceru aj hodinku a po case jej to uz nebolo luto.

shaula
23. jan 2010

Mneme a Zelmirka - naprostý souhlas... 😉

Dvojka - asi jsi ty knihy nečetla pořádně - píše se v nich, že "je normální, že dítě v podvečer pláče", ne "nechejte ho plakat" 😉

miluska.h
23. jan 2010

ja by som tiez svojho syna nenechala vyplakat, a to ani obcas... musim vsak povedat, ze od narodenia skoro vobec neplakal, zacal az ked mal cca 5 a pol mesiaca kvoli zubkom... vacsinou len tak mrnci a niekedy, ked ho tie dasienka velmi bolia, tak placka... ale ja si ho vtedy pritulim a o chvilku sa upokoji... dost casto sa mu nieco zle sniva a placka zo spanku, musim ho vtedy zobrat na ruky, pomojkat si ho a hned ulozit naspat do postielky a spinka...
mozno by som inak uvazovala, keby som mala uplakane dieta... ale neverim, ze by som sa dokazala na to pozerat, ako moje dietatko place... a taktiez zastavam nazor, ze male babetko neplace len tak, vzdy je tam nejaky dovod... bolest bruska, zubkov, hlad, smad, chlad, teplo, plna plienka, atd...alebo len potrebuje citit maminku... 😉

zelmirka1
23. jan 2010

dvojka diky lebo si vlastne potvrdila ze prave deti ktore su velmi hyckane, mojkane a nosene su neskor daleko samostatnejsie a v pohode ako tie ktore sa nechali obcas vyplakat.
Ja nechcem nikoho sudit ale fakt ma hneva ze to pisu hlavne maminy ktore maju malinke babetka. To sa neda porovnavat ked ma babo 6 mesiacov alebo napr. 12 mesiacov a viac.

musko
23. jan 2010

zelmirka - súhlas!

dvojka
23. jan 2010

shaula-dík že ses snažila napravit mou čtenářskou nedovednost 😀 ,ale skutečně tam stálo,že se vybrečet někdy potřebují a že právgě to že se vezmou na ruce může jejich pláč ještě prodloužit...Jenže a to jsem nenapsala,je nutný brekot rozpoznávat.Já jsem se sem nepřišla dohadovat,jen je mi celkem líto maminek kterým se to tady dává vyžrat ☹ Stejně s tím nic nendaděláme,aždá to máme prostě nastavený jináč.Své první dítě jsem nenosila tak často jako druhé a nabylo by mi moc příjemný aby mě kvůli tomu někdo kamenoval

dvojka
23. jan 2010

vkládám
Existují velké rozdíly mezi jednotlivými dětmi v tom, kolik které pláče a jak hlasitě.

Doba fňukání a pláče vykazuje typický vzorec chování v průběhu prvního roku života. Možná bude překvapením, když zjistíte, že děti jako novorozenci nepláčí nejvíc, ale doba trvání pláče se zvyšuje ze zhruba 1,75 hodin denně na 2,5 hodiny denně, a to až do 3. až 6. týdne života. Po tomto vrcholu v období 3 až 9 týdnů se pláč snižuje asi na 1 hodinu do 4. měsíce. Na této úrovni zůstává až do konce prvního roku života. Tato čísla jsou pouze průměrem všech dětí a většina dětí pláče o něco více nebo méně.

Možná jste si všimli, že vaše dítě pláče většinou v noci a začne v okamžiku, kdy jste se chtěla uložit do postele nebo si dát po vyčerpávajícím dni dobrou večeři. Váš partner má možná pocit, že způsobuje tento pláč on. Tato vyšší večerní frekvence pláče je běžná u přibližně poloviny všech kojenců v prvních třech měsících života.

