Nechávate bábo občas vyplakať?

bobulka34
22. okt 2007

niektore babenka vela placu, nechavate ho napr polhodinku len tak vyplakat v postielke. Kamaratka mi hovorila, ze ona nechavala dceru aj hodinku a po case jej to uz nebolo luto.

veronikapp
28. jan 2010

aponchie- nechodili sme von prvé 3 týždne, lebo sa to vraj nemá. Až po 3 týždňoch sme prvýkrát vyšli von... človek sa teší, že hurá hurá, nebudeme sedieť medzi 4 stenami, konečne sa vyvetráme, aj od toho hluku si oddýchneme a čo? Vyjdeme von a malú akokeby trhalo v tom kočiary... po 15 minútach rýchlo domov...
Inak malá sa ozaj budila na každý zvuk- či som práčku zapla, hrniec v kuchyni vy´tahovala, či zastal výťah na našom poschodí... všetko ju budilo.
Potom si zase tak zvykla na tú svoju postieľku, že nikde inde byť nechcela... Len ticho, cumlík a jej postieločka- a bola spokojná... ale to už mala také 4 mesiace.

juliakocka
28. jan 2010

ahoj mamičky 🙂.....sranda ako vás čítam 🙂..... ja ešte len nasávam informácie, lebo malinká ešte v brušku len kope ale neplače 🙂.... ale moja mamka mi stále hovorí, že len aby som pekne dieťa naučila spať pri hluku...lebo potom nič nebudem môcť zrobiť, ani záchod spláchnuť , že sa bude budiť..... vraj mňa naučila spať pri rádiu, stále hučalo...tak uvidím aké budem mať dieťa, ale určite budem sa snažiť zapnúť rádio, televízor, spláchnuť záchod, zapnúť práčku, či variť obed a búchať s hrncami 🙂 potom dám vedieť, či to vyšlo 🙂

ivkaivka
28. jan 2010

jaaty, ospravedlnujem sa, myslela som,ze je to ironicky myslene. Prepac.
zelmirka, co zase? Uz som pisala, ze na moje to zabralo. Aponchie, predstav si, ze plac svojho dietata poznam. Az tak identicky zas nie je.

sunea
28. jan 2010

juliakocka, zo zaciatku vacsine babatiek hluk nevadi. U nas mu to zacalo vadit hlavne pri uspavani, ked mal 2 mesiace, predtym mu nevadil hluk ani pri uspavani. Ved uvidis, ale inak suhlasim s tvojou maminou 🙂

zelmirka1
28. jan 2010

len som potvrdila ze jaaty mala pravdu ze mas male babo a je to skoro hodnoti ci to pomohlo
inak klobuk dole pred kazdou maminou ktora odsava, poznam to, trapili sme sa, kojila som s klobucikmi a odsavala prve tri mesiace, nastastie potom sa maly prisal a kojim dodnes ale odsavanie je narocne.

ivkaivka
28. jan 2010

Zelmirka o.k. zakopavam vojnovu sekeru 😅
Moja zaspava v tichu, ak uz zaspi, mozem ju aj stipat a nezobudi sa, no ja uprednostnujem spanok v tichosti. Dam ju do inej izby,zapnem pestunku-keby nieco. Ja si myslim, ze v tichosti si jej mozog viac oddychne. Nebude okolo tolko stimulov, co by drazdilo. Vlastne, ked nespinka, tak je hluku okolo az-az. Spanok je na oddychnutie, zotavenie, zregenerovanie a to je podla mna najlepsie v kludnom prostredi, kde nic nehuci, pripadne nebuchne...a ani ja si tak nemusim davat pozor, ci nahodou silnejsie nebuchnem s hrncom 🙂 Ja mam tiez rada spanok, ked je klud, tak myslim, ze aj mojej malej to viac vyhovuje.
Zelmirka odsavanie je narocne, to mas pravdu, no mam motivaciu-moju Oliviu, viem,ze jej tak davam to najlepsie co mozem a verim, ze vydrzim co najdlhsie.

