Nechce byť v kočíku

bunka
4. júl 2006

Mile moje. Poznate to? Vsetky deti krasne lezia ci sedia v kociari len to vase nie? Chvilu vas trpezlivost neopusta, kreativita tiez nie, ale dieta odmieta cokolvek a krici na zive raty, len aby sa dostalo z kociara von. To moje ma uz 6 mesiacov a pokial v nom nespi, je to pren najneprijatelnejsie miesto na svete. Dost nas to izoluje, kedze nie vzdy ho mozem nosit v klokanke (navyse uz z nej i vyrastol). Najlepsie je mu doma, kde sa moze valat, gulat, plazit, hrat sa... Proste o kociar a vonkajsie prostredie nestoji. Ak mate, ci mali ste podobny problem, ako ste to riesili? Alebo mi len o nom napiste. Aspon budem vediet, ze nie som na svete sama 🙂 Je to niekedy pre mna velmi tazke, kedze ja som mama s "vrtulou v zadku" a sedenie doma nie je prave moje najvacsie hobby. TEsim sa. Andrea

bunka
autor
9. okt 2006

Ahojte. Po case sa zas hlasim. Ake teda pouzivate zlepsovaky na udrzanie dietata v kociku?

tilly
9. okt 2006

hej, poriadne pásy a jedlo do ruky 😀 😀 😀

barunka
10. okt 2006

u nás funguje jedlo, ako písala tilly, len my ešte strážime, aby sa nezadusila, keďže je ešte maličká... ale zatiaľ sa nič také neprihodilo, pokúše všetko...
inak hračky, aspoň na chvíľku má zábavu, kým ich všetky nepovyhadzuje z kočíka... ja ich potom zbieram, takže sa prechádzka skončí len pár metrov od domu, napriek tomu, že sme vonku aj hodinu....

ervotoc
10. okt 2006

u nas pasy neboli,nebudu...

cat
10. okt 2006

ervotoc, akože neboli a nebudú? mne by krpec okamžite vyskočil z kočíka a vážne sa bojím odvtedy čo Boskin Denis takto padol rovno na hlavu a na pohotovosti sa zišli vtedy 4 matky čo im takto treskli malé deti.. 😲

barunka
10. okt 2006

cat, snilkov paťko vypadol z kočíka na hlavu aj keď bol pripútaný... ale to je iný expert... 🙂

tilly
10. okt 2006

ja ho musím tiež poriadne pripútať, inak neviem, neviem

snilko7
10. okt 2006

no barun zasa mi robíš reklamu 😉 ale nie je to fakt, bol už ale väčší a bolo to zo športovej buginy má totiž dosť voľné pásy a keď sa malý moc vyklonil tak sa prevážil a šup ho dolu hlavou rovno pod kolesá kočíka a ja som ho ešte skoro prešla ☹ Ale nič sa mu nestalo našťastie, akurát odvtedy sedával krajšie v kočíku a nestváral blbosti, teda aspoň nie také veľké 😀

adula76
22. okt 2006

Ahojte, moja mala, teda uz 10 mesacna slecna tiez nema kocik v oblube, kym bola mensia, nosila som ju v babyvaku, teraz v Ergu. Fakt, na nezaplatenie. Pri starsej som mala klokanku, ale to sa s Ergom neda porovnat, fakt. Baby tu na fore nasli celkom peknu stranku. A mali by tam mat aj Ergo, ale az buduci rok.
ta stranka sa vola www.nosime.sk

linduska1
16. jún 2007

trochu starsia tema ale mozno sa rozprudi, aj by ma zaujimalo ked uz mate vacsie deticky ci si na ten kocar zvykli alebo uz teraz radsej chodia same 😅 . mam doma taku malu spekulantku - 15 minut vydrzi v sportovom kocari /museli sme vytianhut aj ked este celkom sama nesedi/ a zasada ked si na prechadzke so spiacim dietatom najdalej od domu vtedy sa ti zobudi a celu cestu ho budes niest domov na rukach u nas funguje. 😝 a ked nahodou v tom kocari zaspi, poriadne si to odreve a predvadza v nom nieco co sa podoba na mierny zachvat epilepsie. minule sa na mne jedna starsia pani smiala neviem ci to myslela v dobrom ale musela som si zahryznut do jazyka, aby som jej nepovedala svoje 😖 . svoju dcerku lubim ale v takychto chvilach by som jej najradsej capla na zadok nech ma preco revat. zatial ju len potichu pridrzam v kocari a ratam do sto. ked nezaspi tak vacsinou putuje do klokanky a kocar domov tlacime ☹ . my je do placu ked kocikujem s kamoskou a jej maly cely cas tichucko lezka.

titkovamiriam
16. jún 2007

tak mi sme super kocikovy a marek si ho uziva,ked sme vonku tak pozoruje vsetko naokolo,a ked chce spat spi aj 3hodinky.Vydrzi v nom sediet ked sme aj v kaviarni,dam mu nieco na jedenie a je spokojny 😀 ,no ak niekde stojime dlho a nudi sa tak podho chce na ruky,alebo chodit.

linduska1
16. jún 2007

mirka, tak to ti zavidim ale zo srdca prajem 🙂 . dufam, ze sa najdu aj neake mamicky ktore su na tom podobne ako ja.