Jedná se o běžné uvolnění přetíženého nervového systému na konci náročného dne. Vaše dítě bude možná touto dobou neúnavné a nebude chtít přestat. Příliš překotné snahy o jeho utišení mohou vést pouze k prodloužení pláče proto můžete nechat kojence plakat,nenechte ho však bez dozoru a nenechte ho plakat déle než 5 minut

tymothy
23. jan 2010

Dvojka - tak tenhle článek psal určitě nějaký bezdětný chlap. 😠 😠 😠
Vím úplně přesně, jak by reagovalo mé dítě, kdybych ho večer nechala 5 minut řvát. Uklidňovala bych ho potom ještě půl hodiny. Naopak, mám zkušenost, že čím dřív M. začnu konejšit, tím častěji se zklidní. A reagují tak úplně všechny děti v mém okolí.

tymothy
23. jan 2010

místo časněji jsem chtěla napsat dříve 😔

tymothy
23. jan 2010

Koukám, že se mi to napodařilo ani na podruhé. Ale chápete, jak jsem to myslela.

aponchie
23. jan 2010

chapeme 😀 ja si myslim,ze dite u ktereho jsou uspokojeny potreby okamzite nevede ke rozmazleni nybrz k uklidneni a tudiz i mene k placi..dite ma duveru a citi,ze se na me muze spolehnout kdyz neumi mluvit a potrebuje to..okamzite uspokojeni potreb ditete nevede k vycuranemu jednani 😎 v dlouhodobem horizontu je to nesmirne velka a dobra investice

dvojka
23. jan 2010

Tymothy-Nevím kdo je pod tímto článkem podepsaný ani podtím výše,ale měla jsem ho v příručce od Pampers 😉tak tohle tě zaručeně dorazí:

Pomozte dítěti, aby se samo utišilo

V určitém okamžiku je třeba povzbudit dítě, aby se samo naučilo se utišit. V této chvíli se vám bude hodit dudlík nebo palec. Zvažte, jak naučíte kojence používat tyto utišující pomůcky v průběhu dne, kdy není příliš unaveno se učit. Můžete jej přimět, aby je používalo i jindy. Vždy je hezký pohled na 6 až 9 měsíční dítě, které se utiší samo palečkem, dudlíkem, přikrývkou, medvídkem nebo chováním, které mu pomůže se zklidnit. Když vidíme takové dítě, víme, že je milováno a že si vytvořilo vnitřní zdroje, na které může spoléhat, když je osamělé nebo ve stresu.

Pláč a vývoj

Pláč může být spojován s náhlými vývojovými momenty dítěte. V takových chvílích se může dítě vracet k předchozímu chování, cítit se přetížené nebo dezorganizované. Pokud se rodiče do tohoto momentu příliš silně zapojují, mohou zvýšit délku a intenzitu pláče dítěte. Někteří rodiče mají tendenci dítě trvale obskakovat, pokud je nemocné nebo bylo narozené s obtížemi nebo pokud předchozí dítě ztratili. V důsledku toho dítě nikdy nepocítí frustraci. Rodiče se snaží udělat pro takové dítě všechno a nikdy jej nenechají, aby se samo utišilo, nikdy mu neumožní prožít ten důležitý pocit „zvládlo jsem to samo“. Tento pocit je velmi důležitý pro budoucí pohled dítěte samo na sebe a uspokojení ze svých schopností.

tymothy
23. jan 2010

Co k tomu dodat. Ještěže Pampers nekupujeme. 😀

schwarzovka
23. jan 2010

příručce u Pampersek bych nevěřila...to by mě zajímalo, kdo takvou blbost napsal...

musko
23. jan 2010

súhlas s tymothy - chvala Bohu za látkovky :o)

aponchie
23. jan 2010

😀 😀 nj ale ted se toho nektere chytnou 😲 😀

ja prirucky firem nectu ,ale jak uz vidim jak nekdo napise kdyz to pise pampers musi to byt pravda 😝