halime
14. júl 2011

Ja svojho malinkeho necham....a nezujima ma co si kto mysli. Viem ze to na neho plati v urcitych situaciach a ci som dobra alebo zla matka na tom vobec nezalezi. Ked uz na babatko nic nezabera, cicikanie, pritulanie, mliecko, cista plienka....treba mu najst tichy kutik v dome, odstranit vsetky stimuly a nechat ho sa vyplakat. Deticky ked su velmi unavene niektore vam uz vobec nezaspia ani po dvojhodinovom mojkani a utisani. Ja malinkeho necham v kosiku, teplucko zabaleneho v deke, s cumlikom a len sa idem co 3-4 minuty pozriet ci je vsetkoo v poriadku. Pripadne mu dam vypadnuty dudlik a zase ho necham. Unavi sa a utisi sa aj sam. Urobim tak tri razy a on zaspi. Deticky sa musia naucit aj trosku samostatnosti. Partner mi maleho naucil na ruky a zaspavania s nim v nasej posteli, maly je pekne z toho zmateny. Ma dva mesiace a pomalydelikatne hoo to oducam. Nie som zla matka. A ani sa tak necitim. Deticky maju mat cas hrania, cas spania, papania aj pritulania. To je moj nazoor.

berenika39
14. júl 2011

@halime když ono je to vždycky i o tom, co si myslí to miminko....jestli se v té chvíli nebojí, není smutné, nemá obavu o to, že ho opouštíš....tvůj názor je fajn, ale i to dítě má svoje "názory" a je potřeba je brát v potaz 😉 . ono ti neřekne, co si myslí, ale může to v něm zanechat nepříjemné pocity....poznáš to, až bude větší 😒

karinnka
14. júl 2011

Je CHOREnechavat male dieta vyplakat,staci trochu prestudovat a ked ma zena trochu rozumu tak vie,ze tak maly drobec do roka minimalne nevie inak dat svoje pocity najavo...v ziadnom pripade neplace preto,ze by bol nedaj boze rozmaznany atd....
@halime samostatnost a tuzba byt v mamkinej blizkosti je velky rozdiel!!!!tak male dieta rodicovsku nepritomnost preziva uplne inak....
nikdy som svoje deti nenechavala vyplakat a nikdy neboli rozmaznane.....
ked dieta prestane po case plakat,ked ho nechate,tak preto,ze si chuda uvedomy,ze to nema vyznam,pretoze rodicia to ignoruju...detska dusa je citliva...
este ze som necitala celu diskusiu...hned mi prislo deti co musia vyplakavat........... 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

koniarova
14. júl 2011

@berenika39 súhlasím. Nikdy by som svoje dieťa nenechala plakať bez utíšenia. Ale je to zasle len môj názor, nechcela som halime uraziť.

koniarova
14. júl 2011

@karinnka Ani ja som to radšej nečítala celé a ani nebudem. Máš pravdu. Prestane plakať len preto, že si uvedomí, že to nemá význam. Iné je to už u väčších detí, ale do roka určite nenechávať plakať.

mandragora22
14. júl 2011

ja si zase myslim, ze je CHORE mysliet si, ze je chore nechat z casu na cas vyplakat dieta (ked uz naozaj nic ine nezabera) ako uvadza napriklad aj
@halime pretoze je vedecky dokazane, ze uz aj 2-tyzdnove babatko vie, ze placom privola matku a dostane mlieko. preco by teda nevedelo rocne dieta, ze placom dosiahne co chce? moje dieta si placom a vzdorom vyzadovalo svoje minimalne od 7.mesiaca a to nepisem o pokakanej plienke, alebo o hlade, ale napriklad o hracke a inych predmetoch, ktore nevedelo dociahnut. ihned sa spustil ryk akoby ho z koze drali a kym som mu nepodala, co chcelo, tak ryk neustaval. akonahle som to podala, bolo ticho. zaujimave... a vraj deti do roka si placom nevedia vydobit svoje? blbost...

karinnka
14. júl 2011

@mandragora22 je rozdiel plac a plac,teraz som nepisala o vzdorovitom reve,sice ja som to stastie mala,ze to nepoznam,ale o placu,ked si dieta ziada rodicovsku pozornost,napr,ked ma poterebu,nehy,blizkosti lasky atd.......

weri1
14. júl 2011

nenechávám ,i když brečí vzteky, držím ho na rukách a mluvím na něho .....
Jinak když dítě neumí mluvit, jak jinak dá najevo, že mu něco je??? jedině pláčem...