titkovamiriam
16. jún 2007

kamoskina mala ma 16m a ked zacala chodit tak kocik odmieta,no ma vzdy golfac ked sa princezna unavy tak neprotestuje a drzia sa s marekom cez kocik za ruky 😀

bibinka
16. jún 2007

my sme hlboký kočík prestavali na šporťák keď mal malý 6 mes., museli sme, aj keď bola ešte pomerne zima. Vyskakoval z neho, vykláňal sa a najhoršie bolo keď zbadal, že ho chcem položiť naležato a ešte nedajbože zabaliť do fusaku. tak sme kupovali malé skladné golfáče hlavne keď sme šli k svokrovcom. keď sa oteplilo, tak sme zbalili milé Tako a dali do garáže. Od 10 mes. začal chodiť a odvtedy vyťahujeme tie golfky len výnimočne, keď ideme do mesta alebo k dr.V pohode chodil 11 mesačný aj do obchodu a späť po svojich, to som ho ani nemusela niesť. a teraz? potvoorka, keď bude mať čoskoro dva roky, tak niekedy vyťahuje buginu zo skrine a že s ňou ide von. 😀 asi teraz začal chápať "výhody vozenia" 😀 😀 . Ale ešte aj dnes závidím maminám, ktoré rodili zároveň so mnou ako vozia svoje detičky v šporťákoch a oni si tam len sedkajú a pokukujú na okolie. 😀 . verím, že druhé bejby si vychutnám v šporťáčiku a budem tiež vysmiata mamina. 😀

ervotoc
18. jún 2007

ako kedy..niekedy obsedi..vacsinou ked je okolo neho ruch..vsetko fiči okolo tak je spokojny...a ked sa nič nedeje uz vyskakuje... 🙄 🙄 🙄
a je jedno či je vybehany,či nie...či je uz unaveny.... 🙄 🙄 🙄
ále je to určite lepsie ako na začiatku,ked ani za nič 😝
no vydrži vo svojej novej trojkolke,tam je spokojny,sem tam zatrubi na cyklistov 😀 tam sa rad vyvaža... 😉 a samozrejma v aute vydrzi xy... 😉 tam si prdelku
necha rád vyvážať 😀

snezienka
11. aug 2007

ahojte vsetky, ktoré tuzite ist von s kočíkom a drobec len reve a reveeee a vy ani zdaleka netusite ako to dieta dostat na vzduch. Robim si nadeje, ze pri sportáku bude lepsie, ale on uz ani v 3,5 mes. nevydzi dlho v jednej polohe, preto sa velmi obávam krátkych prechádzok.
Este ako tak sa da v autosedacke vydrzať, ale ziadne velké nákupy nehrozia.
Sranda ako clovek 30 rokov sniva o tom ako raz bude kocikovat a hold smola... 😝.

benabianca
11. aug 2007

snezienka-Lukas asi este nesedi,ze?Ked bude sediet,uvidi uz viac okolo seba a snad v kociku vydrzi.Mozno sa len nudi.Nejake hracky mu tam pripni napriklad.

snezienka
11. aug 2007

zial sesedi a hracky tiez nezaberaju, skusali sme... a na brusku tiez nechce byt, ale to nechce byt ani doma,,, sotva vydrzi 5-10 minut dvihat hlavicku a potom sa rozculuje, nech ho otocim lenivec jeden. Teda vyriesim tym len par minut...

petaba
11. aug 2007

Ahojte babulky tak nie sme jedine, ktorým kocik je na nic?! Nasa mala je kludna zasadne len na rukach alebo v autosedacke

benabianca
11. aug 2007

a kebyste tak zmenili kocik,za travel system-autosedacka pripnuta na kocik?Tam je babo skrcene,tak v polosede,prirodzena poloha pre babo.Alebo dufat,ze sa to zlepsi,ked zacne sediet. 😕

petaba
11. aug 2007

Ja ju vacsinou vozim len tak, lebo odtial ma vyhlad, ale zevraj to nie je moc zdrave na chrbticu ... tak neviem, ale vanicka mi je na dve veci ....

nikeske
11. aug 2007

to all: nas maly "zrusil" hlboky kocik v 3,5. mesiaci... ak nespal, tak reval jak pominuty, az sa dusil, ludia sa za mnou obzerali...
tak sme to riesili klokankou alebo autosedackou na podvozku...este ani nesedel a v 5,5 M sme ho supli do sportaku a je klud...
esteze mam kocik trojkombinaciu, lebo fakt ten hlboky je na chvilku 🙂)))
pa,pa

benabianca
11. aug 2007

petaba-tak precotake kociky vymyslaju,ked to nie je dobre na chrbticu?A preco vymyslaju autosedacky?Aj my mame vanickovy kocik,lebo je priestranny,ja som vzdy bola za to,ze dietatko ma mat priestor,nech sa moze popretahovat,ale ak mu to nerobi dobre,radsej ho dam do autosedacky.

petaba
11. aug 2007

my to mame presne tak isto ale v sportaku uz tiez bola lebo ten je tak pololezmo a polosed

nikeske
11. aug 2007

tak ja si myslim, ak niektore mamci cestuju s babetkom 1-2 hodiny denne a ja nie, tak tu dobu ho mam v autosedacke na podvozku...ved to je jedno... 😀
no proste ked je maly zvedavy, co s nim narobim....

petaba
11. aug 2007

😀

adula76
11. aug 2007

Aj mysme s tym mali problem, pisala som to esteminuly rok. Vyriesili sme to, ked sme kupili Ergo. Teraz sa nosime v nom alebo v babysatke, su to super vecicky. Kocik u nas nemal sancu, tak naco zbytocne trapit malu, ked tam nechcela byt...takto je to ok.

petaba
11. aug 2007

co je to ergo?

snezienka
12. aug 2007

petaba: najdes to na nosime.sk.... je to nieco ako klokanka.

kasis
12. aug 2007

Ahojte, my sme mali tiez problem, ani kocik ani autosedacka v obdobi 3-4 mesiaca, nikam som s malym nemohla ist, ale akosi ho to preslo a teraz vydrzi bez problemov aj spinkat v kociku cez obed a ked je hore, pekne kuka a aj autosedacku uz moze. Ae neviem cim to bolo