tommik
23. jan 2010

Ahoj, tak já jsem si všimla, že můj syn večer opravdu více pláče. Snažím se ho utišit všemi možnými prostředky, ale když potřebují jít na záchod nebo se najíst, tak je pravda, že si chvíli musí poplakat. Nejsem schopná ho několik hodin držet v náručí. Je docela těžký. I když se snažím, tak hold musí chvíli počkat. Trápí ho prdi ☹ Večer mi usíná u prsu, ale když ho dám do postýlky, tak se někdy probere, tak jdu ohřát polštářek, ten pomáhá na uklidnění, ale než dojdu do kuchyně a ohřeju ho, tak se mi stane, že se sám uklidní a čeká na mne nebo usne. Trvá to samozřejmě pár minut, než se ohřeje. Pokud vám dítě usne hned a nikdy nebrečí, tak fakt závidím, mně bohužel brečí často a nosit na rukou 24 hodin fakt nezvládám. Nosím i v šátku, ale potřebu na záchodě s ním neudělám 😀 Jinak se snažím pořád uklidňovat až mi přijde, že to možná přeháním. Kamarádky mi radí odejít do vedlejší místnosti a oddychnout si. Mám hodně kamarádek, které mají dvojčata a tam nosit celou dobu taky nejde. Pokud třeba krmí, přebalují a nebo koupou jedno, tak druhé někdy pláče a co s tím druhým, že? Vůbec nezávidím. Já běhám při každém zakňourání, ale jak píšu, nejde to vždycky uspokojit jeho potřebu. Je také problém někdy zjistit jaká ta potřeba taky je. 😀 Chtěla jsem jen říci, že pochybuju, že by tady někdo nechal dítě vyřvávat, ale i my máme nějaké potřeby a dítko musí chvíli počkat.
Já ještě holky obdivuju, že máte třeba i dvě děti a sedíte tu tak často a některé jsou takové přebornice v radění a "pošťuchování" jiných holek. Jak to zvládáte? Vaše děti jsou buď fakt zázračný a nebo fakt nevím 😀 Někdo nechá dítě chvíli vyřvat, někdo se třeba dětem tak často nevěnuje.

dvojka
23. jan 2010

apo-ještě to nikdo nenapsal

My to dostali už v porodce v kufříčku a pak mi to vrazila naše mudra do ruky 😀

aponchie
23. jan 2010

dvojka zatim 😀

jj kufricky 😀 kdyby radsi misto kravin dali satek na noseni udelaji lip 😀 😀

dvojka
23. jan 2010

to bych si taky nechala líbit

evikg__2
23. jan 2010

tommik, chvalabohu, konecne niekto s nadhladom. 🙂

shaula
23. jan 2010

Tommik - ono je jasné, že jsou chvíle, kdy prostě mimi pár minutek pláče - viz ta návštěva WC apod. To je bez diskuzí a v tom s tebou souhlasím. Ale je rozdíl NEMOCI zrovna uspokojit jeho potřebu (např. to WC nebo dvojčata - vím o čem mluvím 😀 ) a NECHTÍT, nechat dítě plakat s tím, že (jak tu někdo psal) "však je přebalené, nakrmené, tak mu nic není" 😠
Ale trošku mě mrzí tvůj poslední odstavec - nikdo tu nepsal, že je nutné se dítěti věnovat každou vteřinu - když je spokojené, hraje si, tak proč by nemohla maminka sednout k počítači a napsat pár příspěvků? 😕 Já mám třeba počítač puštěný většinu dne (z jiného důvodu, než je Koník 😀 ) a když mám chvilku, kouknu sem, co je nového. Nevidím na tom nic špatného ani nemám pocit, že bych se dětem kvůli tomu nevěnovala.