abbey1
14. júl 2011

nenechávem svoje dieťa vyplakať.vždy sa snažím tíšiť,alebo inak odviesť pozornosť,ale tak malé dieťa nenechávam vyplakať.neznesiem ani keď je smutná naša staršia dcéra.Spíme máličko,ale nikdy som nenechávala zaspávať samú,alebo nebodaj s palčom.
To som robila i pri synčekovi,ktorého sme napokon stratili.dodnes ľutujem,každej zbytočnej slzičky,ktorej som u neho nezabránila.Možno sú veľmi nekľudné deti,na kotré skoro nič nezaberá,ale nechať vyplakať len pre svoje pohodlie,alebo akože výchovne je pre mňa nepredstaviteľné.
Ani ja osobne nechcem byť sama a v kúte,keď som smutná a tiež neznášam zaspávať sama.tak prečo moje deti by mali?
Iné je u väčších detí,keď chytia amok a ozaj nič nezaberá.Tam funguje nechať samé v kľude,ale byť na blízky pokým obe strany vychladnú.

berenika39
14. júl 2011

@mandragora22 ono i k tomu pláči, kdy si dítě chce něco vyplakat jde přistupovat jinak, než nechat dítě vyplakat.....

mandragora22
14. júl 2011

asi nema vyznam tu nieco napisat, lebo vsetci, ktori maju pomerne pokojne deti, ihned zautocia. samozrejme, ze som na dieta skusala vsetko mozne. kym nevnimalo uplne vsetko, tak klasicke tisenie, nosenie na rukach, krmenie, masirovanie brucha atd atd. ked vnimalo, tak odvadzanie pozornosti (robim to dodnes). ale kto nezazije, ze mu dieta ziape takmer neustale, tak nepochopi, ze ta matka je jednoducho niekedy skutocne v koncoch a necha tych 5 minut dieta aj vyplakat. ja som nemala na mysli nechat ho vyplakat 3 hodiny, az zmodrie, ale nechavala som parkrat po takych 5 minut, co fakticky pomohlo, pretoze sa unavilo a potom sa naozaj aj rychlejsie ukludnilo.. takze tak. ale to si uvedomite, ked budete mat ozaj uplakane dieta, ktore najprv do roka sustavne reve a potom sustavne mrnci a vyzaduje vasu 100% pozornost, hoci ine deticky v jeho veku sa uz davno vedia zahrat trosku aj same... tot vlastna skusenost 😉

abbey1
14. júl 2011

@mandragora22 ja viem o čom hovorím,mňa malá nenechá chvíľu v kľude a spí raz denne pár minút.Ale zažila som si svoje,tak k tomu pristupujem inak.I nám mama robila,čo nám na očiach videla,a tak to robím i ja.A už teraz vidím u staršej,že to robím správne.Proste ja plač dieťatka neznesiem.Nikto tu neútočí,ale otázka znie,či nechávame dieťa vyplakať.Nie,nenechávam.

mandragora22
14. júl 2011

@abbey1 nuz, pravdu mas. otazka bola polozena, odpovedam:

ano, nechavam z casu na cas vyplakat svoje dieta. nie do zgrcania, ale vtedy, ked viem, ze place preto, ze chce nieco, co nemoze (napriklad noz, nedam predsa dietatu noz, nie?) ci?
@abbey1 ??? no a jednoducho su chvile, ked to skutocne nezvladam riesit inak, iba rezignaciou, pretoze som od rana do vecera cele dni na nu sama (rozumej, ze ku mne nepride matka alebo svokra alebo iny prislusnik rodiny kazdu chvilku na navstevu alebo ja k nim a odbremenia ma...)

ale ako som uz spominala, tazko toto tu pisat niekomu, kto to nezazil na vlastnej kozi, skoda len, ze co tema, to utok na osoby, ktore napisu aj co i len trosku negativne zafarbene nazory...

simka01
14. júl 2011

Mamky......... nedočítám,tak nevím ,co se písalo.....ale odpovídám k otázce.... někdy,když mi bulákuje před usnutím a vím,že to jen zkouší....nechám ho 5 minut bulákovat... pak přijdu,jako by nic a hned přestane.......položím,dám pusu..chvíli čekám a odcházím ........... když zase bulákuje,co jsem odešla,opět 5 minut.... takhle to je 2x a po třetím uložení je tuhej.... za těch 10 měsíců,co jsem maminkou..poznám,co malý potřebuje-aspoň si to myslím a hlavně poznám,jaký co je pláč..... ano,mé dítě nejní extrém,ale kolikrát 5ti minutový řev z plných plic stačí na to,abych "rozdýchávala" 🙂 malého miluji a téhle chvilky,co nás mamky 100% potřebují si užívám a dělám vše ráda...jednou mě u toho usínání potřebovat nebudou.... nebudou chtít.... ale prostě ,i když vím,že usínáme krásně,stačí chvilinku pohladit,podržet ručku....a jsme tuhý.... je to normální miminko,co prostě má občas své dny... a já po celodenní šichtě občas nemám sílu prosit to mé mímo ,aby hajalo.... a když vím,že tohle zabere.... tak ať jiné mamky klidně nadávají.... ps. jsme mega aktivní bejbíno a celý den se prostě nezastavíme...krom odpolko spánku...a ten večír si mamky zasloužíme určitý klídek 🙂 oni vědí,že je milujeme...jen občas zkouší.... aspoň u nás 🙂

lulupopo
14. júl 2011

ja mam dieta urevane od narodenie, doteraz reve a aj v noci vyplakava a vyplakat som ho nechala iba raz, a uz to v zivote neurobim....dooteraz toho lutujem, viem velmi dobre , co je to mat urevane dieta, na ktore som cely den sama, bez pomoci blizkych , kt. su daleko a taktiez aj viem, ze je velmi tazke taketo deticky zvladat, v noci nespavame, ani ja ani moj syncek, a myslim, ze z nasej dvojice prave on ten , kto je unavenejsi...a placlivejsi....vela a dlho som sa nad tym zamyslal, preco mam take dieta....ale nakoniec som sa na to vykaslala a beriem to ako to je a snazim sa mu co najviac vyjst v ustrety a presne ako napisala abbey1 ani ja nie som rada sama nepovsimnuta, v kute....je pravda, ze v byte mam ako po vybucu lebo nestiham nic, ze nechodim s kamaratkami aspon raz za cas na kavu "bez decka" lebo sa to ak pise v modernej literature, je pravda, ze v noci stale pyta moje prsko, taktiez nosim fokle pod ocami a vlasy ako vitorka u splavu....ja chapem, ze su aj maminky , kt, deti nechaju vyplakat, neodsudzujem ich, ale ja to svojmu dietatu nedokazem urobit, hlavne ked vidim, ze je to uprimny plac, bez prejavov amoku, proste niektore deticky potrebuju viac trpezlivosti, lasky, porozumenia....a casto su to skusky aj pre manzelstvo /viem o tom svoje/...ale pocit bezpecia je podla mna ti najprirodzenejsie co moze matka dat svojmu dietatu, aj ked jej uz dochadzaju sily a je bezmocna, lebo aj od toho je mamou....

berenika39
14. júl 2011

@mandragora22 upřímně - i když to zní možná divně - ano, když chce petr nůž, protože mě viděl, jak s ním krájím, nemusí u toho plakat. vezmu mu židličku, stoupne si u mě u kuch linky, dám mu nůž - příborový, a něco měkkého, co může pižlat. jsem u něj, zkouší to, nejde mu to, ale je spokojený a nemusí brečet. navíc - nůž ztratil příchut zakázaného ovoce, o to méně se ho dožaduje a nemá důvod kvůli němu brečet. jde to, když se chce.
btw, taky nemám hlídání, obě babičky xxx km daleko, manža pracuje jako šroub....

abbey1
14. júl 2011

@mandragora22 Kiež by som amla mamu,alebo by chodila svokra. 😉
len neviem,prečo hovoríš o útokoch.veď nikto nepovedal na tvoju adresu krivé slovo.Každá tu píše,ako ona pristupuje ku svojim deťom.Niekto tu píše,že necháva plakať,niekto,že ani za svet.Sme rôzne a každá má iné dieťa,iné metódy výchovy a iné nervy.

mandragora22
14. júl 2011

@berenika39 jo, jenze petr ma takmer tri roky. moje dieta ma nieco malo vyse roka, nedam mu predsa do ruky noz, ci? 🙂

jerryjanka
14. júl 2011

každý robí pre svoje dieťa to najlepšie ako dokáže , ale sme len ľudia, proste nemyslím že by niekto robil niečo dieťaťu naschvál, každý máme svoje postupy. netreba útočiť lebo niekto to robí inak ako iní. ktovie ako by sme reagovali keby sme v topánkach toho na ktorého útočíme 😉