zelmirka1
23. jan 2010

ja sa este pridam baby verte ze tie prve mesiace su najtazsie, ak aj mate babo ktore velmi place tak to urcite prejde, jasne ze lahko sa to povie a poznam vela mamin ktore sa fakt natrapili a dnes maju spokojne deticky ani sa im nechce verit ze to boli taki krikluni 😉 vtedy dost pomoze partner alebo niekto z rodiny ktory chvilu povaruje aby si mamina vydychla ale nechat plakat cca do roka nie je dobry sposob.
Uvidite ako sa to zmeni ked uz je babo vacsie. Inak co tu bolo napisane, je pravda ze niekedy sa dokaze a musi
babo ukludnit samo, ale takych chvil cez den zazije dost ked naozaj mamina musi nieco urobit, odbehnut a podobne, napr. vecer place dost deti lebo cez den maju tolko podnetov ze vecer su nervozne a niekedy moze byt naskodu prilis vela sposobov ako ho utisit. Skor treba vybrat jeden ci uz je to drzat na rukach, alebo drzat za rucicku, pripade sa len tisko prihovarat, hladit...problemom je to ak mamina v strese ze place nevie co robit a beha s nim po byte, potom ho polozi, zase zoberie na ruky, da manzelovi do ruky, hojda na fit lopte atd...
Ono je to tazke ale uz len slovo vyplakat znie tak ze babo place az sa vyplace tak ze uz nevladze preto sa tu ozvalo dost mamin ze sa im to nepaci. Kazda z nas vie ze chvilkovy plac neuskodi a dietatko aj cez neho uci len nesmie nastat pocit dietatko to uz vzda. Uf sorry za dlhy prispevok.

shaula
23. jan 2010

Zelmirka - krásně napsáno. 😵

tommik
23. jan 2010

Shaula, ale já ho nechám chvíli poplakat. Když je přebalené, nakrmené a dál pláče a já se několik hodin ho snažím uspokojit vším možným a nejde to, tak si jdu udělat do kuchyně kafe a najdu si něco "dobrého". Musím si chvíli odpočinout, jinak by mne kleplo. Asi víš, co myslím. Moje kamarádka má dvojčátka a neumí si oddychnout a nedávno se ji stalo, že na ně v noci vyjela, že jsou to parchanti. Tak běhala a snažila se, že ji pak ujely nervy. Je na ně opravdu sama. Manžel v práci, maminka a tchýně několik km daleko. Pokud dítě pláče a já se snažím houpu, nabídnu znovu prso, klepu na zadek kvůli prdům, cvičím, nahřívám, drbu na zádech, znovu kontroluju plínu,..., tak pak raději na chvíli odejdu a opravdu se mi stane, že než uvařím "kafe", tak je v pohodě a třeba si i hraje s hrazdičkou. Nechci říci, že se to má, nechávat dítě vyřvat. Doufám, že mi rozumíte, ale někdy musím odejít na záchod a tam si přečtu článek v novinách. Noviny už čtu pouze na záchodě 😀 Musela jsem to napsat, protože některé z diskutujících chytají za slova a spíše se navážejí. A opravdu obdivuji, že máte puštěný počítač i celý den. Já to opravdu nestíhám. Než aby brečel tak si hodně hrajeme a cvičíme. Jsem ráda, když pak při tom když spí něco doma udělám.

zelmirka1
23. jan 2010

tommik ved to je to co som pisala v prispevku vyssie, ze sa nema utisovat tak ze skusam vsetko mozne za sebou, houpat, nabidnout prso, klepat na zadek, cvicit, nahrivat atd ako pises. Proste sa nesnazit za kazdu cenu a skor najst niaky sposob ktory pouzivat, aj babo si na to zvykne. Jasne ze aj ja si idem urobit kafco ked uz nevladzem, teraz je vacsi a uz to nie je o placi ale dokaze ma zlikvidovat paradne 😝
ale nechat vyplakat znamena cielene nechat babo nech si place ked uz nevladzem, ved pochopi ze to nepomoze, a to je o inom.

aponchie
23. jan 2010

tady nikdo nemluvil a nemluvi o tom,ze si ani kafe nelze udelat to je uz slovickareni 😎 a jestli nekdo sleduje delku prihlaseni na netu pocet prispevku a z toho nekdo dela zavery je to trapne..to uz tady byvalo casto vety jako:ty sedis tady a co tve dite dela he?? 😀