berenika39
14. júl 2011

@mandragora22 řekni mi, proč ne? stojí? chodí? co si může udělat s příborovým nožem v tovjí přítomnosti? jen uspokojí svoji potřebu dělat něco, jako máma. prostě si chce jen hrát, nic víc. zkusí to, a dobrý, všechno s petrem dělám od té doby co se postavil a dožadoval se spolupráce se mnou. může si dávat dvd do přehrávače, může mačkat všechny možné čudlíky, ráno mi umí uvařit kafe v kávovaru, s mojí přítomností a nemusí kvůli tomu brečet.
rozhodně neútočím, vím, že to každá máma vnímá jinak, jen píšu sovje zkušenosti, že se dá vyjít dítěti vstříc a předejít tak pláči, kdy si chce něco "vyplakat"

zuzanockamt
14. júl 2011

zaujimava tema ... nikdy som svoje dieta vyplakat nenechala, vzdy som reagovala hned ako bol prvy naznak placu ... a myslim si, ze to je prave dovod, ze nemam urevane decko, lebo ked zacne plakat, vezmem si ho k sebe, pritulim, ponosim a je zase vsetko v poriadku ... tak to robim od zaciatku .... uspavam na rukach, bol dost dlho intezivne noseny a spava pekne pri mne ... tak ma aspon istotu, ze ked ma potrebuje, som stale na blizku ... s krpcom som bola nonstop 8 mesiacov, teraz ma 10, tak uz ho necham aj s MM sameho, tiez nemam ziadnu pomoc, MM chodi do prace, casto je cele dni prec, takze som 24 hodin v pohotovosti ... zaciatky boli tazke, ale zvladli sme to a som na to hrda ... aj ked boli tazke chvile, ked sa mi uz nohy podlamovali v noci, co som ho nosila na rukach, aby spal, ked som bola unavena jak hovado, ale vyplakat som ho nikdy nenechala

mandragora22
14. júl 2011

@abbey1 o nervoch by som ti vedela pisat roman. mala som par navstev pocas poslednych par mesiacov a vyjadrili sa, ked videli, ako zaobchadzam s dietatom, napriek jeho prisernemu chovaniu, ze obdivuju moju svatu trpezlivost, ze oni (ti ludia, ta navsteva), by uz davno tresli dieta po riti za taketo chovanie.. napriek tomu som bola neskutocne trpezliva, ale ked ti dieta 100x a to neprehanam, 100x sa pyta hore sa postavit na parapetnu dosku okna, aby videlo svet, este ho tam ani nedas a uz chce ist dolu a zase hore a zase dolu. prisambohu som to raz pocitala, bolo to 100x (mam silne ruky, to len na vysvetlenie), ale po stovke som si povedala stacilo, polozim dieta na zem a rozryci sa akoby ho z koze drali, tak co mam robit? aj som odvadzala pozornost, nie, len na okno, na okno, mna uz ruky boleli fakt velmi, tak som ho jednoducho nechala na zemi, nech si poreve, po cca 3 minutach pride za mnou a pohoda, nic, klud, akoby sa nic nestalo. ukludnene, tiche, bez revu... a to je len jeden priklad z tisic, co u nas doma prebieha, pritom to male to u nas nikto neucil, ani ja, ani chlap, proste si zmysli volaco a musi to tak byt (je velmi tvrdohlave asi), no a aj sa snazim vyhoviet, ale uz ked nevladzem a ono odmieta alternativny program, tak nemam inu moznost, len si vypocut kratkodoby plac a viem, ze sa potom ukludni. jednoducho to nie je ani tak o mojich nervoch, ale skor o tych jeho nervoch... ci nervach?? teraz neviem, co je spravne 😀 😀

mandragora22
14. júl 2011

@jerryjanka no presne tak. dobre si to napisala, mas moje sympatie, lebo je to tak. ja tomu hovorim, ze keby bol v jeho koži, tiez by inak robil veci.... ale podstata je ta ista. ved aj ja svoje dieta milujem nadovsetko, robim co mozem, aby sa malo dobre, aby prosperovalo, aby bolo stastne, ale su chvile, ze ked to nejde, tak to nejde a vtedy uz ani ja neviem, co dalej, tak proste necham vyplakat 😉 😉

abbey1
14. júl 2011

@berenika39 Toto môžem potvrdiť.U nás existuje a existovalo minimu zakázaných vecí.Nožničy a podobne sme naučili používať bezpečne veľmi skoro a mnoho problémov sa tak vyriešilo.Nie všetko je vždy možné,a na každé dieťa platí niečo iné.ja mám,či mala som 3 a každé je iné.táto dáva najviac zabrať.