mneme
23. jan 2010

tommik, chapem, co chces povedat, ale neverim, ze necitis rozdiel v tom "nechavam moje dieta obcas vyplakat" a "moje dieta obcas place". moju dceru zasadne vyplakavat nenecham, napriek tomu obcas place, niekedy sa mi zda, ze az moc. odkedy zacala lozit a stat ju neuveritelne vytaca, ked ju musim prebalit alebo obliect. ale kedze nemoze chodit hola, tak to jednoducho musime spolocne vydrzat. takisto sa jej castokrat nepaci, ked k nej okamzite nemozem prist - lebo som napr. na wc alebo nieco robim. niekedy place jednoducho preto, ze je unavena. a veru sa niekedy stane, ze place preto, lebo sa zlosti, ze som jej zatrhla hru s niecim, co jej do ruk nepatri. neraz place aj pri zaspavani - hoci je unavena, nedokaze sa upokojit. ale nikdy by som ju s jej placom nenechala samu - to je potom vyplakavanie. takze domace prace sa daju urobit aj s dietatom v satke alebo nositku, alebo vtedy, ked sa dieta same hra si pri nom co-to porobit alebo aj konikovat. ked place, vola ma, to znamena, idem k nemu akonahle mozem. ked sa zlosti, skusam odputat jeho pozornost, a ked sa jeduje, som s nim a davam mu tym najavo, ze aj ked sa mi jeho spravanie nepaci, som mu 100% k dispozicii. a ked ma problemy zaspat, nerobim s nim hokus-pokus, ale som pri jej postielke, drzim ju za ruku a tisim, az kym sa neupokoji a bez stresu, ze som ju opustila, zaspi. pisem to trochu dementne, ale zarazaju ma reakcie niektorych mamiciek (nie teba), ze ak nenechavam dieta vyplakat, hrame sa na "supermatky" a mame "neplacuce" deti.

tommik
23. jan 2010

Ono to zní fakt hezky, ale pokud trpí na prdy a kroutí se, tak bohužel jen za ruku nestačí držet a v náruči se prohýbá tak, že dělá most. To se pak utěšuje cvičením, popleskáváním po zadečku, nahříváním, pokládáním na bříško,.... Ale to už se bavíme o uklidňování a uklidňování. Můžeme se bavit o večerním pláči, kdy je dítě plné zážitků, ale i o večerním pláči, kdy je dítě nervní ze zaražených prdů 🙂 Tomášek je ještě strašně malinkatý a vím, že brečí z nějakého důvodu, třeba po očkování plakal asi 3 dny a chtěl jenom nosit. Vím, že důvodem bylo to, že chtěl být u maminky. Když jsem ho položila na deku a odcházela z místnosti, tak měl takové hysteráky, že byl úplně rudý. To bylo opravdu strašný. Ale i tak jsem ho chvíli musela nechat vybrečet. Bylo to těžký. Někdo řekne, tak ho měj i u jídla, jenže já si namazat chleba nemůžu, protože prdí po pečivu. Musím si to jídlo ohřát a u sporáku ho nosit nechci. A když tedy odejdu do kuchyně a ohřívám si jídlo, tak on se postupně i uklidní a chvíli si dokáže i pohrát. Takže nechávám ho vyplakat nebo nenechávám?

shaula
23. jan 2010

Tommik - já jsem ale napsala, že mám počítač PUŠTĚNÝ, ne že u něj celý den SEDÍM 😀 To bych samozřejmě taky nestíhala 😀
PS: samozřejmě, že jsem se taky šla občas na půl minutky vydýchat do vedlejšího pokoje, ale já bych prostě nevydržela si někde popíjet kafe pro svou "duševní pohodu" (pozor, teď to nemyslím osobně na nikoho a úmyslně to nadsazuji, tak mě netahejte za slovíčko 😅 ), prostě proto, že nevydržím pocit, že já si někde odpočívám a děti mi vedle brečí ☹ A ano, taky se mi stalo, že jsem na ně vyjela, když brečeli dvě hodiny v kuse a člověk má holt jen jedny ruce na dvě děti 😢 Hrdá na sebe za to nejsem, klidně mě kamenujte, ale prostě mi už ruply nervy. Ale při představě, že bych je měla nechat brečet, by mi bylo ještě hůř 😖